Najważniejsze zalety:
Rama została wykonana z aluminium, a to oznacza, że rower jest stosunkowo lekki i wytrzymały. To dobra propozycja dla osób mieszkających w bloku, które muszą wnosić jednoślad po schodach. Pojazd ma duże koła i wygodne siodełko, a jak wykazały poddane analizie opinie o Kross Trans Siberian, można nim poruszać się po leśnych i polnych drogach, jak również po mieście.
Najważniejsze wady:
Zanim wypróbujemy możliwości jednośladu musimy samodzielnie przykręcić przednie koło, pedały oraz kierownicę. W komplecie nie ma pozwalających na to narzędzi, więc trzeba się w nie samemu zaopatrzyć, co nie odpowiada niektórym rowerzystom.
Werdykt: 9.4/10
Choć rower trekkingowy Kross nie jest pozbawiony wad uznano go za jeden z solidniejszych pojazdów. Można na nim przejechać wiele kilometrów bez jakiejkolwiek usterki. Co więcej, jednoślad może stać się nowym środkiem transportu do pracy czy szkoły, a to pozwala uniknąć stania w korkach i tracenia cennego czasu.
OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU
Gwarancja komfortowej jazdy
Rower gwarantuje w pełni komfortową jazdę, na co wpływa m.in. możliwość zmiany wysokości kierownicy i siodełka. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko podróżowania w nadmiernie pochylonej, a tym samym mało wygodnej pozycji, która mogłaby wywołać ból pleców. Poza tym jednoślad ma przydatne akcesoria. Mowa tu o błotnikach chroniących ubranie przed zachlapaniem, przednim i tylnym oświetleniu, a także osłonie na łańcuch. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że mimo to cena Kross Trans Siberian nie jest wysoka. Pojazd został wyposażony również w bagażnik, na którym możemy przewozić ciężki plecak czy butelkę z wodą.
Aluminiowe pedały
Podobnie jak rama, pedały zostały wykonane z aluminium, dlatego nie ma ryzyka, że popękają na skutek częstych przejażdżek. Są one dobrze wyprofilowane, więc stopy się z nich nie ześlizgują i to niezależnie od tego, jakie założyliśmy obuwie. Po bokach pedałów znajdują się elementy odblaskowe, a to zwiększa naszą widoczność na drodze po zapadnięciu zmroku.
Hamulce V-brake
Jednoślad ma hamulce V-brake. Są one zbudowane z dwóch ramion ustawionych po przeciwległych stronach widelca i swoim wyglądem przypominają literę „V”. Łącznikiem zacisków z klamką hamulcową umieszczoną na kierownicy jest w tym przypadku mocna, stalowa linka. Tego typu hamulce pozwalają na szybkie zatrzymanie się, zwłaszcza na suchej nawierzchni. Nawet jeśli podczas przejażdżki niespodziewanie się zepsują, możemy je samodzielnie naprawić nie tracąc na to zbyt dużo czasu. Test Kross Trans Siberian dowiódł, że również serwisowanie hamulców V-brake nie jest kłopotliwe.
Amortyzacja wstrząsów
Dobry rower trekkingowy pozwala na szybkie przejechanie wyboistych fragmentów trasy bez nadmiernego odczuwania wstrząsów i wibracji. Tym wyróżnia się model marki Kross, gdyż siodełko umieszczono na amortyzowanym wsporniku. Z tego względu nie będziemy podskakiwać podczas jazdy po nieutwardzonej drodze. Co ważne, amortyzacja przyda się nie tylko podczas przejażdżek w trudnym terenie, ale i w mieście, gdzie często trzeba poruszać się np. po chodnikach z nierówno ułożonych płyt.
21 biegów
Doświadczeni kolarze często przekonują, że im szerszy jest zakres przełożeń roweru, tym lepiej. Rower Kross ma 21 biegów, więc komfortowe będzie nie tylko pokonywanie prostych odcinków drogi, ale również wzniesień. W razie potrzeby szybko zmienimy bieg, aby wjechać pod stromą górkę bez potrzeby zsiadania z pojazdu i prowadzenia go.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ