Opinie o Kross Vento 2.0

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Rower szosowy Vento 2.0 podoba się początkującym i bardziej zaawansowanych rowerzystom, a wszystko dlatego, że jest wygodny i zwrotny. Dodatkowo ma atrakcyjny, prosty design (kolor czarno-niebiesko-biały). Ze względu na to, że sprzęt waży niecałe 10 kg, jego przenoszenie nie jest męczące. Kupujący przyznają, że cena Kross Vento 2.0 jest atrakcyjna.

 

Najważniejsze wady:

Kupujący ma do wyboru ramę w 4 rozmiarach, co daje możliwość dopasowania roweru do wzrostu. W zamieszczonych w Internecie opiniach pojawia się jednak informacja, że rozmiarówka nie jest idealna, dlatego trzeba sprawdzać dokładnie podane parametry, aby dobrać odpowiedni dla siebie sprzęt.

 

Werdykt: 9.8/10

Użytkownicy zgodnie twierdzą, że jest to tani rower szosowy polecany w szczególności dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. W tej cenie trudno kupić równie solidny sprzęt sportowy. Opinie o Kross Vento 2.0 potwierdzają, że model jest lekki, zwrotny i łatwy w prowadzeniu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Stop aluminium

W procesie produkcji został wykorzystany stop aluminium, który poddano obróbce termicznej. Dzięki temu materiał stał się bardziej sztywny i wytrzymały. Aby możliwe było szybkie poruszanie się na rowerze, miejsca najmniej narażone na uszkodzenie potrójnie ścieniowano. O obszary, które najczęściej się psują zadbano szczególnie – dobrze je wzmocniono, aby zapewnić solidność całej konstrukcji. Rurom nadano odpowiedni kształt poprzez wtłoczenie cieczy pod wysokim ciśnieniem. W rezultacie możliwe było ograniczenie ciężaru sprzętu bez wpływu na jego wytrzymałość i precyzję wykonania.

Wewnętrzne prowadzenie kabli 

Test Kross Vento 2.0 potwierdził, że wewnętrzne prowadzenie kabli to bardzo dobre rozwiązanie wpływające w dużym stopniu na ich wytrzymałość. Pancerze i linki nie psują się zbyt szybko, więc nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów związanych z ich naprawą ani tracić czasu. Dodatkowo kable są dobrze zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych tj. deszcz, piasek czy błoto.

 

Gładka powierzchnia

Rower ma idealnie gładką powierzchnię, którą dało się uzyskać dzięki zastosowaniu techniki Smooth Welding. Polega ona na wygładzaniu spawu celem polepszenia estetyki produktu. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że wszystkie elementy pomalowano w specjalny sposób (Powder Coated). Naelektryzowane cząsteczki farby proszkowej trafiły na aluminiową ramę, a wskutek obróbki termicznej powstała gładka i odporna na uszkodzenia powłoka.

 

Koła

W zestawie znajdują się koła w rozmiarze 28-cali. Gwarantują one dobrą przyczepność do podłoża, więc łatwiej jest nam zachować stabilność w trakcie jazdy, nawet jeśli poruszamy się po wymagającym terenie. Koła są na tyle duże, że pokonywanie długich dystansów jest możliwe w krótszym czasie. Opony są wytrzymałe i nie ulegają zbyt szybko ścieraniu, więc nie trzeba często ich wymieniać.

 

Hamulce

W rowerze zastosowano hamulce V-brake, które są uznawane za jedne z lepszych na rynku. Dają one możliwość szybkiej reakcji, więc nawet poruszając się z dużą prędkością możemy skutecznie zahamować i uchronić się przed przeszkodą.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ