Opinie o MTB Rockrider 520 27,5″ B’Twin

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Rower górski ma aluminiową ramę, która jest wytrzymała, a przy tym lekka. Zrobiono ją tak, aby osoba poruszająca się na jednośladzie mogła przyjąć wygodną pozycję i miała zapewnioną nad nim kontrolę. Potwierdzeniem wysokiej jakości wykonania jest to, że producent udziela dożywotniej gwarancji na mostek, kierownicę i ramę.

 

Najważniejsze wady:

Model ma regulowany mostek, jednak część osób, które zdecydowały się kupić ten rower, przyznaje, że ustawianie jego elementów nie zawsze jest proste. Często regulacja mostka wymaga użycia sporej siły.

 

Werdykt: 9.4/10

Jeśli interesują Cię tanie rowery górskie, powinieneś wiedzieć, że MTB Rockrider 520 27,5″ B’Twin to jeden z trwalszych modeli, jakie można znaleźć obecnie na rynku w niewysokiej cenie. Sprzęt jest dostępny w zestawie z wytrzymałymi oponami (rozmiar 27,5 cala). Mają one boczne klocki, które gwarantują odpowiednią przyczepność podczas pokonywania zakrętów.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Solidna i jednocześnie lekka rama

Ramę zrobiono z aluminium 6061, które jest wytrzymałe i lekkie. W rezultacie osoba kupująca rower ma zapewniony długi czas użytkowania i nie musi się martwić, że w przypadku konieczności jego przeniesienia, będzie miała problem. Ramę nachylono pod odpowiednim kątem, a wszystko po to, aby osoba użytkująca jednoślad mogła przyjąć wygodną pozycję podczas jazdy i nie miała problemów z bolącym kręgosłupem. Model jest tak skonstruowany, że pokonywanie na nim nawet ostrych zakrętów nie stanowi żadnej trudności. Dowiódł to test MTB Rockrider 520 27,5″ B’Twin.

Przedni amortyzator

Na widelcu umieszczony jest przedni amortyzator pozwalający na dokładną regulację twardości w zależności od naszej wagi. Element ten można łatwo dostosować do swoich potrzeb. Przedni amortyzator 80 mm został zaprojektowany z myślą o pokonywaniu wyboistych ścieżek i drobnych przeszkód. Jest on zbudowany z wysokiej jakości sprężyny, która odznacza się niezawodnością i jest łatwa w konserwacji. Potwierdzeniem na to są pozytywne opinie MTB Rockrider 520 27,5″ B’Twin.

 

Różne rozmiary

Kupujący ma do wyboru rowery górskie w różnych rozmiarach, więc niezależnie od wieku czy wzrostu, może wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt. W sklepie Decathlon znajdziemy jednoślad w rozmiarze: S (150 cm – 164 cm), M (165 cm – 174 cm), L (175 cm -184 cm) i XL (185 cm – 200 cm). Producent podaje, że jeśli jesteśmy na granicy dwóch rozmiarów, powinniśmy wybrać mniejszy model, jeśli zależy nam na lepszej zwrotności i wyprostowanych plecach podczas jazdy. W przypadku chęci uzyskania większej efektywności jazdy lepiej sprawdzi się większy sprzęt.

 

Skutecznie działające hamulce

Jednoślad ma solidne hamulce tarczowe HAYES M-X5, które pozwalają na szybkie i bezpieczne zatrzymanie roweru. Nie trzeba ich mocno zaciskać na kierownicy, aby zadziałały. Klocki hamulcowe TEKTRO są lekkie, a ich praca odznacza się precyzją. Aby zachować hamulce w należytym stanie, należy pamiętać o tym, aby dokonywać ich przeglądu przynajmniej raz w roku. 

 

Możliwość montażu dodatkowych elementów

Istotną zaletą, poza tym, że cena MTB Rockrider 520 27,5″ B’Twin nie jest wysoka, okazuje się to, że do jednośladu można zamontować wiele przydatnych akcesoriów. W zestawie znajdują się lampki, pedały, odblaski na koła i dzwonek. Dodatkowo rama jest przystosowana do instalacji: fotelika dziecięcego, bagażnika, błotników, stopki, torby i uchwytu na bidon. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ