Opinie o Nike Air Zoom Pegasus 35

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

To męskie buty do biegania, które mają siateczkową cholewkę przepuszczającą powietrze. Jest ona bezszwowa, dlatego nie podrażnia skóry stóp i nie przyczynia się do powstawania bolesnych otarć. Obuwie bardzo dobrze sprawdza się zwłaszcza latem, ale można je nosić także wiosną i jesienią. Na całej długości podeszwy jest poduszka Zoom Air odpowiadająca za amortyzowanie stóp.

 

Najważniejsze wady:

Podeszwa nie jest na tyle sztywna, żeby obuwie nadawało się do biegania po nieutwardzonych nawierzchniach. Mężczyźni, którzy szukają butów przystosowanych do trenowania w trudniejszym terenie, np. w lesie, powinni znaleźć inny model.

 

Werdykt: 9.5/10

Buty są przeznaczone do biegania po utwardzonych nawierzchniach, takich jak chodnik oraz asfalt. Czytając opinie Nike Air Zoom Pegasus 35, można dojść do wniosku, że jest to dobra propozycja dla początkujących, jak również bardziej doświadczonych biegaczy. Ciemna kolorystyka sprawia, że obuwie jest uniwersalne i pasuje do każdego treningowego stroju.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Kilkuwarstwowa podeszwa

Podeszwa składa się z kilku warstw. Ta zewnętrzna została wykonana z wytrzymałej gumy, dlatego nie trzeba się obawiać, że szybko się zetrze. Specjalne wyżłobienia (Waffle Pistons) gwarantują bardzo dobrą przyczepność, zwłaszcza na mokrej nawierzchni. Ryzyko upadku i doznania kontuzji jest niewielkie, więc można swobodnie ćwiczyć nawet w deszczu. W środkowej warstwie podeszwy umieszczono gazową poduszkę i lekką piankę Cushlon odpowiadającą za amortyzację. Nie można nie wspomnieć o Beveled Heel, czyli charakterystycznych, zadartych piętach. Takie rozwiązanie zapewnia stawom ochronę przed nadmiernym przeciążeniem. Mimo zastosowania nowoczesnych technologii cena Nike Air Zoom Pegasus 35 nie jest zbyt wysoka.

Engineered Mesh

Engineered Mesh to siateczkowy materiał, z którego została wykonana cholewka. W porównaniu do innych tkanin jest on bardziej elastyczny, a przy tym lekki i wytrzymały, co przekłada się na większą solidność obuwia. Dzięki zastosowaniu siateczki buty odpowiednio się zginają, a ponadto zapewniają stałą cyrkulację powietrza. Stopy zbyt mocno się nie pocą, nie musimy się też martwić o pojawienie się nieprzyjemnego zapachu.

 

FlyWire

Opatentowany system wiązania sznurówek FlyWire składa się z cienkich, choć jednocześnie solidnych, kevlarowych linek. Są one poprowadzone w środkowej części cholewki i mają wystające ku górze pętelki, przez które przeprowadza się sznurówki. Możemy zawiązać buty tak mocno, aby nie zsuwały się ze stóp i były do nich dobrze dopasowane (nie powodując przy tym nadmiernego ucisku). Podczas biegania można odczuć dobrą stabilizację, co dodatkowo zachęca do dalszych treningów i poprawiania swoich wyników.

 

Nowoczesny system amortyzacyjny

Przy produkcji obuwia wykorzystano nowoczesny system amortyzacyjny Nike Air Zoom, zapewniający stopom ochronę przed mocnymi uderzeniami o podłoże. Ma to istotny wpływ na stan naszych stawów i całego układu kostnego. Poza tym ryzyko skręcenia stawu skokowego w czasie treningu jest znacznie mniejsze. Ważne jest to, że odpowiedni poziom amortyzacji jest zapewniony także w przypadku osób ze sporą nadwagą. Potwierdził to test Nike Air Zoom Pegasus 35.

 

Odblaskowe elementy

Na cholewce umieszczono niewielkie elementy odblaskowe, co pozwala na bezpieczne trenowanie po zmroku. Nie ma potrzeby zakładania dodatkowych opasek czy innych akcesoriów odbijających światło, aby być dobrze widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego (choć w razie potrzeby można z nich skorzystać).

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ