Opinie o Rollerblade Twister Edge

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Rolki są zwrotne i dają możliwość jazdy z bardzo dużą prędkością. But wewnętrzny jest wyjmowany, zaprojektowano go w taki sposób, aby zapobiec podrażnieniom skóry i otarciom. Kółka wykonano z poliuretanu, są odporne na ścieranie i zapewniają bardzo dobrą przyczepność do podłoża. Co więcej, świecą one w ciemnościach, co daje ciekawy efekt.

 

Najważniejsze wady:

Kółka są twarde (85A) i w trakcie jazdy po nierównej nawierzchni drgania są mocno odczuwalne. To może być problemem, zwłaszcza dla mniej doświadczonych rolkarzy, gdyż trudniej jest utrzymać równowagę. Do takiego wniosku można dojść, czytając opinie o Rollerblade Twister Edge.

 

Werdykt: 9.3/10

Często słyszy się, że model oferowany przez markę Rollerblade to najlepsze rolki do jazdy freestylowej. Są one bardzo solidne, wygodne i sprawdzają się nie tylko w skateparku w mieście, ale również na nieco bardziej wymagającym terenie. To sprzęt z kółkami o średnicy 110 mm z szerszym profilem, co pozytywnie wpływa na stabilność.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Aluminiowa płoza i łożyska TWINCAM

Rolki zostały wyposażone w płozę wykonaną z bardzo wytrzymałego i dodatkowo lekkiego aluminium frezowanego. Zapewnia dobrą trakcję, co wynika z nisko osadzonego punktu ciężkości. Z tego względu sprzęt jest odpowiednim wyborem dla freestylowców, co potwierdził też test Rollerblade Twister Edge. Przy poliuretanowych kółkach znajdują się łożyska TWINCAM z kulkami o większej średnicy (dlatego jest ich 6, czyli mniej niż standardowo). Dzięki takiemu rozwiązaniu wspomniane elementy są solidniejsze. Jednak to nie wpływa znacząco na koszt zakupu sprzętu Rollerblade Twister Edge. Cena rolek jest zdaniem wielu osób atrakcyjna, wynosi mniej niż 1000 zł.

But wewnętrzny Liner High Performance

Cechą wyróżniającą sprzęt jest but wewnętrzny Liner High Performance, specjalnie zaprojektowany do miejskich rolek. Zapewnia on bardzo komfortową jazdę, gdyż został wykonany z materiału, który jest przyjemny w dotyku, a dodatkowo dobrze dopasowuje się do kształtu stopy. Pod spodem umieszczono wkładkę Specialized.

 

Solidne zapięcie

But zewnętrzny, który został wykonany z dobrego gatunkowo tworzywa, jest sznurowany. W jego górnej części znajdują się też dwie klamry. Jedna z nich to Powerstrap, którą zauważymy na cholewce, druga jest nieco niżej, pochylona pod kątem 45 stopni. Rolki bardzo dobrze stabilizują stopy i kostki, co zapobiega upadkowi i doznaniu bolesnego urazu.

 

Odporne na ścieranie kółka

Kółka zostały wykonane z mocnego poliuretanu (kauczuku), który świeci w ciemności. Wykazują one podwyższoną odporność na ścieranie, a to oznacza, że możemy trenować tak często, jak chcemy. Ponieważ kółka mają dużą średnicę, możemy rozpędzić się nawet do ponad 30 km/h. Jest to więc ciekawa propozycja dla mężczyzn, którym przestały odpowiadać zwykłe rolki fitness (nie są dobrze przystosowane do jazdy na trudniejszym terenie). Poliuretan zapewnia kółkom sprężystość. Mimo że są one duże, możemy z łatwością pokonywać zakręty czy jeździć slalomem, gdyż rolki są zwrotne.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ