Opinie o Rollerblade Zetrablade

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Rolki Rollerblade są dobrym wyborem nie tylko dla doświadczonych, ale i początkujących osób. Wygodna cholewka gwarantuje komfort w czasie jazdy oraz odpowiednią wentylację, więc nie trzeba się obawiać nadmiernej potliwości stóp. Model jest przystosowany do jazdy rekreacyjnej i z bardzo dużą prędkością, można wykorzystać go również do slalomu.

 

Najważniejsze wady:

Nie wszystkim rolkarzom przypadła do gustu kolorystyka sprzętu, co pokazały publikowane o Rollerblade Zetrablade opinie. Według niektórych kupujących czerwona wyściółka zbyt mocno kontrastuje z czarną cholewką i powinna być w bardziej stonowanym kolorze.

 

Werdykt: 9.4/10

Mimo nielicznych wad rolki są bardzo popularne wśród mężczyzn prowadzących aktywny tryb życia. Są one wygodne i nie powodują otarć skóry, co zachęca do codziennej jazdy. Sprzęt ma 80 mm kółka, których poziom twardości to 82 A. Wysoka cholewka dobrze stabilizuje kostki, a to przekłada się na większe bezpieczeństwo jazdy. Nie można też nie wspomnieć o tym, że cena Rollerblade Zetrablade jest korzystna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łożyska SG5

Model jest wyposażony w łożyska SG5, które są trwałe i gwarantują komfort jazdy. To odpowiednik łożysk ABEC-5, zastosowano w nim specjalny smar, czyli Silicon Gel. Za sprawą takiego rozwiązania rolki są dobrze przystosowane do spokojnej, rekreacyjnej jazdy, jak i bardziej dynamicznej, co świadczy o ich uniwersalności. Z zakupu sprzętu powinny być zadowolone także osoby specjalizujące się w slalomie. Bardzo ważne jest to, że łożyska nie wymagają systematycznej konserwacji, co mogłoby po pewnym czasie stać się uciążliwe.

Poliuretanowe kółka

Kółka są wykonane z poliuretanu, który często określa się mianem kauczuku syntetycznego. W porównaniu do tych produkowanych z plastiku nie generują one dużego hałasu w czasie jazdy, dlatego nie musimy mieć na uszach słuchawek, aby zagłuszyć drażniące dźwięki. Poza tym poliuretanowe kółka są znacznie trwalsze i bardziej odporne na ścieranie. Ich dodatkowe atuty to dobra przyczepność oraz amortyzacja drgań. Jak wykazał test Rollerblade Zetrablade, codzienna jazda nie powinna przyczynić się do szybkiego zniszczenia kółek, dlatego możemy swobodnie ćwiczyć swoje umiejętności.

 

Sprawdzony system zapinania

Na system zapinania rolek składa się: sznurowanie, wciskana klamra oraz zapięcie na rzep. To umożliwia dobre dopasowanie do stóp, ale bez odczuwania nieprzyjemnego ucisku. W dodatku potrójne zapięcie zapewnia lepszą stabilizację kostki, co zmniejsza ryzyko doznania poważnej kontuzji. Sznurówki są odporne na rozerwanie i można je bez obaw mocno ścisnąć, a rzep na pewno nie straci szybko swoich właściwości. Klamrę można z łatwością wyregulować i nie trzeba się martwić, że podczas jazdy przypadkowo się odepnie.

 

Kompozytowa płoza

Sprzęt ma kompozytowe płozy Monocoque, które nie obciążają go zbyt mocno, a przy tym wyróżniają się trwałością. Ze względu na materiał wykonania elementy te dobrze amortyzują drgania i wstrząsy, więc nawet jazda po nierównej nawierzchni nie jest nieprzyjemna. Z zastosowania kompozytowej płozy powinni być zadowoleni w szczególności początkujący rolkarze.

 

Stała cyrkulacja powietrza

Tkanina, którą pokryto wnętrze rolek, jest miękka i przyjemna w dotyku. Dodatkowo zapewnia ona stałą cyrkulację powietrza, więc stopy nie pocą się zbyt mocno i nie powstaje nieprzyjemny zapach. To bardzo istotne, w szczególności latem. Odpowiednia wentylacja wpływa pozytywnie na komfort jazdy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ