Opinie o Romet Gazela 1  

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Jednoślad ma obniżoną konstrukcję ramy, dlatego zapewnia wygodną jazdę kobietom, także w zwiewnych sukienkach. Ma 21 biegów i umożliwia podjechanie pod górkę bez dużego wysiłku. Opinie o Romet Gazela 1 świadczą o tym, że pojazd jest godny uwagi również ze względu na pełne wyposażenie (m.in. oświetlenie i bagażnik).

 

Najważniejsze wady:

Rower ma błotniki, ale nie wszyscy rowerzyści uważają je za solidne. Materiałem wykonania tych elementów jest tworzywo sztuczne, dlatego są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Mogą one też wyblaknąć w wyniku wielogodzinnej ekspozycji na działanie promieni UV.

 

Werdykt: 9.4/10

Pojazd nie jest idealny, ale ilość zalet przeważa nad jego wadami. Cena Romet Gazela 1  jest korzystna. Rower ma aluminiową ramę, która jest stosunkowo lekka, a przy tym odporna na odkształcenia oraz sztywna. Hamulce V-brake pozwalają na szybkie zatrzymanie się, zwłaszcza na suchej nawierzchni, a pedały zaprojektowane w taki sposób, aby nie ześlizgiwały się z nich stopy.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Gwarancja komfortowej jazdy

Jazda na rowerze jest bardzo komfortowa, a pokazał to test Romet Gazela 1 przeprowadzony wśród kupujących. Siodełko jest miękkie i szerokie, dlatego nie powoduje dyskomfortu po dłuższej przejażdżce, a bagażnik pozwala na przewożenie ciężkiego plecaka lub sakwy. Ponieważ jednoślad ma przednie i tylne oświetlenie zasilane bateriami, możemy swobodnie poruszać się na nim po zmroku, nie narażając siebie ani innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Szeroki zakres przełożeń pozwala na dostosowanie tempa pedałowania do ukształtowania terenu i własnych potrzeb, a amortyzacja zapobiega odczuwaniu nieprzyjemnych wstrząsów podczas jazdy po wybojach. Pojazd ma ponadto: Osłonę na łańcuch, podpórkę oraz inserty do montażu uchwytu na bidon.

26-calowe koła

W odpowiedzi na pytanie, jaki rower trekkingowy dobrze sprawdza się na krętych trasach, wiele osób wskazuje na model marki Romet. Jest on wyposażony w koła w rozmiarze 26 cali, które zapewniają mu zwrotność. Jednoślad nadaje się również na ścieżki z wieloma stromymi, krótkimi podjazdami. Koła zapewniają dobrą przyczepność do podłoża, co jest bardzo istotne zwłaszcza na nierównej nawierzchni (wówczas łatwo można stracić kontrolę nad pojazdem). Omijanie przeszkód na drodze nie stanowi dużego problemu, możemy też z łatwością przejeżdżać przez wyższe krawężniki w mieście. Należy też wspomnieć o oponach z lekko żłobionym bieżnikiem, sprawdzających się na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

 

Praktyczne rozwiązania

Osoby, które jeżdżą na rowerze Romet od dłuższego czasu, zauważyły, że wykorzystuje on kilka praktycznych rozwiązań. Przykładem jest regulacja wysokości siodełka bez użycia narzędzi. Aby je podnieść lub obniżyć, wystarczy odblokować zacisk, można to zrobić nawet podczas przejażdżki. Co więcej, pojazd ma wymienialny hak tylnej przerzutki, łatwe w serwisowaniu hamulce oraz wygodne gripy na kierownicy, które zapewniają pewny chwyt. Przy bagażniku znajdują się elastyczne linki. Pozwalają one na solidne zamocowanie bagażu i zapobiegają jego zgubieniu.

 

Na krótsze i dłuższe wycieczki

Mimo że rower trekkingowy jest przeznaczony głównie do rekreacyjnych wycieczek, można na nim poruszać się także w mieście, np. do pracy. Niezależnie od tego, czy jedziemy utwardzoną ścieżką rowerową, czy szutrową drogą, jednoślad sprawdza się równie dobrze. To ciekawa propozycja dla osób chcących kupić solidny rower, na którym można dojechać na zakupy, a także wybrać się na całodniową przejażdżkę poza miasto.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ