Opinie o Romet Gazela 4

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Pojazd wyposażono w 27 biegów, dlatego zapewnia komfortową jazdę na płaskim terenie, a także łatwe pokonywanie wzniesień. Wykonano go z solidnych materiałów, w tym specjalnego stopu aluminium poddanego procesowi wyżarzania. Wiele Pań uważa, że to najlepszy rower Romet, gdyż ma obniżoną ramę. Wsiadanie i zsiadanie z niego nie stanowi problemu, nawet w sukience.

 

Najważniejsze wady:

Jednoślad waży prawie 18 kg, a to oznacza, że jest stosunkowo ciężki. Analizując opinie o Romet Gazela 4 można wywnioskować, że przenoszenie pojazdu z miejsca na miejsce jest dla wielu osób kłopotliwe. Dotyczy to w szczególności kobiet o drobnej posturze.

 

Werdykt: 9.8/10

Rower jest dobrze przystosowany do jazdy po mieście, ale można się na nim wybrać na przejażdżkę także do lasu. Do wyboru są dwa rozmiary ramy (17 i 19 cali), co pozwala na dopasowanie pojazdu do swojego wzrostu. Co więcej, model jest sprzedawany w dwóch wersjach kolorystycznych, czyli cappuccino i czarnej.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Przydatne akcesoria

Rower został wyposażony w kilka przydatnych akcesoriów. Jednym z nich jest bagażnik, na którym można przewozić ciężki plecak czy butelkę z wodą. Z przodu i z tyłu pojazdu znajduje się oświetlenie LED, które daje możliwość bezpiecznego poruszania się po drodze po zapadnięciu zmroku. Warto podkreślić, że jednośladem można bez przeszkód jeździć podczas deszczu. Ma on błotniki zapewniające ochronę przed zabrudzeniem ubrań błotem. Z kolei przy łańcuchu znajduje się osłona, więc nie ma ryzyka, że na spodniach pojawią się trudne do usunięcia plamy ze smaru. Należy podkreślić, że cena Romet Gazela 4 jest atrakcyjna, mimo tak rozbudowanego osprzętu.

Technologia Hydroformed Aluminium

W czasie produkcji jednośladu wykorzystano technologię Hydroformed Aluminium. Wykonane z aluminium rury stanowiące podstawę konstrukcji wytłoczono w formach z użyciem oleju pod wysokim ciśnieniem. To pozwala na uzyskanie odpowiedniej struktury przekrojów. Rower jest solidny i nie trzeba się obawiać o zbyt szybkie zniszczenie go, np. w wyniku częstych, wielogodzinnych wycieczek w trudniejszym terenie.

 

Siodełko Selle Royal Gel

Pojazd jest wyposażony w siodełko Selle Royal Gel. Jest ono wypełnione żelem, który bardzo dobrze absorbuje drgania, w efekcie czego jazda po wyboistej drodze staje się bardziej komfortowa. Co więcej, siodełko jest duże i odpowiednio wyprofilowane, nie przyczynia się do otarć skóry w okolicach ud podczas dłuższej przejażdżki. Jest ono pokryte przyjemnym w dotyku materiałem, a ponadto wykazuje odporność na przetarcia i inne uszkodzenia mechaniczne.

 

28-calowe koła

Jednoślad ma 28-calowe koła. Ponieważ mają one dużą średnicę, zapewniają mniejszy kąt natarcia na przeszkodę. Rower bardzo dobrze sprawdza się w trudniejszym terenie, na leśnych i polnych drogach pełnych wybojów. Możemy nim swobodnie manewrować, a także jeździć z nieco większą prędkością niż w przypadku pojazdów z kołami w rozmiarze np. 26 cali.

 

Antypoślizgowe pedały

Jadąc na rowerze nie powinniśmy narzekać, że stopy wciąż ześlizgują się z pedałów. Pokryto je antypoślizgowym materiałem. Takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na wygodę jazdy, możemy więc czerpać więcej przyjemności z rowerowych wycieczek. Co ważne, pedały wykonano z solidnych materiałów, dlatego nie ma ryzyka, że niespodziewanie popękają. Ich trwałość potwierdził test Romet Gazela 4.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ