Opinie o Romet Wagant 4

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Jednoślad jest wyposażony w elementy, które mogą okazać się bardzo przydatne w czasie długich przejażdżek. To m.in.: Bagażnik, przednie i tylne oświetlenie, a także błotniki. Rama jest wykonana z lekkiego stopu aluminium, a ponadto dostępna w trzech rozmiarach do wyboru, więc można dopasować ją do swojego wzrostu.

 

Najważniejsze wady:

Sprawdzając ranking prezentujący rowery trekkingowe, można się przekonać, że nie jest to najlżejszy pojazd. Ze względu na wyposażenie jest on stosunkowo ciężki, waży 17 kg. Przez to może pojawić się problem np. z zamocowaniem jednośladu na bagażniku dachowym, świadczą o tym opinie o Romet Wagant 4.

 

Werdykt: 9.2/10

Co prawda rower nie jest lekki, ale za to bardzo solidny i zwrotny. Ma on 28-calowe koła zapewniające dobrą przyczepność do podłoża, które pozwalają na jazdę z bardzo dużą prędkością. Dostępne rozmiary ramy to: 19, 21 oraz 23 cale. Test Romet Wagant 4 udowodnił, że to model odpowiedni dla mężczyzn.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Amortyzowanie wstrząsów

Na rowerze można swobodnie poruszać się po mieście (np. codziennie dojeżdżać do pracy), a także poza nim. To pojazd dobrze przystosowany do jazdy po leśnych i polnych ścieżkach, jak również szutrowych drogach. Wynika to m.in. z tego, że jest on wyposażony w amortyzowany widelec SR Suntour NEX-P 700c, a także amortyzowaną sztycę siodełka. To sprawia, że podczas pokonywania wyboistych odcinków trasy nie odczuwamy nieprzyjemnych wibracji, które mogłyby przyczynić się do szybszego zmęczenia i bólu rąk. Amortyzacja wstrząsów daje też pewność, że uda nam się zachować kontrolę nad rowerem, bez względu na to, jaki jest stan nawierzchni.

Nie wymaga zakupu dodatkowego wyposażenia

Decydując się na rower marki Romet, nie musimy oddzielnie kupować innych elementów wyposażenia. Jednoślad ma błotniki zapewniające ochronę przed zachlapaniem ubrań błotem, bagażnik z elastycznymi linkami do przewożenia ciężkiego plecaka czy innych przedmiotów, jak również oświetlenie. Zasila je dynamo umieszczone w przedniej piaście, a to oznacza, że nie wymaga regularnego wymieniania baterii. Przednia lampka emituje mocny strumień światła, dlatego dobrze sprawdza się podczas przejażdżek po zmroku i pozwala na szybkie dostrzeżenie ewentualnych przeszkód na drodze. Rower ma także praktyczną podpórkę umożliwiającą bezpieczne odstawienie w dowolnym miejscu oraz osłonę na łańcuch. Na uwagę zasługują też solidne pedały pokryte antypoślizgową powłoką, na których można pewnie ustawić stopy. Mimo że jednoślad ma tak dużo elementów dodatkowych, według konsumentów cena Romet Wagant 4 nie jest wygórowana.

 

Uniwersalne hamulce V-brake

Pojazd ma uniwersalne, łatwe w obsłudze i serwisowaniu hamulce V-brake. Szybko reagują one na nacisk klamki hamulcowej przy kierownicy i pozwalają na zmniejszenie prędkości jazdy lub całkowite zatrzymanie się. Hamulce mają prostą budowę i jeśli dojdzie do ich awarii na trasie, szybko je naprawimy. Tym samym nie musimy się obawiać, że niespodziewana usterka zepsuje rowerową przejażdżkę.

 

Odpowiedni na dalekie wycieczki

Zdaniem rowerzystów jednoślad bardzo dobrze nadaje się na dalekie, wielogodzinne wycieczki. Wynika to nie tylko z dostępności bagażnika czy oświetlenia, ale i z wygodnego siodełka. Mimo że nie jest ono żelowe, nie powoduje dyskomfortu i nie przyczynia się do obtarć skóry w okolicach ud. Siodło jest szerokie i we właściwy sposób wyprofilowane.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ