Opinie o Salomon Speedcross 4

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

To buty do biegania dla mężczyzn, którzy cenią sobie wygodę. Są one lekkie i do tego przewiewne. W czasie treningu stopy nie pocą się, co skutecznie zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu i namnażaniu się bakterii. Specjalny bieżnik na podeszwie zapewnia przyczepność na miękkiej, a także błotnistej nawierzchni.

 

Najważniejsze wady:

Obuwie jest przeznaczone tylko dla osób z neutralną stopą, czyli taką, która nie odchyla się do wewnętrznej ani zewnętrznej krawędzi. Supinatorzy oraz pronatorzy powinni poszukać innego modelu, lepiej dostosowanego do sposobu, w jaki ustawiają stopy podczas biegania.

 

Werdykt: 9.7/10

Prosty, choć jednocześnie mocny system sznurowania pozwala na dobre dopasowanie butów do stóp, co zapobiega ich ciągłemu zsuwaniu się. Specjalne pasy stabilizują śródstopie, a technologia Light Weight Muscle wspomaga amortyzację, ponadto oddaje energię przy wybiciu. Obuwie zapewnia bezpieczeństwo podczas treningu, również ze względu na zmniejszone ryzyko poślizgnięcia się, dlatego publikowane o Salomon Speedcross 4 opinie są pozytywne.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wkładka Ortholite

Wewnątrz butów umieszczono specjalną wkładkę Ortholite, która ma właściwości antygrzybiczne (wynika to z dodatku węgla drzewnego). Nie trzeba się obawiać rozwoju bakterii i innych mikroorganizmów odpowiedzialnych za pojawienie się grzybicy. Co ważne, wkładka ma miękkie wykończenie, więc zapewnia komfort podczas biegania i chodzenia.

Wytrzymałość

Obuwie jest przystosowane do codziennych treningów. Możemy w nich biegać przez cały sezon, nie obawiając się przy tym o ich zniszczenie. To model z solidną cholewką w ciemnym kolorze, która nie jest podatna na zabrudzenia. Test Salomon Speedcross 4 wykazał, że zastosowana technologia Rip-Stop nie dopuszcza do przypadkowego rozerwania cholewki, co mogłoby uniemożliwić dalsze noszenie obuwia. We wszystkich miejscach najbardziej narażonych na zniszczenie (m.in. w okolicach palców) materiał został wzmocniony odpowiednio dobranym włóknem.

 

Podeszwa Contagrip

Podeszwa Contagrip jest zbudowana z kilku warstw i została zaprojektowana tak, aby zapewnić wygodę oraz bezpieczeństwo podczas biegania w wymagającym terenie, również przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Spód butów gwarantuje dobrą amortyzację (także podczas spacerowania) i zmniejsza uczucie nacisku na piętę. Co więcej, podeszwa stabilizuje stopę na nierównej nawierzchni, w efekcie czego zawsze zostaje na swoim miejscu, nawet gdy obuwie lekko się przechyla.

 

MudGuard

MudGuard to inaczej specjalny kołnierz umieszczony u podstawy cholewki. Dzięki niemu buty są dobrze zabezpieczone przed przedostawaniem się do środka błota, kamieni oraz piasku. Możemy swobodnie biegać po dowolnej nawierzchni, nie odczuwając przy tym dyskomfortu. Cena Salomon Speedcross 4 nie jest zbyt wysoka, jeśli weźmiemy pod uwagę to, jak solidne i wygodne są buty. Istotne jest też to, że cholewka wykazuje odporność na przemakanie.

 

Quicklace

System sznurowania Quicklace pozwala na szybkie dopasowanie butów do stóp, a jednocześnie wygodne zakładanie oraz zdejmowanie. Buty zostały wyposażone w kevlarową sznurówkę, która nie wymaga zawiązywania, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Na języku jest niewielka kieszonka, w której możemy ukryć jej nadmiar. Podobny system wykorzystuje się w obuwiu turystycznym, a także biegowych butach narciarskich. Podczas biegania nie musimy kontrolować, czy sznurówki są mocno zawiązane, bo z pewnością same się nie poluzują. Tym samym nie musimy robić przerw, żeby je poprawić.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ