Opinie o Sigma BC 16.16

Ostatnio aktualizowane: 25.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie zlicza wszystkie istotne dane dotyczące treningu, co pozwala dokładniej kontrolować nasze wyniki i postępy. Licznik ma funkcję automatycznego startu, jest to sporym ułatwieniem. Sprzęt jest wyposażony w duży wyświetlacz, z którego łatwo odczytać wszystkie istotne dane. 

 

Najważniejsze wady:

Część osób uważa, że mocowanie do roweru powinno być nieco lepiej wykonane. Istnieje ryzyko, że element ten szybko się zniszczy i licznik będzie się przesuwał w trakcie jazdy. Pojedyncze osoby uważają, że synchronizacja sprzętu z telefonem komórkowym zajmuje dużo czasu.

 

Werdykt: 9.8/10

Sigma BC 16.16 to tani licznik rowerowy doceniany przez wielu entuzjastów jednośladów. Urządzenie wykorzystuje technologię NFC, która umożliwia nawiązywanie połączenia ze smartfonem z zainstalowanym systemem Android. Produkt jest sprzedawany w zestawie z uchwytem kablowym i magnesem.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Specyfikacja techniczna

Przed zakupem warto poznać opinie Sigma BC 16.16, aby wiedzieć, czy urządzenie spełnia potrzeby użytkowników. Należy też zwrócić szczególną uwagę na specyfikę techniczną sprzętu. Prezentowany licznik rowerowy ma wyświetlacz ETA, który zapewnia możliwość szybkiego odczytania danych bez względu na warunki. Obudowa ma wymiary: wysokość – 5,2 cm, szerokość – 3,75 cm i głębokość – 1,15 cm. Ekran liczy 2,7 cm wysokości i 3,7 cm szerokości. W menu można wybrać jeden z 7 języków. Sprzęt ma wodoodporność na poziomie IPX 7, więc nie trzeba się martwić, że podczas załamania pogody trzeba będzie go zdemontować i schować do plecaka lub kieszeni.

Informacje dotyczące treningu

Licznik rowerowy udostępnia wiele istotnych informacji na temat treningu. Przede wszystkim z ekranu dowiemy się, jaka jest aktualna i średnia prędkość, z jaką poruszamy się na rowerze. Ponadto będziemy mieli możliwość sprawdzenia temperatury. Dodatkową zachętą dla wielu użytkowników jest to, że sprzęt, na podstawie przejechanych w danym dniu kilometrów, oblicza, ile paliwa zaoszczędziliśmy. Stanowi to dodatkową motywację do tego, aby w miarę możliwości wybierać jazdę rowerem zamiast autem. Test Sigma BC 16.16 dowiódł, że prezentowane na ekranie wyniki są miarodajne. 

 

Komfort użytkowania

W wielu recenzjach możemy przeczytać, że korzystanie z licznika rowerowego jest wygodne, a w związku z tym to urządzenie nie nudzi się zaraz po zakupie. Sprzęt ma podświetlany ekran, więc nie ma żadnych problemów z tym, aby odczytać dane dotyczące treningu, nawet jeśli warunki do tego nie są najlepsze. Do codziennego użytkowania przydaje się też wskaźnik zużycia baterii. Ekran można dostosować do swoich preferencji, zmieniając kontrast. Warto wspomnieć, że montaż licznika rowerowego nie wymaga użycia żadnych dodatkowych narzędzi. Sprzęt można zainstalować na kierownicy lub na mostku, w zależności od preferencji.

 

Jakość wykonania

Model nawet po wielu tygodniach od zakupu wygląda jak w momencie jego nabycia. Na powierzchni urządzenia nie pojawiają się zarysowania, co stanowi dowód na to, że do jego produkcji wykorzystano dobrej jakości materiały. Mimo tego cena Sigma BC 16.16 nie jest wysoka. Produkt można kupić za około 100 zł. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ