Opinie o SJCAM SJ4000

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Kamera sportowa nagrywa w jakości Full HD, nadaje się do rejestrowania filmów w trudnych warunkach. Obudowa jest odporna na działanie czynników zewnętrznych i dobrze chroni znajdujący się w środku mechanizm. Kamerę sportową można zanurzać w wodzie na głębokość do 30 m. Dodatkowo model ma kompaktowe wymiary i jest lekki. Cena SJCAM SJ4000 jest przystępna.

 

Najważniejsze wady:

Znajdujący się na obudowie przycisk (strzałka w dół) nie jest dobrze wykonany. Może się on zacinać i utrudniać wybór ustawień. Niektórzy wskazują też, że wbudowana bateria nie działa tak długo, jak zapewnia producent.

 

Werdykt: 9.4/10

Osoby wystawiające opinie o SJCAM SJ4000 zaznaczają, że urządzenie ma sporo atutów, które zwiększają jego wartość. Przede wszystkim do zakupu zachęca wodoodporna obudowa dostosowana do niemal każdych warunków. Kąt widzenia urządzenia wynosi 170 stopni, kamera ma matrycę 12 Mpix. Ze sprzętu można też korzystać, jak z kamery samochodowej.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podstawowe dane techniczne

Kamera sportowa ma chipset Novatek NT96655 i sensor Aptina AR0330. Obiektyw ma soczewkę 6G i szeroki kąt widzenia, więc w kadrze mieści się sporo szczegółów. Wyświetlacz LCD o przekątnej 2 cale ułatwia obsługę i daje możliwość oglądania zarejestrowanych nagrań. Menu jest dostępne w kilku językach, w tym w polskim i angielskim. Kamera sportowa daje możliwość nagrywania filmów w jakości 1080p i 720p. Pliki są zapisywane w formacie MOV. W zestawie znajduje się akumulator o pojemności równej 900 mAh, czas jego działania wynosi do 70 minut, a ładowanie zajmuje około 3,5 h. Model ma wymiary: wysokość – 4,1 cm, szerokość – 5,9 cm i głębokość – 2,9 cm, jego waga wynosi 61 g. 

Akcesoria w zestawie

W komplecie poza kamerą znajdziemy wodoodporną obudowę (30 m), a także specjalne plecki służące do jej wzmocnienia. Dodatkowo opakowanie zawiera kabel micro USB, uchwyt do roweru i dwa paski montażowe. Przydatne okazują się też szybkozłączki 3m i 1,4”. Producent dołącza do zestawu adapter do statywu, adaptery ze śrubami i samoprzylepne taśmy dwustronne. Do czyszczenia obudowy i ekranu można wykorzystać miękką ściereczkę z mikrofibry. 

 

Możliwości zastosowania

Kamera SJCAM SJ4000 jest przede wszystkim używana przez osoby aktywne fizycznie. Na jej zakup decydują się kolarze, osoby uwielbiające górskie wycieczki czy pływanie. Ten sprzęt z pewnością dobrze się spisze podczas różnego rodzaju wypraw, choć można go używać także na co dzień, np. jako kamerę samochodową. Model ma tryb CAR MODE do nagrywania zdarzeń drogowych. Dzięki niemu możliwe jest nagrywanie obrazu w pętli, co zabezpiecza przed zapychaniem się karty pamięci. 

 

Wodoodporna obudowa

Kamera sportowa ma wodoszczelną obudowę, więc można z niej korzystać także pod wodą do głębokości 30 m. Obudowa jest zrobiona z wytrzymałego materiału, który nie ulega uszkodzeniom mechanicznym. Sprzęt przez długi czas od zakupu wygląda jak nowy, a test SJCAM SJ4000 to potwierdza. 

 

Różne tryby fotografowania

Urządzenie oferuje różne tryby fotografowania: zdjęcia pojedyncze i serie. W aparacie można też ustawić samowyzwalacz na czas 5, 10 lub 20 sekund. Fotografie mają zadowalającą jakość. Matryca ma 12 Mpix.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ