Opinie o Thule Euroway G2 922

Ostatnio aktualizowane: 22.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Uważa się, że jest to dobry bagażnik rowerowy na hak, ponieważ pozwala na bezpieczne przewożenie nawet trzech jednośladów (jego maksymalne obciążenie wynosi 51 kg). Został on wykonany z solidnych materiałów, co zapewnia mu odporność na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, nawet po zamontowaniu modelu mamy swobodny dostęp do samochodowego bagażnika.

 

Najważniejsze wady:

Produkt nie jest dobrym wyborem dla każdego z nas. Trzeba pamiętać, że nie pasuje on samochodów z kołem zapasowym przewożonym z tyłu. W takim przypadku nie można zamontować bagażnika na haku, konieczne jest znalezienie innego modelu.

 

Werdykt: 9.4/10

Bagażnik został wykonany z aluminium, w efekcie czego jest lekki (waży ok. 16 kg). Spełnia on wymagania testu CityCrash i ma stosowne certyfikaty, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Publikowane na temat modelu Euroway G2 922 opinie są głównie pozytywne. Przyda się on osobom, które na krótsze i dłuższe wyjazdy poza miasto chcą zabrać ze sobą rowery.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wygodne i solidne mocowanie rowerów

Przewożąc rowery na bagażniku nie trzeba się martwić np. o ich przypadkowe odpięcie. Przeprowadzając tuż po zakupie test Thule Euroway G2 922 można zauważyć, że model został wyposażony w wytrzymałe paski z zatrzaskiem, które zapewniają pewne przymocowanie jednośladów. Istotne jest, że możemy przewozić mniejsze, jak i większe rowery, niezależnie od rozstawu osi. Jest to możliwe, gdyż bagażnik ma rozsuwane uchwyty kół i tablicę świetlną (każda płoza rozsuwa się niezależnie od pozostałych). Odłączane ramiona sprawiają, że montowanie jednośladów jest łatwe i zwykle zajmuje tylko kilka minut. W razie wątpliwości możemy zajrzeć do dołączonej do kompletu instrukcji. W niej szczegółowo opisano najważniejsze kwestie dotyczące sposobu montażu bagażnika na haku, działania poszczególnych ruchomych elementów, prawidłowego mocowania rowerów oraz mechanizmu odchylania sterowanego pedałem (pozwalającego na podniesienie tylnej klapy auta).

Kompatybilność z systemem One Key

Model jest kompatybilny z systemem One Key. Możemy zabezpieczyć rowery przed kradzieżą za pomocą klucza służącego do zamykania i otwierania także innych produktów marki Thule. Może to być np. bagażnik rowerowy na dach lub tylną klapę, box dachowy czy kosz bagażowy na bardzo duży ładunek. To praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie musimy nosić przy sobie kilku różnych kluczy.

 

Wygodne przechowywanie

Jeśli bagażnik nie będzie nam potrzebny, możemy go zdemontować i złożyć. Nie zajmuje on wtedy dużo miejsca, dlatego szybko znajdziemy dla niego odpowiedni schowek. Jeżeli chcemy, możemy przewozić model w bagażniku samochodowym, na pewno nie ograniczy znacząco wolnej przestrzeni. To pozwoli nam być przygotowanym na każdą okoliczność.

 

Praktyczność

Zdaniem kupujących produkt jest solidny i łatwy w montażu, a cena Thule Euroway G2 922 jest uznawana za atrakcyjną. Dodatkowym atutem modelu jest praktyczność. Specjalny mechanizm obsługiwany stopą daje możliwość podnoszenia tylnej klapy, nawet jeśli bagażnik jest zamocowany na haku i znajdują się na nim rowery. Docenimy to zwłaszcza w czasie długiej podróży, gdy w przestrzeni bagażowej auta zechcemy umieścić walizki. Model pokryto gumową powłoką, która zapobiega powstawaniu zarysowań na ramie rowerów. Nawet jeśli przewozimy dwa lub trzy jednoślady, nie ma ryzyka, że będą się ze sobą stykać, ponieważ między nimi są odpowiednio duże odstępy. Ponadto bagażnik ma światła, więc możemy sygnalizować innym uczestnikom ruchu, jaki manewr chcemy wykonać.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ