Najważniejsze zalety:
Ponieważ bagażnik jest przystosowany do zamocowania na różnego rodzaju belkach dachowych, nie powinniśmy mieć problemu z jego montażem. Potwierdzają to opublikowane na temat produktu Thule Freeride 532 opinie. Model nadaje się do przewożenia zwykłych jednośladów górskich czy miejskich, jak i trekkingowych, crossowych sprzętów (ważących do 17 kg).
Najważniejsze wady:
Osoby używające bagażnika od dłuższego czasu zauważyły, że gumka znajdująca się przy mocowaniu ramy stopniowo się wyciera. Nie prezentuje się to zbyt estetycznie. Ze względu na budowę modelu, podczas zdejmowania roweru z dachu należy uważać, aby przypadkowo nie uszkodzić lakieru.
Werdykt: 9.8/10
Większość kupujących przekonuje, że mimo niewielkich wad jest to najlepszy bagażnik rowerowy. Pozwala on na bezpieczne przewożenie autem jednośladów, których szerokość ramy wynosi nie więcej niż 80 mm. Produkt ma wymiary: 149 cm x 21 cm x 8,4 cm i waży ok. 3,5 kg.
OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU
Solidność
Materiałem wykonania modelu jest stal, co oznacza, że wykazuje on podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie nie jest on bardzo ciężki. Uchwyt ramy został wyposażony w specjalny mechanizm szybkiego uwalniania, dlatego nie musimy nim mocno szarpać, aby zdjąć rower (mogłoby się to przyczynić do przypadkowego zniszczenia bagażnika). Nie można nie wspomnieć o tym, że produkt spełnia wszystkie wymagania testu City Crash. Nie musimy się obawiać, że na jego zakup wydamy bardzo dużą kwotę i nadwyrężymy domowy budżet. Choć model jest wyprodukowany z wytrzymałych materiałów, cena Thule Freeride 532 pozostaje atrakcyjna.
Bezpieczne przewożenie roweru
Bagażnik pozwala na bezpieczne przewożenie roweru na dachu samochodu. Paski zębate wyposażono w mechanizm szybkiego uwalniania, a także ochraniacze obręczy. Utrzymują one koła jednośladu w jednym miejscu, można je łatwo dopasować do rozmiaru opon. W uchwycie znajdują się zamki zabezpieczające sam rower, jak i mocowanie na belkach dachowych auta. W komplecie znajdziemy też adaptery do rowków T o wymiarach: 20 mm x 20 mm. Służą one do bezpośredniego montażu uchwytu we wspomnianych rowkach belek bagażnika. Zamocowany na dachu pojazdu rower zachowuje stabilność i nie kołysze się na boki, zwłaszcza podczas pokonywania ostrych zakrętów. Poza tym jest on dobrze zabezpieczony przed kradzieżą, która mogłaby się zdarzyć np. podczas krótkiej przerwy na stacji benzynowej, gdy postanowimy zatankować samochód lub wyjść do toalety.
Praktyczność
Przewożenie roweru na bagażniku dachowym jest nie tylko bezpiecznym, ale i bardzo komfortowym rozwiązaniem. Nie zaleca się umieszczania jednośladu wewnątrz auta, bo może to przyczynić się do zniszczenia tapicerki i zarysowania plastikowych elementów. Jeśli nie mamy pojazdu typu kombi, konieczne jest złożenie tylnej kanapy, więc liczba osób podróżujących samochodem zmniejsza się z 5 do 2. Dachowy bagażnik rowerowy jest bardzo praktyczny, wykazał to test Thule Freeride 532. Nic nie ogranicza nam widoczności, na co często narzekają posiadacze modeli montowanych na specjalnym haku z tyłu pojazdu. Poza tym mamy swobodny dostęp do samochodowego bagażnika, a więc możemy w nim umieścić walizki. Model Freeride 532 jest kompatybilny z One Key System, a to oznacza, że możliwe jest używanie jednego klucza we wszystkich zamkach.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ