Opinie o Thule Ridealong

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Fotelik rowerowy dla dziecka spełnia międzynarodowe normy bezpieczeństwa, co oznacza, że jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Na modelu znajduje się element odblaskowy poprawiający widoczność naszego roweru po zmroku. Oparcie można ustawić w jednej z pięciu pozycji półleżących w zależności od aktualnych potrzeb naszego dziecka. Gwarantuje to maksymalną wygodę w trakcie podróży.

 

Najważniejsze wady:

Ze względu na to, że wyściółka ma jasnoszary kolor istnieje ryzyko, że pojawiające się na niej zabrudzenia będą bardzo widoczne. Rodzic, chcąc zachować idealną czystość siedziska będzie musiał często je czyścić, co jak wiadomo zajmuje czas.

 

Werdykt: 9.6/10

Opublikowane w Internecie opinie Thule Ridealong są z reguły pozytywne. Fotelik rowerowy jest uznawany za trwały i wygodny. Model będzie odpowiedni dla dzieci od 9. miesiąca życia. Maksymalne obciążenie produktu wynosi 22 kg. Szeroki zakres regulacji poszczególnych elementów sprawia, że fotelik rowerowy służy naszemu dziecku przed długi czas.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łatwy montaż

Na komfort użytkowania fotelika rowerowego wpływ ma nie tylko jego konstrukcja, ale też łatwość montażu. Instalacja prezentowanego modelu jest prosta i zajmuje mało czasu, a potwierdza to test Thule Ridealong. Montaż nie jest skomplikowany, bo sprzęt wyposażono w uniwersalny uchwyt z mechanizmem szybkiej instalacji i zdejmowania. Siedzisko można dopasować do większości okrągłych ram rowerowych (średnica od 27,2 mm do 40 mm). 

Idealne dostosowanie do wzrostu dziecka

Kupując produkt chcemy, aby służył on nam jak najdłuższej. Fotelik rowerowy Thule Ridealong spełni ten wymóg, ponieważ jest dostosowany dla dzieci od 9. miesiąca życia aż do osiągnięcia przez nie wagi 22 kg. Zapięcia stóp, a także podnóżki są regulowane. Ich dostosowanie do wzrostu pociechy zajmuje niewiele czasu. Można mieć pewność, że siedzisko będzie idealnie dopasowane do naszego dziecka i nie będzie trzeba zbyt szybko go wymieniać.

 

Zastosowane rozwiązania

Pasy bezpieczeństwa są wyściełane i miękkie, nie wbijają się w skórę, więc nie powodują bolesnych podrażnień. Można swobodnie je regulować, więc maluch ma zapewniony zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Zapięcie jest mocne, więc nie ma ryzyka, że dziecko samodzielnie się odepnie. Producent podkreśla także walory systemu zawieszenia DualBeam, który skutecznie amortyzuje wstrząsy, dzięki czemu pociecha nie odczuwa dyskomfortu podczas jazdy po nierównym terenie. Rodzic może skorzystać z funkcji odchylania oparcia (o 20 stopni) obsługiwanej za pomocą jednej ręki. Jeśli maluch będzie chciał zdrzemnąć się w trakcie przejażdżki, można będzie łatwo dostosować siedzisko. 

 

Wyściółka

Fotelik rowerowy sprzedawany jest w zestawie z wodoodporną wyściółką, która nie jest podatna na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Można bez problemu ją zdjąć i wyprać w pralce. Pojawiające się na materiale zabrudzenia są stosunkowo łatwe do usunięcia. Niebieskie elementy ładnie komponują się z szarą wyściółką i czarną obudową. Biorąc pod uwagę jakość i estetykę wykonania cena Thule Ridealong nie wydaje się wygórowana. Należy też pamiętać, że z fotelika dziecko będzie mogło korzystać nawet przez kilka sezonów. Stanowi to oszczędność pieniędzy, ale też czasu (nie trzeba zbyt szybko wybierać nowego modelu).

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ