Opinie o Thule Velocompact 9261

Ostatnio aktualizowane: 25.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Bagażnik jest przeznaczony do przewozu 3 rowerów, a z adapterem, nawet 4 pojazdów. Jest on zaopatrzony w listwę świetlną zgodną z polskim prawem, a wygodę użytkowania podnosi możliwość uchyłu produktu, nawet z zamontowanymi na nim rowerami, w celu dostania się do bagażnika. Bagażnik wyposażono też w kompleksowe zabezpieczenie przeciwkradzieżowe, przeszedł też on pozytywnie test City Crash i ma certyfikat Certyfikat TÜV Rheinland.

 

Najważniejsze wady:

To duża konstrukcja, mimo że w świecie bagażników rowerowych jest to bagażnik kompaktowy, wymiary po złożeniu wynoszą 103 x 74 x 35 cm, a waga bagażnika to 19 kg. Niektóre opinie o Thule Velocompact 926 przekazują, że użytkownicy oczekiwaliby możliwości montażu na bagażniku boxu w miejsce rowerów. Producent nie przewidział takiej opcji.   

 

Werdykt: 9.6/10

Jak pokazuje test Thule Velocompact 926 jest to bagażnik rowerowy spełniający wszelkie wymogi prawa polskiego, bowiem wyposażono go w pełne oświetlenie tylne, czyli światła postojowe, stopu, wsteczne, przeciwmgielne, kierunkowskazy i podświetlenie tablicy. Światła są zasilane z samochodu za pomocą złącza zasilającego 13-pin. Klienci również oceniają, że cena Thule Velocompact 926 za produkt z certyfikatem i zabezpieczeniem antykradzieżowym jest adekwatna do wartości bagażnika. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Montaż i użytkowanie

Bagażnik na rowery na hak holowniczy mocuje się za pomocą jednego ruchu do kuli haka. Podłączenie przewodu gniazda 13 pin pozwala na zasilanie kompletnego oświetlenia wymaganego prawem. Bagażnik jest przystosowany do przewożenia 3 rowerów, a po instalacji adaptera, nawet 4 pojazdów. Maksymalny udźwig bagażnika wynosi 60 kg. Co ciekawe, po zastosowaniu adaptera Thule AcuTight Knob lub Thule Carbon Frame Protector bagażnik spełni swoją rolę również w przypadku posiadania ramy karbonowej. Montaż kół rowerowych następuje w uchwytach pump buckles, a dzięki rozsuwanym uchwytom pozwala na montaż rowerów o zróżnicowanym rozstawie osi. Rowery mocuje się kołami do bagażnika, a służą do tego specjalne klamry unieruchamiające jednoślad w pozycji mocowania. Specjalnie użyteczną funkcją bagażnika, jest możliwość jego uchylenia, gdy jest obciążony rowerami. Pozwala na to również stopka podtrzymująca uchyloną konstrukcję. Dzięki temu użytkownik może dostać się do wnętrza bagażnika samochodowego. 

Zawartość zestawu i zabezpieczenia

Kupienie bagażnika Thule VeloCompact 3 926 gwarantuje bezproblemowe użycie go od razu po kupnie. Wystarczy zamontować go na kuli haka samochodowego, zabezpieczyć i zamontować rowery. W zestawie klient otrzymuje wtyczkę 13 pin do podłączenia zasilania do świateł bagażnika, a także adapter do zamontowania czwartego roweru. Dla użytkowników, którzy zetknęli się z tego typu bagażnikiem po raz pierwszy, jest dołączona do produktu czytelna instrukcja w języku polskim. W zestawie z bagażnikiem klient znajdzie także odłączane uchwyty na ramę roweru z zamykanymi gałkami. Co bardzo istotne, bagażnik ma zabezpieczenie antykradzieżowe. Wyposażono go w zamek zamykany na kluczyk. Wymiary bagażnika gotowego na montaż rowerów wynoszą 126 x 74 x 80 cm.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ