Opinie o Uvex I-vo CC

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Model jest zaliczany do grupy produktów unisex, a to oznacza, że nadaje się nie tylko dla mężczyzn, ale i kobiet. Wygoda noszenia to dodatkowy atut, jakim wyróżnia się kask Uvex I-vo CC. Opinie, które zostały opublikowane na jego temat, to potwierdzają. Poza tym produkt ma wymagane certyfikaty, w tym CE i TÜV GS.

 

Najważniejsze wady:

Kask jest dostępny tylko w jednej, biało-czarnej wersji kolorystycznej. Nie do końca odpowiada to rowerzystom, którzy dużą wagę przywiązują do wyglądu kolarskiego stroju. Ich zdaniem producent powinien zaoferować też kilka innych połączeń kolorów.

 

Werdykt: 9.4/10

Produkt spełnia normę EN 1078. To, podobnie jak test Uvex I-vo CC, dowodzi, że kask zwiększa nasze bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem i w razie kolizji może zapobiec doznaniu poważnego urazu głowy. Model waży nieco ponad 250 g, więc nie jest zbyt ciężki. Konsumenci uważają, że to bardzo dobry kask rowerowy.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Odpinana wyściółka

Kask został zaprojektowany w taki sposób, aby możliwe było zachowanie właściwego poziomu higieny (nawet jeśli na rowerze jeździmy codziennie). Wyściółka jest odpinana, dlatego możemy ją bez przeszkód wyprać w pralce, zapobiegając w ten sposób namnażaniu się bakterii i pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu. Materiał, którym od środka pokryto kask, jest miękki i przyjemny w dotyku. Co więcej, jest on antyalergiczny, dlatego produkt poleca się osobom wrażliwym. Jeżeli będziemy prać wyściółkę w odpowiedniej temperaturze i unikać używania mocnych detergentów, z pewnością się nie skurczy ani nie zmechaci.

Przemyślane rozwiązania

Na powierzchni kasku znajdują się 24 duże otwory wentylacyjne, przez które swobodnie przepływa powietrze, a nadmiar ciepła jest odprowadzany na zewnątrz. Dzięki temu jazda na rowerze staje się przyjemniejsza, w szczególności w upalne dni. Za sprawą tak dużej ilości otworów wentylacyjnych nie musimy się też martwić o nadmierne przetłuszczanie włosów. To bardzo istotna kwestia, zwłaszcza gdy na rowerze dojeżdżamy do pracy. Warto zaznaczyć, że wszystkie otwory są zabezpieczone specjalną siateczką, zapobiegającą przedostawaniu się do środka owadów. Równie ważne jest to, że kask możemy dobrze dopasować do obwodu głowy. Wyposażono go w nowoczesny system IAS 3D, który obsługuje się za pomocą pokrętła, tylko jedną ręką i bez potrzeby użycia dużej siły. Zastosowanie rozwiązania Fast Adapting System sprawia, że nie musimy się martwić o ciągłe zsuwanie się kasku, także podczas gwałtownego hamowania. Możemy swobodnie zmieniać długość pasków i dostosowywać ją do swoich potrzeb.

 

Ochrona podczas wypadku

Podczas produkcji kasku wykorzystano technologię Inmould. Wewnętrzna warstwa pod dużym ciśnieniem jest wstrzykiwana do zewnętrznej skorupy, w efekcie czego model jest lekki, a jednocześnie wytrzymały. Pianka EPS skutecznie absorbuje siłę uderzenia, co jest bardzo ważne podczas wypadku. Nie ma ryzyka, że pasek pod brodą niespodziewanie się odepnie podczas upadku na ziemię, a kask ześlizgnie się z głowy. Takim sytuacjom zapobiega zamek blokujący Monomatic. Pokryto go miękkim materiałem, dlatego nie podrażnia i nie uciska mocno podbródka. Mimo że kask zapewnia nam wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wypadku, jego zakup nie wiąże się z dużym wydatkiem. Rowerzyści zgodnie twierdzą, że cena Uvex I-vo CC nie jest wygórowana.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ