Opinie o Volkl RTM 81

Ostatnio aktualizowane: 25.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Narty są dostosowane do wymagających warunków pogodowych, dobrze jeździ się na nich nawet na miękkim lub rozjeżdżonym śniegu. Model jest lekki i zwrotny. Konstrukcja nart została wzmocniona, mają one karbonowe grzbiety. Produkt jest dostępny w kilku rozmiarach.

 

Najważniejsze wady:

Trzeba szczególnie dbać o powierzchnię nart, ponieważ w innym wypadku mogą szybko pojawić się na niej zarysowania. Ważne jest to, aby dobrać odpowiedni do sprzętu pokrowiec, który zabezpieczy go przed powstawaniem ewentualnych uszkodzeń w trakcie transportu czy przechowywania.

 

Werdykt: 9.3/10

Narty są polecane w szczególności osobom mającym doświadczenie w jeździe na stoku. Jest to model typu All Mountain, dlatego można uznać go za uniwersalny wybór. Narty będą odpowiednie do spokojnej i szybkiej jazdy w dobrych, jak i nieco trudniejszych warunkach. Model jest zwrotny, a jednocześnie stabilny. Ma on ciemną kolorystykę i podoba się prawie wszystkim kupującym. Sprzęt Volkl RTM 81 jest uznawany za dobre narty.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Seria RTM

Prezentowany model pochodzi z serii RTM, czyli Ride The Mountain i jest zaliczany do grupy nart All Mountain. Oznacza to, że ma sportowy charakter i łączy w sobie cechy nart krótkich i długich. Sprzęt odznacza bardzo dobra zwrotność, a jednocześnie maksymalna stabilność. Narty sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych, wygodnie się na nich jeździ, nawet jeśli śnieg na stoku jest bardzo miękki lub mocno rozjeżdżony albo na trasie są muldy (zagłębienia śniegu powstające na skutek intensywnego użytkowania stoku). Jak twierdzi producent, Volkl RTM 81 to jeden z najlżejszych modeli serii All Mountain, jaki można znaleźć na rynku. Niska waga przekłada się na lepszą zwrotność i tym samym mniejsze zmęczenie jazdą. Uniwersalność i przystępna cena Volkl RTM 81 to jedne z bardziej docenianych przez użytkowników zalet.

Technologia 3D Ride

Opinie o Volkl RTM 81, jakie można przeczytać w Internecie są pozytywne. Dotyczą m.in. wykorzystanej w procesie produkcji technologii 3D Ride, która polega na tym, że konstrukcja nart została wzmocniona poprzez dodanie karbonowych grzbietów. Pod nimi umieszczono pasma drewnianego rdzenia. Zaletami takiego rozwiązania są zmniejszenie wagi całego sprzętu, a także poprawa stabilności, a tym samym bezpieczeństwa jazdy. 3D Ride to także większa dynamika i lepsze właściwości skrętne. To rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet, które doceni każdy miłośnik jazdy na nartach. 

 

Rocker

Model ma lekko podniesiony dziób, dzięki czemu łatwiej wykonuje się manewr skrętu. Profil narty w strefie wiązania jest tradycyjny, więc podczas szybkiej jazdy można łatwo trzymać krawędź. Tego typu konstrukcja zwiększa komfort jazdy, co zauważają nie tylko doświadczeni narciarze, ale też osoby, które niedawno zainteresowały się tym sportem. 

 

Ślizg

Narciarze, którzy zdecydowali się na zakup tego sprzętu i przeprowadzili test Volkl RTM 81 potwierdzają, że ślizg jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Dobrze absorbują one smar i są odporne na ścieranie. Jeśli będziemy regularnie i dokładnie konserwować narty oraz dbać o to, aby bezpiecznie je przenosić i przechowywać, długo nam posłużą. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ