Opinie o Westfalia BC60

Ostatnio aktualizowane: 24.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Bagażnik jest bardzo solidny i trwały, co wynika z wykorzystanych do produkcji materiałów, czyli stali i aluminium. Wykazuje on odporność na uszkodzenia, w szczególności pęknięcia. To model, który można szybko zamontować, a później bez zbędnego wysiłku zdemontować. Jest on uniwersalny i pasuje do wszystkich samochodowych haków holowniczych.

 

Najważniejsze wady:

Analizując opinie o Westfalia BC60, można wywnioskować, że wadą produktu według części kupujących jest waga. Niektórzy konsumenci uważają, że bagażnik powinien być nieco lżejszy (waży 18 kg), wtedy łatwiejsze byłoby zawieszanie go na specjalnym wieszaku w garażu.

 

Werdykt: 9.3/10

Rowerzyści przyznają, że mimo wad jest to dobry bagażnik rowerowy na hak na 2 rowery. Jego maksymalne obciążenie wynosi 60 kg, dlatego nie trzeba się martwić, że zniszczy się po zamontowaniu ciężkich pojazdów. Wymiary modelu po rozłożeniu to: długość – 69 cm, szerokość – 126 cm i wysokość – 66 cm.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wygodne i bezpieczne przewożenie rowerów

Za pomocą bagażnika możemy wygodnie i co ważniejsze bezpiecznie przewozić rowery. Uchwyty do kół są regulowane, a to gwarantuje solidne mocowanie. Możemy zabezpieczyć jednoślady przed kradzieżą, pozwala na to zamek z systemem jednego klucza. Nie trzeba się martwić, że np. podczas postoju na stacji benzynowej rowery zostaną skradzione, a my tego nie zauważymy. Pojazdy są mocowane w dwóch punktach: na ramie i kołach. Minimalna średnica ramy to 20 mm, a maksymalna 130 mm, co oznacza, że na bagażniku możemy przewozić różne rowery, zarówno te przeznaczone dla dorosłych, jak i dziecięce. Jak wykazał test Westfalia BC60, model jest kompatybilny nawet z samochodami elektrycznymi.

Certyfikat TÜV-GS 

Produkt ma certyfikat TÜV-GS. Co to oznacza? Bagażnik spełnia europejskie normy i wymogi bezpieczeństwa, oraz został poddany wielu różnym testom w specjalistycznym laboratorium. Wspomniany certyfikat daje pewność, że produkt jest wykonany ze starannie dobranych materiałów (bez toksycznych substancji w składzie), i jest w 100% bezpieczny w użytkowaniu oraz kompletny. Model Westfalia ma również inny certyfikat, CityCrash, a w dodatku zdobył uznanie popularnych producentów aut, w tym Audi i Porsche (model jest rekomendowanym wyposażeniem dodatkowym do samochodów).

 

Bezpieczne poruszanie się po drodze

Za sprawą bagażnika możemy bezpiecznie poruszać się po drodze razem z załadowanymi rowerami. Wyposażono go we wszystkie światła, które ma także samochód: pozycyjne, stop, cofania, tablicy, przeciwmgłowe oraz kierunkowskazy. Daje to pewność, że pozostali uczestnicy ruchu drogowego będą wiedzieć, jaki manewr chcemy wykonać, co pozwala uniknąć kolizji. Co więcej, w niektórych miejscach bagażnik został pokryty warstwą gumy. Zapobiega to zarysowaniu lakieru na skutek ciągłego kontaktu rowerów z samochodową karoserią.

 

Możliwość dokupienia dodatkowych elementów

Jak już zostało wspomniane, model jest przystosowany do przewożenia dwóch jednośladów. Jednak możemy dokupić specjalną przystawkę, która pomieści dodatkowy rower, jej zamontowanie nie jest trudne. Do bagażnika możemy też dokupić inne elementy, jeżeli pojawi się taka potrzeba, np. platformę transportową lub skrzynię. Nie jest to duży wydatek. Również cena Westfalia BC60 nie powinna wydawać się wysoka, jeśli weźmiemy pod uwagę wytrzymałość i praktyczność bagażnika.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Włodek

August 13, 2022 at 4:46 pm

Cześć Wszystkim, kupiłem właśnie Westfalię BC60 i przed zamontowaniem na haku, chciałem zamontować tablicę rej. Niestety = miejsce na tablicę w tym modelu jest ZA DUŻE !!! Jest trochę za szerokie (tablica lata na boki ale nie wypada) ale gorsze, że jest też za wysokie = występy do mocowania tablicy są za małe = tablica po prostu WYPADA !!! Może ktoś z Was miał podobny przypadek, albo na to sposób ? Można jedynie przytrzymać tablicę na “trytytki”, ale nie chcę dziadować od początku w tak drogim bagażniku. Będę BARDZO wdzięczny za poradę! Pozdrawiam – Włodek

Odpowiadać
Zespół Zdrowywysilek.pl

September 19, 2022 at 5:59 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Mamy nadzieję, że któryś z naszych czytelników podpowie rozwiązanie. Z naszej strony polecamy rozważyć niewidoczne ramki do tablic rejestracyjnych.

Pozdrawiamy,
Zespół ZdrowyWysiłek.pl

Odpowiadać