Opinie o Xterra FS3.5

Ostatnio aktualizowane: 24.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Orbitrek ma regulowane obciążenie (24 stopnie), co daje możliwość dopasowania jego ustawień w zależności od preferowanej intensywności treningu, a także naszej kondycji. Urządzenie ma sensory pulsu umieszczone na uchwytach. Orbitrek wyposażono w wyświetlacz LCD na którym pokazywane są informacje na temat ćwiczeń. Praktycznym akcesorium jest podstawka na tablet.

 

Najważniejsze wady:

Niektóre opinie o Xterra FS3.5 wskazują, że po pewnym czasie sprzęt zaczyna wydawać nieprzyjemne dźwięki w trakcie użytkowania. Powodem tego mogą być wyrobione tuleje, które zrobiono z niewystarczająco solidnego tworzywa.

 

Werdykt: 9.4/10

Na ekranie LCD wyświetlane są informacje o pokonanym dystansie, czasie treningu, prędkości, spalonych kaloriach, ilości obrotów na minutę, pulsie i mocy. Dzięki temu użytkownik może łatwo kontrolować swoją aktywność. Urządzenie wytrzymuje maksymalne obciążenie do 120 kg, więc jest polecane także dla osób z nadwagą.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wykonanie

Orbitrek magnetyczny wykonano z wysokiej jakości materiałów. Ma on prosty design, który będzie pasował do każdego pomieszczenia. Stabilna konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń, a także sprawia, że użytkownik może skupić się tylko na podejmowanej aktualnie aktywności. Miejsce, na którym ustawia się stopy zostało tak wyprofilowane, aby nie przesuwały się one po powierzchni, a użytkownik mógł pewnie wykonywać swoje ruchy. Uchwyty są pokryte miękkim i przyjemnym dla skóry materiałem. 

Regulacja obciążenia

Urządzenie daje możliwość regulacji obciążenia, a do wyboru są aż 24 stopnie. W efekcie dopasowanie ustawień orbitreka w zależności od poziomu zaawansowania osoby z niego korzystającej jest proste. Na ekranie LCD umieszczonym w zasięgu wzroku użytkownika wyświetlane są najważniejsze informacje na temat treningu obejmujące m.in. dystans, prędkość czy ilość spalonych kalorii. Osoba ćwicząca ma do wyboru 14 gotowych planów treningowych. Wybór jednego z nich zajmuje niewiele czasu, a korzystając z takiego rozwiązania nie trzeba zbyt długo ustawiać sprzętu przed jego użyciem.

 

Łatwe przenoszenie

Test Xterra FS3.5 potwierdził, że przenoszenie orbitreka, mimo że waży on 45 kg, nie jest trudne. Wszystko za sprawą rolek transportowych znajdujących się u podstawy. Dzięki nim, aby przenieść sprzęt nie trzeba prosić o pomoc inną osobę. Sprzęt ma wymiary: 145 cm x 52 cm x 160 cm, a maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg.

 

Praktyczne rozwiązania

Orbitrek mierzy puls, a czujniki odpowiadające za wykonanie pomiaru są umieszczone na uchwytach. Praktycznym rozwiązaniem jest również to, że model wyposażono w podstawkę na tablet, więc w trakcie ćwiczeń możemy jednocześnie oglądać serial czy film. Wtedy mniej skupiamy się na męczącej aktywności i często jesteśmy w stanie wytrzymać dłużej. Na orbitreku znajduje się także wejście audio. Co więcej, w zestawie otrzymujemy pas telemetryczny, czyli bezprzewodowe urządzenie służące do pomiaru tętna. Choć cena Xterra FS3.5 może wydawać się wysoka wiele osób zgadza się ze stwierdzeniem, że warto zainwestować w ten sprzęt. Jest on funkcjonalny i pozwala zadbać o kondycję całego ciała.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

4 KOMENTARZ

Xoxo

March 13, 2023 at 12:58 pm

Warto dodać, że nie łączy się z aplikacją w telefonie, jeśli komuś zależy. Coś jest spieprzone, a może Android 12 to dla niego już za wysoko? No i trening na stojąco jest wyzwaniem po całym dniu zapierniczu. Rozważam dokupić rowerek stacjonarny. Mam już dość orbitreka. Słabe efekty a leje się z człowieka pot jak nie wiem co. Niby ciężko, a kalorii mało spala. Ogólnie nie jestem ani zadowolona ani niezadowolona, ale rozczarowana trochę na pewno.

Odpowiadać
Zespół Zdrowywysilek.pl

June 26, 2023 at 5:41 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i podzielenie się swoimi doświadczeniami z Xterrem. Bardzo nam przykro, że orbitrek nie spełnił oczekiwań.

Pozdrawiamy,
Zespół ZdrowyWysiłek.pl

Odpowiadać
Marta

April 7, 2020 at 8:20 pm

Dzień dobry czy można kupić orbitrek na raty?

Odpowiadać
Zespół Zdrowywysilek.pl

April 11, 2020 at 6:30 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komantarz. Nasza firma nie zajmuje się sprzedażą, jednak jesteśmy pewni, że któryś z prezentowanych przez nas sprzedawców oferuje sprzedaż ratalną.

Pozdrawiamy,
Zespół ZdrowyWysiłek.pl

Odpowiadać