Orbitrek efekty

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Orbitreki efekty – ranking

 

Sapphire Thunder II SG-511E

 

Prezentujemy orbitrek Sapphire Thunder II SG-511. To model magnetyczny, który wyposażono w komputer z wyświetlaczem. Tego typu rozwiązanie sprawia, że w czasie ćwiczeń możemy na bieżąco kontrolować ilość spalonych kalorii, pokonany dystans, prędkość, a nawet puls.

Trenażer ma koło zamachowe o wadze 8 kg. Element ten zapewnia płynną i cichą pracę, a także możliwość swobodnej regulacji oporu. Wytrzymała konstrukcja i antypoślizgowa podstawa gwarantują natomiast wysoki poziom bezpieczeństwa. Całkowite wymiary orbitreka to: 157 cm x 118 cm x 60 cm. Model marki Sapphire można z łatwością przenieść w inne miejsce, głównie za sprawą rolek transportowych.

Konsumenci uważają, że sprzęt jest bardzo dobrym wyborem dla osób chcących cieszyć się smukłą sylwetką i lepszą kondycją zdrowotną. Wbrew pozorom produkt nie zajmuje dużo miejsca w pokoju. Podczas ćwiczeń nie hałasujemy nadmiernie i tym samym nie przeszkadzamy domownikom.

 

 

 

 

Zipro Shox

 

Orbitrek magnetyczny Zipro Shox ma koło zamachowe o wadze 7 kg, a także nowoczesny komputer z wyświetlaczem LCD. Na kierownicy umieszczono czujniki, dzięki którym podczas treningu na bieżąco dokonywany jest pomiar pulsu. Sprzęt ma wymiary: 109 cm x 67 cm x 152 cm. Maksymalne obciążenie trenażera to 120 kg.

Antypoślizgowe podstawy pod stopy powodują, że ćwiczenia są bardziej komfortowe. Ten orbitrek w dobrej cenie pozwala na regulację poziomu obciążenia, dlatego możemy przeprowadzić odpowiednio intensywny trening dostosowany do wytrzymałości organizmu. Sprzęt wyróżnia się nowoczesnym designem i solidnością.

Produkt cieszy się uznaniem konsumentów głównie ze względu na cichą pracę oraz możliwość kontrolowania najważniejszych parametrów treningu. Do produkcji wykorzystano dobre gatunkowo materiały (w tym solidne tworzywo sztuczne), dlatego orbitrek na pewno nie zniszczy się za szybko. Co ważne, trenażer stoi stabilnie i nie przesuwa się po podłożu, a w razie potrzeby można go łatwo przenieść w inne miejsce.

 

 

 

 

Jaki orbitrek wybrać?

 

Ćwiczenia na orbitreku to skuteczny sposób na poprawę kondycji fizycznej oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Szacuje się, że podczas 60-minutowego treningu można spalić nawet do 800 kcal. W naszym artykule przybliżyliśmy najważniejsze korzyści płynące z ćwiczeń na takim sprzęcie. Zawarliśmy w nim także kilka ważnych wskazówek ułatwiających znalezienie funkcjonalnego modelu. Na końcu umieściliśmy ranking prezentujący dwa tego typu produkty w dobrej cenie.

Orbitrek, nazywany również trenażerem eliptycznym, łączy w sobie zalety ćwiczeń na stepperze, bieżni i rowerze stacjonarnym. Ponieważ do pracy angażowane są mięśnie różnych części ciała, możemy skutecznie poprawić wydolność organizmu, czyli zdolność do podtrzymania intensywnego wysiłku. Dzięki temu stajemy się mniej podatni na zmęczenie. Jednocześnie zwiększa się intensywność pracy układu krwionośnego, w efekcie czego wzmacnia się serce i zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnych chorób.

Wiele osób ma problem z pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowej (zalegającej w szczególności w okolicy brzucha, pośladków i ud). Ćwiczenia na orbitreku to doskonały sposób na to, by móc cieszyć się szczupłą sylwetką. Wszystko przez to, że trening odbywany przy pomocy trenażera eliptycznego przyspiesza metabolizm. W ten sposób organizm zostaje pobudzony do tego, aby szybciej spalać nagromadzony tłuszcz.

Ćwiczenia na orbitreku przypominają ruchy wykonywane podczas jazdy na rowerze i biegu na nartach. Do pracy najbardziej zaangażowane są mięśnie nóg i ramion. Regularne treningi przyczyniają się do wyrzeźbienia najważniejszych partii ciała, bez ryzyka nadmiernej rozbudowy mięśni. Nie musimy się więc obawiać, że za sprawą orbitreka nasza sylwetka zmieni się zbyt drastycznie.

Jedną z największych zalet omawianego sprzętu jest to, że z jego pomocą możemy przeprowadzić typowe ćwiczenia odchudzające, wzmacniające, a także siłowe. Jeżeli naszym celem jest poprawa sprawności fizycznej układu mięśniowego, a nie zrzucenie zbędnych kilogramów trening nie powinien trwać zbyt długo. W takim przypadku 30-minutowe ćwiczenia to maksimum, na jakie możemy sobie pozwolić. Należy pamiętać, aby po wysiłku odpowiednio rozciągnąć nogi i ramiona. Wówczas uda nam się uniknąć bolesnych przykurczów mięśni.

Mówiąc o efektach treningów na orbitreku należy wspomnieć również o poprawie samopoczucia. Często mówi się, że aktywność fizyczna pozwala na pozbycie się negatywnych myśli. Jeżeli pogoda nie pozwala nam na bieganie czy krótką wycieczkę rowerową, trenażer eliptyczny jest ciekawą alternatywą. Już po kilku minutach organizm staje się lepiej dotleniony, a my czujemy przypływ pozytywnej energii i więcej motywacji do działania.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ