Ranking 11 najlepszych orbitreków w 2020

Ostatnio aktualizowane: 30.10.20

 

Orbitrek – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Prezentujemy ranking różnych orbitreków znanych firm, wśród wyróżnionych przez nas sprzętów znalazł się Zipro Burn oraz Kettler Unix 4 07692400. Pierwszy z wymienionych sprzętów to orbitrek magnetyczny z regulacją oporu. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, można je wygodnie dostosować do indywidualnych potrzeb. Ze względu na wbudowany komputer, który ma wiele różnych funkcji, orbitrek jest praktyczny i pozwala przeprowadzić trening przy jednoczesnej kontroli wielu parametrów. Możesz też wybrać urządzenie Kettler, sprzęt z oporem powietrznym. Prezentowany model również ma komputer, który pozwala kontrolować wiele aspektów ćwiczeń, w tym przebyty dystans czy spalone kalorie. W uchwytach orbitreka znajduje się pulsometr.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

11 najlepszych orbitreków. Opinie w 2020 roku

 

Poniższy ranking orbitreków zawiera pozycje, które okazały się najczęściej wybierane przez konsumentów. Zdecydowaliśmy się je opisać, abyś mógł wybrać taki sprzęt, dzięki któremu będziesz mógł poprawić swoją formę.

 

Orbitrek Magnetyczny

 

1. Zipro Orbitrek magnetyczny Burn

 

Zipro Burn to orbitrek magnetyczny, który wybrało wiele osób. Sprzęt jest wyposażony w regulację oporu na 8 poziomach. Na samym początku można wybrać jeden z pierwszych trybów, a po przyzwyczajeniu ciała, powoli zwiększać opór, aż do ostatniego poziomu. Model ma magnetyczny system hamowania, a jego koło zamachowe waży 8 kg. Dlatego ćwiczenia na orbitreku są płynne i nie sprawiają żadnych problemów.

Przebieg treningu można kontrolować. Wszystkie informacje znajdują się na wyświetlaczu LCD. Trenującym podoba się to, że jest on czytelny, a poza tym można z niego dużo się dowiedzieć. Na ekranie pojawią się informacje o prędkości, czasie treningu, przebytym dystansie, a także spalonych kaloriach. Sprzęt ma funkcję alarmu, który daje nam sygnał w momencie osiągnięcia ustalonej wcześniej wartości (np. spalenie 200 kilokalorii). Aby nie tracić energii, ekran wyłącza się po 4 minutach bezczynności.

Użytkownicy chwalą wygodę użytkowania orbitreka. Podstawy pod stopy są bardzo szerokie, więc można  wygodnie ustawić. Dodatkowo podstawy mają antypoślizgową powłokę. Odległość między płozami wynosi 24 cm, a ich szerokość to 50 cm. Koło zamachowe jest ciche, więc sprzęt nie hałasuje. Warto wspomnieć, że transport modelu jest ułatwiony, ponieważ jest on wyposażony w kółka.

 

 

 

 

Orbitrek Kettler

 

2. Orbitrek Kettler Unix 4 07692400

 

Kettler Unix 4 07692400 to orbitrek z kołem zamachowym o wadze 22 kg. Pozwala ono na swobodną zmianę poziomu treningu od 1 do 15. Maksymalna waga użytkownika to 150 kg. Sprzęt jest wyposażony w wyświetlacz o wymiarach 17,5 cm x 20 cm.

Kąt ustawienia ekranu można dowolnie zmieniać, aby dopasować go do swoich potrzeb. To, co jest najczęściej chwalone w komentarzach, to pamięć orbitreka. Sprzęt umożliwia zmianę  ustawień, które pozostaną nawet kiedy inny użytkownik również zdecyduje się na trening. Model zapamiętuje ustawienia 4 domowników i 1 gościa. Informacje pokazywane na wyświetlaczu to zużycie energii, kadencja obrotów, prędkość oraz przebyty dystans. Dodatkowo ten orbitrek Kettler bada puls oraz częstotliwość uderzeń serca.

Powierzchnia do stąpania sprzętu podlega regulacji, więc można ją łatwo dopasować do swoich gabarytów. System hamowania jest magnetyczny. Jeżeli Ranking orbitreków plasuje prezentowany sprzęt w czołówce. A wielu użytkowników uważa, że orbitrek jest bardzo wygodny, szczególnie jego dobrze wyprofilowane uchwyty (obie pary). Warto również wiedzieć, że urządzenie można łatwo składać i rozkładać, więc nie zawsze będzie ono zabierać miejsce w pomieszczeniu.

 

 

 

 

Orbitrek York

 

3. Orbitrek magnetyczny York Fitness X829

 

Symulatorem biegu pozwalającym na trening zarówno kondycyjny, jak i wzmacniający jest orbitrek magnetyczny York Fitness X829. Jest on dedykowany osobom, które właśnie za pomocą biegu lubią realizować aktywność fizyczną, bo sprzęt idealnie odwzorowuje bieg w terenie, ale przy okazji nie obciąża stawów.

Ponadto w trakcie ćwiczeń zaangażowane są również ramiona i intensywnie pracują mięśnie pleców, klatki piersiowej, oraz oczywiście mięśnie pośladków ud i łydek. Na skutek takiej aktywności trenujący poprawia swoją wydolność sercowo-płucną i naczyniową. Ważną funkcją sprzętu jest możliwość ustawienia długości kroku i zakresu oporu, a także wybór własnego programu treningowego biorącego pod uwagę takie parametry jak wiek, płeć, wzrost i waga. Łącznie do dyspozycji użytkownika jest 19 programów treningowych.

Można ustawić cele treningowe zorientowane na czas, ilość spalonych kalorii lub pokonany dystans. Do dyspozycji użytkownika są również 4 programy sterowane tętnem z sygnalizacją przekroczenia maksymalnej jego wartości. Sprzęt pozwala na programowanie planów treningowych dla 4 użytkowników, a maksymalna waga każdego z nich nie może przekraczać 130 kg. 

 

 

 

 

Orbitrek elektromagnetyczny

 

4. Orbitrek elektryczno magnetyczny Hop-Sport HS-050C

 

Orbitrek elektromagnetyczny Hop-Sport HS-050C Frost dzięki dobrze wyprofilowanym częściom oraz odpowiednim rozstawieniu podestów (około 23 cm) nie obciąża kolan. Możesz być pewien, że podczas treningów nie będziesz cierpieć na ich ból, a regularne korzystanie ze sprzętu nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Zamiast kółek, urządzenie jest wyposażone w rolki transportowe. Działają one bardzo płynnie i można samemu zmienić pozycję ustawienia orbitreka.

Magnetyczny opór o wadze 14,5 kg może być elektronicznie manipulowany. Dlatego można bez problemu zmieniać poziomy trudności ćwiczeń, w zależności od kondycji. Można wybrać 1 z 16 poziomów. Oprócz zmiany trudności można wybrać interesujący program ćwiczeniowy. Użytkownicy doceniają tę opcję i uważają, że jest ona bardzo przydatna. Wśród innych opcji jest np. program HRC, po uruchomieniu którego urządzenie dokładnie mierzy puls i dopasowuje opór, aby nie przeciążać serca trenującego. Z kolei program Body Fat skupia się wyłącznie na jak najefektywniejszym pozbyciu się tkanki tłuszczowej.

Komputer treningowy prezentuje się bardzo nowocześnie, ekran jest wystarczająco duży, aby szybko odczytać pojawiające się na nim informacje dotyczące dystansu, prędkości Poruszania się, czas treningu, spalonych kalorii. Trenującym bardzo podobają się platformy na stopy, które mają 3 stopniową regulację. Poza tym mają one antypoślizgową powierzchnię, która stabilnie trzyma nasze stopy w jednym miejscu.

 

 

 

 

Orbitrek Sapphire

 

5. Orbitek Magnetyczny Sapphire Pulsar SG-920E

 

Chętnie wybieranym orbiterkiem przez osoby ćwiczące jest Orbitek Magnetyczny Sapphire Pulsar SG-920E. Jest on przystosowany do użytku przez osoby do 150 kg wagi. Ćwiczenia ułatwiają fakt, że konstrukcja urządzenia jest stabilna, a podstawy dla stóp są antypoślizgowe.

Według ćwiczących jest to też cicho pracujący sprzęt o atrakcyjnym czerwono-czarnym kolorze. Wymiary orbiterka to 151 cm x 95 cm x 65 cm, a szerokość stabilizatorów z przodu wynosi 47 cm, z tyłu 49 cm. W trakcie ćwiczeń użytkownik może stale kontrolować swój puls za pomocą sensorów umieszczonych w rączkach rowerka. Każdy z ćwiczących znajdzie parametry ustawień jakich potrzebuje, bowiem sprzęt ma 8-stopniową regulację oporu pedałowania.

Atrakcyjności podczas ćwiczeń dodaje fakt, że sprzęt ma komputer, który na wyświetlaczu LCD pokaże takie informacje jak prędkość, czas ćwiczeń, przebyty dystans czy ilość spalonych kalorii. Dodatkowa podkładka na tablet sprawi, że będziesz mógł słuchać ulubionej muzyki podczas treningu, bądź komunikować się za pomocą kamery i Internetu z innymi ćwiczącymi. Dla kupujących istotnym okazał się fakt, że sprzęt jest wyposażony w rolki transportowe i jego przemieszczanie jest ułatwione. 

 

 

 

 

Orbitrek Zipro

 

6. Zipro Orbitrek magnetyczny Shox RS

 

Jednym z najchętniej wybieranych orbitreków jest Zipro Shox RS. Jego tylne koło zamachowe waży 7 kg. Regulacją oporu można sterować manualnie i tym samym można wybrać 1 z 8 poziomów obciążenia. Użytkownicy chwalą ruchome rękojeści, które są bardzo solidnie wykonane. Ich rozstaw wynosi 58 cm, co jest dla większości trenujących bardzo wygodne. Długość rękojeści wynosi 134 cm, więc można je wygodnie złapać w wielu miejscach.

Elementem, o którym wspominają trenujący są antypoślizgowe płozy. Test orbitreków pokazał, że stopy stoją w jednym miejscu i nie przesuwają się po platformach. Nawet podstawy pod stopy pokryto antypoślizgową gumą, co oznacza, że wchodzenie oraz schodzenie z orbitreka jest bezpieczne. Sprzęt jest wyposażony w ekran LCD. Pokazuje on czas, dystans oraz spalone kalorie. Parametry te mogą być odliczane w zależności od naszych potrzeb (można wpisać np. 200 kcal, a trening zakończy się, kiedy osiągniemy ten wynik). Koniec treningu jest sygnalizowany alarmem dźwiękowym.

Model ma możliwość mierzenia pulsu, a sensory są umieszczone na uchwytach. Atutem sprzętu jest obecność miejsca na urządzenie mobilne. Podczas treningu można słuchać muzyki lub oglądać film. Model ma również miejsce na bidon, a w zestawie znajduje się bidon o pojemności 550 ml. Cały orbitrek Zipro waży około 30 kg, a jego wymiary to 108 cm x 60 cm x 151 cm.

 

 

 

 

7. Zipro Orbitrek magnetyczny Hulk

 

Jeśli interesuje Cię tani orbitrek, powinieneś zapoznać się z opisem Zipro Hulk. Jest to sprzęt sportowy dostępny za kilkaset złotych, a przy tym solidnie wykonany i pozwalający w stosunkowo krótkim czasie poprawić kondycję i wygląd ciała. Urządzenie jest przeznaczone do domowego zastosowania. Koła transportowe pozwalają na jego łatwe przenoszenie.

Wymiary orbitreka to: długość – 133 cm, szerokość – 74 cm i wysokość – 160 cm, a jego waga nie przekracza 40 kg. Koła zamachowe waży 8 kg. Podstawy pod stopy pokryto antypoślizgowym materiałem gwarantującym lepszą stabilność i bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń. Mają one powierzchnię: 33 cm x 13,5 cm.

Po przeczytaniu opinii na temat prezentowanego produktu można stwierdzić, że jest on dobrze oceniany przez użytkowników. Wśród zalet najczęściej wymienia się dużą wytrzymałość orbitreka i możliwość korzystania z niego przez osoby ważące nawet do 130 kg.

 

 

 

 

Orbitrek eliptyczny

 

8. Orbitrek Magnetyczny Zipro Neon

 

Długość 107 cm, szerokość 66 cm, wysokość 152 cm i waga 28,9 kg to cechy zewnętrzne orbiterka magnetycznego Zipro Neon. Jego wymiary transportowe to 87,5 x 28,5 x 52 cm i przy konieczności zmiany jego miejsca do dyspozycji są rolki transportowe. Producent zastosował tu magnetyczny system oporu z kołem zamachowym o wadze 7 kg, z możliwością ustawień manualnych i 8 stopniowym wyborem obciążenia za pomocą pokrętła w kolumnie kierownicy.

Sprzęt pozwala na wzmocnienie całego ciała i odbudowanie kondycji fizycznej, albo zrzucenia nadmiaru kilogramów. A ćwiczenie na nim jest bezpieczne, ze względu na zastosowanie szerokich stabilizatorów z wymiarem z przodu 49 cm, tyłu 47 cm, a także wykorzystanie antypoślizgowego materiału na podstawie pod stopy.

Podczas wykonywanych ćwiczeń, pracę sprzętu charakteryzuje płynność ruchu, co sprawia, że trening jest przyjemny i skuteczny. Użytkownicy wskazują, że sprzęt dobrze sprawdza się w użytkowaniu u osób średniego i niskiego wzrostu, a jego złożenie po zakupie nie nastręcza trudności.

 

 

 

 

Orbitrek do domu

 

9. Orbitrek powietrzny HMS HP6513

 

Typowo domowym urządzeniem jest orbiterek powietrzny HMS HP6513. Tym co wyróżnia ten sprzęt to jego opór powietrzny, realizowany za pomocą specjalnego wentylatora, dzięki któremu sprzęt stawia opór w trakcie wykonywania ćwiczeń. Opór ten jest uzależniony ścisle od tempa przeprowadzanego treningu i staje się tym większy im szybciej pedałujemy.

Sprzyja to wykonywaniu treningów wydolnościowych, a także interwałowych. Komputer pokładowy podaje użytkownikowi najważniejsze parametry treningu, na które składają się między innymi dane dotyczące pulsu, czasu treningu, prędkości jazdy, pokonanego dystansu i spalonych podczas treningu kalorii. Kierownica też została przystosowana do umieszczenia na niej telefonu lub tabletu. Na uwagę zasługuje wysokiej jakości materiał wykonania sprzętu i jego mocna konstrukcja, dzięki której jest to sprzęt stabilny i bezpieczny.

Rączki pokryte zostały miękką gąbką, a podesty antypoślizgowym materiałem. W przypadku potrzeby przeniesienia orbiterka z pomocą przyjdą kółka transportowe zamontowane w podstawie. Wymiary sprzętu wynoszą 1110 x 650 x 1630mm, pozwala on na kroki o długości 279 mm, a waga całkowita to 27 kg.

 

 

 

 

Orbitrek Hammer

 

10. Orbitrek magnetyczny Hammer Crosstech Xtr

 

Hammer Crosstech Xtr to magnetyczny orbitrek wyposażony w 16 kg koło zamachowe, a to oznacza, że pozwala na przeprowadzenie bardziej intensywnego treningu. Maksymalne obciążenie sprzętu to 130 kg, co oznacza, że nadaje się dla osób walczących ze stosunkowo dużą nadwagą. Jego wymiary to: wysokość – 157 cm, szerokość – 53 cm oraz długość – 120 cm.

Ponieważ orbitrek ma magnetyczny system hamowania, nie generuje dużego hałasu i możemy ćwiczyć o dowolnej porze (a nawet oglądać w tym samym czasie telewizję lub słuchać muzyki). Długość kroku jest regulowana, maksimum wynosi 28 cm. To sprawia, że ze sprzętu mogą wygodnie korzystać wszyscy domownicy, ponieważ można dostosować go do swoich potrzeb.

Model Hammer Crosstech Xtr zebrał wiele pozytywnych komentarzy. Konsumentom spodobał się w szczególności łatwy w obsłudze komputer, umożliwiający kontrolowanie podstawowych parametrów treningu. Ponadto daje on dostęp do 12 różnych programów treningowych, co ułatwia ćwiczenie z odpowiednią intensywnością i uzyskanie oczekiwanych rezultatów.

 

 

 

 

Orbitrek HMS

 

11. Orbitrek Magnetyczny Hms H9249

 

Jeżeli boisz się, że ćwiczenia obciążą Twoje stawy, to koniecznie wybierz HMS H9249. Sprzęt jest polecany osobom, których stawy nie są w najlepszej kondycji, lecz które wciąż chcą zadbać o swoje zdrowie. Orbitrek HMS pozwala poprawić ogólną kondycję ciała. Maksymalna waga użytkownika to 100 kg. Sam model waży około 33 kg, a jego koło zamachowe 8 kg.

Podczas ćwiczeń na orbitreku zachowujemy odpowiednią postawę ciała, ramiona są proste, a mięśnie brzucha napięte. Sprzęt tym samym zapewnia szybką utratę tkanki tłuszczowej. Użytkownik może regulować opór (do wyboru 1 z 8 stopni). Użytkownicy doceniają komputer sprzętu, który pokazuje ważne dla treningu informacje. Jest to dystans, czas, spalone kalorie oraz prędkość. Na wyświetlaczu znajdziemy też informacje o pulsie.

Wyświetlacz jest czytelny, a informacje można bez problemu odczytać nawet podczas szybkiego poruszania się. Wymiary urządzenia wynoszą 130 cm x 60 cm x 157 cm. Model jest dobrze wykonany i niełatwo ulega zniszczeniu. Obsługa orbitreka nie jest skomplikowana nawet dla osób, które po raz pierwszy spotykają się z urządzeniem tego typu. Większość użytkowników jest zadowolonych z płynnego działania modelu oraz jego solidnego wykonania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki orbitrek kupić?

 

Orbitrek świetnie sprawdza się w domowej siłowni. Dzięki niemu możemy wyrzeźbić całe ciało, bez potrzeby inwestowania w wiele akcesoriów do ćwiczeń. Zanim wybierzesz się na zakupy, powinieneś przeczytać nasz poradnik. Umieściliśmy w nim podpowiedzi o tym, jakie cechy orbitreka są najważniejsze. To może znacząco ułatwić Ci podjęcie decyzji.

 

 

Jaki orbitrek wybrać?

Są trzy rodzaje orbitreków: mechaniczne, magnetyczne i elektromagnetyczne. Który sprzęt jest najlepszy? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, bo każdy z nich ma swoje zalety i wady. Modele mechaniczne coraz rzadziej pojawiają się w sklepach. Mimo że są one tanie, to jednak niezbyt trwałe, a w dodatku hałaśliwe. Z tego względu panuje przekonanie, że znacznie lepszym wyborem, także do domowej siłowni, jest sprzęt magnetyczny. Kosztuje on nieco więcej niż orbitrek mechaniczny, ale nie generuje tak dużego hałasu i jest bardziej wytrzymały. Wśród sprzętów magnetycznych wyróżnia się modele:

z pokrętłem – są trwałe i mało podatne na awarie, mają wyświetlacz, który jest zasilany bateriami. Na takim orbitreku można bez przeszkód ćwiczyć nawet podczas awarii prądu, a to daje możliwość zachowania ciągłości treningów, niezależnie od różnych czynników. Wadą modeli z pokrętłem jest brak programów treningowych;

sterowane komputerowo – zmiana oporu jest możliwa za pośrednictwem niewielkiego komputera, ale przy braku prądu nie mamy dostępu do wszystkich funkcji sprzętu. Bardzo często takie orbitreki są kompatybilne z różnymi aplikacjami treningowymi na smartfony i mają wiele programów ćwiczeń, dostosowanych do kondycji i poziomu zaawansowania w treningach.

Alternatywą dla orbitreków magnetycznych są modele elektromagnetyczne. Kosztują one najwięcej, ale przy tym są najmniej podatne na awarie. Jest to możliwe z uwagi na brak ruchomych części w systemie hamowania. Sprzęty elektromagnetyczne także mają wiele różnych programów treningowych, a do tego dużą skalę oporów. Nie można na nich ćwiczyć przy braku dostępu do energii elektrycznej.

 

Rozmiar koła zamachowego

Koło zamachowe to jeden z najważniejszych elementów budowy orbitreka, bo wpływa na jego pracę. Im jest ono większe i cięższe, tym bardziej płynna jest jazda i wygoda użytkowania sprzętu. Waga koła zamachowego przeważnie wynosi od 5 kg do 25 kg. Należy mieć na uwadze, że niska osoba o stosunkowo małej masie ciała może mieć problem z wprawieniem w ruch koła ważącego ponad 15 kg.

 

Regulacja oporu

Najlepszy orbitrek to taki, który ma szeroki zakres regulacji oporu. Do wyboru może być kilka lub kilkanaście stopni. Jak już zostało wspomniane wcześniej, opór można zmieniać przy pomocy pokrętła lub panelu komputera. To, na którą opcję się zdecydujemy, zależy głównie od indywidualnych preferencji.

 

Nośność

Nośność, czyli maksymalne obciążenie sprzętu informuje o tym, ile może wynosić maksymalna waga użytkownika. Standardowo jest to ponad 100 kg, np. 120 kg lub 150 kg. Nie powinno się przekraczać tej wartości, aby nie narażać orbitreka na zniszczenie.

 

 

Długość kroku

Komfort ćwiczeń uzależniony jest nie tylko od stopni regulacji oporu, ale i długości kroku. Jeśli będzie on zbyt krótki, szybko się zmęczymy (dotyczy to w szczególności wysokich osób), a sam trening stanie się mało efektywny. Długość kroku mieści się w zakresie od 14 cm do 40 cm, niektóre modele pozwalają na jej regulację.

 

Materiał wykonania

Bardzo ważne jest to, z czego został wykonany orbitrek, gdyż ma to wpływ na jego solidność. Dobry sprzęt ma wytrzymałą, metalową konstrukcję i wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne.

 

Wymiary i waga

Na podstawie wymiarów sprzętu możemy podjąć decyzję, czy zmieści się w danym pomieszczeniu. Orbitreki są stosunkowo duże, ale wśród dostępnych na rynku modeli można znaleźć też takie pasujące do siłowni o niewielkim metrażu. Tego typu maszyny przeciętnie ważą kilkadziesiąt kilogramów, dlatego trzeba dobrze przemyśleć, gdzie ustawimy sprzęt. Przenoszenie go z miejsca na miejsce nie należy do najłatwiejszych czynności.

 

Dodatkowe funkcje

Aby trening był skuteczny, konieczne jest kontrolowanie i utrzymywanie tętna na odpowiednim poziomie. Z tego względu większość modeli ma na uchwytach specjalne sensory dotykowe, do których przykłada się dłonie, za pomocą których mierzony jeśli puls.  Są też sprzęty mające w zestawie pas telemetryczny, który zakłada się na wysokości serca. To także jest dobry sposób na dokonywanie pomiaru tętna w czasie ćwiczeń.

Jest też wiele innych funkcji, w jakie może być wyposażony orbitrek. Najpopularniejsze z nich to:

HRC – to program treningowy, który jest sterowany pracą naszego serca. Przed rozpoczęciem treningu określamy górną granicę tętna, a sprzęt przez cały czas ją kontroluje, żeby jej nie przekroczyć i w razie potrzeby obniża poziom trudności ćwiczeń aż do momentu uspokojenia pracy serca;

Body Fat – to opcja dająca możliwość określenia, ile procent naszego ciała stanowi nagromadzona tkanka tłuszczowa;

możliwość podłączenia do komputera – pozwala na to złącze PC. Po podłączeniu orbitreka do komputera możemy śledzić na ekranie wyniki treningu i je przeanalizować;

możliwość podłączenia innych urządzeń – poza złączem PC, coraz częściej orbitreki mają też port USB. To pozwala na podłączenie do nich odtwarzacza muzyki lub innego urządzenia, z którego chcemy korzystać w czasie ćwiczeń.

 

Wygoda użytkowania

Nawet bardzo drogi orbitrek nie zapewni nam wygody używania, jeśli nie będzie miał choćby odpowiednio szerokich podestów. Rozstaw stóp (inaczej parametr Q) powinien być jak najmniejszy i tym samym zbliżony do naturalnego. Najlepiej, jeśli będzie to mniej niż 20 cm. Jeśli parametr Q wynosi ponad 20 cm, podczas ćwiczeń będziemy nadmiernie odchylać się na boki, a to może spowodować pojawienie się problemów ze stawami. Nierzadko o tym, jaki jest najlepszy orbitrek, decyduje też poziom generowanego przez niego hałasu.

Jeżeli nie chcemy w czasie ćwiczeń przeszkadzać pozostałym domownikom, poszukajmy sprzętu z nakładkami poziomującymi i wyciszoną pokrywą koła zamachowego. Rolki transportowe mogą natomiast ułatwić przeniesienie orbitreka w inne miejsce.

 

 

Przedni czy tylny napęd?

Orbitrek może mieć przedni lub tylny napęd. Decydując się na pierwsze wspomniane rozwiązanie, nie powinniśmy narzekać na mały komfort ćwiczeń z uwagi na dobry parametr Q. Jednak sprzęty z przednim napędem są większe, a naprawienie ewentualnej usterki może okazać się trudniejsze. Modele z napędem umieszczonym z tyłu mają mniejsze wymiary i zwykle są tańsze, ale rozstaw stóp jest większy, poza tym krok podczas treningu jest nieco wyższy, co może nie odpowiadać niskim osobom.

 

Orbitreki w dobrych cenach

Orbitreki mechaniczne kosztują od 100 zł do 800 zł, a magnetyczne od 400 zł do ponad 2500 zł. Z kolei cena za sprzęty elektromagnetyczne przekracza kwotę 1000 zł. Trzeba więc dobrze przemyśleć, ile możemy wydać na zakup sprzętu treningowego. Modele renomowanych producentów nie należą do najtańszych, ale nierzadko są trwalsze i można je lepiej dostosować do własnych potrzeb.

 

 

FAQ

 

P1: Po jakim czasie widać efekty ćwiczeń na orbitreku?

W przypadku każdej aktywności fizycznej najtrudniejszy jest początek. Nie zniechęcajmy się widząc, że pierwsze treningi nie przynoszą żadnych rezultatów, a my już po kilku minutach odczuwamy wyczerpanie. Pierwsze efekty wzmożonych treningów zauważymy po około 4 tygodniach, przy założeniu, że ćwiczymy 3 razy w tygodniu po około 30 minut.

Wówczas widoczna będzie redukcja tkanki tłuszczowej oraz utrata kilku kilogramów. Ćwiczenia wymagają cierpliwości i systematyczności, dlatego jeśli nie jesteś pewien, czy dasz radę, zaproś kogoś do wspólnej aktywności fizycznej. Dobrym rozwiązaniem jest także słuchanie muzyki podczas ćwiczeń lub oglądanie telewizji.

 

 

P2: Jakie efekty widać po miesiącu ćwiczeń na orbitreku?

To, jakie efekty osiągniemy po miesiącu ćwiczeń na orbitreku, zależy od częstotliwości, długości i intensywności ćwiczeń. Nie bez znaczenia jest też budowa naszego ciała, metabolizm i stan zdrowia. Ogólnie możemy przyjąć, że ćwicząc 3 razy w tygodniu po około 60 minut możemy zrzucić około 3 kg oraz uzyskać bardziej jędrne ciało. Nasze pośladki nieco się podniosą, a w talii ubędzie nam od 3 do 4 cm.

Poza tym efekty są widoczne na skórze, która stanie się gładka i bardziej sprężysta. Regularne ćwiczenia przez 4 tygodnie pozwalają także zredukować ilość cellulitu z ud i z brzucha.

 

P3: Jak ćwiczyć na orbitreku?

Orbitrek łączy funkcję 3 urządzeń do ćwiczeń, a mianowicie steppera, bieżni i rowerka stacjonarnego. Zazwyczaj sprzęt ma specjalny komputer i wyświetlacz, na którym możemy na bieżąco kontrolować nasz dystans, czas ćwiczeń, prędkość, tętno i spalone kalorie. Podczas treningu na orbitreku wykonujemy ruchy podobne do jazdy na nartach biegowych lub na rowerze. Aby uzyskać zadowalające efekty, należy kontrolować tętno podczas ćwiczeń. Najbardziej efektywne spalanie tłuszczu występuje wtedy, gdy nasze tętno stanowi 70-80% tętna maksymalnego.

Bardzo ważne jest również zachowanie odpowiedniej postawy podczas treningu. Musimy mieć proste plecy, uniesioną głowę, stopy płasko na pedałach, a ręce na uchwytach drążków.

 

P4: Orbitrek czy rowerek?

Zarówno rowerek, jak i orbitrek pozwalają spalić zbędne kalorie oraz utrzymać szczupłą sylwetkę. To, jaki sprzęt wybierzemy jest uzależnione od naszego stanu zdrowia oraz preferencji treningowych. Na orbitrek warto się zdecydować, jeśli mamy sporą nadwagę i nie chcemy wykonywać zbyt obciążających ćwiczeń. Urządzenie angażuje wszystkie partie mięśni, dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących prowadzić trening całego ciała.

Najlepszym rozwiązaniem jest urozmaicenie swojego treningu ćwiczeniami na jednym i na drugim sprzęcie. W ten sposób unikniemy nudy oraz zapewnimy naszym mięśniom zróżnicowane pobudzenie.  Na urządzeniach można wykonywać rozgrzewki oraz treningi cardio i aerobowe.

 

 

P5: Orbitrek czy bieżnia?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który sprzęt jest lepszy. Wybór urządzenia jest uzależniony od tego, jakie chcemy osiągnąć efekty oraz jakie mamy oczekiwania. Na bieżnię mogą zdecydować się osoby, które podczas treningu chcą wykonywać ruch zbliżony do naturalnego, a także są w trakcie przygotowań do maratonu. Jest to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą spalić dużą liczbę kalorii. Orbitrek sprawdzi się dla osób, które dopiero zaczynają trenować lub wracają do aktywności fizycznej po dłuższej przerwie. Jest to także lepsze rozwiązanie, jeśli mamy mało czasu na treningi i chcemy za jednym razem ćwiczyć całe ciało. Wybierzmy orbitrek, jeśli nie lubimy biegać i nie chcemy zbyt obciążać mięśni.

 

 

Jakie efekty daje trening na orbitreku?

 

Regularne ćwiczenie na orbitreku przynosi wiele pozytywnych efektów dla naszego ciała. Skoro już dowiedziałeś się, jaki orbitrek jest polecany i zacząłeś codzienne treningi, warto dowiedzieć się, jakie przyniosą one rezultaty. W tej części artykułu omawiamy najważniejsze z nich.

 

 

Spalanie kalorii

Trening na orbitreku jest bardzo intensywny i angażuje wiele mięśni, dlatego pozwala szybko spalić kalorie. W zależności od wagi, metabolizmu i budowy naszego ciała, godzina treningu pozwala spalić od 500 do 800 kcal. Jest to zbliżona wartość do tej, którą spalamy podczas biegania. Jednak warto mieć na uwadze, że orbitrek mniej obciąża mięśnie.

 

Redukcja tłuszczu wokół pasa

Z efektów ćwiczeń na orbitreku najbardziej zadowolone będą osoby z dużą ilością tkanki tłuszczowej w obrębie pasa. Treningi zwiększają tempo metabolizmu, dzięki czemu możemy szybciej pozbyć się tłuszczu z miejsc, w których jest go najwięcej. Najbardziej zyskuje na tym nasz brzuch, biodra, uda i ramiona.

 

Poprawa wydolności

Wydolność oznacza zdolność naszego organizmu do wykonywania ćwiczeń o dużej intensywności przez dłuższy czas. Osoby o wysokiej wydolności mają więcej energii, są odporne na zmęczenie, a także rzadziej chorują na serce. Treningi na orbitreku to idealny sposób na poprawę wydolności, gdyż stymulują pracę naszego układu krążenia. Dzięki ćwiczeniom serce pompuje większą ilość krwi, co zapobiega rozwojowi chorób takich jak miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie czy choroba wieńcowa.

 

Modelowanie sylwetki

Ćwicząc na orbitreku angażujemy niemal wszystkie mięśnie naszego ciała. Największą pracę wykonują mięśnie czworogłowe ud, pośladkowe i łydki. Trening wzmacnia również nasze ramiona i brzuch. Regularne ćwiczenia pozwalają wymodelować większość partii ciała, a w rezultacie uzyskać smukłą sylwetkę bez obaw o rozbudowę mięśni.

 

 

Wzmocnienie mięśni

Orbitrek jest także bardzo pomocny w przeprowadzaniu ćwiczeń siłowych. Aby wykonać taki trening należy ustawić duży opór, aby zmusić mięśnie do większego wysiłku. W przeciwieństwie do ćwiczeń wydolnościowych i odchudzających, trening nie powinien trwać zbyt długo. Optymalny czas trwania to około 30 minut.

Po wysiłku powinniśmy wykonać kilka ćwiczeń rozciągających, aby przyspieszyć regenerację mięśni i nie doprowadzić do ich skurczów. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku nóg. Rezultatem wykonywania ćwiczeń siłowych będzie przyrost masy mięśniowej.

 

Ogólna poprawa samopoczucia

Kilkuminutowy trening na orbitreku to także doskonały sposób na odreagowanie codziennego stresu. Eksperci potwierdzają, że wysiłek fizyczny działa relaksująco na organizm. Intensywne ćwiczenia pozwalają uwolnić negatywne emocje i oderwać się od złych myśli. Poza tym organizm jest lepiej dotleniony, dzięki czemu mamy więcej energii, poprawia się nasz nastrój i nie odczuwamy zmęczenia.

 

Jak często ćwiczyć, aby osiągnąć efekty?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty ćwiczeń na orbitreku należy wykonywać treningi co najmniej 3 razy w tygodniu. Jedna sesja powinna trwać od 30 do 60 minut. Przed rozpoczęciem ćwiczeń należy pamiętać o rozgrzewce, a po ich zakończeniu o rozciągnięciu wszystkich mięśni.

Ćwiczenia na orbitreku są polecane wszystkim osobom, niezależnie od ich wieku czy stopnia zaawansowania fizycznego. Jak już wspomniano, intensywny trening nie tylko pozwala schudnąć, ale również dotlenia organizm oraz pozytywnie wpływa na układ krążenia. Pierwsze efekty ćwiczeń na rowerze eliptycznym można zauważyć już po 4 tygodniach od rozpoczęcia regularnych treningów.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Orbitrek magnetyczny Hammer Ellyptech CT3

 

Hammer Ellyptech CT3 to orbitrek o wymiarach 114 cm x 57 cm x 163 cm i wadze 30 kg. Maksymalna waga użytkownika korzystającego ze sprzętu to 100 kg. Urządzenie nie jest zasilane sieciowo, lecz akumulatorowo, dlatego nie trzeba się martwić, że nie będziesz mógł znaleźć odpowiedniego miejsca do podłączenia sprzętu do gniazdka. Ciężar koła zamachowego wynosi 12 kg. Użytkownikom podoba się cicha i płynna praca sprzętu.

Prezentowany orbitrek Hammer jest jednym z najwygodniejszych modeli na rynku. Jego płozy są od siebie oddalone o 21 cm, dlatego podczas treningu nie trzeba zbytnio rozstawiać nóg, a więc jest on komfortowy. Trenujący uważają, że uchwyty są dobrze wyprofilowane, dzięki czemu wygodnie się je trzyma, nawet przez dłuższy czas. Atutem jest również wyłożenie platform na stopy antypoślizgowym materiałem, który utrzymuje stopy w jednym miejscu.

Sprzęt jest wyposażony w komputer z dużym ekranem LCD. Jest on podświetlany na zielono, więc wyniki treningów można sprawdzać nawet w półmroku. Wyświetlacz komputera pokazuje czytelnie informacje na temat dystansu, czasu treningu, spalonych kalorii oraz prędkości. W uchwytach znajdują się sensory, które badają puls, a wyniki można również obserwować na wyświetlaczu. Trenującym podoba się profesjonalne wykonanie modelu oraz wygoda ćwiczeń, jaką zapewnia.

 

 

Orbitrek magnetyczny York Active 120 z siedziskiem

 

Do małych pomieszczeń polecamy York X120 Active. Ze względu na niew wymiary (112 cm x 58 cm x 152 cm) nie ma problemu, aby sprzęt umieścić w którymś z pokojów, bez potrzeby składania go za każdym razem po zakończeniu treningów. Waga urządzenia wynosi 37 kg. Z kolei maksymalna waga osoby korzystającej ze sprzętu to 110 kg. Urządzenie ma magnetyczny system hamowania.

Sprzęt ma 16 poziomów trudności, które można zmieniać elektronicznie. Zalecamy rozpoczęcie treningu od poziomu pierwszego, a później można stopniowo zwiększać trudność, wraz z zapotrzebowaniem. Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz. Można na nim obserwować swoje tętno (sensory znajdują się w uchwytach), a także kontrolować czas, prędkość i inne informacje o treningu. Dlatego korzystający ze sprzętu mają większą świadomość treningu i co w nim powinni zmienić. Użytkownikom podoba się to, że ekran LCD jest czytelny i można łatwo odczytać informacje.

Ten orbitrek York jest solidnie wykonany, więc nie ulega łatwo uszkodzeniu nawet pod wpływem dużego ciężaru. Warto zwrócić uwagę na wygodne podstawy do stóp, które są na tyle szerokie, że można przyjąć wygodną pozycję. Z kolei uchwyty są pokryte miękką pianką, więc mocne trzymanie ich podczas treningu nie męczy dłoni. Użytkownicy chwalą łatwą obsługę urządzenia oraz jego nowoczesny wygląd i małe gabaryty.

 

 

Orbitrek rowerek treningowy 3w1 One Fitness H7888

 

Orbitrek eliptyczny Fitness H7888 One  o wymiarach 135 cm x 50 cm x 151 cm łączy w sobie cechy kilku sprzętów. Może być wykorzystywany jako orbitrek, rower treningowy i twister. Z pomocą prezentowanego modelu masz możliwość wzmocnienia bioder, ud, pleców, rąk i nóg. Mięśnie w tych partiach zostaną powiększone, a tkanka tłuszczowa zostanie zredukowana.

Koło zamachowe waży 5 kg, a sam sprzęt ma swobodną regulację siły oporu, więc można ją łatwo dostosować do swojej kondycji. Użytkownicy doceniają 4 stopniową regulację ustawienia uchwytów, dzięki której trening jest bardzo wygodny. Model jest wyposażony w komputer. Jego zadaniem jest pokazywanie użytkownikom informacji na temat ich treningu, czyli dystans, prędkość oraz spalone kalorie. Możliwy jest też pomiar pulsu. Sensory pozwalające na pomiar znajdują się w uchwytach. Wszystkie informacje o treningu pojawiają się na czytelnym wyświetlaczu LCD.

Maksymalna waga ćwiczącego to 110 kg. Sprzęt jest wyposażony w szerokie siodełko, wykonane z solidnego materiału. Jeżdżenie na rowerze stacjonarnym jest wygodne, a siodełko się nie niszczy. Dobrze wykonane są też platformy na stopy, które pokryto antypoślizgową gumą, tak samo jak uchwyty i rączki. To daje pewność, że można stabilnie korzystać z orbitreka. W zestawie użytkownicy znajdą 4, różne ciężarki, które można wykorzystać w treningu.

 

 

Orbitrek Magnetyczny Xterra FS 3.5

 

Xterra FS3.5 to orbitrek magnetyczny przeznaczony do domowego zastosowania. Jego dokładne wymiary to: długość – 145 cm, szerokość – 52 cm i wysokość – 160 cm. Urządzenie waży 45 kg, a jego maksymalne obciążenie jest równe 120 kg. Przednie koło zamachowe waży 10 kg. 

Model ma wbudowany komputer, z poziomu którego można wybrać 1 z 14 dostępnych programów treningowych. Na wyświetlaczu pokazywane są szczegółowe dane dotyczące treningu obejmujące wartości, takie jak: czas, prędkość, ilość obrotów na minutę, puls i spalone kalorie. W zestawie znajduje się pas telemetryczny umożliwiający precyzyjny pomiar tętna. Model ma podstawkę na tablet, więc podczas ćwiczeń można np. oglądać seriale czy filmy. 

Konsumenci zapewniają, że sprzęt wyróżnia stabilność i estetyczne wykonanie. Znajdujące się przy podstawie kółka transportowe pozwalają na łatwe przenoszenie orbitreka. Podstawki, są wykonane w taki sposób, aby ułożone na nich stopy nie ślizgały się po powierzchni.

 

 

Orbitrek magnetyczny Sapphire SG-511E Thunder II

 

Przedstawiamy Sapphire Thunder Ii SG-511 E, czyli orbitrek z pasem neoprenowym przyspieszającym spalanie tkanki tłuszczowej. Pas ogrzewa wybrane przez nas miejsce, wibracje sprawiają, że skóra staje się gładsza, a tkanka tłuszczowa ulega redukcji. Koło zamachowe sprzętu waży około 8 kg, a jego opór możesz zmieniać poprzez pokrętło na kierownicy.

Waga modelu to 37 kg, jest on dość ciężki, lecz za to bardzo stabilny, więc możesz mieć pewność, że nie będzie zmieniał pozycji podczas ćwiczeń. Użytkownikom podoba się to, że orbitrek jest cichy i nie przeszkadza innym domownikom. Na rączkach urządzenia znajdują się sensory, które mierzą puls, więc masz nad nim kontrolę przez cały czas. Model jest wyposażony w ekran LCD, na którym pojawiają się informacje o przebytym dystansie, czasie oraz inne przydatne dane.

Ten orbitrek magnetyczny ma 8 poziomów oporu, które możesz zmieniać podczas ćwiczeń. Podkładki są dobrze wykonane i mają antypoślizgową powłokę. Dlatego są bezpieczne i zabezpieczają trenujące osoby przed nagłym upadkiem. Jak kształtują się opinie o orbitrekach tej marki? Wielu użytkowników potwierdza, że sprzęt jest wygodny, a poza tym bardzo łatwo się z niego korzysta. Dlatego prezentowany model jest często wybierany przez konsumentów. Użytkownikom podoba się też tacka na urządzenia mobilne.

 

 

Orbitrek elektromagnetyczny SG-330E Sapphire Galaxy II

 

Sapphire Galaxy II SG-330E to orbitrek o wymiarach 172 cm x 147 cm x 60 cm i wadze 51 kg. Ciężar koła zamachowego wynosi 12 kg, pozwala ono na 8 stopniową regulację oporu. Warto zaznaczyć, że pokrywa koła zamachowego została wyciszona, więc podczas treningu orbitrek Sapphire nie hałasuje. Sprzęt spełnia wszystkie normy UE, dlatego ćwiczący mają pewność, że ćwicząc na nim są zupełnie bezpieczni. Maksymalna waga ćwiczącego to 150 kg.

Opinie o orbitrekach tej marki są pozytywne. To, co najbardziej podoba się konsumentom, to duża liczba programów oraz funkcji. Programów treningu jest 21, a jeden z nich jest pusty, więc samodzielnie można zbudować własny trening. Jeden z programów o nazwie Watt pokazuje, ile energii jesteśmy w stanie wytworzyć podczas treningu. Inny informuje o maksymalnej wydolność serca. Chętni mogą skorzystać z symulacji chodzenia po schodach albo symulacji górskiej wspinaczki. Wszystkie informacje znajdują się na ekranie LCD o przekątnej 9 cali. Wyświetlacz jest czytelny.

Komputer podaje informacje o przebytym dystansie, czasie treningu, spalonych kaloriach, a także informuje o pulsie (sensory mierzące puls znajdują się w uchwytach). Na ekranie komputera znajdziemy też informację o temperaturze otoczenia. Ze względu na małą ilość przycisków oraz intuicyjny interfejs, obsługa modelu nie jest problemem nawet dla początkujących. Użytkownicy chwalą stabilność urządzenia i możliwość prowadzenia intensywnych treningów.

 

 

Kettler Orbitrek magnetyczny Cross M 7647-900

 

Kettler Cross M 07647-800 to dobry orbitrek, którego ciężar koła zamachowego wynosi 12 kg. Sprzęt jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych sportowców, którzy mają już doświadczenie w treningach. Ten orbitrek Kettler ma magnetyczny system hamowania, który działa bardzo sprawnie. Sprzęt można swobodnie regulować, więc nie ma problemu, aby dopasować go do siebie. Regulacji podlegają wysokość oraz powierzchnia do stąpania.

Użytkownicy są najbardziej zadowoleni z komputera urządzenia. Ma on czytelny wyświetlacz LCD, z którego można dowiedzieć się wielu przydatnych informacji. Wśród nich jest prędkość, poziom zużycia energii, pomiar czasu, odcinek treningowy, a także kadencja. Orbitrek daje również możliwość sprawdzania  pulsu (czujniki znajdują się w uchwytach). Maksymalna waga użytkownika to 110 kg. Model jest solidnie wykonany i jest dostępny w kilku kolorach.

Komputer obsługuje się bardzo łatwo i nie trzeba znać się na technologii, aby odczytać z niego wszystkie informacje. Dodatkowo instrukcja jest napisana prostym językiem. Według osób trenujących prezentowany orbitrek jest wygodny. Uchwyty otulone pianką nie męczą dłoni, a duży podest pozwala użytkownikowi przyjąć najwygodniejszą pozycję. Transport urządzenia nie jest problemem, ponieważ jest ono wyposażone w solidne kółka.

 

 

Crosstrainer Kettler Rivo P 7644-000

 

Prezentujemy orbitrek Kettler Rivo P o wymiarach: długość – 143 cm, szerokość – 64 cm i wysokość – 168 cm. Koło zamachowe waży 14 kg, a maksymalne obciążenie wagowe jest równe 130 kg. Oznacza to, że ze sprzętu sportowego mogą bez przeszkód korzystać osoby z dużą nadwagą, którym zależy na poprawie kondycji i lepszym samopoczuciu.

Orbitrek ma 8 gotowych programów treningowych. Na uchwycie znajduje się czujnik tętna, który odznacza się precyzją działania. Wyświetlacz LCD z podświetleniem jest czytelny i pokazuje wszystkie ważne informacje dotyczące naszego treningu (m.in. przebyty dystans, czas i ilość spalonych kalorii). Sprzęt ma 16-stopniową regulację obciążenia.

Użytkownicy doceniają to, że orbitrek można łatwo przenieść, a jest to możliwe dzięki kółkom transportowym znajdującym się u podstawy. Model ma białą obudowę i czarne elementy, więc można łatwo dopasować go do wystroju swojego mieszkania. Obudowa jest wytrzymała i odporna na zniekształcenia.

 

 

Spokey Rower magnetyczny Griffin

 

Początkującym polecamy Spokey Griffin, czyli dobry i tani orbitrek z kołem zamachowym o wadze 5 kg. Producent do produkcji wykorzystał specjalną technologię Optimized Power, dzięki której orbitrek działa tak, jak sprzęt z kołem zamachowym ważącym 7 kg. Opór można regulować za pomocą gałki znajdującej się tuż nad kierownicą – na jednym z 8 stopni. Ten orbitrek do domu pozwala poprawić swoją kondycję, a także zwiększyć wydolność organizmu. Ze względu na obecność siodełka może on być też traktowany jako rower stacjonarny.

Użytkownikom podoba się to, że sprzęt jest bardzo wygodny, a siodełko jest regulowane, w efekcie czego można dopasować je do wzrostu. Regulowany jest również kąt nachylenia uchwytów, więc bez problemu można dopasować je do swoich gabarytów. Części, na których trenujący kładzie stopy, są pokryte warstwą antypoślizgową. Dlatego stopy nie przesuwają się nawet podczas intensywnych ćwiczeń. Orbitrek jest wyposażony w paski mocujące stopy, więc nie wysuwają się one podczas treningów.

Transport urządzenia nie sprawia problemu, gdyż ma ono rolki transportowe, dzięki którym można swobodnie przesuwać model po podłodze i schować je po skończonym treningu. Orbitrek waży 20 kg. Użytkownicy doceniają wyświetlacz, na którym widać parametry ćwiczeń, czyli dystans, puls, prędkość, czas treningu oraz spalone kalorie. Trenujący są zadowoleni z solidnie wykonanego sprzętu, na którym mogą wykonywać ćwiczenia w domu o każdej porze.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments