Piłki do ćwiczeń ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.08.19

 

Spokey 832313 i Body Sculpture BB 001 to piłki do ćwiczeń, które cieszą się wieloma pozytywnymi ocenami konsumentów. Po przeanalizowaniu rynku nie mamy wątpliwości, że to właśnie te dwa produkty zasługują na szczególną uwagę. Pierwsza ze wspomnianych piłek, czyli Spokey wytrzymuje obciążenie do 300 kg, dlatego jest odpowiednia dla osób otyłych. Produkt wykonano z solidnych, odpornych na uszkodzenia materiałów, a ze względu na system Anti-Burst, nawet jeśli dojdzie do przebicia materiału, nie musimy obawiać się nagłego upadku na podłogę, gdyż powietrze będzie uchodzić powoli. Wiele osób zdecydowało się na ten właśnie produkt ze względu na jego bardzo atrakcyjną cenę. Inną, równie dobrą piłką jest Body Sculpture BB 001. Jest ona dostępna w różnych rozmiarach, dlatego każdy znajdzie produkt odpowiedni do jego wzrostu. Prezentowany model jest bardzo elastyczny, więc nawet pod dużym naciskiem nie zostanie uszkodzony. Jeśli żadna z piłek nie sprostała Twoim wymaganiom, zapraszamy Cię do przeczytania dalszej części naszego artykułu, w którym opisaliśmy 3 inne produkty.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką piłkę do ćwiczeń kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Piłka gimnastyczna to przyrząd, który jest bardzo pomocny w wykonywaniu różnych typów ćwiczeń. Przyda się osobie, która pracuje nad sylwetką, ale też wszystkim tym, którzy stawiają na ćwiczenia relaksacyjne czy rehabilitację. Poza tym jest niezastąpiona dla kobiet w ciąży i w połogu. Nie ważne czy wykonujesz typowe ćwiczenia wzmacniające, rozluźniające, rehabilitacyjne czy kondycyjne potrzebujesz dobrego produktu. W sklepach znajdziesz duże i małe rozmiary piłek, wykonane z różnych materiałów, które różnią się między sobą kształtem i fakturą. Jak więc kupić najlepszy produkt? W tym poradniku podpowiemy Ci, jaką piłkę do ćwiczeń wybrać. Poruszymy kwestię typów, rozmiarów itp.

 

 

Dlaczego warto?

Piłka gimnastyczna została wymyślona w latach 60. Początkowo służyła tylko jako przyrząd do rehabilitacji i korekcji postawy. Jednak z czasem zaczęła służyć do wykonywaniu innych treningów, w tym pilatesu, jogi, TBC, ABS czy fat burning (spalanie tłuszczu). Taki okrągły przyrząd przede wszystkim utrudnia utrzymanie równowagi, a to wymusza na nas większe napięcie mięśni. Poza tym ćwicząc z piłką wzmacniamy kręgosłup i mięśnie głębokie. Dodatkowo, dzięki piłce możemy poprawić naszą równowagę i zwiększyć siłę. Przy intensywnych ćwiczeniach przyspiesza nasz metabolizm, a to jak wiadomo sprawia, że szybciej tracimy na wadze. Poza tym wiele osób po ćwiczeniach z piłką odczuwa zmniejszenie bóli kostno-stawowych.

Taki przyrząd może także służyć do zabawy dzieciom. Osoby zajmujące się rehabilitacją i zdrowiem kręgosłupa, polecają też siedzenie na piłce w czasie pracy przed komputerem. Oczywiście trudno sobie wyobrazić 8 h spędzonych na piłce, ale kilka minut potrafi pozytywnie wpłynąć na naszą postawę. Dodatkowo w taki sposób poprawiamy swoją wytrzymałość i równowagę.

 

Rodzaje – jaka piłka do ćwiczeń jest najlepsza?

Wchodząc do sklepu sportowego stajemy przed półką z różnego typu piłkami. Pojawia się więc pytanie, jaki model wybrać. Oto najpopularniejsze typy piłek i ich przeznaczenie:

gimnastyczna „fasolka” o podłużnym, owalnym kształcie przeznaczona do ćwiczeń rehabilitacyjnych i korekcyjnych. Często posiada wypustki masujące,

gimnastyczna ABS wykonana jest ze specjalnej pianki ABS (antiburst). Materiał ten jest bardziej wytrzymały na przebicie. Jeśli jednak dojdzie do naruszenia struktury materiału, piłka nie pęknie, tylko zacznie z niej uchodzić powietrze. Dostępna jest w różnych wielkościach, zwykle od ok. 55 cm do 85 cm,

gimnastyczna z uchwytami jest przeznaczona do skakania,

*gimnastyczna z wypustkami posiada dość małe wypustki przypominające kolce, które masują ciało podczas ćwiczeń. Idealnie nadaje się do pilatesu, jogi czy do rehabilitacji,

klasyczna gimnastyczna z gumy PCV o właściwościach antypoślizgowych. Jest odpowiednia do każdej formy aktywności – od ćwiczeń rozluźniających po trening mający na celu spalanie tłuszczu. Może mieć średnicę od 55 cm do 85 cm,

*Wersja mini ma średnicę od o 15 do 25 cm. Jest odpowiednia do różnego typu treningu, idealna, gdy ćwiczysz mięśnie głębokie.

 

Rozmiar

Większość piłek, oprócz wersji mini, dostępna jest o średnicy od ok. 55 cm do 85 cm. Większy model wcale nie znaczy lepszy. Żeby zapewnić sobie efektywny trening bez narażania ciała na kontuzje, należy dopasować wielkość piłki do wzrostu. Jeśli jesteś osobą niską i Twój wzrost nie przekracza 165 cm polecamy najmniejsze modele o średnicy 55 cm.

Dla osób o wzroście od 166 cm do 175 cm najlepsze są piłki o średnicy 65 cm, dla wyższych 176-185 cm – 75 cm, a dla wszystkich którzy ważą więcej niż 185 cm najlepsze są modele o średnicy 85 cm. Jednak to nie wszystko, warto sprawić jak wygląda kąt ustawienia między udem, a podudziem, gdy na niej siedzimy. Powinien wynosić 90 st. Również kąt między udami, a tułowiem powinien wynosić przynajmniej 90 stopni.

 

Materiał

Tego typu produkty wykonane są z tworzyw sztucznych. Dla użytkownika najważniejsza jest grubość materiału. Jeśli piłka będzie zbyt cienka i lekka, szybko ulegnie uszkodzeniu. Szczególną uwagę na grubość materiału powinny zwrócić osoby o większej wadze, aby nie doszło do pęknięcia przyrządu w czasie ćwiczeń. Osobom otyłym polecamy modele gimnastyczne ABS, które nie pękają.

 

 

Maksymalne obciążenie

Dobre piłki gimnastyczne wytrzymują obciążenie do 200 kg, a więc jeśli nie jesteś osobą bardzo otyłą, możesz wybrać dowolny produkt. Jeśli jednak jesteś cięższy, musisz szukać sprzętów specjalistycznych. Warto też podkreślić, że niektóre sprzęty mają obciążenie 100 kg, co może być niewystarczające nawet dla osób o normalnej budowie ciała. Sama waga użytkownika jest ważna, ale trzeba też pamiętać o nacisku, który powstaje podczas ćwiczeń, który może uszkodzić sprzęt do ćwiczeń.

 

Certyfikaty

Zalecamy zakup produktów sprawdzonych marek, które mają wszystkie niezbędne certyfikaty. Najlepsze są piłki z certyfikatami CE, TUV czy GS. Warto też wybierać takie, które polecane są przez trenerów i rehabilitantów, zwłaszcza jeśli szukamy produktu do rehabilitacji w domowym zaciszu.

 

Piłki do ćwiczeń w dobrych cenach

Ceny piłek zaczynają się już od kilku złotych, ale jeśli chcesz kupić dobry produkt, znanej i cenionej firmy, warto wybrać nieco droższe modele. Wielkość ma ogromny wpływ na cenę, która może zaczynać się od 20 zł, a kończyć na kilkuset. Bardzo ciekawą propozycją jest zakup produktów w zestawie.

 

 

Najlepsze piłki do ćwiczeń w 2019 roku

 

Piłki do ćwiczeń, to głównie produkt dla pań, choć czasem i panowie zainteresują się tematem. Zatem dla chętnych, niezależnie od płci i wieku, przedstawiamy ranking piłek do ćwiczeń. Postaramy się opisać kilka produktów, wskazując ich cechy, a także opinie użytkowników.

 

Nasze zalecenia

 

Spokey 832313

 

Spokey 832313, piłka o łagodnym, fioletowym kolorze i średnicy po napompowaniu 75 cm doskonale pasuje do ćwiczeń dla osób o wzroście 175 – 185 cm. Ćwiczenia przy użyciu piłki wyrabiają nawyk trzymania prawidłowej postawy. Możemy też przy pomocy tego przyrządu wzmocnić mięśnie przykręgosłupowe, nadaje się też do zwiększenia ruchomości stawów i ogólnej poprawy kondycji fizycznej.

Ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa takich ćwiczeń, są one polecane również kobietom w ciąży i osobom starszym. Ten model dodatkowo posiada system Anti – Burst. W przypadku przebicia piłki system Anti – Burst spowoduje, że powietrze będzie uchodziło powoli, co znacznie podwyższa bezpieczeństwo użytkowania.

Materiał, z jakiego piłka jest wykonana to PCV o wzmocnionej budowie i wytrzymuje on ciężar 300 kg. W zestawie wraz z piłką, otrzymamy pompkę do niej, gdyż kupujemy ją nienapompowaną. Ponadto w opakowaniu znajdziemy książeczkę z instrukcją obsługi i zestawem przykładowych ćwiczeń.

Wśród użytkowników tego modelu znaleźliśmy osoby, które wykorzystują ten sprzęt do profesjonalnych zajęć fitness. Osoby te przekazują opinię, że model ten jest wykonany z wyjątkowo wytrzymałych materiałów. Określają oni, że jest to dobra i tania piłka do ćwiczeń.

Spokey 832313 to piłka do ćwiczeń, która po napompowaniu ma średnicę 75 cm. Jest ona skierowana do osób o wzroście 175 cm – 185 cm. Produkt dostępny jest w kolorze fioletowym. Model ten wytrzymuje obciążenie do 300 kg.

 

Zalety

Efektywność ćwiczeń: Ćwiczenia wykonywane przy użyciu piłki dają świetne efekty. Zarówno, jeśli chodzi o wzmocnienie mięśni, kształtowanie szczupłej sylwetki, jak i dbanie o utrzymanie prawidłowej postawy.  

Wykonanie: Produkt jest wykonany bardzo solidnie. Nie ma wystających elementów i nierówności. W efekcie jest atrakcyjny.

System Anti – Burst: System Anti – Burst zabezpiecza nas przed ewentualnym pęknięciem piłki i nagłym zejściem powietrza.

Wytrzymałość: Ponieważ produkt ten wykonano z mocnego PCV, wytrzymuje obciążenie do 300 kg. W związku z tym jest polecany również osobom otyłym i kobietom ciężarnym. Nie muszą one obawiać się, że w efekcie większego nacisku piłka uszkodzi się i będzie stanowić zagrożenie.

Cena: Jest to bardzo dobra piłka do ćwiczeń do 50 zł. Stanowi jedną z tańszych i jednocześnie tak solidnych propozycji dostępnych na rynku.

 

Wady

Pompka: Dołączona do zestawu pompka nie jest najlepsza i wcale nie ułatwia pompowania piłki.

 

 

 

 

Body Sculpture BB 001

 

Wykonana z najwyższej jakości gumy piłka Body Sculpture BB 001 przeznaczona jest do ćwiczeń ruchowych, wzmacniających, rozciągających, korekcyjnych, rehabilitacyjnych i innych.  Dostępne są różne średnice piłki, oznaczone różnymi kolorami, dla osób o różnym wzroście. Średnica piłki niebieskiej ma 56 cm i jest odpowiednia dla osób o wzroście 150 – 164 cm.

Fioletowa, o średnicy 65 cm jest odpowiednia dla osób ze wzrostem 165 – 182 cm, natomiast srebrna, o średnicy 76 cm, pasuje osobom wysokim – od 182 cm. Ten model maksymalnie utrzyma 250 kg. Jest również zaopatrzony w certyfikat GS – potwierdzający bezpieczeństwo wg europejskich norm, oraz certyfikat TUV SUD, który mówi o tym, że produkt nie zawiera substancji szkodliwych i został poddany testom na wytrzymałość.

Piłkę otrzymujemy w stanie nienapompowanym. Aby długo nam służyła należy przestrzegać kilku zasad. Poczekać aż produkt osiągnie temperaturę pokojową i dopiero wtedy zacząć pompować.

Natomiast, aby osiągnąć optymalny poziom elastyczności, dobrze jest piłkę napompować o 10% więcej niż podana jest jej docelowa średnica, a następnie spuścić powietrze do wymaganej średnicy. Te proste zabiegi spowodują, że tak jak inny zadowoleni użytkownicy, będziesz się cieszył długo ze swojego zakupu.

Piłka Body Sculpture BB 001 to model dostępny w kilku różnych rozmiarach. Aby ułatwić wybór producent rozróżnił średnicę kolorami. Prezentowany sprzęt wytrzymuje obciążenie do 250 kg.

 

Zalety

Zastosowanie piłki: Piłka pozwala wykonywać różne ćwiczenia ruchowe. Zarówno z zakresu pilatesu, jaki i fitnessu. Umożliwia też bezpieczne przeprowadzanie ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Dostępność rozmiarów: Produkt dostępny jest w różnych rozmiarach, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz wybrać piłkę niebieską o średnicy 56 cm dla osób, których wzrost wynosi 150-164 cm, model fioletowy o średnicy 65 cm dla osób o wzroście 165-182 cm oraz największy produkt o średnicy 76 cm, który jest odpowiedni dla osób, których wzrost przekracza 182 cm.

Elastyczność: Piłka jest bardzo elastyczna, dlatego wytrzymuje obciążenie do nawet 250 kg. Jest to również zasługa zastosowanego do jej produkcji materiału.

 

Wady

Jakość: Z czasem piłka zaczyna się przecierać. Przy intensywnych ćwiczeniach zużywa się dość szybko.

 

 

 

 

Adidas ADBL-13246GR

 

Kolejny produkt, Adidas ADBL-13246GR, to piłka gimnastyczna o średnicy 65 cm przeznaczona dla osób o wzroście 170-185 cm. Model ten został wykonany w oparciu o technologię Anti -burst, zwiększającą wytrzymałość produktu i zapobiegającą odkształcaniu się. Dzięki temu systemowi, przy przypadkowym przebiciu powłoki, powietrze uchodzi powoli, i nie stwarza niebezpiecznej sytuacji dla osoby ćwiczącej.

Dodatkowo model ten został pokryty podwójna teksturą, z powodu której powierzchnia charakteryzuje się większą przyczepnością. Maksymalna waga użytkownika nie może przekroczyć masy 110 kg. Do zakupionego zestawu producent dołącza pompkę ręczną, ponieważ zakupiona piłka nie jest napompowana.

Zostało udowodnione, że ćwiczenia z piłką poprawiają propriocepcję, czyli umiejętność czucia ciała w przestrzeni. Ponadto wszyscy użytkownicy tego modelu przekazują, że ćwiczenia ogólnorozwojowe korygują postawę, wzmacniają mięśnie grzbietu i pozwalają na zwiększenie ruchomości stawów.

Klienci też przekazują, że nawet najlepsza piłka do ćwiczeń wymaga czyszczenia po treningu. W tym wypadku jest to niezwykle łatwe, wystarczy przetrzeć ją wilgotną szmatką z mydłem. Dzięki takim prostym zabiegom pielęgnacyjnym Twoja piłka długo zachowa powierzchnię podwójnej tekstury.

Adidas ADBL-13246GR to piłka gimnastyczna o średnicy 65 cm, więc jest odpowiednia dla osób o wzroście 170-185 cm. Produkt wytrzymuje obciążenie maksymalnie 110 kg.

 

Zalety

Technologia Anti–burst: Za sprawą technologii Anti-burst przy przypadkowym przebiciu powłoki, powietrze uchodzi powoli, a więc osoba ćwicząca na piłce jest bezpieczna.

Materiał: Produkt pokryto podwójną teksturą, co zapewnia lepszą przyczepność. Warto też zauważyć, że materiał, z jakiego wykonano ten sprzęt jest bardzo solidny.

Efektywność ćwiczeń: Ćwiczenia z piłką poprawiają propriocepcję, czyli umiejętność czucia ciała w przestrzeni. Poza tym osoby korzystające z tego produktu potwierdzają, że efekty ćwiczeń widoczne są dość szybko.

Łatwe czyszczenie: Produkt wystarczy przetrzeć mokrą szmatką. Pod wpływem wody nie traci swoich właściwości, a my w ten prosty sposób dbamy o higienę.

 

Wady

Cena: Jak zauważają konsumenci ,stosunek jakości do ceny jest w tym wypadku mało atrakcyjny. Niektóre osoby mają wrażenie, że płacą wyłącznie za znaczek producenta na piłce.

Maksymalne obciążenie: Model ten wytrzymuje obciążenie maksymalnie do 110 kg. To nie dużo w porównaniu z naszymi pozostałymi propozycjami.

 

 

 

 

Tiguar Ovoball

 

Następny product Tiguar Ovoball, to nieduża piłka o niekonwencjonalnym, owalnym kształcie. Rozmiar tego sprzętu wynosi 16,6 x 25 cm i jest dostępny w kolorach: śliwka, morski, oliwka, szary. Nazwa tej piłki „Ovoball” to zlepek 2 słów: łacińskiego “ovo”, co znaczy „jajko”, oraz angielskiego „ball” – piłka. Ten typ piłki przeznaczony jest głównie do rehabilitacji i zajęć korekcyjnych.

Często wykorzystuje się je do rehabilitacji dzieci, lub osób ze schorzeniami ortopedycznymi, ponieważ przy owalnym kształcie łatwiej uzyskać stabilność piłki. Zaletą takiego kształtu (przy większych rozmiarach piłki) jest również to, że instruktor może siedzieć jednocześnie z osobą ćwiczącą i wspierać jej ruchy.

Piłka ponadto została wykonana z trwałych materiałów, zapewniających bezpieczeństwo ćwiczeń. Najczęstsze zastosowanie tego modelu jest przy korygowaniu pozycji ciała, przy ćwiczeniach w stretchingu, pilatesie oraz przy ćwiczeniach relaksacyjnych.

Trening z taką małą piłką polega na trzymaniu jej w zgięciach nóg, albo opieraniu się na piłce jedną ręką, gdy reszta ciała wykonuje ćwiczenie. Wymaga to angażowania w większym stopniu niż przy stałej podporze, mięśni głębokich. Konsumenci, którzy zakupili ten produkt uważają, że jest on wart swojej ceny, bo jest funkcjonalny i trwały.

Piłka Tiguar Ovoball to produkt o wymiarach 16,6 x 25 cm. Jest to model typu jajo przeznaczony do wykonywania ćwiczeń rehabilitacyjnych, korekcyjnych, jak również podczas zajęć z pilatesu.

 

Zalety

Kształt: Ze względu na kształt piłka bardzo dobrze wspiera kręgosłup i zapewnia nam stabilność podczas aktywności fizycznej.

Materiał: Piłka jest wykonana z trwałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne i przetarcia. Jednocześnie trzeba zauważyć, że tworzywa użyte w produkcji są pozbawione szkodliwych substancji, a więc bezpieczne dla naszego organizmu.

Cena: Wśród zalet produktu konsumenci wymieniają jego atrakcyjną cenę. Nie można zaprzeczyć, że stosunek jakości do ceny jest w tym przypadku bardzo atrakcyjny.

 

Wady

Funkcjonalności: Ze względu na jej kształt liczba ćwiczeń, jakie możemy wykonać przy jej użyciu jest ograniczona.

Brak informacji o maksymalnym obciążeniu: Trudno jest znaleźć informacje, jakie obciążenie wytrzymuje ten model.

 

 

 

 

Bosu Ballast

 

Bosu, to producent innowacyjnych urządzeń do treningu równowagi. Piłkę Bosu Ballast firma wypuściła na rynek w 2000 roku. Sprzęt niemal natychmiast zyskał popularność i uznanie w świecie fitness. Ćwiczenia takie, bowiem wpływają znakomicie na poprawę kondycji fizycznej i zmysłu równowagi. Opinie o piłkach do ćwiczeń Bosu Ballast mówią, że dzięki posiadanemu w środku balastowi, utrzymuje się piłkę w miejscu.

Zapobiega  to jej niechcianemu przemieszczaniu się. Piłka jest wypełniona kulkami w ilości 2,5 kg, które taką funkcję balastu pełnią. Osoby mające styczność z tym sprzętem, mówią, że dzięki takiemu rozwiązaniu ćwiczenia są bardziej efektywne i bezpieczne.

Dodatkowo obciążenie takie stwarza możliwości większej ilości ćwiczeń poprawiających równowagę i koordynację. Średnica tego modelu wynosi 65 cm, a maksymalna waga jaką uniesie to 300 kg.

Waga samej piłki to 3 kg. Powierzchnia jest wykonana z wielowymiarowego materiału, zapewniającego trwałość i bezpieczeństwo. Zakupiony zestaw zawiera, obok piłki, nożną pompkę, oraz zestaw ćwiczeń na płycie DVD.

Bosu Ballast to piłka wypełniona kulkami. Produkt waży 3 kg. Wytrzymuje on obciążenie do 300 kg. Jego średnica wynosi 65 cm.

 

Zalety

Wypełnienie: Wewnątrz znajdują się piłki, których waga wynosi 2,5 kg. W ten sposób zyskujemy niewielkie obciążenie. Nie zawsze jest ono wskazane, ale w wielu przypadkach pozwala urozmaicić nasze ćwiczenia.

Wytrzymałość: Konsumenci wybrali ten produkt ze względu na jego wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz duże obciążenie, nawet do 300 kg.

 

Wady

Cena: Piłka jest droga. Kosztuje ponad 300 zł, więc nie jest to propozycja dla tych, którzy szukają czegoś na sam początek.

Waga: Produkt waży 3 kg, a więc może utrudnić wykonywanie ćwiczeń, zwłaszcza osobie, która ma słabą kondycję.

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...