Ranking 10 najlepszych platform wibracyjnych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Platforma wibracyjna – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Podczas ćwiczeń fizycznych w domu przyda się dobra platforma wibracyjna. Jeśli szukasz produktu dla siebie, ciekawą propozycją jest model Iso Trade 7863. Sprzęt pozwala spalić zbędną tkankę tłuszczową, ponieważ pobudza te partie ciała, które pozostają nieaktywne podczas wykonywania klasycznych ćwiczeń. Platforma umożliwia odtwarzanie ulubionej muzyki przez łącze Bluetooth, dzięki czemu trening jest przyjemnością. Sprzęt obsługiwany jest wygodnym i poręcznym pilotem. Warto wybrać także platformę wibracyjną Vibro Slim Sharper SVP01 Loop. Ma wbudowanych 10 programów treningowych i 99 poziomów prędkości. Sprzęt sprawdza się zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Jest łatwy w obsłudze i zapewnia widoczne efekty ćwiczeń.

10 najlepszych platform wibracyjnych. Opinie w 2024 roku

 

Jeśli marzysz o smukłej sylwetce, ale nie lubisz wysiłku fizycznego, dobrym rozwiązaniem będzie platforma wibracyjna. Umożliwia ona pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Dobra platforma wibracyjna jest wygodna, wydajna i umożliwia zaangażowanie wszystkich partii ciała. Jeśli chcesz znaleźć odpowiedni sprzęt dla siebie, zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem polecanych przez użytkowników modeli.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Platforma wibracyjna Iso Trade ma dużą moc 200 W, dlatego pozwala zauważyć efekty ćwiczeń już po kilku tygodniach. Maksymalne obciążenie to 120 kg, sprawdzi się więc niemal dla każdego. Sprzęt ma wbudowany system Bluetooth, który umożliwia połączenie się z telefonem i odtwarzanie ulubionej muzyki przez głośnik o mocy 3 W.

Wady

Do zestawu nie są dołączone baterie do pilota, trzeba je dokupić osobno. Brakuje także instrukcji w języku polskim, co znacznie utrudnia naukę obsługi platformy wibracyjnej.

Podsumowanie

Dzięki platformie wibracyjnej szybko spalisz niechcianą tkankę tłuszczową. Sprzęt jest mocny i wydajny, zapewnia widoczne efekty już po kilku tygodniach stosowania. Podczas ćwiczeń możesz słuchać ulubionej muzyki płynącej z głośnika w platformie. Dla lepszych efektów możesz wykorzystać dołączone do zestawu ekspandery.

Drugi wybór

Zalety

Zaletą platformy wibracyjnej jest jej stabilność i wymiary, które umożliwiają wygodne ustawienie stóp. Sprzęt jest wytrzymały, wykonano go z dobrej jakości tworzyw sztucznych. Platforma ma 10 programów i 3 poziomy intensywności wibracji. Maksymalna waga użytkownika może wynosić 150 kg. W zestawie jest mata do akupresury oraz taśmy oporowe.

Wady

Platforma wibracyjna Vibro Slim Sharper waży 14 kg, przez co trudno ją przenosić. Dołączone taśmy oporowe są za krótkie dla wysokich osób, co wpływa negatywnie na jakość treningu.

Podsumowanie

Platforma wibracyjna Vibro Slim Sharper to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki. Urządzenie wyposażono w 10 różnych programów oraz 3 stopnie intensywności pracy, dzięki czemu możesz dopasować natężenie drgań do swoich preferencji. Platforma jest łatwa w obsłudze, dzięki dołączonemu pilotowi.

Rozważ też

Zalety

Dzięki platformie wibracyjnej Misport poprawisz swój wygląd, poświęcając na ćwiczenia mniej niż 30 minut dziennie. Sprzęt jest efektywny i wygodny. Ma 3 stopnie intensywności pracy, dla zapewnienia lepszych rezultatów. Platforma pracuje cicho, dzięki czemu możesz ćwiczyć, oglądając film lub słuchając muzyki. Maksymalne obciążenie sprzętu to 160 kg.

Wady

Waga platformy wibrującej Misport Vibro wynosząca prawie 15 kg utrudnia transport sprzętu. Kabel czasem nie łączy odpowiednio, przez co urządzenie nie chce się uruchomić.

Podsumowanie

Do codziennych ćwiczeń dobrze sprawdzi się platforma wibracyjna Misport. Jest wygodna i stabilna. Trzy tryby pracy umożliwią dopasowanie intensywności drgań do swoich potrzeb, dzięki czemu szybko zauważysz pierwsze efekty. Sprzęt jest mocny i wytrzymały. Cicha praca platformy nie przeszkadza innym domownikom, gdy Ty wykonujesz ćwiczenia.

 

Platforma wibracyjna 3D

 

1. Iso Trade Platforma Wibracyjna Masażer Bluetooth 7863

 

Do codziennych treningów w domu warto włączyć platformę wibracyjną Iso Trade masażer Bluetooth 7863. Wymiary całego sprzętu to: 32 cm x 53 cm x 12 cm. Sama powierzchnia wibracyjna ma 27 cm długości i 47,5 cm szerokości, dzięki czemu można na niej wygodnie ułożyć stopy. Maksymalne obciążenie sprzętu może wynosić 120 kg. Moc platformy wibracyjnej to 200 W, dlatego sprzęt zapewnia widoczne efekty już po kilku tygodniach regularnego stosowania.

Platforma wibracyjna 3D Iso Trade ma 5 programów i 3 poziomy intensywności drgań. Częstotliwość wibracji osiąga do 50 Hz. Sprawia to, że sprzęt jest efektywny. Już 15 minut regularnych ćwiczeń na platformie pozwala poprawić wygląd swojej sylwetki. Sprzęt wyposażono w łącze Bluetooth, które umożliwia odtwarzanie muzyki z telefonu. Wydobywa się ona z głośnika o mocy 3 W.

Opinie o platformach wibracyjnych Iso Trade są pozytywne. Konsumenci są zadowoleni z efektów ćwiczeń. Platforma jest wygodna i stabilna, można ją łatwo przenosić w dowolne miejsce. Użytkownicy są szczególnie zadowoleni z możliwości odtwarzania własnej muzyki.

 

 

 

 

Platforma wibracyjna Vibroshaper Sharper

 

2. Platforma wibracyjna Vibro Slim Sharper SVP01 Loop 

 

Wytrzymała platforma wibracyjna Vibro Slim Sharper SVP01 Loop pomoże Ci wysmuklić sylwetkę i pozbyć się tkanki tłuszczowej. Wymiary sprzętu to: 53 cm długości, 31 cm szerokości i 12 cm wysokości. Powierzchnia wibracyjna ma długość 46 cm i szerokość 27 cm. Sprzęt wykonano z wytrzymałych materiałów: ABS, plastiku i metalu. Maksymalne obciążenie platformy może wynosić 150 kg.

Platforma wibracyjna Vibroshaper Sharper ma 10 zainstalowanych programów. Do wyboru są także 3 stopnie intensywności drgań – ich maksymalna częstotliwość to ok. 50 – 60 Hz. Moc platformy to 200 W, sprzęt jest więc wydajny i efektywny. Dla większej wygody użytkowania sprzęt wyposażono w pilota. W zestawie są także taśmy oporowe, które umożliwiają trenowanie górnych partii ciała. Producent dołącza także matę do akupunktury, którą można zastosować po skończonych ćwiczeniach do rozluźnienia mięśni.

Konsumenci, którzy przeprowadzili test platform wibracyjnych są zadowoleni z wyboru modelu Vibro Slim Sharper. Sprzęt jest wygodny, szeroka powierzchnia umożliwia komfortowe ustawienie stóp. Różne programy ćwiczeń ułatwiają wysmuklenie sylwetki.

 

 

 

 

3. Misport Platforma Wibracyjna Wibrująca Vibro Body Fit

 

Skuteczna platforma wibracyjna Misport Vibro Body Fit to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej bez wykonywania skomplikowanych ćwiczeń. Sprzęt ma wymiary: 70 cm długości, 40 cm szerokości i 14 cm wysokości. Platforma jest antypoślizgowa, zapewnia stabilność i bezpieczeństwo podczas treningu. Maksymalne obciążenie może wynosić 160 kg, sprawdzi się więc dla każdego.

Sprzęt ma 3 stopnie intensywności pracy, które naśladują różne sposoby ćwiczeń – chód, jogging i sprint. Pozwala to dopasować rodzaj treningu do swoich potrzeb. Regularne stosowanie platformy pozwala wysmuklić sylwetkę. Do zestawu dołączone są także taśmy oporowe, które ułatwiają rzeźbienie górnej części ciała. Sprzęt pracuje cicho, dzięki czemu można podczas treningu oglądać ulubiony serial lub słuchać energetyzujących utworów. Platformę obsługuje się w łatwy sposób, wykorzystując dołączonego pilota.

Wielu użytkowników podkreśla, że platforma Misport to dobry zakup. Sprzęt jest wygodny i stabilny, na co wskazują liczne opinie. Platforma wibracyjna efekty zapewnia już po kilku tygodniach stosowania. Sprzęt sprawdzi się dla każdego, jest łatwy w obsłudze, a jego maksymalne obciążenie umożliwia korzystanie niemal każdemu.

 

 

 

 

4. Gymtek Platforma Wibracyjna P500 

 

Jeśli szukasz dobrej platformy wibracyjnej, zachęcamy do zakupu modelu Gymtek P500. Sprzęt ma 32 cm długości, 53 cm szerokości i 12 cm wysokości. Szeroka na 47,5 cm powierzchnia użytkowa zapewnia dużą wygodę. Moc sprzętu wynosi 200 W, dlatego platforma jest wydajna, mocna i efektywna. Częstotliwość wibracji to 50 Hz, a 3-stopniowa regulacja intensywności drgań umożliwia dopasowanie pracy platformy do swoich potrzeb.

Platforma wibracyjna ma 5 programów, które umożliwiają wykonywanie różnych ćwiczeń. Model Gymtek wyposażono w system Bluetooth. Pozwala on na połączenie platformy z urządzeniem przenośnym i odtwarzanie ulubionej muzyki. Sprzęt obsługiwany jest wygodnym pilotem. W zestawie z platformą znajdują się także taśmy oporowe do ćwiczenia górnej części sylwetki. Sprzęt można użytkować kilka razy w tygodniu lub codziennie, aby szybko osiągnąć widoczne efekty. Dobra i tania platforma wibracyjna Gymtek pomoże Ci stworzyć siłownię w Twoim domu.

Osoby, które zdecydowały się na zakup sprzętu Gymtek są zadowolone z dokonanego wyboru. Platforma wibracyjna jest wygodna, stabilna i wytrzymała. Łatwa obsługa pilotem poprawia komfort użytkowania.

 

 

 

 

4. Loop Platforma Wibracyjna SVP05 

 

Zachęcamy do zakupu platformy wibracyjnej Loop SVP05, ponieważ jest łatwa w obsłudze, wygodna i stabilna. Wymiary sprzętu to: 76 cm długości, 48 cm szerokości i 15 cm wysokości. Maksymalna waga użytkownika może wynosić 150 kg. Do wykonania platformy użyto wysokiej jakości plastiku i metalu, dlatego jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Sprzęt ma 10 programów treningowych i 3 stopnie intensywności pracy, dzięki czemu ćwiczenia są ciekawe, dynamiczne i przede wszystkim efektywne.

Platforma ma wbudowane łącze Bluetooth, dzięki któremu można połączyć sprzęt z dowolnym urządzeniem przenośnym. Wbudowany głośnik umożliwia odtwarzanie ulubionej muzyki podczas ćwiczeń. Do zestawu dołączono pilot ułatwiający obsługę platformy oraz taśmy oporowe. Służą one do wzmocnienia górnej partii ciała. Dzięki temu podczas treningu zaangażowane są wszystkie mięśnie. Producent oferuje również matę masującą, którą można wykorzystać po ćwiczeniach. Umożliwia ona rozluźnienie mięśni po treningu.

Sprzęt Loop jest polecany przez użytkowników, dlatego uwzględnia go ranking platform wibracyjnych. Produkt jest solidnie wykonany, zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. Użytkownicy są zadowoleni z efektów, jakie zapewnia platforma wibracyjna.

 

 

 

 

5. Platforma wibracyjna Vibro GS SE BH Fitness 

 

W każdej domowej siłowni powinna znaleźć się platforma wibracyjna Vibro GS SE BH Fitness. Oprócz powierzchni wibrującej sprzęt ma także wygodny uchwyt do trzymania. Dobrze sprawdza się także dla osób starszych w profilaktyce osteoporozy. Poprawia zmysł równowagi, pomaga zachować smukłą sylwetkę i sprawne mięśnie. Wymiary sprzętu to: 70 cm długości, 70 cm szerokości i 134 cm wysokości. Maksymalna waga użytkownika może wynosić 150 kg.

Model Vibro pomaga w zachowaniu kondycji przez wiele lat, co potwierdzają opinie lekarzy. Platforma wibracyjna jest stabilna, wytrzymała i bezpieczna. Wibracje mogą być ustawione na jednym z trzech poziomów, dopasowanym do indywidualnych potrzeb użytkownika. Sprzęt ma wyświetlacz LCD, który ułatwia programowanie platformy. Do zestawu dołączone są także pasy, którymi można kształtować górną partię ciała. Przy zakupie platformy, producent oferuje także DVD z przykładowymi ćwiczeniami.

Platforma wibracyjna Vibro jest polecana przez użytkowników, którzy chwalą ją za widoczne efekty w walce z cellulitem i zbędnymi kilogramami. Dobrze sprawdza się także do poprawy kondycji mięśni i stawów. Platforma jest wygodna, bezpieczna i łatwa w obsłudze.

 

 

 

 

6. Insportline Platforma Wibracyjna Lilly Czarny 21642

 

Insportline Lilly 21642 to produkt, który pozwala wyćwiczyć sylwetkę w domowym zaciszu. Stworzony został, aby wspierać i potęgować rezultaty, które można otrzymać z diety i ćwiczeń. Sprzęt poprzez wibracje powoduje skurcze mięśni. Stosunkowo krótki trening umożliwia zauważenie pozytywnych efektów.

Moc silnika tego modelu jest równa 300 W. Istnieje możliwość ustawienia 20 różnych rodzajów wibracji. Sprzęt obsługuje się za pomocą wyświetlacza LCD. Do zestawu dołączona jest mata do masażu, z jej pomocą można zregenerować się po użyciu platformy. Produkt pomaga zmniejszyć cellulit, wyrobić mięśnie, wzmocnić układ sercowo-naczyniowy, a także zmniejszyć depresję i stres.

Sprzęt charakteryzuje się nowoczesnym designem. Jego maksymalne obciążenie wynosi 120 kg. Waga tego modelu jest równa 30 kg, więc z łatwością ustawisz go w wybranym przez Ciebie miejscu. Konsumenci twierdzą, że ten produkt jest wygodny i łatwy w obsłudze.

InSPORTline Lilly 21642 to platforma wibracyjna o wymiarach: szerokość – 55 cm, długość – 67 cm i wysokość – 121 cm. Produkt waży 35 kg, a jego maksymalne obciążenie jest równe 120 kg.

 

 

 

 

7. InSPORTline Platforma wibracyjna Lotos IN2165

 

InSPORTline Lotos IN2165 to platforma wibracyjna, która pomaga w kształtowaniu sylwetki, umożliwia leczenie chorób kości, a także poprawia humor. Sprzęt został stworzony do użytku domowego. Mogą z niego korzystać zarówno młodzi, jak i starsi ludzie. Nawet 5 minut codziennego użytku wpływa pozytywnie na zdrowie. Maksymalne obciążenie tego produktu wynosi 120 kg.

Silnik w tym urządzeniu ma moc równą 300 W. Sprzęt wytwarza intensywne drgania, które powodują skurcze mięśni. Dostępnych jest 50 rodzajów wibracji, które możesz ustawić według swoich potrzeb. Do zestawu dołączona jest mata samoprzylepna, którą można położyć na platformie. Dzięki niej zyskujesz dodatkowy masaż stóp.

Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LCD. Na nim ustawisz swój trening, a także dostaniesz informacje o czasie, spalonych kaloriach i wybranym programie. Produkt charakteryzuje się nowoczesnym designem, więc będzie dobrze wyglądał w Twoich wnętrzach. Opinie o platformach wibracyjnych producenta InSPORTline są bardzo pozytywne. Również ten model jest uważany za ciekawy.  Użytkownicy doceniają go za trwałość wykonania. Ponadto twierdzą, że wygodnie się go używa.

Platforma wibracyjna InSPORTline Lotos IN2165 ma wymiary: długość – 67 cm, szerokość – 64 cm i wysokość – 140 cm. Waga sprzętu wynosi 30 kg, a jego maksymalne obciążenie jest równe 120 kg.

 

 

 

 

8. BH Fitness Platforma wibracyjna VIB3 YV25TM

 

BH Fitness VIB3 to sprzęt fitness, który można używać w domu, jak i w klubach fitness. Istnieje możliwość przeprowadzenia zarówno treningu cardio, jak i siłowego. Stając na płaszczyźnie wibracyjnej, można doświadczyć intensywnych drgań. Platforma wyposażona jest w 2 silniki o mocy: 500 W i 300 W.

Sprzęt wygląda atrakcyjnie, więc dobrze się prezentuje w domu. Wbudowane ma kółka transportowe, więc możesz ustawić go w dogodnym dla siebie miejscu, nie niszcząc podłogi. Urządzenie jest certyfikowane normą ISO 9001, która poświadcza jego jakość. Do zestawu dołączona jest płyta CD z przykładowymi ćwiczeniami oraz plakat.

Produkt przeznaczony jest dla użytkowników o maksymalnej wadze równej 150 kg. Sprzęt wyposażony jest w 9 programów, które umożliwiają spalanie kalorii i modelowanie sylwetki. Wszelkie informacje znajdują się na dużym i czytelnym wyświetlaczu LCD. Użytkownik ma do dyspozycji 2 rodzaje wibracji w poziomie i w pionie. Użytkownicy twierdzą, że produkt jest wytrzymały i skuteczny.

Platforma wibracyjna BH Fitness VIB3 ma wymiary: 58 cm x 68 cm x 134 cm. Waga modelu jest równa 57 kg, a maksymalne obciążenie wynosi 150 kg. Produkt ma czarny kolor.

 

 

 

 

9. Platforma wibracyjna ResoBelt Vibration Rexabelt

 

Ciekawym urządzeniem, które zyskało duże zainteresowanie konsumentów, jest ResoBelt Vibration Rexabelt. Ta dobra i tania platforma wibracyjna przeznaczona jest do ćwiczenia i masażu mięśni całego ciała. Produkt wspomaga proces odchudzania i modelowania sylwetki. Co więcej, pozytywnie wpływa na układ krwionośny. Po użyciu ciało jest przyjemnie zmęczone i zrelaksowane.

Sprzęt ma silnik o mocy 80 W. Ponadto wyposażony jest on w pasy do masażu, które można wykorzystać w różny sposób, Platformę można używać na różnych wysokościach i w różnych pozycjach. To pomaga zmienić intensywność ćwiczeń na poszczególne partie ciała. Użytkownik może zmienić intensywność wibracji, a także pracy silnika. Ma również do dyspozycji 4 programy ćwiczeniowe.

Powierzchnia, na której się stoi jest antypoślizgowa, więc można bezpiecznie ćwiczyć. Sprzęt może być używany przez osoby o wadze do 100 kg. Platforma stworzona została do zastosowania w domach. Użytkownicy, którzy korzystają z tego produktu, twierdzą, że jest on skuteczny w walce z cellulitem.

InSPORTline Rexabelt to dobra platforma wibracyjna do 1000 zł. Wymiary modelu to: 80 cm x 48 cm x 123 cm. Waga sprzętu wynosi 18,6 kg, a maksymalne obciązenie jest równe 100 kg.

 

 

 

 

10. Platforma wibracyjna z gumami i pilotem VibroMagic Fal Schumana

 

VIBRAMAGIC to platforma wibracyjna, która zajmuje niewiele miejsca. W efekcie produkt znajdzie zastosowanie także w małych mieszkaniach. Model ma moc równą 200 W. Waga sprzętu wynosi 16,6 kg, a maksymalne obciążenie – 180 kg.

Systematyczne użytkowanie platformy wibracyjnej przynosi dobre rezultaty. Sprzęt zmniejsza tkankę tłuszczową, ogranicza cellulit, a także pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Użytkownik ma do wyboru 1 z 20 trybów pracy. Na obudowie znajduje się duży, czytelny wyświetlacz. Obok niego umieszczono 9 dobrze opisanych przycisków. Model ma łączność Bluetooth i wbudowany głośnik. Możemy połączyć platformę ze swoim smartfonem i odtwarzać z niego muzykę.

Opinie na temat VIBRAMAGIC są pozytywne. Stanowi to dowód na to, że urządzenie jest solidnie wykonane i przynosi oczekiwane efekty. Konsumenci wskazują, że model ma wiele ciekawych funkcji. Zaletą jest także dołączony do zestawu pilot umożliwiający łatwe sterowanie sprzętem.

Platforma wibracyjna VIBRAMAGIC waży 16,6 kg, a jej maksymalne obciążenie wynosi 180 kg. Produkt sprzedawany jest w zestawie z pilotem.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką platformę wibracyjną kupić?

 

Smukła sylwetka to marzenie wielu osób. Nie każdy jednak lubi wykonywać męczące ćwiczenia, dlatego warto zainwestować w dobrą platformę wibracyjną. Jest to sprzęt, który umożliwia wysmuklenie sylwetki, pozbycie się cellulitu i zbędnej tkanki tłuszczowej. Platformy są wygodne, łatwe w użyciu i bezpieczne. Jeśli więc chcesz znaleźć odpowiedni model dla siebie, zachęcamy do przeczytania naszego przewodnika. Dowiesz się z niego, jaka jest najlepsza platforma wibracyjna i na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu.

Działanie platformy wibracyjnej

Platforma wibracyjna stymuluje układ nerwowy i mięśnie przez ciągłe drgania w określonej częstotliwości. W efekcie mięśnie doznają skurczy, jak w przypadku tradycyjnych ćwiczeń. Szacuje się jednak, że podczas treningu na platformie wibracyjnej angażowane są niemal wszystkie partie ciała. Prawie 90% mięśni jest pobudzonych i zaczyna aktywnie działać. W efekcie poprawia się wygląd sylwetki, zanika warstwa tkanki tłuszczowej i napina się skóra na całym ciele, dzięki czemu znika również cellulit. Najlepsza platforma wibracyjna pozwoli Ci osiągnąć widoczne rezultaty już w kilka tygodni.

 

Rodzaje ćwiczeń na platformie wibracyjnej

Na platformie wibracyjnej można ćwiczyć zarówno pasywnie, jak i aktywnie. Pierwszy rodzaj treningu można stosować, wykorzystując pasy i maty wibracyjne. Należy owinąć je wokół części ciała, którą chce się wyćwiczyć. W przypadku platformy wibracyjnej pasywna aktywność ogranicza się do stania na urządzeniu. Trening aktywny to połączenie tradycyjnych ćwiczeń z aktywnością na platformie. Oznacza to, że oprócz stania na urządzeniu, wykonuje się również inne czynności, na przykład przysiady.

 

Zalety platform wibracyjnych

Wiele osób poleca zakup platformy wibracyjnej, ze względu na jej pozytywne działanie. Regularne stosowanie sprzętu zapewnia widoczne efekty po kilku tygodniach. Platforma wibracyjna poprawia krążenie, napina i ujędrnia skórę, redukuje cellulit i wysmukla sylwetkę. Ma także wiele innych zalet. Przede wszystkim urządzenie pomaga w obniżaniu poziomu stresu, zapewnia masaż i relaks. Platforma wibracyjna jest dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, ponieważ poprawia elastyczność więzadeł i wzmacnia stawy.

 

Jaką platformę wibracyjną wybrać?

O tym, jaka będzie najlepsza platforma wibracyjna, decydują przede wszystkim indywidualne preferencje użytkowników. Warto jednak przed zakupem upewnić się, jakie maksymalne obciążenie ma dany model oraz jakie są jego wymiary. Szeroka powierzchnia użytkowa zapewnia duży komfort użytkowania. Platforma powinna mieć także antypoślizgową powierzchnię, co wpływa na bezpieczeństwo i stabilność podczas treningu. Warto poszukać urządzenia, które obsługiwane jest pilotem. Dzięki temu możesz łatwo zmieniać częstotliwość drgań i intensywność ćwiczeń bez przerywania aktywności. Dla lepszych efektów można zdecydować się na platformę wibracyjną z dołączonymi pasami. Umożliwiają one trenowanie górnej partii ciała. Dla osób starszych do ćwiczeń dobrze sprawdzi się platforma z konstrukcją zakończoną uchwytami. Dzięki temu będzie można łatwiej zachować równowagę podczas treningu.

Jeśli lubisz podczas ćwiczeń słuchać muzyki, dobrym wyborem będzie platforma wibracyjna z wbudowanym głośnikiem. Aby było możliwe odtwarzanie na sprzęcie ulubionych utworów, produkt musi także mieć możliwość połączenia przez Bluetooth. Jeśli chcesz jednocześnie trenować i oglądać ulubiony film lub serial, wybierz platformę wibracyjną, która cicho pracuje. Nie będzie zagłuszać multimediów ani przeszkadzać pozostałym domownikom.

 

Moc platformy wibracyjnej

Szukając odpowiedniej platformy wibracyjnej, trzeba zwrócić uwagę na jej moc. Jeśli szukasz sprzętu do użytku własnego, dobrym wyborem będzie model o mocy od 200 W do 350 W. Zakres drgań w tych urządzeniach wynosi zwykle od 40 Hz do 60 Hz, a amplituda wynosi 1-5 mm. Platforma o tych parametrach wystarczy do użytku w domu. Jeśli jednak chcesz zakupić sprzęt do swojej siłowni lub klubu fitness, warto poszukać mocniejszych modeli.

Przeciwwskazania

Platformy wibracyjnej nie powinny używać osoby, które zmagają się z chorobą Parkinsona, padaczką, chorobą wieńcową lub zakrzepicą żył. Nie zaleca się sprzętu także tym, którzy przeszli operację i mają jeszcze świeże rany. Ćwiczenia na platformie wykluczają także: Przepuklina, nowotwór i guzy, ciąża, okres połogu i karmienia piersią, oraz choroby serca. Jeśli masz jakieś problemy zdrowotne, przed zakupem platformy wibracyjnej warto skonsultować się z lekarzem.

 

Ceny platform wibracyjnych

Platformy wibracyjne w dobrych cenach można znaleźć w wielu sklepach. Ich ceny różnią się w zależności od oferowanych przez producentów funkcji i akcesoriów. Najtańsze platformy wibracyjne można znaleźć za ok. 300 zł.  Sprzęty, które mogą wytrzymać większe obciążenie są droższe. Mogą kosztować ok. 400 zł. Solidne, wygodne i stabilne platformy wibracyjne do ćwiczeń dostępne są w cenie ok. 700 zł. Najwięcej trzeba zapłacić za sprzęty z wygodnymi uchwytami, które mogą być stosowane również przez osoby starsze. Koszt zakupu platformy do ćwiczeń wzmacniających i wysmuklających może wynosić nawet 7500 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Co daje platforma wibracyjna?

Platforma wibracyjna zyskuje coraz większą popularność. Umożliwia zaangażowanie więcej mięśni niż w przypadku tradycyjnych ćwiczeń. Platforma wibracyjna przede wszystkim poprawia krążenie, ujędrnia i napina skórę, co zmniejsza cellulit. Pomaga zredukować tkankę tłuszczową, co w efekcie wysmukla sylwetkę. Ponadto platforma wibracyjna zwiększa elastyczność ścięgien, stawów i więzadeł, dlatego sprawdza się także dla osób starszych. Ćwiczenia na sprzęcie pobudzają metabolizm i pomagają oczyścić organizm z toksyn. Platforma wibracyjna ma również pozytywny wpływ na samopoczucie. Urządzenie pozwala się zrelaksować i zmniejszyć ból w ciele. Jeśli więc chcesz poprawić wygląd swojej sylwetki i skóry oraz szukasz sposoby na poprawę samopoczucia, platforma wibracyjna będzie dobrym wyborem.  

P2: Jak ćwiczyć na platformie wibracyjnej?

Na platformie wibracyjnej można ćwiczyć w sposób pasywny, czyli stojąc na urządzeniu lub aktywnie. Drugi sposób wymaga wykonywania dodatkowych czynności. Mogą to być przysiady lub unoszenia rąk. Warto wykorzystać dołączane do wielu modeli taśmy. Pomagają one w rzeźbieniu górnej partii ciała. Pomysłów na ćwiczenia na platformie wibracyjnej jest wiele. Można postawić jedną nogę na urządzeniu, a drugą na ziemi i wykonywać tak zwany przysiad bułgarski. Na platformie nie trzeba jedynie stawać, można także opierać się na niej rękami. Wykonaj „deskę”, kładąc łokcie i przedramiona na urządzeniu lub zrób kilka pompek z użyciem wibrującego sprzętu. Jeśli nie chcesz wykonywać dodatkowego wysiłku fizycznego, wystarczy, że stabilnie ustawisz stopy na platformie i odbędziesz kilkunastominutową sesję.  

 

P3: Ile kalorii można spalić na platformie wibracyjnej?

Platforma wibracyjna angażuje więcej mięśni niż zwykłe ćwiczenia, ale pasywny trening nie powoduje zmęczenia. W efekcie nie umożliwia spalenia tylu kalorii, co tradycyjna aktywność fizyczna. Na opakowaniach platform producenci podają, że sprzęt umożliwia zredukowanie tkanki tłuszczowej szybko i bez wysiłku. Często podawane są także konkretne wartości kalorii, które można spalić na urządzeniu – może to być nawet 500 kalorii w kilkanaście minut. Warto jednak wiedzieć, że platformy wibracyjne zapewniają widoczne efekty, ale nie po kilku dniach stosowania. Przeciętne urządzenie podczas jednej sesji treningowej umożliwia spalenie raczej 100 – 200 kcal, nie 500 kcal. Jeśli jednak dodasz do platformy inne ćwiczenia, efekt z pewnością będzie szybciej widoczny.

 

P4: Jak często stosować platformę wibracyjną?

Ćwiczenia na platformie wibracyjnej to rodzaj treningu, jak ten na siłowni, czy w klubie fitness. Dlatego, aby osiągnąć zamierzone rezultaty, wysmuklić sylwetkę i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, trzeba powtarzać aktywność regularnie. Jeśli trenujesz w sposób aktywny, dołączając do platformy również inne ćwiczenia, możesz robić dzień przerwy między ćwiczeniami. Dobrym rozwiązaniem będzie przeprowadzanie sesji treningowych na urządzeniu dwa lub trzy razy w tygodniu. Tylko regularne ćwiczenia zapewnią Ci widoczną poprawę sylwetki i kondycji skóry. Platforma wibracyjna nie jest wymagającym urządzeniem i można wykorzystywać ją również w domu, dlatego ustalenie stałej pory treningów nie powinno być trudne.  

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ