Poduszki sensomotoryczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Poduszka sensomotoryczna Sissel Balancefit to według Internautów najlepszy produkt w 2024 roku. Wiemy to z licznych recenzji umieszczonych w Internecie. Poza tym cechy tego modelu jasno wskazują, że jest on solidny, niezawodny i warty swojej ceny. Na uwagę zasługuje to, że produkt ten umożliwia wzmocnienie mięśni grzbietu i poprawę krążenia. Jest odpowiedni do ćwiczeń rehabilitacyjnych i masażu stóp. Prezentowany model jest szczególnie polecany pracownikom biurowym, gdyż umożliwia wypracowanie nawyku przyjmowania poprawnej postawy ciała, a do tego odciąża kręgosłup. Wypustki znajdujące się na poduszce relaksują i sprawiają, że regularne użytkowanie sprzętu przynosi szybkie efekty. Warto też zauważyć, że jest to bardzo solidny model. Jeśli jednak nie jest on dostępny, zwróć uwagę na Sanity Balansowana. Poduszka ta jest przeznaczona do masażu stóp i wykonywania ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz pomocy w przyjmowaniu prawidłowej postawy ciała. Ma ona wypustki masujące, które skutecznie poprawiają krążenie. Produkt wypełniony jest specjalnym gazem, którego ilość możemy w razie konieczności wyregulować. Ponieważ z jednej strony poduszka jest antypoślizgowa, można z niej bezpiecznie korzystać również na śliskich powierzchniach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt pozwala skutecznie wzmocnić pracę mięśni grzbietu i poprawić krążenie. To pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Model dostępny jest w kilku atrakcyjnych kolorach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Poduszka została zrobiona z bezpiecznych dla zdrowia materiałów.

Wady

Po pewnym czasie na powierzchni pojawiają się drobne odkształcenia, które negatywnie wpływają na wygląd poduszki i komfort jej użytkowania.

Podsumowanie

Produkt nie zajmuje dużo miejsca, dlatego jego przechowywanie nie stanowi problemu. Znajdujące się na poduszce wypustki stymulują nasze ciało. Model będzie odpowiedni także jako masażer stóp. Na jego zakup decydują się przede wszystkim osoby prowadzące siedzący tryb życia.

Drugi wybór

Zalety

Poduszka ma szerokie zastosowanie. Może być używana do ćwiczeń koordynacji ruchowej i równoważnych. Będzie też odpowiednia jako masażer stóp. Produkt jest sprężysty. Jego solidne wykonanie stanowi gwarancję, że model będzie nam służył przez długi czas.

Wady

Niektórzy użytkownicy w swoich recenzjach podkreślają, że poduszka nie jest zbyt miła w dotyku. Minusem jest również to, że na jej powierzchni szybko osadza się kurz, dlatego trzeba ją często czyścić.

Podsumowanie

Mimo wad model zdobył uznanie wśród konsumentów. Jest chętnie stosowany przez użytkowników mających problemy z kręgosłupem. Produkt skutecznie odciąża nasze plecy i zapewnia im komfort w trakcie siedzenia. Sprężystość poduszki można regulować za pomocą pompki igłowej.

Rozważ też

Zalety

Po jednej stronie znajdują się wypustki. Wymuszają one poprawną postawę ciała w trakcie siedzenia. Chroni nas to przed pojawieniem się uciążliwego bólu pleców. Poduszkę można zakupić w kilku kolorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Wady

Wiele osób sądzi, że cena modelu (ok. 150 zł) jest zbyt wysoka. Konsumenci zaznaczają, że kolor produktu szybko blaknie.

Podsumowanie

Poduszka polecana jest przez fizjoterpaeutów. Została tak zaprojektowana, aby skutecznie radzić sobie z bólami pleców i innych części ciała. Model jest odporny na zniszczenia. Wykorzystane przy produkcji materiały są bezpieczne dla naszego zdrowia.

 

 

Najlepsze poduszki sensomotoryczne w 2024 roku

 

Niestety obecnie dużo osób ma problem z prawidłową postawą. Powodem jest notoryczne garbienie się. Może to mieć trwałe, negatywne konsekwencje dla Twojego kręgosłupa oraz zdrowia. Z tego właśnie powodu, wiele osób inwestuje w poduszki sensomotoryczne, gdyż już podczas siedzenia na nich aktywizujemy własne mięśnie. To wymusza podtrzymywanie prostej sylwetki, a w konsekwencji niweluje dolegliwości bólowe. Poniżej przedstawiamy nasz ranking poduszek sensomotorycznych, na które warto zwrócić uwagę.

 

Sissel Blancefit

 

Nasz pierwszy model to Sissel Blancefit. Jest to najlepsza poduszka sensomotoryczna, dzięki której wzmocnisz mięśnie grzbietu oraz poprawisz swoje krążenie. Prezentowany model możesz wykorzystać zarówno do ćwiczeń równoważnych, poprawy swojej koordynacji ruchowej, a

nawet masażu stóp. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia np. pracujesz jako kierowca lub pracownik biurowy, to na pewno problem bólu pleców nie jest Ci obcy. W czasie siedzenia wypustki, które znajdują się na poduszce wymuszają coś co nazywa się dynamicznym siedzeniem.

Stymulują one mikroruchy krążków międzykręgowych. W zależności od osobistych preferencji możesz siedzieć na wypustkach o dłuższej lub krótszej długości. Średnica sprzętu wynosi 34 cm.

Konsumenci docenili produkt za dobre wykonanie, estetyczną kolorystykę (dostępny jest w kolorze niebieskim lub czerwonym) oraz funkcję regulacji powietrza. Dzięki niej możesz zmienić stopień trudności.

Sissel Balancefit to poduszka sensomotoryczna umożliwiająca wzmocnienie mięśni grzbietu i poprawę krążenia. Prezentowany model dostępny jest w kolorze niebieskim i czerwonym. Jego średnica to 34 cm.

 

Zalety

Funkcjonalność: Jest to poduszka, z którą możemy ćwiczyć. Pozwala także na wykonanie masażu stopu i dba o naszą postawę oraz prawidłowe krążenie.

Dla pracowników biurowych: Jak zapewnia producent, jest to doskonała propozycja dla osób pracujących w biurach, dla kierowców i wszystkich tych, którzy w ciągu dnia dużo siedzą i są narażeni na bóle pleców. Gdy siadamy na poduszkę, wypustki wymuszają na nas prawidłową postawę, a to jak wiadomo pozytywnie wpływa na kręgosłup.

Wypustki: Wypustki na poduszce stymulują mikroruchy krążków międzykręgowych. Z jednej strony wypustki są dłuższe, a z drugiej krótsze, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Wykonanie: Produkt ten jest solidnie wykonany. Wykorzystane w produkcji materiały są bezpieczne i wysoce odporne na uszkodzenia. Wytrzymują całkiem spore obciążenie.

Regulacja: Regulując ilość powietrza wewnątrz poduszki, zmieniamy jej twardość, a więc możemy dostosować model do swoich potrzeb, przyzwyczajeń lub po prostu rodzaju ćwiczeń.

 

 

 

 

Sanity Balansowana

 

Drugim produktem w naszym zestawieniu jest dobra i tania poduszka sensomotoryczna typu „jeżyk” Sanity Balansowana. Przeznaczona jest do ćwiczeń koordynacji ruchowej, ćwiczeń równoważnych oraz masażu stóp. W czasie siedzenia trenuje mięśnie kręgosłupa, co skoryguje Twoją postawę.

Jest to idealna propozycja dla osób, które spędzają większość dnia w pozycji siedzącej. Pomaga bowiem odciążyć kręgosłup. Dzieje się tak za sprawą, zmniejszenia nacisku na krążki międzykręgowe. Średnica poduszki wynosi 35 cm. Z jednej strony umiejscowione są wypustki masujące, które mają właściwości antypoślizgowe.

Z drugiej strony, znajdują się miękkie kolce, to one poprawiają krążenie. Urządzenie wypełnione jest specjalnym gazem, które używane jest w ćwiczeniach sensomotorycznych. To właśnie czyni z niego niezastąpiony produkt rehabilitacyjny. Sprzęt ten polecany jest osobom z bólami mięśni i stawów kręgosłupa.

Dzięki swojej budowie, za każdym razem, gdy na nim siedzisz przyjmujesz prawidłową pozycję ciała. Konsumenci pochwalili produkt za możliwość dostosowania sprężystości poduszki do własnych potrzeb. Aby ją wyregulować należy użyć pompki igłowej.

Sanity Balansowana to poduszka przeznaczona do masażu stóp i wykonywania ćwiczeń z zakresu koordynacji ruchowej. Produkt dostępny jest w kolorze niebieskim. Ma on średnicę 35 cm.

 

Zalety

Funkcjonalność: Poduszka jest przeznaczona głównie do ćwiczeń koordynacji ruchowej i ćwiczeń równoważnych. Jednocześnie może nam służyć do masażu stóp oraz ćwiczenia prawidłowej postawy podczas siedzenia. Mogą z niej korzystać osoby dorosłe oraz dzieci.

Wypustki: Z jednej strony prezentowanego modelu znajdują się wypustki masujące o właściwościach antypoślizgowych. To dzięki nim poduszka nie ślizga się po podłodze. Natomiast z drugiej mamy bardziej miękkie kolce, które poprawiają krążenie.

Wypełnienie specjalnym gazem: Poduszka jest wypełniona specjalnym gazem, dzięki czemu ćwiczenia są bardziej efektywne. Należy zauważyć, że istnieje także możliwość wyregulowania sprężystości modelu.

Budowa: Produkt jest bardzo solidnie wykonany, odporny na uszkodzenia mechaniczne, jak również przetarcia.

Średnica: Ze względu na sporą średnicę, korzystanie z poduszki jest bardzo komfortowe dla każdej osoby, niezależnie od jej wieku czy też budowy ciała.

 

 

 

 

Thera-Band Senso 33 CM

 

Kolejny produkt w naszym rankingu to dysk sensomotoryczny Thera-Band Senso 33 CM. Używany jest przy sesjach terapeutycznych i rehabilitacyjnych, jednak każdy z nas może z niej korzystać indywidualnie. Za sprawą wypustek sensorycznych umieszczonych po jednej stronie, poduszka wymusza na nas korektę postawy. Dzięki temu stopniowo przestajemy się garbić.

Co więcej, pomaga osobom pracującym w pozycji siedzącej odciążyć zarówno odcinek lędźwiowy, jak i cały kręgosłup, a regularnie stosowany pomaga pozbyć się bólu pleców. Stosowanie produktu może przyczynić się do polepszenia równowagi, stabilizacji stawów czy zwiększeniu siły naszych mięśni.

Dodatkowo, pozytywnie wpływa na naszą koncentrację i percepcję. Przez specjalistów poduszka polecana jest w czasie przygotowania motorycznego w treningach sportowych oraz gdy chcemy urozmaicić sesje jogi, pilatesu czy medytacji. Prezentowany produkt znajdzie zastosowanie zarówno w ćwiczeniach ogólnorozwojowych, terapiach profesjonalnych, ale i w naszym własnym domu.

Konsumenci docenili ten model ze względu na jego ergonomiczność, możliwość dostosowania twardość do osobistych preferencji oraz wytrzymałości, nawet na duże obciążenie. Produkt dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych: zielonej, turkusowej, niebieskiej, czerwonej, czarnej i granatowej.

Dysk sensomotoryczny Thera-Band Senso to model o średnicy 33 cm. Jest on dostępny w wielu atrakcyjnych wersjach kolorystycznych. Produkt przeznaczony jest do wykonywania różnego typów ćwiczeń.

 

Zalety

Zastosowanie: Jest to produkt polecany do użycia podczas fitnessu, ćwiczeń terapeutycznych i rehabilitacyjnych, ale również jako poduszka mająca na celu odciążenie naszego kręgosłupa.

Budowa: Konsumenci wybrali ten model ze względu na jego budowę i ergonomiczność. Zauważają, że siedzenie na poduszce jest komfortowe. Nie wysuwa się spod pośladków i nie ślizga po podłodze.

Możliwość dostosowania twardość: Każdy z nas ma inne potrzeby. Dlatego istnieje możliwość zmiany twardości poduszki, tak aby jej użytkowanie było dla nas komfortowe. Pozwala to także dostosować twardość do wykonywanych przez nas ćwiczeń.

Wykonanie: Produkt wykonano z bardzo dobrych gatunkowo tworzyw sztucznych, dlatego cechuje się dużą wytrzymałością.

 

Wady

Cena: Dysk sensomotoryczny Thera-Band Senso 33 CM jest dość drogi w porównaniu z innymi propozycjami w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

Armedical DSC-33

 

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest dynamiczna poduszka do siedzenia Armedical DSC-33. Została ona zaprojektowana z myślą o osobach cierpiących na przewlekłe bóle pleców oraz tych, prowadzących siedzący tryb życia. Produkt wykonany jest PCV i pozytywnie przeszedł wszystkie niezbędne testy laboratoryjne.

Dzięki temu, możesz mieć pewność, że nie zawiera on żadnych substancji toksycznych, ani metali ciężkich. Poduszka jest efektywna w walce z wadami postawy, dzięki znajdującym się na niej wypustkom, które stymulują mikroruchy krążków międzykręgowych, co odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Ponadto, pomaga pozbyć się napięcia w czasie siedzenia, co pozytywnie wpływa na różne grupy mięśniowe znajdujące się w ludzkim ciele. Średnica produktu wynosi 33 cm, a jego maksymalne obciążenie to 200 kg. Dzięki kolcom znajdującym się po jednej stronie, produkt ten znalazł również zastosowanie w masażu stóp.

Warto też podkreślić, że samodzielnie możesz skorygować ciśnienie, dostosowując sprzęt do swoich potrzeb. Urządzenie wyposażone jest w specjalny zaworek, dzięki któremu zmienisz twardość produktu. Opinie o poduszce są bardzo pozytywne. Użytkownicy docenili wielofunkcyjność tego modelu i jakość wykonania.

Poduszka do siedzenia Armedical DSC-33 do produkt, który powstał z myślą o osobach, które cierpią na bóle kręgosłupa. Jego średnica wynosi 33 cm. Prezentowany model wytrzymuje obciążenie do 200 kg.

 

Zalety

Materiał: Ta dobra poduszka sensomotoryczna do 50 zł została wykonana z PCV. Materiał ten przeszedł wszystkie niezbędne testy, które dowiodły, że jest bezpieczny, nie zawiera toksycznych substancji i metali ciężkich. Poza tym jest wysoce odporny na przetarcia.

Szybkie efekty: Poduszka jest efektywna. Ma wypustki, które stymulują mikroruchy krążków międzykręgowych, doskonale odciąża odcinek lędźwiowy i wspomaga masaż stóp. Wiele osób potwierdza, że regularne stosowanie produktu przynosi szybkie efekty.

Regulacja twardości: Użytkownik może swobodnie regulować twardość poduszki. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza gdy wykorzystujemy ją do różnych ćwiczeń i relaksu jednocześnie.

 

Wady

Wykonanie: Poduszka chociaż wydaje się dość solidna, po pewnym czasie użytkowania zaczyna się psuć.

 

 

 

 

Antar Beret

 

Ostatnim produktem na naszej liście jest poduszka rehabilitacyjna pneumatyczna Antar Beret. Za sprawą swojego kształtu produkt ten wymusza na siedzącym przyjęcie poprawnej postawy. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się nawyku garbienia, ale również wzmocnisz mięśnie głębokie.

Konsumenci używają jej zarówno w czasie ćwiczeń rehabilitacyjnych, zajęć fitness, treningu ogólnorozwojowego czy podczas relaksu we własnym domu. Jak podkreślają specjaliści, wielu sportowców korzysta z niej podczas rehabilitacji stawu skokowego i kolanowego.

Ponieważ pomaga w korekcji postawy, nadaje się również dla dzieci. Średnica sprzętu to 34 cm. Opinie o poduszkach sensomotorycznych Antar Beret są bardzo pozytywne.

Użytkownicy docenili jej efektywność i wysoką jakość wykonania. Dzięki wielu atutom jest to jeden z częściej wybieranych produktów na rynku.

Pneumatyczna poduszka rehabilitacyjna Antar Beret to produkt o średnicy 34 cm. Jest on skierowany do osób cierpiący na bóle pleców, jak i tych, którzy walczą ze złym nawykiem przyjmowania nieprawidłowej postawy podczas siedzenia.

 

Zalety

Funkcjonalność: Model ten może nam służyć podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych, zajęć fitness, a także w trakcie treningu ogólnorozwojowego. Jednocześnie jest niezastąpiony dla osób, które przeszły kontuzję stawu skokowego czy kolanowego. Poduszka umożliwia nam relaks i ćwiczenie prawidłowej postawy, na przykład u dzieci.

Wykonanie: Użytkownicy potwierdzają, że prezentowany model jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Materiał wykorzystany do produkcji jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i przetarcia. Poza tym jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia.

 

Wady

Brak informacji o maksymalnym obciążeniu: Producent nie podaje informacji o maksymalnym obciążeniu. Niestety może okazać się, że w czasie ćwiczeń poduszka nie wytrzyma obciążenia.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką poduszkę sensomotoryczną kupić?

 

Poduszka sensomotoryczna to sprzęt przydatny nie tylko w trakcie rehabilitacji. Równie dobrze sprawdzi się jako przedmiot codziennego użytku. Dwie różne powierzchnie sprawiają, że możemy wykonać masaż różnego typu. W sklepach medycznych i sportowych znajdziemy wiele modeli. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaką poduszkę sensomotoryczną wybrać.

Zastosowanie

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, poduszka sensomotoryczna, lub inaczej beret rehabilitacyjny, wykorzystywana jest do wykonywania wszelkiego rodzaju ćwiczeń, jak również i masażu. Dzięki siedzeniu na tym sprzęcie poprawia się nasza pozycja poprzez zmniejszony ucisk na rdzeń kręgosłupa.

Co więcej, zapobiega to przeciążeniom oraz wszelkiego rodzaju urazom pleców. W rehabilitacji, poduszka sensomotoryczna znalazła zastosowanie jako przedmiot do wzmacniania mięśni oraz stawów nóg. Sprawdza się ona w szczególności podczas ćwiczeń dolnych kończyn. Masaż stóp za pomocą beretu rehabilitacyjnego poprawia natomiast krążenie oraz stymuluje receptory.

 

Wykonanie – jaka poduszka sensomotoryczna jest najlepsza?

Wybierając taką poduszkę sensomotoryczną koniecznie zwróć uwagę na jakość wykonania danego modelu. Powinien być on jednolity i nie posiadać widocznych łączeń. Wystające elementy lub niedokładne sklejenie sprzętu może spowodować dyskomfort w trakcie wykonywania ćwiczeń, lub nawet być powodem urazów czy kontuzji. Dlatego przed zakupem takiej poduszki dokładnie przyjrzyj się danemu produktowi. Pamiętaj również, żeby wybrać model, który nie jest wykonany z lateksu lub innego szkodliwego dla nas tworzywa sztucznego.

Zawierają one niebezpieczne dla skóry substancje chemiczne, które wywołują uczulenie i wysypkę. Zwróć także uwagę, czy poduszka sensomotoryczna, którą zamierzasz kupić, jest wolna od ftalanów, czyli uelastyczniaczy. Mogą być one szczególnie groźne dla młodszych użytkowników tego sprzętu.

 

Design

Poduszki sensomotoryczne dostępne są w sklepach w wielu wariantach. Modele te różnią się od siebie nie tylko pod względem sposobu wykonania, ale przede wszystkim designu. Choć taki sprzęt ma być przede wszystkim funkcjonalny, przyjemny kolor czy ciekawy wzór ma działanie psychologiczne i zachęca do jego używania w trakcie rehabilitacji.

Bez trudu znajdziemy poduszki sensomotoryczne w większości kolorów. Często również dostępne są i modele w ciekawe wzory, jak np. kwiaty, paski czy kropki. Taki sprzęt z pewnością przyda się w przypadku ćwiczeń z dziećmi.

 

Powierzchnia masująca

Kupując poduszkę sensomotoryczną, zwróć uwagę na powierzchnię masującą danego modelu. Ważne jest, aby wypustki nie były ani zbyt długie ani zbyt krótkie. Ich odpowiednia długość wydłuży żywotność naszego sprzętu oraz zapewni komfort i odprężenie w trakcie użytkowania. Urządzenie sprawdza się zarówno w trakcie masażu w pozycji siedzącej, jak i leżącej.

 

Strona gładka

Gładka powierzchnia poduszki sensomotorycznej jest równie przydatna, co ta masująca. Sprawdza się ona po masażu, gdy nasze ciało potrzebuje odprężenia. Zwykle jednak strona ta ustawiana jest do dołu, dzięki temu zyskujemy dobrą przyczepność w trakcie wykonywania ćwiczeń sensomotorycznych.

 

Rozmiar

Wybierając sprzęt do masażu oraz rehabilitacji pamiętaj, aby dobrać odpowiedni rozmiar. Najlepsza poduszka sensomotoryczna to produkt, który spełnia wszystkie nasze oczekiwania. W sklepach znajdziemy różnego rodzaju modele, charakteryzujące się innymi parametrami, ale przede wszystkim średnicą. Najpopularniejszy wariant to poduszka w rozmiarze: 33,4 cm.

Pozwala nam na wygodne używanie sprzętu, zarówno na podłodze, jak i na krześle, fotelu czy sofie. Jej średnica dopasowana jest do większości mebli, dlatego nie sprawi nam problemu umiejscowienie jej w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Dostępne są również poduszki sensomotoryczne w wielu innych rozmiarach. Pamiętaj, że model dla dziecka powinien być mniejszy. Tak, w pełni dopasowany do budowy malucha wariant będzie spełniał wszystkie zadania.

 

Certyfikaty

Pamiętaj, że poduszka sensomotoryczna to produkt przeznaczony do wykonywania ćwiczeń rehabilitacyjnych. Z tego powodu jest to sprzęt medyczny, który powinien posiadać wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa. Każdy model powinien zostać poddany testom, na podstawie których ustala się, czy używanie go przynosi jakiekolwiek efekty. Co więcej, powinien być on bezpieczny i nie wywoływać żadnych kontuzji czy urazów. Trzeba jednak pamiętać, że taki sprzęt jest zwykle droższy od tego, który nie posiadają żadnych certyfikatów.

 

Pompka

Poduszki sensomotoryczne dostępne są w zestawie z pompkami. Dzięki nim możemy dowolnie ustalić ciśnienie w produkcie. To pozwala nam na wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń za pomocą jednego tylko przyrządu. Co więcej, sama pompka pozwala na szybkie napompowanie poduszki, dzięki czemu możemy ją zawsze zabrać ze sobą – zwinięta nie zajmuje dużo miejsca, więc z pewnością zmieści się w torbie.

Instrukcja z ćwiczeniami

Profesjonalne modele poduszek sensomotorycznych można zakupić w zestawie nie tylko zawierającym pompkę, ale przede wszystkim instrukcję z ćwiczeniami. Może mieć ona postać książki lub plakatu, który możemy powiesić w dowolnym miejscu w danym pomieszczeniu. To pozwoli nam na zaznajomienie się ze sprzętem i wykonywanie ćwiczeń.

 

Poduszki sensomotoryczne w dobrych cenach

Cena poduszek sensomotorycznych zależy przede wszystkim od jakości wykonania oraz parametrów, jakie posiada dane urządzenie, na przykład wielkości. Najtańszy model kosztuje w granicach 30 złotych. W sklepach znajdziemy również i takie warianty, których koszt zakupu przekracza kwotę 100 złotych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ