Ranking 5 najlepszych poręczy do dipów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Poręcz do dipów – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Planujesz stworzyć domową siłownię? Jeśli tak to z pewnością zastanawiasz się, jaki sprzęt powinieneś zakupić. Poręcze do dipów, pompek, paraletki stacjonarne Besfit BPD01 będą bardzo dobrym uzupełnieniem Twojej siłowni. Poręcze pomogą Ci rozwinąć oraz rozbudować mięśnie całego ciała. Wykonywanie takich ćwiczeń jak pompki szwedzkie lub rzymskie nie powinno stanowić dla Ciebie większego problemu. Kolejną propozycją jest poręcz, uchwyty do pompek, ćwiczeń dipów DAV-SKI P4. Metalowe rurki mają średnicę 34 mm, dlatego model powinien być bardzo wygodny w użytkowaniu. Produkt bardzo dobrze sprawdza się do crossfitu, street workoutu oraz kalisteniki. Rozstaw poręczy jest regulowany w dwóch stopniach – od 92 cm do 100 cm.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Prezentowany przez nas produkt wyposażony został w antypoślizgowe uchwyty, które znacznie ułatwiają chwytanie oraz zapobiegają przed osuwaniem się ręki, co jest szczególnie ważne podczas wykonywania ćwiczeń. Zestaw wykonany został z wysokiej jakości stali. Zawiera 2 poręcze. Model jest lekki. Waży jedynie 8 kg, dlatego z łatwością możemy go przenosić w różne miejsca.

Wady

Na poręczy znajdują się niewielkiej długości uchwyty antypoślizgowe, ograniczają one zakres ruchu rąk podczas wykonywania ćwiczeń.

Podsumowanie

Wysokość produktu wynosi 75 cm, długość 60 cm, a szerokość 40 cm. Długość uchwytów antypoślizgowych jest równa 19 cm. Maksymalna waga użytkownika wynosi 150 kg. Zestaw w sprzedaży dostępny jest w kolorze czarnym.

Drugi wybór

Zalety

Model dobrze sprawdza się do wykonywania treningów crossfit, street workout oraz kalisteniki. Na poręczach możesz z łatwością wykonać takie ćwiczenia jak: L-sits, V-sits, planche oraz dipy. Rozstaw możesz regulować w dwóch stopniach - 92 cm oraz 100 cm. Zestaw wyposażony został w zaślepki, które zapobiegają przed rysowaniem się podłoża.

Wady

Poręcz nie ma regulacji długości, dlatego zakres możliwości wykonywania ćwiczeń na tym sprzęcie jest znacznie ograniczony.

Podsumowanie

Wysokość poręczy wynosi 105 cm, a średnica uchwytu 34 mm. Produkt jest malowany proszkowo. W sprzedaży dostępny jest w kolorze czarnym. Maksymalna waga użytkownika może wynosić 250 kg.

Rozważ też

Zalety

Poręcz umożliwia wykonywanie wielu rozmaitych ćwiczeń. Dobrze sprawdzi się w przypadku osób początkujących, jak i zawodowców. Przy pomocy prezentowanego modelu jesteśmy w stanie wyrzeźbić górne partie naszego ciała, takie jak: Brzuch, plecy oraz ramiona. Model charakteryzuje się bardzo solidnym wykonaniem. Stalowa konstrukcja odporna jest na urazy mechaniczne.

Wady

Konstrukcja poręczy ma bardzo kanciaste rogi. Podczas wykonywania ćwiczeń użytkownik łatwo się o nie uderza.

Podsumowanie

Produkt przeznaczony jest do wykonywania dipów oraz pompek. Maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg. Model wyposażony został w 2-stopniową regulację. Jego waga całkowita wynosi 16 kg.

 

 

5 najlepszych poręczy do dipów. Opinie w 2024 roku 

 

Ranking poręczy do dipów jest miejscem, które zawiera produkty najchętniej wybierane oraz najbardziej polecane przez zawodowców. W zestawieniu możemy znaleźć modele, które dobrze sprawdzą się dla osób początkujących, jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Możesz mieć pewność, że wybierając którąś z zaproponowanych przez nas poręczy, będziesz mógł ją użytkować przez wiele lat.

 

1. Poręcze do Dipów, Pompek Paraletki Stacjonarne Besfit BPD01

 

Stacjonarne poręcze do dipów Besfit BPD01 są niezbędnym wyposażeniem każdej siłowni. Wykonane zostały z dobrej jakości stali, która charakteryzuje się wysokim stopniem odporności na urazy mechaniczne. W prezentowanym przez nas zestawie znajduje się dwie poręcze w kolorze czarnym.

Konsumenci uważają, że to dobra i tania poręcz do dipów. Produkt ten jest wykorzystywany głównie do wzmacniania oraz budowania mięśni ciała człowieka. Szeroka funkcjonalność oraz możliwości zastosowania sprawiają, że przy jego pomocy możesz zaangażować do pracy niemal każdą partię swojego ciała. Rozbudujesz mięśnie barków, ramion, pleców oraz brzucha. Wykonywanie takich ćwiczeń, jak pompki szwedzkie oraz rzymskie nie powinno stanowić dla Ciebie większego problemu.

Test poręczy do dipów wykazał, że prezentowany przez nas model przeznaczony jest dla użytkownika o maksymalnej wadze 150 kg. Produkt wyposażony został w 19 cm antypoślizgowe obręcze, które w znacznym stopniu ułatwiają wykonywanie nawet najtrudniejszych ćwiczeń, zapobiegając przed osuwaniem się ręki.

 

 

 

 

2. Poręcz Uchwyty do Pompek, ćwiczeń, Dipów DAV-SKI P4

 

Poręcz, uchwyty do pompek, ćwiczeń, dipów DAV-SKI P4 to zestaw stacjonarny, który składa się z dwóch elementów. Wysokość modelu wynosi 105 cm, a średnica uchwytu 34 mm. Rozstaw poręczy jest regulowany w dwóch stopniach: 92 cm oraz 100 cm. Prezentowane przez nas poręcze do dipów mają wymiary: Wysokość podstawy – 42 cm, długość podstawy – 78 cm.

Model sprawdzi się do takich treningów jak: Crossfit, street workout oraz kalistenika. Przy jego pomocy z łatwością wykonasz dipy, planche, V-sits oraz L-sits. Maksymalna waga użytkownika wynosi 250 kg, natomiast ogólna wytrzymałość tego sprzętu do ćwiczeń to 280 kg. 

Produkt cieszy się dużą popularnością wśród zawodowców, ale także osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami. Prezentowany model ma matowe wykończenie. W połączeniu z 34-mm średnicą jest on bardzo wygodny podczas chwytania. Dodatkowo producent wyposażył go w zaślepki, które zapobiegają rysowaniu się podłogi.

 

 

 

 

3. Poręcze Regulowane Hop-Sport HS-1011K Uchwyt do Pompek, Dipów

 

Poręcze regulowane Hop-Sport HS-1011K, uchwyt do pompek, dipów dają użytkownikowi możliwość wykonywania wielu ćwiczeń. Decydując się na zakup tego sprzętu, możesz zastąpić podstawowe przyrządy, które potrzebne są do budowania górnych partii mięśni, takich jak: Mięśnie brzucha, pleców oraz ramion.

Produkt wykonany został z bardzo solidnych materiałów (stal), dlatego jest lepszy niż domowej roboty poręcze do dipów. Stal sprawia, że poręcz jest bardzo wytrzymała oraz odporna na urazy mechaniczne, które mogą wystąpić podczas użytkowania. Do zestawu dołączone zostały rękawiczki neoprenowe, które chronią nasze ręce podczas wykonywania ćwiczeń, zapobiegając powstawaniu otarć i innych urazów. 

Konsumenci z chęcią decydują się na zakup prezentowanego przez nas modelu. Uważają oni, że to dobra poręcz do dipów. Jest ona w stanie udźwignąć ciężar do 140 kg. Konstrukcja produktu została dopracowana w każdym szczególe. Dodatkowo wyposażony został on w regulację wysokości w zakresie 10 cm (dwa poziomy – 86 oraz 96 cm).

 

 

 

 

4. Poręcze do ćwiczeń Pompek, Dipów, Uchwyt Triceps S-PD-1

 

Poręcze do ćwiczeń, pompek, dipów, uchwyt triceps S-PD-1 zostały wykonane z największą starannością oraz dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Urządzenie zostało stworzone z myślą o wymaganiach osób początkujących oraz tych, którzy od lat trenują i mają już ogromne doświadczenie w tym zakresie. Sprzęt jest uniwersalny. Sprawdzi się w przypadku kobiet oraz mężczyzn.

Produkt przeszedł wiele testów, które sprawdzały jego wytrzymałość oraz funkcjonalność. Można go wykorzystywać w warunkach domowych, jak i w specjalnych ośrodkach sportowych oraz siłowniach. Dopracowane uchwyty pozwalają nam na wyćwiczenie górnych partii mięśni (brzuch, ramiona, plecy).

Użytkownicy są bardzo zadowoleni z zakupu prezentowanego produktu. Wykonany on został z wysokogatunkowej stali o grubości 2 mm, pokrytej powłoką antykorozyjną. Szerokość poręczy jest regulowana w zakresie od 45 cm do 100 cm. Wysokość mocowania wynosi 95 cm. Wytrzymałość produktu jest bardzo wysoka. Wynosi aż 250 kg. 

 

 

 

 

5. Poręcz Podporki Uchwyty do Pompek, do Dipów HMS PW30 PRO 

 

Poręcz, podpórki, uchwyty to tylko kilka określeń sprzętu przeznaczonego do wykonywania pompek oraz dipów HMS PW30 PRO. Produkt znajduje swoje zastosowanie w każdej dyscyplinie sportowej. Pozwoli na urozmaicenie wykonywanego przez nas treningu. Podczas wykonywania ćwiczeń nie potrzebujemy dodatkowych obciążeń, wystarczy jedynie ciężar naszego ciała.

Produkt ten jest odpowiedni nie tylko dla osób dorosłych. Sprawdza się także podczas treningów najmłodszych fanów sportu. Poręcze wyposażone zostały w specjalne regulacje umożliwiające dostosowanie wysokości do naszych potrzeb. Taka konstrukcja znacznie zwiększa możliwości dotyczące wykonywanych przez nas ćwiczeń.

Opinie o poręczach do dipów tego typu są bardzo pozytywne. Podobnie jest w przypadku prezentowanego przez nas modelu. Systematyczne użytkowanie sprawia, że jesteśmy w stanie w znacznym stopniu poprawić własną wytrzymałość oraz kondycję ruchową. Sprzęt pozwala nie tylko na budowę mięśni naszego ciała, ale również w znacznym stopniu może usprawnić zmysł równowagi każdego z nas.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką poręcz do dipów kupić?

 

Poręcz do dipów to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdej miejskiej siłowni oraz tej domowej. Przyrząd najlepiej sprawdzi się w przypadku osób pasjonujących się ćwiczeniami siłowymi. Wiele osób zastanawia się, jaka jest najlepsza poręcz do dipów. Odpowiedź na to oraz wiele innych pytań, z łatwością znajdziesz w zamieszczonym poniżej artykule.

Zastosowanie poręczy do dipów

Poręcze są stosowane głównie w kalistenice. Słowo to oznacza treningi, podczas których wykorzystujemy ciężar własnego ciała. Dyscyplina ta jest zaliczana do sportów siłowo-wytrzymałościowych. Tego typu treningi to nie tylko duża oszczędność, ponieważ zakup samej poręczy nie jest bardzo drogi, to dodatkowo ćwiczenia na niej można wykonywać niemalże w każdym miejscu: Na siłowni, w domu lub nawet na zewnątrz. 

 

Jakie korzyści przynoszą ćwiczenia na poręczach od dipów?

Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią, zastanawia się, jakie korzyści przynosi regularne ćwiczenie na poręczach od dipów. Po pierwsze dipy, czyli powszechnie znane wszystkim pompki, które wykonujemy na poręczach, są bardzo dobrym uzupełnieniem każdego treningu, którego celem jest rozbudowanie mięśni górnych partii naszego ciała. Dodatkowo ćwiczenie na poręczach poprawia giętkość stawów barkowych, a tym samym zwiększa odporność naszego ciała na występowanie kontuzji. Po treningach organizm człowieka jest bardziej wytrzymały oraz silniejszy. Poprawia się nie tylko nasza kondycja, ale również samopoczucie.

 

Jakie poręcze do dipów wybrać?

Najlepsze poręcze do dipów powinny być w pełni dopasowane do wymagań użytkownika. Z tego względu, przed zakupem odpowiedniego modelu staje przed nami bardzo trudne zadanie. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na takie aspekty, jak:

♦ wytrzymałość – jest to jeden z najważniejszych kryteriów. Poręcze do dipów muszą być nie tylko bardzo wytrzymałe, ale także stabilne, aby zapobiec ewentualnym kontuzjom. Uwzględniając te czynniki dobrą decyzją będzie zakup modelu wykonanego ze stali nierdzewnej, oraz pomalowanego metodą proszkową. Podczas zakupu poręczy stacjonarnej, warto zwrócić uwagę na zastosowanie belek stabilizujących postawę. Część producentów wyposaża także swoje produkty w antypoślizgowe nóżki.

♦ uchwyty – najbezpieczniejsze są modele, które wyposażone są w gumowe, antypoślizgowe uchwyty. Pozwoli to nam zapomnieć o ciągle ślizgającej, spoconej dłoni podczas ćwiczeń. 

♦ rodzaj – dostępne są dwa rodzaje poręczy: Stacjonarne oraz te z możliwością przymocowania do ściany. Oba produkty odznaczają się zazwyczaj bardzo dobrymi parametrami. Jednak z tego względu, że poręcze stacjonarne z reguły zajmują mniej miejsca, cieszą się większą popularnością. 

Wymiary

Kolejnym, istotnym aspektem są wymiary poręczy. Większość dostępnych w sprzedaży modeli jest wyposażona w funkcję umożliwiającą regulację. Pozwala to na swobodne manewrowanie wysokością oraz szerokością sprzętu. Takie zastosowanie nie tylko ułatwia trening, ale również poszerza jego możliwości, polegające na angażowaniu mięśni całego ciała w bardzo zróżnicowane sposoby. Oprócz wysokości, czy szerokości ważna jest także średnica rury. Optymalna jest ta, której minimalna wielkość wynosi ok. 30 – 35 mm.

 

Poręcze do dipów w dobrych cenach

Bez względu na to, co kupujemy, ceny produktów są dla nas bardzo ważne. W przypadku poręczy do dipów musimy liczyć na koszt od 150 zł do 300 zł. Nie jest to wygórowana cena, dlatego każdy z nas może sobie pozwolić na zakup tego typu sprzętu. Cena zależna jest głównie od marki danego modelu. Cena najprostszych, klasycznych poręczy wynosi od 150 zł do 200 zł. Najdroższe okazują się produkty renomowanych marek, które wyposażone są często w dodatkowe wsporniki zwiększające stabilność. Ich cena to ok. 300 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić poręcze do dipów?

Jeżeli masz trochę wolnego czasu i chcesz zaoszczędzić pieniądze, które potrzebne są na zakup poręczy do dipów, możesz sam kupić metalowe rurki, które będą pełniły funkcję tego produktu do ćwiczeń. Kiedy zaopatrzysz się we wszystkie potrzebne materiały, będziesz musiał je ze sobą zespawać. Jeżeli nie masz do tego potrzebnych uprawnień oraz umiejętności skontaktuj się z kimś, kto profesjonalnie zajmuje się spawaniem. Przygotujmy kwadratową konstrukcję, a następnie połączmy każdy element ze sobą. Inną opcją jest przymocowanie dwóch rur do ściany. Jednak specjaliści zalecają zakup produktów do ćwiczeń w profesjonalnych sklepach. Nie jest to duży koszt, a przynajmniej będziesz miał pewność, że sprzęt posłuży Ci przez wiele lat. 

P2: Jaką wysokość powinny mieć poręcze do dipów?

Zastanawiasz się, jaka wysokość poręczy do dipów, będzie optymalna? Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz kondycji i możliwości. Takie ćwiczenia jak stanie na rękach możemy potrenować na tradycyjnych paraletkach do pompek. Jeżeli jednak chcesz wykonywać pełne dipy, potrzebny Ci będzie bardziej profesjonalny sprzęt. Wysokość poręczy powinna wynosić od 80 do 100 cm. Wybór niższego modelu nie pozwoli Ci na wykonywanie dipów w pełnej okazałości. W takim wypadku możliwe są jedynie ćwiczenia z uniesionymi nogami. Jednak warto podkreślić, że jest to bardzo ogranicza możliwości ćwiczeń. Najmniej korzystne jest to w szczególności dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami. 

 

P3: Jaką szerokość powinny mieć poręcze do dipów?

Podczas wyboru poręczy do dipów bardzo ważną kwestią są jej wymiary. Większość dostępnych modeli umożliwia regulację szerokości i właśnie w takie najlepiej się zaopatrzyć. Wybór takiego produktu nie tylko znacznie skróci czas, który musielibyśmy przeznaczyć na poszukiwanie odpowiedniej poręczy, ale także pozwoli na wykonywanie swobodnego treningu. Regulacja szerokości pozwala nam także zaangażować do ćwiczeń wszystkich mięśni. Ponadto przy wyborze warto również zwrócić uwagę na średnicę rury. Minimalna wartość, jaką powinna mieć, aby zapewnić użytkownikowi pełen komfort podczas treningu, wynosi od 30 do 35 mm. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ