Ranking 5 najlepszych preparatów na grzybicę paznokci w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Preparat na grzybicę paznokci – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Szukasz skutecznego preparatu, który hamuje rozwój grzybicy paznokci i przywróci płytkom zdrowy wygląd? Powinieneś więc zapoznać się z naszym rankingiem, w którym opisaliśmy polecane przez konsumentów produkty. Pierwsze miejsce należy do Scholl Fungal Nail – to płyn o pojemności 3,8 ml, który zapobiega rozprzestrzenianiu się choroby. W zestawie znajdziemy też jednorazowe pilniki do piłowania płytki. Preparat wnika głęboko w paznokieć, hamuje rozwój grzybów i zmniejsza przebarwienia. Przeprowadzona przy użyciu środka kuracja dzieli się na dwie fazy – pierwsza trwa 4 tygodnie, a druga 9 miesięcy. Jeżeli nie jest to preparat, którego szukasz, koniecznie sprawdź pozostałe produkty opisane w zestawieniu. Polecamy między innymi Lamisilatt 15g, bardzo skuteczną maść, którą można łatwo zaaplikować. Preparat dobrze się rozsmarowuje i pomoże Ci on nie tylko z grzybicą, ale też z łupieżem pstrym. Warto dodać, że kuracja specyfikiem nie trwa długo.


5 najlepszych preparatów na grzybicę paznokci. Opinie w 2024 roku

 

Umieszczony poniżej ranking preparatów na grzybicę paznokci prezentuje środki, które pomogą Ci przywrócić płytce zdrowy wygląd. Produkty, które trafiły do rankingu, są bezpieczne w stosowaniu i co ważniejsze, wyjątkowo skuteczne.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Preparat jest bezpieczny w stosowaniu, został przebadany dermatologicznie. Opakowanie o pojemności 3,8 ml wystarcza na długo, również przy regularnej aplikacji. Środek hamuje rozwój grzybów i zapobiega rozprzestrzenianiu się choroby na pozostałe paznokcie.

Wady

Według konsumentów produkt ma nieprzyjemny zapach, który drażni i negatywnie wpływa na komfort stosowania preparatu. Narzekają na to w szczególności osoby wrażliwe.

Podsumowanie

Środek działa szybko i skutecznie, pod warunkiem, że jest regularnie stosowany. To dobry preparat do przeprowadzenia domowej kuracji zwalczającej grzybicę paznokci. W zestawie poza buteleczką z płynem otrzymujemy jednorazowe pilniczki do piłowania zainfekowanej płytki paznokci. Leczenie dzieli się na dwie fazy – pierwsza trwa 4 tygodnie, a druga 9 miesięcy.

Drugi wybór

Zalety

Produkt ma gęstą konsystencję i dlatego łatwo się rozsmarowuje. Preparat działa bardzo szybko. Już po kilku dniach będziesz mógł zobaczyć efekty, których się spodziewasz. Specyfik jest bezpieczny, co potwierdzają przeprowadzone testy.

Wady

Preparat nie ma zbyt ciekawego zapachu. Na czas kuracji trzeba wytrzymać zapach, a niestety pozostaje on na skórze po aplikacji.

Podsumowanie

Pojemność opakowania maści wynosi 15 g. Preparat niweluje działanie drożdżaków, które rozmnażają się na skórze. Maść ma naturalny skład i w żadnym stopniu nie jest niebezpieczna dla zdrowia. Nie przenika ona do układu krążenia.

Rozważ też

Zalety

Środek jest dostępny w sztyfcie, dlatego stosowanie go jest niezwykle wygodne. Produkt wystarcza średnio na ok. 300 aplikacji (należy nakładać go na zainfekowane paznokcie dwa razy dziennie). Preparat szybko zasycha na płytce i jest bezbarwny.

Wady

Po każdym użyciu trzeba sprawdzić, czy dobrze założyliśmy zatyczkę na sztyft, inaczej preparat zaschnie i nie będzie można go dalej stosować.

Podsumowanie

Produkt został przebadany klinicznie. Przed nałożeniem środka na paznokieć nie musimy piłować płytki, co jest wygodnym rozwiązaniem. Preparat ma w składzie m.in. kwas mlekowy i cytrynowy, a także glicerynę, co oznacza, że hamuje rozwój grzybów i stymuluje regenerację płytki. Sztyft jest poręczny i wydajny.

 

1. Scholl preparat na grzybicę paznokci 3,8ml

 

Preparat Scholl Fungal Nail został przetestowany dermatologicznie, dlatego nie ma ryzyka, że wywoła skutki uboczne przy właściwym stosowaniu. To idealny środek do przeprowadzenia domowej kuracji leczenia grzybicy paznokci. W zestawie znajdziemy opakowanie z płynem o pojemności 3,8 ml, a także 5 pilniczków jednorazowego użytku.

Leczenie grzybicy w tym przypadku jest podzielone na dwie fazy. Pierwsza trwa 4 tygodnie, opiera się na delikatnym piłowaniu płytki paznokcia i aplikacji płynu codziennie. Faza druga trwa 9 miesięcy, powinniśmy nakładać środek na zainfekowane paznokcie raz w tygodniu. Preparat tworzy na płytce warstwę ochronną, która zapobiega rozprzestrzenianiu się grzybicy.

Z opinii konsumentów wynika, że płyn łatwo się stosuje. Środek marki Scholl eliminuje nawet do 99,99% grzybów odpowiedzialnych za rozwój grzybicy paznokci. Preparat wnika głęboko w płytkę, zmniejszając przebarwienia. Buteleczka jest wyjątkowo wydajna i wystarcza na długo, co pozwala na przeprowadzenie kuracji zgodnie z zaleceniami producenta.

Scholl Fungal Nail to środek na grzybicę paznokci, sprzedawany w opakowaniu o pojemności 3,8 ml. W zestawie znajdują się specjalne pilniczki oraz środek przeciwgrzybiczny. Środek jest dostępny bez recepty.

 

Zalety

Korzystanie: Stosowanie preparatu jest bardzo łatwe. Wystarczy raz w tygodniu spiłować paznokcie, a następnie nałożyć na nie dołączony środek. Czynność należy powtarzać aż do momentu, kiedy paznokcie odrosną lub będą wyleczone.

Skład: Skład preparatu jest skuteczny, niszczy on prawie 100% grzybów. W składzie znajdują się gliceryna, pantenol, kwas cytrynowy i inne.

Efektywność: Test preparatów na grzybicę paznokci pokazuje, że po pewnym czasie choroba ustępuje, a my możemy cieszyć się ładnymi oraz zdrowymi paznokciami.

Wydajność: Kosmetyk jest bardzo wydajny. Z pewnością starczy on na kilka miesięcy stosowania lub aż do zakończenia leczenia.

Dyskretność: Opakowanie nie zdradza, że jest to preparat grzybobójczy, ponieważ produkt wygląda jak zwykła tarka do paznokci. Dlatego nie będziesz czuł dyskomfortu tego, że ktoś może rozpoznać Twój krępujący problem.

 

Wady

Szybkość działania: Niektórzy użytkownicy uważają, że na rezultaty działania specyfiku trzeba czekać zbyt długo.

 

 

 

 

2. Lamisilatt krem przeciwgrzybiczy 15 g

 

Osobom niemogącym uporać się z nawracającą grzybicą stóp i nie tylko polecamy Lamisilatt 15g. Jest to lek w formie maści. Wielu użytkownikom podoba się to, że maść jest gęsta, a nie wodnista. W rezultacie nakładanie jej nie jest problemem, cały proces zabiera zaledwie kilka sekund.

Zaletą prezentowanego leku na grzybicę jest to, że jest on bardzo wydajny. Maść została umieszczona w praktycznej tubce. Zakrętkę można łatwo odkręcić nawet wtedy, kiedy masz mokre ręce, nie ma więc problemu z otworzeniem oraz zamknięciem maści. Pojemność opakowania wynosi 15 g.

Składniki preparatu są bezpieczne, przetestowano je laboratoryjnie i nie są szkodliwe dla zdrowia (chyba, że jesteś na któryś z nich uczulony). Kuracja maścią nie trwa długo, już po kilku dniach możesz zauważyć widoczne efekty. Preparat można stosować nie tylko na stopy, ale też na inne części ciała, przydaje się także w walce z łupieżem pstrym.

Polecamy maść Lamisilatt 15g, dzięki której możesz pozbyć się grzybicy paznokci, stóp oraz łupieżu pstrego. Pojemność opakowania wynosi 15 g.

 

Zalety

Skuteczność działania: Specyfik jest bardzo skuteczny, działa już po kilka dniach, co można łatwo zauważyć.

Konsystencja: Gęsta konsystencja maści sprawia, że łatwo się ją rozsmarowuje, więc nie zabierze Ci to zbyt dużo czasu.

Wydajność: Mimo niewielkiej ilości maści w tubce, starcza ona na długi czas i może posłużyć kilku chorym.

Łatwość korzystania z maści: Tubkę preparatu łatwo się otwiera oraz zamyka, nawet z posmarowanymi rękoma. Nie musisz się martwić, że będziesz się z tym męczył.

 

Wady

Zapach: Niestety zapach maści nie jest zbyt przyjemny i długo utrzymuje się na skórze.

 

 

 

 

3. Nailner Repair Sztyft na grzybicę paznokci 4ml

 

Produkt Nailner Repair to wygodny w stosowaniu sztyft, który został przebadany klinicznie. Preparat nie wymaga piłowania płytki paznokcia, dlatego bardzo łatwo się go aplikuje. Środek służy nie tylko do leczenia, ale również zapobiegania rozwojowi grzybicy, na którą jesteśmy narażeni, gdy chodzimy często na basen, nosimy ciasne buty itp.

Preparat jest zamknięty w opakowaniu o pojemności 4 ml, co średnio wystarcza na ok. 300 aplikacji. Produkt najlepiej stosować dwa razy dziennie, aby skutecznie zahamować rozwój grzybów odpowiedzialnych za zmiany w wyglądzie płytki paznokci. Preparat zasycha po upływie 1, maksymalnie 2 minut, po aplikacji możemy bez przeszkód włożyć buty.

Jak twierdzą konsumenci, to dobry i tani preparat na grzybicę paznokci, który nie ma nieprzyjemnego zapachu i nie wywołuje pieczenia czy podrażnienia skóry wokół płytek. Produkt jest wydajny, a opakowanie na tyle niewielkie, że możemy nosić je przy sobie. Skuteczność środka wynika z zastosowania dobrze dobranych substancji aktywnych: kwasu mlekowego, gliceryny, mleczanu etylu oraz kwasu cytrynowego.

Nailner Repair to preparat w kształcie sztyftu. Jego pojemność wynosi 4 ml. Całość starcza na około 300 aplikacji. Jest to dobry preparat na grzybicę paznokci do 20 zł.

 

Zalety

Wygoda użytkowania: Kosmetyk ma postać sztyftu. Wystarczy otworzyć opakowanie oraz wysunąć trochę leku, działa tak samo jak pomadka. Podczas aplikowania nie pobrudzimy się, a wygląd leku jest dyskretny.

Skuteczność: Wiele osób może potwierdzić, że preparat jest skuteczny. Oznaki choroby znikają na dobre, a paznokieć wraca do swojej starej, dobrej kondycji.

Inne funkcje: Lek nie tylko zwalcza chorobę. Sprawia również, że paznokcie wyglądają lepiej, a co najważniejsze, nie kruszą się. Dziwne zgrubienia oraz pożółknięcia paznokcia znikają.

 

Wady

Szybkość działania: Na dobre efekty trzeba poczekać. Użytkownicy donoszą, że trzeba przestrzegać codziennego stosowania leku, w przeciwnym razie nie będzie on działał prawidłowo.

 

 

 

 

4. Pedipur S Puder Przeciwpotny do Stóp i Dłoni

 

Pedipur S to puder do stóp, który zmniejsza potliwość i likwiduje nieprzyjemny zapach. Działa on ściągająco i wysuszająco, a dodatkowo łagodzi podrażnienia skóry powstające w wyniku infekcji grzybiczych oraz bakteryjnych. To preparat, który zapewnia przyjemne uczucie świeżości.

Puder jest polecany jako uzupełnienie kuracji zwalczającej grzybicę stóp i paznokci. Stosowanie go nie jest trudne. Przed użyciem należy wstrząsnąć opakowaniem, a następnie nanieść niewielką ilość preparatu na skórę i delikatnie wetrzeć lub zostawić do wchłonięcia. Produkt jest sprzedawany w 60 g opakowaniu.

Bardzo często zdarza się, że infekcja grzybicza stóp jest powiązana z ich nadmierną potliwością. Ten preparat ją niweluje, a przy okazji zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu w obuwiu. Puder wystarcza na długo i można go bez obaw stosować codziennie (bez ryzyka wystąpienia niepożądanych objawów). Można go aplikować nie tylko na stopy, ale również dłonie.

Puder Pedipur S pozwala na zmniejszenie potliwości stóp, co może zapobiec rozwojowi grzybicy. Jest on dostępny w 60 g opakowaniu.

 

Zalety

Zapewnia uczucie świeżości: Codzienne stosowanie pudru daje możliwość pozbycia się problemu nadmiernej potliwości stóp i powstawania nieprzyjemnego zapachu. Zapewnia on przyjemne uczucie świeżości przez długi czas. Trzeba podkreślić, że w ten sposób możemy zmniejszyć ryzyko rozwoju grzybicy.

Łagodzi podrażnienia skóry: Preparat skutecznie łagodzi podrażnienia skóry stóp, które powstały na skutek infekcji grzybiczej lub bakteryjnej. Tym samym przestajemy odczuwać niezbyt przyjemne swędzenie czy pieczenie.

Wystarcza na długo: Nawet jeśli będziemy stosować puder codziennie, nie powinien zbyt szybko się skończyć. Nie trzeba aplikować go w dużych ilościach i najczęściej wystarczy po niego sięgać tylko raz dziennie.

 

Wady

Plamy na skarpetach: Kupujący zauważyli, że po użyciu pudru na ciemnych skarpetach zostają nieestetyczne plamy.

Trudno zmywa się z dłoni: Podczas aplikacji preparatu zwykle konieczne jest delikatne wklepanie go dłońmi w skórę stóp. Zmycie resztek pudru jest trochę kłopotliwe.

 

 

 

 

5. Mycosan Grzybica Paznokci serum 10ml

 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć preparatu Mycosan Serum, którego pojemność to 10 ml. Środek przypomina zwykły lakier do paznokci, jest odpowiedni nie tylko dla dorosłych, ale i dzieci powyżej 4. roku życia. Produkt szybko hamuje rozwój drożdżaków wywołujących grzybicę, wnika głęboko w płytkę i odżywia ją, a dodatkowo tworzy barierę ochronną, zapobiegającą rozprzestrzenianiu się choroby.

Stosowanie środka jest bardzo proste. Preparat należy aplikować na paznokcie dwa razy dziennie, na jego zewnętrzną i wewnętrzną stronę, przez 4 tygodnie. Następnie wystarczy nakładać płyn raz dziennie aż do momentu, gdy płytka odzyska zdrowy wygląd. Dla lepszych efektów najlepiej co tydzień delikatnie piłować powierzchnię paznokci i przycinać je. W składzie produktu jest: glikol pentylenowy, woda, hydroksyetyloceluloza, przesącz fermentowanego żyta oraz izosorbid dimetylu.

Preparat łatwo się aplikuje na paznokcie, ponieważ ma szeroki pędzelek. Środek nie ma nieprzyjemnego zapachu i szybko zasycha, a do tego nie wywołuje skutków ubocznych. Co więcej, produkt jest bezbarwny i całkowicie niewidoczny na paznokciu.

Mycosan Serum to zestaw do wyleczenia grzybicy, który zawiera 10 pilniczków do paznokci, tubkę z pędzelkiem o pojemności 10 ml, harmonogram stosowania do zaznaczania postępów.

 

Zalety

Skuteczność: Prezentowany preparat jest uważany za jeden z najskuteczniejszych na rynku. Grzybica jest skutecznie zwalczana, a jej powrót jest bardzo mało prawdopodobny.

Szybkość: Wiele osób zauważyło, że preparat działa bardzo szybko. Wystarczą 4 tygodnie, aby oznaki grzybicy prawie całkowicie zniknęły.

 

Wady

Pilniki: W zestawie znajduje się tylko 10 pilników, a jeden może być użyty wyłącznie raz. Dlatego będziesz musiał dokupić ich więcej.

Wygoda użytkowania: Dla niektórych nakładanie specyfiku może być dość trudne. Należy dobrze wypiłować paznokcie, a następnie nałożyć na nie lek i poczekać, aż wyschnie.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki preparat na grzybicę paznokci kupić?

 

Grzybica paznokci sprawia, że płytka nie wygląda estetycznie – staje się grubsza, wolniej rośnie i widać na niej przebarwienia. Jeśli szybko zauważymy pierwsze objawy choroby, możemy przeprowadzić domową kurację z pomocą specjalnych środków. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jaki preparat na grzybicę paznokci wybrać, aby okazał się skuteczny, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Jak rozpoznać grzybicę paznokci?

Pierwszym objawem grzybicy paznokci są drobne przebarwienia na płytce – początkowo są białe, później zmieniają kolor na żółty, a następnie na brązowy. Z czasem pojawiają się kolejne problemy, czyli rozwarstwianie i łuszczenie płytki. Możemy mieć również problem z piłowaniem i przycinaniem paznokci, ponieważ w wyniku rozwoju choroby stają się coraz grubsze. Co więcej, nawet mimo dbania o higienę, w przypadku rozwijającej się grzybicy paznokci pojawia się nieprzyjemny, krępujący zapach. Odpowiedzialne są za niego grzyby rozwijające się pod paznokciem, który wraz z upływem czasu zaczyna coraz bardziej odstawać od skóry. Nie powinniśmy lekceważyć żadnych, nawet najmniejszych zmian w wyglądzie płytki, ponieważ jeśli przyczyną ich pojawienia się jest grzybica, to trzeba zareagować jak najszybciej. Choroba przeważnie rozwija się na paznokciach u stóp, ale z czasem może też rozprzestrzenić się na dłonie – wtedy znacznie trudniej jest ją ukryć.

 

Skład preparatu

Środki przeznaczone do przeprowadzenia domowej kuracji zwalczającej grzybicę paznokci mają w składzie takie substancje, które nie powinny wywołać skutków ubocznych (jak np. podrażnienie skóry wokół płytki czy pieczenie). Takie preparaty zwykle są testowane dermatologicznie, co potwierdza ich skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania. W składzie najczęściej znajdziemy m.in.:

* kwas mlekowy – wnika głęboko do płytki, zmienia jej pH i hamuje rozwój grzybów;

* kwas cytrynowy – podobnie jak kwas mlekowy zmienia pH na mniej korzystne dla rozwijania się grzybów, bakterii i innych drobnoustrojów;

* D-pantenol – odżywia paznokcie i skórki wokół nich, odbudowuje strukturę płytki i wzmacnia ją;

* glicerynę – ma właściwości nawilżające i regenerujące, stymuluje odbudowę zdrowej płytki paznokci;

* mleczan etylu – hamuje rozwój grzybów, substancja wykorzystywana jest w celach leczniczych i profilaktycznych.

Zawsze warto zapoznać się ze składami produktów dostępnych w sklepach i porównać je pod tym względem. To pozwoli nam na podjęcie decyzji, jaki preparat na grzybicę paznokci jest najlepszy.

 

Rodzaje

Wśród środków na grzybicę największą popularnością cieszą się produkty w formie lakierów, ponieważ są wyjątkowo łatwe i wygodne w stosowaniu. Aplikuje się je na płytkę tak samo, jakbyśmy chcieli ją pomalować. Dostępne są też preparaty w sztyfcie, przypominające nieco markery, a także spraye, żele i maści. Musimy wybrać taki produkt, który szybko i precyzyjnie zaaplikujemy na paznokcie.

 

Stosowanie

Na opakowaniu preparatu powinna znaleźć się informacja o tym, jak należy stosować środek, aby skutecznie zwalczyć grzybicę. Czasami konieczne jest spiłowanie wierzchniej warstwy płytki przy pomocy jednorazowego pilniczka (nierzadko kilka sztuk dołącza się do zestawu) oraz zdezynfekowanie paznokci przy pomocy chusteczki nasączonej w specjalnym płynie. To pomoże substancjom aktywnym wniknąć głęboko w płytkę, aby zahamować namnażanie się grzybów i innych drobnoustrojów.

Kupując środek na grzybicę, zwróćmy też uwagę na czas trwania kuracji. Czasami leczenie dzieli się na kilka faz – pierwsza wymaga zazwyczaj aplikowania preparatu codziennie (nawet dwa razy dziennie), a kolejne to działania profilaktyczne, a więc wystarczy nakładać środek np. raz na tydzień. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami producenta pozwoli nam szybko zauważyć pierwsze efekty i przywrócić paznokciom zdrowy wygląd.

Zapach i barwa

Grzybica paznokci to choroba uznawana za krępującą. Chcąc uniknąć np. pytań o wyraźnie zmieniony wygląd płytki, najlepiej znaleźć taki produkt, który jest bezbarwny, a więc całkiem niewidoczny po aplikacji. Co więcej, najlepszy preparat na grzybicę paznokci nie ma drażniącego zapachu, który nie tylko wpływałby negatywnie na komfort stosowania, ale również zniechęcałby do regularnego nakładania na płytkę.

 

Pojemność

Pojemność produktów na grzybicę paznokci zwykle wynosi od 3 ml do 10 ml. Takie opakowanie wystarcza średnio na kilka lub kilkanaście tygodni regularnego stosowania, dotyczy to w szczególności preparatów w formie lakierów. Dobrze, jeśli buteleczka ze środkiem będzie przezroczysta, ponieważ wtedy możemy na bieżąco kontrolować, ile produktu nam zostało i w razie konieczności kupić kolejne opakowanie, aby zachować ciągłość kuracji.

 

Preparaty na grzybicę paznokci w dobrych cenach

Dobre preparaty na grzybicę paznokci kosztują od 20 zł do 60 zł (za opakowanie z płynem o pojemności kilku mililitrów). Dotyczy to również produktów, które mają w zestawie niezbędne akcesoria do odpowiedniego przygotowania płytki do leczenia. Niemniej jednak cena to nie jedyny czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Istotniejszą rolę odgrywa to, jakie substancje znalazły się w składzie preparatu i czy są na tyle skuteczne, aby szybko zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby na zdrowe paznokcie.

 

 

Jak stosować Scholl preparat na grzybicę paznokci?

 

Kiedy dotyka nas grzybica paznokci warto reagować jak najszybciej. Jednymi z najskuteczniejszych preparatów dostępnych na rynku okazują się produkty Scholl. Jeżeli już zaopatrzyłeś się w specyfik tej firmy, lecz nie jesteś pewien, jak odpowiednio go używać, wystarczy, że przeczytasz poniższy poradnik. Znajdziesz w nim odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące produktów na grzybicę paznokci Scholl.

Kilka wskazówek o tym, co zrobić przed skorzystaniem z preparatu Scholl

Z pewnością chciałbyś od razu pozbyć się grzybicy, więc po zakupieniu preparatu będziesz chciał niezwłocznie go użyć. Nie warto się tak spieszyć, ponieważ nieodpowiednio korzystając z preparatu tego typu możesz narobić sobie więcej krzywdy niż pożytku. Jeżeli chorujesz na cukrzycę, to przed rozpoczęciem kuracji koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Możliwe, że korzystanie z preparatu Scholl może być dla Ciebie nieodpowiednie. Pod żadnym pozorem nie stosuj leku na otwarte rany lub na paznokieć, który cierpi nie tylko na grzybicę, lecz na jeszcze inną chorobę. Jeżeli przez przypadek preparat wleci do oka lub bezpośrednio na skórę, to miejsce to należy szybko przemyć dużą ilością wody.

Może się zdarzyć, że przy pierwszym kontakcie z preparatem skóra źle na niego zareaguje (wysypka, bąble, zaczerwienienia). W tym wypadku od razu przerwij nakładanie leku, a najlepiej przemyj stopę wodą. Niezwłocznie udaj się do lekarza, aby pomógł Ci z niepożądanymi objawami. Niektóre osoby z pewnością będą chciały obciąć chory paznokieć, aby zmniejszyć powierzchnię nakładania preparatu. Producent nie zaleca tego robić. Według jego wskazówek najlepiej, jeżeli paznokieć odstaje około 2 mm do 3 mm od skóry. Oczywiście przez cały okres leczenienia na chory paznokieć nie należy nakładać lakieru, żeli, hybryd, a tym bardziej tipsów.

 

Jak dokładnie stosować preparat?

Jaki preparat na grzybicę Scholl jest polecany? Oczywiście taki, który wygodnie się nakłada. Nakładanie preparatu Scholl na początku może Ci zająć kilka minut, lecz już po kilku razach będzie to trwało o wiele krócej. W opakowaniu znajdują się jednorazowe pilniczki. Na samym początku umyj stopę, a szczególnie zainfekowany paznokieć i delikatnie spiłuj go pilniczkiem. Pamiętaj, aby po spiłowaniu pilniczek wyrzucić, a kolejnym razem użyć nowego. Przetrzyj paznokieć lub paznokcie mokrą ściereczką, aby oczyścić je ze spiłowanych części. Następnie nałóż pędzelkiem preparat tak, aby zakryć cały paznokieć. Wstrzymaj się z zakładaniem skarpetek, a tym bardziej butów przez około 5 minut, pozostaw preparat do wchłonięcia i wyschnięcia. Nogi możesz umyć dopiero po około 30 minutach od nałożenia specyfiku na paznokcie. Powtarzaj ten proces przez kolejne 7 dni.

Po 7 dniach korzystania ze specyfiku powinieneś kontynuować terapię pamiętając, aby tylko raz w tygodniu piłować paznokcie. Nakładaj specyfik codziennie przez kolejne 2 tygodnie. Po upływie tego czasu rozpoczyna się faza ochronna. Oznacza ona, że nie musisz już nakładać preparatu codziennie, wystarczy raz w tygodniu. Pamiętaj jednak o jego regularnym nakładaniu, ponieważ grzybica ma tendencję do powrotu. Faza ochronna powinna trwać około 9 miesięcy. W tym czasie kolor paznokcia powinien wrócić do normalności (brzydka żółć powinna zniknąć), a jego ubytki powinny odrosnąć. Jeżeli tak się nie stało, to używaj specyfiku przez kolejne 3 miesiące. Po tym czasie należy zaprzestać kurację.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Ada

July 9, 2021 at 10:01 pm

Tylko Myconafine. Z tygodnia na tydzień widać efekty. Pirolam, schole i inne mazidła na paznokcie to ściema i wyciąganie kasy. To samo zabiegi laserem. Bezskuteczne

Odpowiadać
Zespół Zdrowywysilek.pl

July 14, 2021 at 11:34 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół ZdrowyWysiłek.pl

Odpowiadać