Ranking 10 najlepszych przyczepek rowerowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Przyczepki rowerowe – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Stojąc przed wyborem przyczepki rowerowej dla naszego dziecka, kierujmy się przede wszystkim jego komfortem i potrzebami, w dalszej kolejności kwestiami wizualnymi i naszymi upodobaniami. W naszym rankingu znalazły się najchętniej wybierane modele. Najbardziej popularnym produktem jest vidaXL rowerowa przyczepka dla dzieci. Model gwarantuje komfort podczas przejażdżki. Ponadto wentylowane okna sprawiają, że dziecko nie zgrzeje się, nawet w upalne dni. Jeśli produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, ponieważ w modelu chcesz przewozić również swojego pupila, zwróć uwagę na wózek rowerowy dla psów Uniprodo UNI-TRAILER-10. Produkt wyposażono w uniwersalny zaczep, który pasuje do większości rowerów. Dla lepszej widoczności i bezpieczeństwa przyczepkę wyposażono w odblaski.

 


 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Przyczepkę wyposażono w obrotowe złącze. Oznacza to, że gdy rower przewróci się, to produkt zachowa swoją stabilność. Podstawę modelu wykonano solidnie i wzmocniono antypoślizgową wyściółką.

Wady

Chorągiewkę, która powiewa na wietrze, słabo zamocowano, więc istnieje obawa, że podczas jazdy ją zgubimy.

Podsumowanie

Przyczepka jest odpowiednia dla 1 lub 2 maluchów, o łącznej wadze do 30 kg. Wymiary produktu wynoszą: 137 cm x 87 cm x 77 cm. Dużym atutem modelu jest fakt, że można go składać, więc nie zajmuje dużo miejsca.

Drugi wybór

Zalety

Ramę w przyczepce wykonano z mocnej stali. Plandeka produktu bardzo dobrze chroni przed deszczem, gdyż zrobiona jest z poliestru. Materiał z obu stron pokryto warstwą, która odpowiada za wodoszczelność.

Wady

Model przyczepki nie składa się, co sprawia, że do jej przechowywania trzeba wygospodarować sporo miejsca.

Podsumowanie

W produkcie zadbano o odpowiednią wentylację wnętrza. Przyczepka ma 2 duże koła, więc jazda jest przyjemna i stabilna. Ponadto do zestawu dołączono odblaski, dzięki czemu możemy również jeździć ze swoim pupilem nawet po zmroku.

Rozważ też

Zalety

Dzięki przyczepce z łatwością możemy przewozić ładunek o maksymalnym obciążeniu 30 kg. Model można złożyć, więc nie potrzebujemy dużo miejsca na jego przechowywanie. Produkt wyposażono w pokrywę odporną na zachlapanie.

Wady

Produkt można złożyć, ale mimo to zajmuje sporo miejsca. Jeśli chcemy go przewieźć samochodem, a nie mamy pojemnego bagażnika, to w mniejszych pojazdach może być problem.

Podsumowanie

Jest to model przeznaczony na wyprawy rowerowe lub dłuższe wycieczki. Wymiary przyczepki wynoszą: 80 cm x 69 cm x 64 cm. Produkt wyposażono w dyszel z zaczepem Clic&Crooze. Przyczepką można przewozić ładunki do 40 kg.

 

 

10 najlepszych przyczepek rowerowych. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej umieściliśmy ranking przyczepek rowerowych. Znalazło się w nim 9 najlepszych modeli. Warto zapoznać się z poniższymi opisami, być może będzie wśród nich produkt, który przypadnie Ci do gustu i spełni wymagania.

 

Przyczepka rowerowa dla dzieci

 

1. vidaXL Rowerowa Przyczepka dla Dzieci 30 kg 

 

Jeśli chcesz kupić dobrą rowerową przyczepkę dla dzieci, zapoznaj się z opisem modelu firmy Vidal. Sprzęt jest przeznaczony dla jednego, bądź dwóch pasażerów o łącznej wadze 30 kg. O bezpieczeństwo małych pasażerów zadbają 5 punktowe pasy. Wymiary przyczepy razem z dyszlem to: 137 cm długości, 77 cm szerokości i 87 cm wysokości.

Przyczepka rowerowa dla dzieci jest wykonana z dobrej jakości stali, więc jest trwała i wytrzymała. Przed deszczem i słońcem chroni dzieci baldachim i siatka, natomiast dwa boczne, przeźroczyste okna, pozwalają pasażerom obserwować krajobraz podczas przejażdżki. Testy przyczepek rowerowych wykazały, że montaż przyczepek Vidal do roweru jest bardzo prosty, ponieważ większość ma szybkozłącze. Dodatkowym atutem sprzętu są dwie wewnętrzne kieszenie, które zapewniają dużo miejsca na zabawki, przekąski i inne potrzebne rzeczy.

Pozytywne opinie o przyczepkach rowerowych potwierdzają jakość sprzętu. Internauci w komentarzach chwalą elementy odblaskowe i odbłyśniki kół o dużej widoczności, co zwiększa bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze.

 

 

 

 

Przyczepka rowerowa dla psa

 

2. Wózek Rowerowy dla Psów Uniprodo UNI-TRAILER-10 

 

Przyczepka rowerowa Uniprodo UNI-TRAILER-10 jest przeznaczona do bezpiecznego przewożenia psów. Uniwersalny zaczep pozwala na przymocowanie przyczepki do każdego popularnego modelu roweru. Wymiary produktu to: 135 cm długości, 90 cm szerokości i 85 cm wysokości. 

Konstrukcja sprzętu jest na tyle szeroka, że nasz pupil ma dużo przestrzeni. Ramę przyczepy wykonano z mocnej stali, która wytrzymuje obciążenie ok. 40 kg. Wykonana z poliestru plandeka chroni przed deszczem, a warstwa poliuretanowa zapewnia wodoszczelność. Producent zadbał o odpowiednią wentylację wnętrza, okna z boku i na froncie pozwalają psu na obserwację otoczenia podczas jazdy. Produkt wyposażono w elementy odblaskowe, które zapewniają widoczność przyczepki po zmroku.

Opisywana przyczepka rowerowa dla psa ma pozytywne opinie wśród użytkowników, którzy chwalą jej użyteczność i możliwość szybkiego złożenia. Produkt nie zajmuje dużo miejsca, możemy go przechowywać w szafie. 

 

 

 

 

Przyczepka rowerowa bagażowa

 

3. Przyczepka Rowerowa Towarowa Croozer CARGO

 

Szukasz solidnej przyczepki rowerowej do przewozu towarów? Croozer CARGO będzie dla Ciebie dobrym wyborem. Za pomocą sprzętu możemy przewozić ładunek o ciężarze do 30 kg. Wymiary przyczepki to: 80 cm długości, 69 cm szerokości i 64 cm wysokości. 

Produkt osadzony jest na stabilnej ramie z profili aluminiowych oraz wytrzymałej płycie podłogowej. Plandeka w kolorze pomarańczowym poprawia widoczność, a także chroni ładunek przed wilgocią i zabrudzeniami. Jeśli trafisz na trudne warunki pogodowe, to możesz wykorzystać dodatkową osłonę przeciwdeszczową, która dołączona jest do wyposażenia. Komora przyczepy ma dwie wewnętrzne kieszenie i kilka pasów mocujących, więc nie ma ryzyka, że przewożony ładunek się przesunie. 

Jak twierdzą konsumenci, Croozer Cargo to solidnie wykonany sprzęt godny polecenia. Dodatkową zaletą bagażowej przyczepki rowerowej jest możliwość wykorzystania produktu jako praktycznego kosza transportowego do samochodu. Wystarczy zdemontować koła, rączki oraz zaczep do roweru. 

 

 

 

 

Przyczepka rowerowa Thule

 

4. Przyczepka Rowerowa dla Dziecka Thule Coaster XT 

 

Thule Coaster XT to idealna przyczepka rowerowa dla dwójki dzieci. Testy wykazały, że sprzęt wytrzyma obciążenie do 45 kg. Wymiary modelu to: 137 cm długości, 77 cm szerokości i 103 cm wysokości. 

Ta przyczepka rowerowa Thule może być zamontowana do roweru za pomocą bezpiecznego, opatentowanego zaczepu Thule ezHitch. Model ma miejsce na dodatkowy bagaż, przez co sprawdza się zarówno przy odwożeniu dzieci do szkoły, jak i podczas rekreacyjnych wypadów. Produkt wyposażono w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, więc nie ma ryzyka, że nasze pociechy wypadną na zewnątrz nawet jeśli się mocno wychylą. Sprzęt ma funkcję HeightRight, która umożliwia zmianę położenia rączki, tak aby każdy mógł dostosować jej długość do własnych potrzeb. 

Jak pokazują rankingi przyczepek rowerowych, produkt polecają zadowoleni rodzice. Z ich opinii wynika, że bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość łatwego przekształcenia przyczepki w wózek spacerowy, co  czyni sprzęt bardziej praktycznym. Z racji niewielkich wymiarów po złożeniu możemy go przewozić w bagażniku.

 

 

 

 

Przyczepka rowerowa Jogger

 

5. Zestaw do biegania Burley Jogger Kit Solo 

 

Zestaw do biegania Burley Jogger Kit Solo to dobra i tania przyczepka rowerowa. Jest to produkt przeznaczony do trójkołowego wózka do joggingu. Model wykonano z mocnego anodowanego aluminium.

Kluczowym elementem przyczepki jest 16-calowe, aluminiowe koło umieszczone z przodu. Element jest montowany do dwóch dyszli przy pomocy samozamykacza. Przyczepka rowerowa Jogger przystosowana jest do jednej osoby. Z modelu można korzystać na dwa sposoby, gdyż jest to nie tylko przyczepka rowerowa, ale również wózek nadający się do biegania.

Konsumenci chwalą produkt z uwagi na szybki i łatwy montaż. Wymiary produktu po rozłożeniu wynoszą: 67,3 cm x 39,4 cm x 14 cm.  Równie szybko sprzęt przymocujemy do roweru. Ponadto komfort podróży gwarantują amortyzatory, w które wyposażono sprzęt. Model ma żółto-szarą obudowę i odblaski na kołach.

 

 

 

 

Przyczepka rowerowa jednokołowa

 

6. Wózek Przyczepka Weeride Jogger Buggy Go 3W1

 

Jeśli szukasz produktu, aby zabrać dzieci na przejażdżkę to wózek przyczepka Weeride Jogger Buggy Go 3W1 będzie dobrą propozycją. Ponadto ta jednokołowa przyczepka rowerowa jest bardzo praktyczna, gdyż szybko można przekształcić ją w wózek spacerowy.

Maluchy podróżujące w modelu są bardzo bezpieczne, gdyż można je przypiąć 5 – punktowymi pasami bezpieczeństwa. Nie ma ryzyka, że gdy mocnej maluch się wychyli, aby coś zobaczyć, to wypadnie. Dodatkowo wewnątrz są kieszenie na napoje oraz drobiazgi.

Produkt składa się bardzo szybko i łatwo, dlatego opinie o przyczepce rowerowej są pozytywne. Po złożeniu zajmuje mało miejsca, więc bez problemu można go przewozić w samochodzie. Dodatkowo konsumenci uważają, że model jest solidnie wykonany i wygodny w użytkowaniu. Dużym atutem jest rolowana osłona przeciwdeszczowa. Odblaski na kołach zwiększają bezpieczeństwo użytkowania produktu.

 

 

 

 

Przyczepka rowerowa składana

 

7. Przyczepka Rowerowa ALL4BABY Amortyzowana Regulowana

 

Jeśli szukasz dobrej przyczepki rowerowej, to model ALL4BABY sprawi, że będziesz zadowolony. Sprzęt jest przeznaczony dla jednego, bądź dwójki dzieci, a maksymalne obciążenie to 40 kg. Wymiary przyczepki po złożeniu to: 73 cm długości, 88 cm szerokości i 109 cm wysokości.

Składana przyczepka rowerowa jest wyposażona w regulowaną rączkę, która pozwala ustawić pożądaną wysokość.

W modelu zastosowano system bezpieczeństwa, który chroni przed wywróceniem się pojazdu. Oznacza to, że podczas wypadku przyczepka pozostaje w pozycji stojącej. Sprzęt ma solidną, metalową ramę, wzmocnione podłoże, oraz pięciopunktowe pasy, co gwarantuje bezpieczeństwo naszych pociech podczas wycieczek. Przyczepka rowerowa ma odblaski na kołach, więc możemy jeździć z nią po zmroku.

Opinie internautów na temat produktu są pozytywne. Chwalą przeciwdeszczową plandekę, która pozwala na jazdę podczas opadów, a także moskitierę chroniącą dzieci przed owadami. Wybierając się na dalszą wycieczkę mamy do dyspozycji tylny schowek na zabranie najpotrzebniejszych rzeczy.

 

 

 

 

Przyczepka rowerowa dla niepełnosprawnych

 

8. Przyczepka rowerowa dla osób niepełnosprawnych Benecykl Kozlik Junior Country

 

Przyczepka rowerowa dla osób niepełnosprawnych Benecykl Kozlik Junior Country to dość unikatowy model na rynku, gdyż daje nowe możliwości spędzania wolnego czasu osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom. 

Przyczepka rowerowa dla niepełnosprawnych gwarantuje bezpieczeństwo i komfort, ponieważ siedzisko spacerówki jest amortyzowane. Produkt zapobiega przykurczom i odleżynom. Mocna konstrukcja sprawia, że to model jest wytrzymały i odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Konsumenci  chwalą produkt za to, że jest bardzo lekki i stabilny. Nie ma żadnego problemu z jego ciągnięciem w czasie pokonywania przeszkód, a także podczas jazdy po nierównym terenie. Poza tym sprzęt chroni przed deszczem i wiatrem, więc umożliwia jazdę w każdą pogodę. Użytkownicy chwalą łatwość regulacji i użytkowania i niejednokrotnie podkreślają, że jest to dobra przyczepka rowerowa.

 

 

 

 

Przyczepka rowerowa jednoosobowa

 

9. Hamax Przyczepka Rowerowa Traveller Ham400050

 

Jeśli szukasz wygodnego i bezpiecznego produktu, to warto zwrócić uwagę na Hamax przyczepka rowerowa Traveller Ham400050. Sprzęt ma solidnie wykonaną, aluminiową ramę, która gwarantuje ochronę maluchów oraz dużo miejsca wewnątrz kabiny. 

Duże okna modelu gwarantują dziecku bardzo dobrą widoczność podczas przejażdżki. Warto zaznaczyć, że produkt jest łatwy do złożenia, wiec nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku. Jednoosobowa przyczepka rowerowa jest wyposażona w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Jest to produkt 2w1, może służyć zarówno jako przyczepka, jak również wózek spacerowy dla dziecka.

Rodzice chwalą w modelu przezroczystą siatkę, która gwarantuje optymalną wentylację oraz chroni dzieci przed ukąszeniami owadów. Kabinę produktu wykonano z wodoodpornej tkaniny, z poliestru, co jest dużym atutem. Przyczepka ma osłonę przeciwsłoneczną, więc komfort jazdy w upalne dni się zwiększa.

 

 

 

 

10. Wózek Rowerowy Qeridoo Sportrex1

 

Model Qeridoo Sportrex1 jest przeznaczony do przewożenia jednego dziecka. Wymiary produktu po złożeniu to: wysokość – 38 cm, szerokość – 68,5 cm oraz długość – 115,5 cm. Przyczepka waży niecałe 16 kg, a jej ładowność to 35 kg. W środku można przewozić nie tylko pociechę, ale też niewielki bagaż, przykładowo zakupy.

W zestawie znajdziemy: uniwersalny zaczep rowerowy, chorągiewkę, ochraniacze kół i rączkę. Mocowanie modelu do roweru nie zajmuje dużo czasu. Rama produktu została wykonana z lekkiego i solidnego aluminium, podłoże wzmocniono wbudowaną płytą ochronną. Przyczepka jest wyposażona w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, elementy odblaskowe i osłonkę na przednie okienko, która chroni pociechę przed insektami, deszczem oraz zbyt intensywnym słońcem.

To, co wyróżnia produkt marki Queridoo, to przede wszystkim: solidna konstrukcja, amortyzowane koła i możliwość montażu fotelika samochodowego, aby móc przewozić kilkumiesięczną pociechę. Według rodziców przyczepka jest godna uwagi również ze względu na to, że łatwo się ją składa i rozkłada.

Przyczepka rowerowa Qeridoo Sportrex1 waży niecałe 16 kg, a jej maksymalne obciążenie wynosi 35 kg. Model po złożeniu ma następujące wymiary: 38 cm x 68,5 cm x 115,5 cm.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką przyczepkę rowerową kupić?

 

Przyczepka rowerowa umożliwia zabranie ze sobą na przejażdżkę dziecka, a także wszystkich innych rzeczy, które są nam niezbędne. Model towarowy przyda się w sytuacji, gdy będziemy chcieli na przykład przewieźć duże zakupy. Modele przeznaczone dla psów sprawią, że będziemy mogli zabrać zwierzaka wszędzie tam, gdzie sam nie da rady dojść. Niezależnie od przeznaczenia zakup przyczepki rowerowej trzeba przemyśleć, aby służył przez kilka sezonów. Poniżej zamieściliśmy kilka wskazówek odnośnie zakupu.

Rodzaje przyczepek rowerowych

Na rynku pojawiają się coraz to nowe modele przyczepek rowerowych. Wózek do roweru jest bardzo dobrym pomysłem na to, aby w komfortowy sposób przewozić dzieci, bagaże, a także psy. Jednak, jaką przyczepkę rowerową wybrać? Produkty można podzielić ze względu na przeznaczenie. Przyczepki dziecięce to najszersza grupa produktów. Pośród nich znajdziemy sprzęt jedno i dwukołowy oraz przeznaczony dla jednego lub dwójki dzieci. Modele towarowe, inaczej cargo mają prostą konstrukcję, są lekkie i małe. Rodzaj bagażowy ma inny kształt niż towarowy. Zwykle składa się z mocnego stelaża, dwóch bądź jednego koła, a także nieprzemakalnej torby przeznaczonej na niewielki bagaż, którą się ściąga. Ostatni rodzaj to przyczepki dla czworonogów. Wyglądają jak pomniejszone wersje przeznaczonych dla dzieci. Mają otwierane okna, którymi pies wygląda na zewnątrz oraz zadaszenie. Wnętrze przyczepki dostosowano do potrzeb psa.

 

Przyczepki rowerowe dla dzieci

Modele dla dzieci stanowią najliczniejszą grupę przyczepek. Jednak, jaka przyczepka rowerowa dla dzieci jest najlepsza? Aby odpowiedzieć na pytanie, warto zastanowić się, na jakich terenach najczęściej będziemy jeździć. Jest to ważne, gdyż od tego zależy czy powinniśmy wybrać produkt jedno czy dwukołowy. Sprzęty z jednym kołem sprawdzają się, gdy sporo jeździmy po górskich i leśnych ścieżkach, gdzie duże znaczenie ma zwrotność. Najbardziej charakterystycznym, a zarazem najchętniej kupowanym modelem jest przyczepka dwukołowa. Produkty zbudowane są na solidnej ramie, która gwarantuje komfort w czasie podróży. Zamknięta konstrukcja sprawia, że maluchy osłonięte są od słońca, wiatru czy też deszczu. Dlatego możemy podróżować z maluchem w każdej pogodzie.

 

Obciążenie przyczepek

Maksymalne obciążenie w przyczepkach rowerowych zazwyczaj wynosi 45 kg. Zdarza się  jednak, że w produktach przeznaczonych do przewożenia jednego dziecka, producent jako maksymalne obciążenie podaje mniej niż 40 kg.  Na opakowaniach produktów jest również podana informacja odnośnie ładowności schowka bagażowego. W większości modeli wartość nie przekracza 10 kg.

 

Bezpieczeństwo

Każdy produkt, który kupujemy z myślą o dzieciach, powinien być przede wszystkim bezpieczny. Dlatego przyczepka musi mieć solidnie wykonaną i mocną konstrukcję. Rodzice chwalą modele, których ramę wykonano z aluminium, ponieważ jest to wytrzymały i lekki materiał. Ponadto jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Oprócz tego, dla lepszej widoczności, na dachu kabiny powinna być zamontowana chorągiewka. Dzięki niej inni rowerzyści będą świadomi, że podróżuje z nami dziecko. Osoby, które lubią jeździć po zmroku, powinny poszukać przyczepki, która będzie wyposażona w odblaski zwiększające widoczność. Dobry i bezpieczny model to taki, który wykonano zgodnie z normą EN 15918.

 

Komfort 

Amortyzacja znacznie poprawia komfort jazdy malucha lub przewożonego czworonoga. Umożliwia szybsze pokonanie nierównej trasy. Model, który wyposażony jest w amortyzatory, daje rodzicom w pewien sposób komfort psychiczny. Opiekun jest  spokojniejszy wiedząc, że dziecku jest wygodnie w czasie przejażdżki. W związku z tym opcja przyczepki z amortyzacją jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie zamierzają swoich podróży rowerowych ograniczać do jazdy po ścieżkach rowerowych czy asfalcie.

Kabina 

Jaką  kabinę ma najlepsza przyczepka rowerowa? Przede wszystkim powinna być przewiewna. Z boku powinny znajdować się siateczkowe okna, które gwarantują stałą cyrkulację powietrza. Producenci dbają o to, aby materiały użyte do produkcji miały właściwości chroniące dziecko przed poparzeniem, czyli były z filtrem UV. Najczęściej do uszycia kabiny przyczepki wykorzystuje się poliester lub równie mocną tkaninę, która jest wodoodporna. Wewnątrz każdego modelu muszą znaleźć się  5 – punktowe pasy bezpieczeństwa, które ochronią maluchy przed upadkiem.

 

Przyczepki rowerowe w dobrej cenie 

Ceny przyczepek rowerowych są różne, zaczynają się od 300 – 400 zł, ale są też modele, za które zapłacimy nawet 1500 zł, 2000 zł i więcej. Wszystko zależy od tego, do przewozu ilu dzieci będzie przeznaczony sprzęt. Duże znaczenie odnośnie ceny, ma wybrana przez nas marka. Za model, który jest przystosowany do przewozu czworonoga zapłacimy od 300 do 1000 zł. Jeśli chcemy, aby produkt służył przez kilka lat, niezależnie czy będzie przystosowany dla dziecka, psa czy przewozu towarów, nie warto oszczędzać. Lepiej zainwestować w przyczepkę droższą, ale dobrą jakościowo i bezpieczną.

 

 

FAQ

 

P1: Ile kosztuje przyczepka rowerowa?

Najtańsze przyczepki rowerowe można kupić w granicach 350 – 400 zł. W przedziale cenowym od 350 zł do 1000 zł znajdziemy produkty mniej znanych producentów. Jeśli nie mamy za dużego budżetu oraz wysokich wymagań odnośnie jakości i wyglądu,  to tańszy produkt będzie dobrym rozwiązaniem. Trzeba pamiętać, że czasem jest wykonany z mniej trwałych materiałów. Większy wybór produktów jest w przedziale od 1000 zł do 2000 zł. W takich cenach znajdziemy modele znanych marek. Powyżej 2000 zł kupimy sprzęt wykonany z dobrej jakości materiału.

 

P2: Od kiedy przyczepka rowerowa?

Ze strony producentów brakuje jednoznacznych opinii na temat tego od kiedy można przewozić dziecko w przyczepce rowerowej. Czy z kilkumiesięcznym dzieckiem można korzystać z przejażdżek, wykorzystując do tego przyczepką rowerową? Przewożenie maluszka jest możliwe już po ukończenia 3 miesiąca życia. Zależy to od tego, czy dany model ma odpowiednie wyposażenie zapewniające bezpieczeństwo dziecku. Amortyzacja przyczepki ma wpływ na komfort, a także zdrowie małego pasażera. Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego modelu zależy od wagi i wieku dziecka, do których należy odpowiednio wyposażyć przyczepkę.

P3: Jak zaczepić przyczepkę rowerową?

Zazwyczaj przyczepki mają w zestawie dyszel. Przy jego pomocy można szybko i łatwo przyczepić sprzęt do roweru. Element mocuje się do ramy przyczepki, a następnie zabezpiecza zawleczką. Dyszel ma miejsce do wsunięcia zaczepu, który łączy rower z produktem. Warto zaznaczyć, że zaczep mocuje się pod nakrętkę zacisku w tylnej piaście. Dodatkowym zabezpieczeniem połączenia roweru z przyczepką jest taśma umieszczona na końcu dyszla. Oplątuje się nią tylny trójkąt w rowerze, a następnie przypina karabińczykiem z powrotem do dyszla. Czynność wydaje się skomplikowana, ale w rzeczywistości jest dość szybka i prosta.

 

P4: Jak złożyć przyczepkę rowerową?

Większość przyczepek ma system szybkiego składania, który zajmuje około 20 sekund. Za pomocą specjalnych suwaków, które znajdują się w tylnej części modelu, składamy całą konstrukcję. Po złożeniu produkt bez trudu zmieści się do bagażnika. Również jednym naciśnięciem przycisku zdejmiemy każde z kół, które możemy schować do wnętrza kabiny. Złożony produkt zmniejsza się praktycznie trzykrotnie, dlatego nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do przechowywania sprzętu. Złożoną przyczepkę możemy umieścić między rowerami.

 

P5: Jak przewozić przyczepką rowerową?

Przewożenie dzieci w przyczepkach rowerowych jest bezpieczne, ale musimy pamiętać o pewnych zasadach.  Trzeba przede wszystkim zapinać pasy bezpieczeństwa, które sprawią, że dziecko w żaden sposób nie wypadnie z przyczepki. Jeśli jedziemy po terenach, gdzie jakiś kamyk może wpaść do środka, warto zapiąć moskitierę, która przed tym uchroni. Nie musimy obawiać się, że podczas jazdy przyczepka się wywróci, gdyż specjalna konstrukcja sprawia, że produkt jest stabilny. Dlatego w sytuacji, gdy rower się przewróci, przyczepka zachowa równowagę.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ