Przyrządy do ćwiczeń ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Jeżeli szukasz dobrego przyrządu do ćwiczeń, który pozwoli Ci zadbać o sylwetkę to jesteś we właściwym miejscu. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się, czym się kierować przy zakupie. Ponadto stworzyliśmy zestawienie modeli, które cieszą się największym zainteresowaniem konsumentów. Na pierwszym miejscu znalazł się sprzęt HMS Sky Crunch 17 8 270. Produkt ten umożliwia trening mięśni całego ciała. Urządzenie zostało stworzone z myślą o domowym użytku. Przyrząd niewiele waży, więc możesz go ustawiać w wybranym przez siebie miejscu. Co więcej, można go także składać, co umożliwia jego wygodne przechowywanie. Sprzęt jest łatwy w obsłudze. Informacje dotyczące treningu znajdują się na czytelnym wyświetlaczu LCD. Jeżeli szukasz innego przyrządu poniżej znajdziesz kilka równie ciekawych egzemplarzy. Na drugim miejscu według użytkowników jest model York 60251. Produkt ten jest niewielkich rozmiarów, ale pozwala spalić dużą ilość kalorii. Najlepiej sprawdza się on montowany w drzwiach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt można złożyć i schować, co jest bardzo wygodne, szczególnie na małych przestrzeniach. Przyrząd cicho pracuje nawet przy intensywnych ćwiczeniach. Urządzenie jest praktyczne, daje możliwość przeprowadzenia różnego rodzaju, ciekawych ćwiczeń.

Wady

Komputer, w który wyposażony jest model mógłby być lepszej jakości. Zdarza się, że urządzenie myli się przy liczeniu powtórzeń. Ponadto ekran nie jest zbyt czytelny. Sprzęt charakteryzuje się delikatną konstrukcją, więc trzeba być ostrożnym w trakcie ćwiczeń.

Podsumowanie

Przyrząd pozwala na ćwiczenie różnych partii mięśni. Przeznaczony jest do treningu wytrzymałościowego i aerobowego. Wiele uchwytów na nogi i ręce, a także ruchome siodełko dają możliwość intensywnych ćwiczeń. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i ma regulowane siodełko.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma niewielkie rozmiary, więc można je wygodnie przenosić. Przyrząd wyposażony jest w uchwyty na stopy pokryte gąbką, które mają na celu zapewnić stabilność. Są one wygodne i nie uwierają.

Wady

Aby zamontować ten produkt należy wywiercić otwory w drzwiach. Urządzenie pozwala na ćwiczenie jedynie mięśni brzucha. Gąbka na uchwytach na nogi przy intensywnym stosowaniu wciska się i przestaje być elastyczna.

Podsumowanie

Produkt przeznaczony jest do ćwiczenia mięśni brzucha. Przyrząd przystosowany jest do montażu w domu, szczególnie w drzwiach. Można go porządnie docisnąć do powierzchni, aby się nie ślizgał. Uchwyt na nogi można zamontować na 3 różnych wysokościach.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt skutecznie pomaga w pozbyciu się bólu z obręczy barkowej. Urządzenie jest łatwe w instalacji i obsłudze. Można je założyć w każdym miejscu bez ingerencji w infrastrukturę. Produkt wyposażony jest w wygodne uchwyty.

Wady

Produkt pozwala na ćwiczenie i rehabilitację jedynie kończyn górnych i tułowia. Sprzęt zapewnia niewystarczający zakres ruchu. Linki są zbyt krótkie. Przy zamontowaniu na drzwiach nie ma możliwości wyprostowania rąk.

Podsumowanie

Model przeznaczony jest do ćwiczeń rehabilitacyjnych kończyn górnych. Polega na rozciąganiu kończyn przy pomocy zawieszonych linek. Użytkownik ćwiczy wykorzystując opór własnego ciała. Dzięki temu można samemu dostosować obciążenie.

 

 

Najlepsze przyrządy do ćwiczeń w 2024 roku

 

Teraz zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem. Znajdziesz w nim produkty, które umożliwiają trening o różnej intensywności. Poniższy ranking przyrządów do ćwiczeń zawiera jedynie doceniane przez konsumentów modele.

 

HMS Sky Crunch 17 8 270

 

Produkt HMS Sky Crunch 17 8 270 przeznaczony jest do wykonywania różnych ćwiczeń. Można na nim trenować całe ciało. Sprzęt sprawi, że wszystkie Twoje mięśnie będą intensywnie wyćwiczone. Przeznaczony jest on do użytku domowego. Urządzenie można używać, jako rowerek stacjonarny. Sprawdzi się także do brzuszków.

Waga tego modelu jest równa 11 kg. Z tego względu możesz go z łatwością przenosić i ustawiać w dogodnym dla siebie miejscu. Maksymalne obciążenie tego przyrządu jest równe 130 kg. Produkt wyposażony jest w wyświetlacz LCD. Na nim znajdują się informacje na temat czasu, treningu, dystansu, a także ilości spalonych kalorii. W ten sposób masz świadomość, jak przebiega trening.

Wymiary urządzenia po rozłożeniu są równe: wysokość – 102,5 cm, szerokość – 20,5 cm i długość – 24,5 cm. Sprzęt można składać, wtedy zajmuje on niewiele miejsca i można go wygodnie przechowywać. Użytkownicy, którzy korzystają z tego sprzętu, uważają, żejest wytrzymały.

Przyrząd do ćwiczeń HMS Sky Crunch ma stalową ramę. Wymiary produktu są następujące: 102,5 cm x 20,5 cm x 24,5 cm, a jego waga to 11 kg. Maksymalne obciążenie jest równe 130 kg.

 

Zalety

Trening całego ciała: Przy pomocy prezentowanego urządzenia można wyćwiczyć całe ciało. Użytkownik ma możliwość wyrzeźbienia mięśni brzucha, klatki piersiowej, barków i rąk. Dodatkowo regularne treningi pozwolą poprawić wygląd ud i pośladków.

Regulacja wysokości siedziska: Z uwagi na to, że istnieje możliwość regulacji wysokości siedziska, każdy ma szansę dostosować przyrząd do swojego wzrostu i potrzeb. Z maszyny mogą korzystać osoby o różnej posturze.

Kompaktowe wymiary i możliwość złożenia: Produkt ma kompaktowe wymiary, a co istotne, można go z łatwością złożyć. W rezultacie model będzie odpowiedni także do małych mieszkań.

Stabilność: Przyrząd ma stabilną konstrukcję, więc możemy być pewni, że korzystanie z niego jest bezpieczne.

Maksymalne obciążenie: Z racji tego, że maksymalne obciążenie wynosi 130 kg, na HMS Sky Crunch mogą ćwiczyć także osoby, które mają nadwagę.

 

Wady

Wielkość wyświetlacza: Model wyposażono w wyświetlacz, na którym znajdziemy informacje m.in. o ilości wykonanych powtórzeń. Ekran jest stosunkowo mały, więc odczytanie z niego wyniku może być trudne.

 

 

 

 

York 60251

 

York 60251 to przyrząd do ćwiczeń, który ułatwia trening mięśni brzucha. Przeznaczony jest do montowania do drzwi. Z jego pomocą możesz wygodnie robić brzuszki. Model przeznaczony jest do użytku domowego. Mogą z niego korzystać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Sprzęt wyposażony jest w regulowany docisk dodatkowo zabezpieczonym gumą. Dzięki temu ćwiczący nie ślizga się. Model zajmuje niewiele miejsca, przez co sprawdzi się w każdym miejscu. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Metalowa konstrukcja jest wytrzymała i stabilna.

Dostępne są trzy poziomy montowania na nogi. Na uchwycie znajduje się neoprenowa gąbka. Dzięki niej ćwiczenia są wygodne. Co więcej, materiał dobrze amortyzuje w trakcie ćwiczeń. Sprzęt jest łatwy w montażu. Opinie o przyrządach do ćwiczeń producenta York są bardzo pozytywne. Także ten model cieszy się wysokimi ocenami użytkowników. Konsumenci uważają, że produkt jest łatwy w użyciu i pomaga zwiększyć intensywność ćwiczeń.

York Fitness 60251 to bardzo dobry przyrząd do ćwiczeń do 50 zł. Przy jego pomocy można rozbudować mięśnie brzucha. Model montuje się do drzwi.

 

Zalety

Uchwyt: Produkt jest wyposażony w solidnie wykonany uchwyt. Został on pokryty neoprenową gąbką, czyli materiałem bardzo miłym w dotyku. Oznacza to, że w trakcie ćwiczeń nie będziemy odczuwać żadnego dyskomfortu.

Regulowany docisk: Prezentowany przyrząd ma regulowany docisk, który można dostosować do swoich potrzeb. Dodatkowo ma on gumowe zabezpieczenie, które skutecznie zapobiega ślizganiu się produktu po podłodze.

Montaż: Konsumenci wskazują, że montaż modelu do drzwi nie jest skomplikowany i zajmuje tylko parę chwil.

Wysoka jakość wykonania: Produkt zrobiono z dobrych gatunkowo materiałów, a w związku z tym wykazuje sporą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli zakupimy ten przyrząd, będziemy mieć na czym wykonywać ćwiczenia przez długi czas.

 

Wady

Przeznaczenie: Model posłuży nam wyłącznie do treningu mięśni brzucha, dlatego jest on mało uniwersalny.

 

 

 

 

Reha Fund

 

Urządzenie Reha Fund przeznaczone jest do ćwiczenia kończyn górnych. Ten dobry i tani przyrząd do ćwiczeń został stworzony do rehabilitacji. Dzięki niemu wzmocnisz swoje mięśnie. Będziesz w stanie lepiej się ruszać. Urządzenie można także używać do codziennych ćwiczeń.

Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Konstrukcja jest metalowa, co zapewnia jej wytrzymałość. Uchwyty są wygodne w użyciu i zapewniają komfortowy chwyt. Sprzęt charakteryzuje się prostą budową. Intensywność cwiczeń zwiększa się jedynie poprzez wspieranie ręki drugą ręką. Można więc dostosować do siebie obciążenie.

Ważną kwestią jest możliwość łatwego montażu modelu. Można go zainstalować w każdym miejscu w domu, również na drzwiach. Użytkownicy doceniają ten produkt za możliwość praktycznego wykorzystania.

Przyrząd Reha Fund 881 to przyrząd przeznaczony do ćwiczeń kończyn górnych. Model jest przydatny w okresie rehabilitacji.

 

Zalety

Odpowiednia konstrukcja: Wiele osób podkreśla, że produkt ma solidną konstrukcję, a dzięki temu ryzyko jego uszkodzenia w trakcie ćwiczeń jest bardzo małe. Do produkcji przyrządu wykorzystano trwałe materiały.

Prosty montaż: Jeśli zdecydujemy się na inwestycję w ten produkt, nie musimy się martwić o to, że w celu jego solidnego montażu będziemy musieli np. zrobić dziury w ścianie. Instalacja przyrządu jest prosta i bezinwazyjna.

Możliwość dostosowania obciążenia: Użytkownik może w łatwy sposób dostosować obciążenie modelu do swoich potrzeb i postępów w rehabilitacji.

 

Wady

Mały zasięg ruchu: Osoby, które miały okazję korzystać z prezentowanego przyrządu wskazują, że zakres ruchu, jaki on oferuje, mógłby być nieco większy. Wtedy ćwiczenia przyniosłyby szybsze i nieco lepsze efekty.

 

 

 

 

Spokey Crunch

 

Urządzenie Spokey Crunch jest przeznaczone do przeprowadzenia treningu całego ciała. Sprzęt stworzony jest do korzystania z domu. Dzięki temu możesz z niego korzystać w każdej chwili. Produkt przeznaczony jest do rzeźbienia różnych mięśni, w tym rąk, nóg, pośladków, klatki piersiowej i brzucha.

Przyrząd zajmuje niewiele miejsca. Co więcej, można go złożyć, więc nie zajmuje wiele miejsca i w efekcie urządzenie możesz chować po ćwiczeniach. Model jest wyposażony w regulowane siedzenie. W ten sposób dostosujesz jego wysokość do swojego wzrostu i uchronisz się przed kontuzją. Przyrząd ma wbudowany komputer i wyświetlacz LCD. Z jego pomocą sprawdzisz dane dotyczące swojego treningu (czas, dystans, ilość spalonych kalorii).

Rama urządzenia wykonana jest ze stali, więc jest ona wytrzymała i solidna. Na spodzie przyrządu znajdują się gumowe końcówki, które sprawiają, że sprzęt nie niszczy podłoża. Użytkownicy twierdzą, że produkt jest stabilny, nawet w trakcie intensywnych ćwiczeń. Uważają też, że siedzisko jest wygodne.

Spokey Total Crunch to przyrząd umożliwiający wyćwiczenie mięśni brzucha, pleców, ramion, nóg i pośladków. Maksymalne obciążenie modelu jest równe 120 kg.

 

Zalety

Komputer: Produkt wyposażono w komputer (inaczej licznik), który podaje informacje na temat czasu treningu, ilości spalonych kalorii czy liczby wykonanych powtórzeń.

Komfort ćwiczeń: Przyrząd ma wyjątkowo miękkie siodełko, a także uchwyty pokryte przyjemną w dotyku pianką. Gwarantuje to komfort ćwiczeń.

Antypoślizgowe nakładki: U podstawy modelu znajdują się antypoślizgowe nakładki. To za ich sprawą produkt nie przesuwa się po podłodze w trakcie ćwiczeń (mniejsze ryzyko uszkodzenia sprzętu czy wystąpienia kontuzji).

 

Wady

Składanie: Czasami podczas składania przyrząd się zacina, co utrudnia szybkie wykonanie wspomnianej czynności.

Brak regulacji kąta nachylenia ławki: Nie ma możliwości regulacji kąta nachylenia ławki, więc użytkownik nie może jej dostosować idealnie do swoich potrzeb.

 

 

 

 

Total Crunch

 

Model Total Crunch pozwala na wyćwiczenie sylwetki, zrzucenie zbędnych kilogramów i wzmocnienie mięśni. Urządzenie służy do równoczesnego treningu wszystkich partii mięśni. W ten sposób skupiasz się na rozwijaniu całego ciała. Produkt przeznaczony jest do domowego użytku. Dzięki temu masz do niego dostęp na co dzień i możesz wykorzystywać sprzęt w każdej chwili.

Przyrząd mogą używać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Total Crunch jest urządzeniem łatwym w obsłudze. Wymiary tego modelu są równe 150 cm x 60 cm x 20 cm. Dodatkowo sprzęt można składać. Nie zajmuje on wtedy dużo miejsca, więc możesz schować go do szafy.

Maksymalne obciążenie modelu wynosi 100 kg. Pamiętaj, żeby przed użyciem skonsultować się z lekarzem, czy możesz wykonywać dane ćwiczenia. Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu jest wytrzymały, nawet przy częstym i intensywnym ćwiczeniu. Konsumenci doceniają ten model za możliwość robienia różnego rodzaju ćwiczeń.

Przyrząd do ćwiczeń Total Crunch TOC001 ma wymiary: 94 cm x 47 cm x 108 cm. Do produkcji modelu wykorzystano metal i plastik.

 

Zalety

Możliwość złożenia przyrządu na płasko: Produkt jest polecany nie tylko do dużych mieszkań. Przyrząd można w dosłownie kilka chwil złożyć na płasko (wtedy ma on następujące wymiary: 100 cm x 25 cm x 20 cm).

Poprawa wyglądu całego ciała: Korzystając z tego sprzętu, możemy poprawić wygląd całego ciała, zarówno brzucha, jak i klatki piersiowej, ramion, pleców i nóg.

 

Wady

Siedzisko: Ze względu na to, że siedzisko jest trochę twarde, po kilkunastu minutach ćwiczeń możemy odczuć dyskomfort.

Antypoślizgowe nóżki: Po pewnym czasie od rozpoczęcia użytkowania sprzętu, antypoślizgowe nóżki się ścierają, więc nie chronią tak dobrze, jak na początku.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki przyrząd do ćwiczeń kupić?

 

Regularne ćwiczenia pomogą Ci pozostać w formie oraz zadbać o smukłą sylwetkę. Wiedz jednak, że każda część naszego ciała wymaga innej aktywności. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym skupimy się na różnych przyrządach do ćwiczeń. Zaprezentujemy kilka typów urządzeń, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i na siłowni. Każdy ze sprzętów angażuje inne mięśnie i dedykowany jest do innych czynności. Dzięki lekturze naszego artykułu dowiesz się, jaki przyrząd do ćwiczeń wybrać.

Jaki trening preferujesz?

Zanim przejdziemy do poradnika zakupowego chcemy abyś zastanowił się, jaki typ treningu najbardziej Ci odpowiada. W sklepach ze sprzętem sportowym znajdziesz uniwersalne ławeczki oraz atlasy, na których wykonasz wiele typów ćwiczeń. W czasie używania angażowane są różne partie ciała, co pozwala na lepsze modelowanie sylwetki. Alternatywą są mniejsze urządzenia przeznaczone do jednego rodzaju wysiłku. Przykładem może być przyrząd do mięśni brzucha lub akcesoria do ćwiczeń górnych kończyn. Tym, co wyróżnia te dwa sprzęty są: niewielka cena oraz kompaktowe wymiary. Niestety, w czasie treningu nie jest angażowana cała sylwetka, więc modelujemy mięśnie tylko jednej partii ciała.

Ważne jest, by przed udaniem się na zakupy zastanowić się, jaki typ ćwiczeń najbardziej nam odpowiada. Niektórzy pragną kompleksowego treningu, który zagwarantuje spalenie tkanki tłuszczowej. Inni wolą ćwiczyć pojedyncze partie mięśni.

 

Wykonanie

Bardzo ważne jest, by materiały, z których wykonano urządzenie były wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. W tym poradniku chcemy polecić Ci sprzęty ze stali nierdzewnej. Nie tylko wytrzymają duże obciążenia, ale również są one odporne na korozję. W konsekwencji przyrząd będzie Ci służył przez długi czas.

Jeśli zdecydowałeś się na wielofunkcyjny atlas lub ławeczkę koniecznie musisz sprawdzić siedzisko. Musi być ono odpowiednio miękkie i wygodne. W przeciwnym razie, w czasie treningu szybko poczujesz dyskomfort, co zniechęci Cię do dalszych ćwiczeń. Szczególnie polecamy neoprenową gąbkę. Gwarantuje ona odpowiednią miękkość, a jednocześnie ciało nie ślizga się na niej.

 

Typ treningu – jaki przyrząd do ćwiczeń jest najlepszy?

W przypadku, gdy interesuje Cię zakup ławeczki lub atlasu do ćwiczeń koniecznie musisz zwrócić uwagę na ilość stanowisk. Najprostsze maszyny mają tylko 1 miejsce do ćwiczeń, zazwyczaj można na nim wykonywać brzuszki. Jeśli jednak zależy Ci na efektywniejszym treningu wybierz model, który łączy w sobie więcej przyrządów. Nowoczesne sprzęty pozwalają na rzeźbienie mięśni barków, rąk, klatki piersiowej, brzucha, ud i pośladków w tym samym czasie. Im więcej opcji oferuje interesujący Cię sprzęty, tym efektywniejszy będzie Twój trening.

 

Obciążenie

Wiele maszyn pozwala na rzeźbienie bicepsów. Aby było to możliwe, przyrząd musi mieć odpowiednie obciążenie. Poza tym wraz z treningiem nasza siła się zwiększa, a to wymaga nowych wyzwań. Z tego powodu musisz się upewnić, że urządzenie, które chcesz zakupić ma możliwość regulowania obciążenia. W zależności od modelu sprzęt może mieć od 3 do nawet 10 poziomów obciążenia. Zadbaj o to, by zacząć od najniższego, a następnie systematycznie zwiększać ciężar odważników.

 

Wymiary

Zapewne wielu czytelników chce, aby urządzenie, które zakupili służyło im w domu. Wiele osób podkreśla więc, że najlepszy przyrząd do ćwiczeń powinien mieć niewielkie gabaryty oraz możliwość złożenia. Sprawi to, że po zakończonym treningu schowamy sprzęt tak, by nie przeszkadzał nam w codziennym życiu. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na przekształcenie pokoju w domową siłownię, dlatego kompaktowe i składane przyrządy cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów.

 

Bezpieczeństwo

Nieważne, jaki typ aktywności fizycznej najbardziej Ci odpowiada, najważniejsze jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Po pierwsze sprawdź, czy konstrukcja przyrządu jest stabilna. Nagła awaria może zakończyć się wypadkiem.

Polecamy zakup urządzeń, które mają elementy antypoślizgowe. Dzięki nim nasze ciało pozostanie w niezmiennej pozycji w czasie treningu. Poza tym sam przyrząd nie będzie się przemieszczał po podłodze. Nie tylko uchronimy parkiet przed porysowaniem, ale zminimalizujemy ryzyko upadku i skaleczenia się. Bardzo ważne jest, by ciało nie ślizgało się po sprzęcie, gdyż powoduje to dyskomfort, a co więcej może doprowadzić do wypadku.

Maksymalna waga

Wiele przyrządów do ćwiczeń ma ograniczenia wagowa. Podana w opisie wartość oznacza, że osoby o większej masie ciała nie powinny wykonywać ćwiczeń na urządzeniu, gdyż grozi to uszkodzeniem. Zdecydowana większość produktów dedykowana jest dla osób, których ciężar nie przekracza 100 kg. Na szczęście, na rynku dostępne są również sprzęty, które wytrzymują większe obciążenia -120 kg lub nawet 150 kg.

 

Przyrządy do ćwiczeń w dobrych cenach

Przyrządy do ćwiczeń kosztują od 50 zł do nawet 10 000 zł. Taka rozbieżność wynika z wielkości produktu oraz jego rozbudowania. Najtańsze są modele dedykowane do tylko jednego typu aktywności, jak ćwiczenie mięśni brzucha czy górnych kończyn. Jeśli jednak chcesz ćwiczyć wszystkie partie ciała musisz zainwestować w bardziej rozbudowany przyrząd.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ