Ranking 15 najlepszych pulsometrów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

Pulsometr – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Pulsometry Polar M430 oraz Sigma PC 15.11 to gadżety, na które zdecydowało się wielu kupujących. Użytkownicy modelu marki Polar twierdzą, że jest bardzo praktyczny, bo ma wiele ciekawych funkcji. Regulowany pasek pozwala dopasować zegarek do nadgarstka. GPS umożliwia użytkownikowi stałą kontrolę tras. Gadżet można połączyć ze smartfonem, aby dawał nam możliwość odbierania powiadomień z telefonu komórkowego. Sigma PC 15.11 również ma podobne opcje, a do tego pulsometr jest łatwy w obsłudze. Wielu kupujących podkreśla, że oba modele są bardzo atrakcyjne, a do tego nie są awaryjne i stanowią zakup na długie lata.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jest to atrakcyjnie wyglądający zegarek, idealny jako dodatek do bardziej eleganckich stylizacji. Regulowany pasek pozwala na dopasowanie gadżetu do nadgarstka użytkownika. Wiele funkcji umożliwia ciągłe śledzenie aktywności oraz jej dogłębną analizę, w celu poprawy wyników.

Wady

Gadżet ma dużo funkcji i w efekcie nauka jego obsługi zajmuje sporo czasu. Nie jest to sprzęt dla osoby stroniącej od nowych technologii.

Podsumowanie

Sensor GPS pozwala na śledzenie trasy i mierzenie pokonanego dystansu. Nawet, gdy nie mamy połączenia GPS, gadżet wciąż zapisuje ilość pokonanych kroków i inne parametry. Model pozwala śledzić aktywność fizyczną, po której użytkownik ma możliwość analizy własnych wyników. Ekran jest duży i czytelny.

Drugi wybór

Zalety

Obsługa pulsometru nie jest skomplikowana. Podświetlenie ułatwia obsługę gadżetu w niesprzyjających warunkach. a on sporo ciekawych funkcji, które pozwalają śledzić, a potem analizować aktywność fizyczną. Wiele osób uważa, że wbudowana bateria jest bardzo wydajna.

Wady

Niektórzy kupujący twierdzą, że pasek stosunkowo szybko się niszczy i pęka w niektórych punktach, wygląda to nieestetycznie, a czasem wymaga wymiany paska.

Podsumowanie

Menu gadżetu jest dostępne w 5 różnych językach. Pulsometr jest dostosowany do różnych dyscyplin. Mierzy on nie tylko puls, ale również inne parametry treningu. Pasek gadżetu nie jest co prawda najmocniejszy, ale podlega regulacji, co pozwala ograniczyć jego pękanie w miejscach, w których jest mocno naciągnięty.

Rozważ też

Zalety

Zegarek posiada ok. 30 funkcji do monitorowania różnego rodzaju sportów i przebiegów treningów. Wgrane mapy Europy pozwolą bez trudu przemierzyć kontynent. 16 GB pamięci pomieści dużą ilość utworów muzycznych, a funkcja Garmin Pay pomoże w płatnościach za zakupy.

Wady

Użytkownicy przekazują, że za sporą kwotę jaką trzeba za sprzęt zapłacić, oczekiwaliby lepszego, o większej rozdzielczości wyświetlacza. Dla niektórych użytkowników problemem jest również brak instrukcji w języku polskim.

Podsumowanie

To sprzęt – kombajn. Olbrzymia ilość funkcji sprawia, że każdy z użytkowników znajdzie te, które akurat jemu są potrzebne. Sprzęt jest dedykowany osobom, które przy uprawianiu wielu różnych aktywności fizycznych chętnie słuchają zestreemowanej muzyki z rozmaitych muzycznych serwisów.

 

 

15 najlepszych pulsometrów. Opinie w 2024 roku

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking pulsometrów, który uwzględnia opisy najlepszych gadżetów, jakie są obecnie dostępne na rynku. Przedstawione w zestawieniu urządzenia są dostępne w różnej cenie, aby każdy, niezależnie od ilości pieniędzy, jakie chce przeznaczyć na zakupy, mógł sobie pozwolić na inwestycję w taki sprzęt.

 

Pulsometr Polar

 

1. Komputer treningowy Polar M430

 

Pulsometr Polar M430 zyskał wiele pochlebnych recenzji od użytkowników, co pozwala sądzić, że jakość jego wykonania jest bardzo dobra. Zegarek ma czarny kolor, więc łatwo dopasować go nie tylko do sportowych, ale też codziennych stylizacji. Choć gadżet jest najchętniej kupowany przez mężczyzn, na inwestycję w niego decydują się również kobiety. Model ma regulowany pasek, który można z łatwością dostosować do obwodu nadgarstka, zapewniając sobie w ten sposób maksymalny komfort noszenia.

Pulsometr Polar ma wbudowany sensor GPS, który umożliwia mierzenie dystansu i wysokości n.p.m. Użytkownik otrzymuje dostęp do pokonanych tras, które może przeglądać w serwisie Polar Flow. Jeśli sygnał GPS jest niedostępny, gadżet określa prędkość i przebyty dystans na podstawie ruchów nadgarstka. Gadżet monitoruje codzienną aktywność użytkownika, a także wskazuje, jak ewentualnie ją poprawić. Istnieje możliwość przeprowadzenia 5-minutowego testu, który bada wydolność tlenową. Można go robić regularnie w określonych odstępach, co pozwoli sprawdzić, czy robisz postępy.

Gadżet można sparować ze swoim smartfonem, aby w ten sposób uzyskać łatwy dostęp do powiadomień z telefonu (są one wyświetlane na ekranie zegarka). Urządzenie ma wbudowany akumulator, który zdaniem użytkowników, zapewnia stosunkowo długi czas pracy. Pozytywne opinie na temat modelu wynikają przede wszystkim z wysokiej jakości jego wykonania.

 

 

 

 

Pulsometr Sigma

 

2. Sigma Sporttester PC 15.11

 

Do zestawienia wybraliśmy pulsometr Sigma PC 15.11, który wygodnie się nosi. Wskazują na to pozytywne opinie konsumentów. Model ma szaro-czarny kolor. Jest też dostępny z niebiesko-czarnym i pomarańczowo-czarnym paskiem. Menu można ustawić w 5 różnych językach, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z szybkim wybieraniem interesujących go ustawień. Sprzęt wyposażono we wskaźnik stanu baterii, dzięki któremu wiemy, kiedy należy podłączyć urządzenie do źródła zasilania.

Pulsometr Sigma jest dostosowany do różnych dyscyplin sportowych. Model zlicza ilość okrążeń, a także spalone kalorie. Na ekranie pojawiają się informacje dotyczące wyników pomiaru pracy serca, a także aktualnego, uśrednionego i maksymalnego tętna. Sigma PC 15.11 to wodoodporny gadżet, więc nie musimy ściągać do mycia dłoni, ani nie martwić się o to, że kiedy zacznie padać, dojdzie do jego awarii. Pasek można regulować, a materiał jego wykonania jest przyjemny dla skóry.

Pulsometr ma funkcję podświetlania ekranu, dlatego odczytanie interesujących użytkownika informacji jest łatwe niezależnie od warunków oświetleniowych. Zdaniem kupujących to bardzo ważny atut. Sprzęt ma intuicyjny system obsługi i jest lekki. Precyzyjnie dokonuje wszystkich pomiarów, więc otrzymane wyniki można bez wątpliwości uznać za miarodajne.

 

 

 

 

Pulsometr Bluetooth

 

3. Smartwatch Garmin Fenix 5 Plus Sapphire

 

Smartwatch Garmin Fenix 5 Plus Sapphire to zegarek sportowy z szafirowym szkiełkiem i średnicą ekranu o wielkości 1,2’’. Pasek typu QuickFit ma 22 mm szerokości, a ramka urządzenia została wykonana ze stali nierdzewnej pomalowanej na czarno. Bateria sprzętu jest przystosowana do długiego działania, bo w trybie zegarka jest to nawet 12 dni, wykorzystując tryb GPS można liczyć na 18 godzin pracy, gdy dodatkowo słuchamy muzyki, czas pracy zmniejsza się do 8 godzin, natomiast tryb Ultra Track pozwala na 42 godziny aktywności.

16 GB pamięci pozwoli na umieszczenie w niej do 500 utworów, które mogą być odsłuchiwane bezprzewodowo za pomocą Bluetooth. Funkcje sprzętu, to monitorowanie ponad 30 aktywności sportowych, wśród których znajdują się jazda na rowerze, bieganie, pływanie na otwartym akwenie, pływanie na basenie, triathlon, duathlon, siłownia i golf. Zegarek pozwala na namierzanie satelitarne i korzysta w tym zakresie z 3 systemów: GPS, Glonass i Galileo.

Zainstalowane mapy Europy TopoActive pozwolą na nawigację w dowolne miejsce kontynentu. Użytkownicy też zwracają uwagę na przydatną funkcję jaką jest Garmin Pay, pozwala ona na bezgotówkowe realizowanie płatności.

 

 

 

 

Pulsometr Garmin

 

4. Zegarek sportowy Garmin Forerunner 735XT

 

Prezentujemy pulsometr Garmin Forerunner 735XT, który jest przeznaczony dla osób szukających miarodajnego urządzenia, które mierzy różne dane dotyczące treningu. Sprzęt jest dostosowany do wielu dyscyplin sportowych. Zegarek przyda się podczas biegania (zarówno stacjonarnie na bieżni, jak i w terenie), jazdy na rowerze, pływania, sportów wioślarskich, biegu narciarskiego, treningu siłowego czy pieszej wędrówki. Pulsometr ma kompaktowe wymiary i jest lekki, więc można go nosić cały dzień.

Urządzenie mierzy tętno na nadgarstku, więc nie ma konieczności noszenia dodatkowego paska na klatce piersiowej. Model wyposażono w baterię litowo-jonową, która działa nawet do 11 dni na jednym ładowaniu, jednak czas ten jest uzależniony od tego, do jakich celów wykorzystujemy sprzęt. Gadżet można połączyć z darmową aplikacją Garmin Connect, która służy m.in. do dzielenia się efektami swojej pracy z innymi. Użytkownicy mogą udostępniać swoją aktywność, aby motywować innych do regularnej aktywności. Darmowe wskazówki pozwalają na zwiększenie efektywności treningu.

W opiniach konsumentów można przeczytać wiele dobrego na temat produktu. Pulsometr Garmin ma wiele zalet, a wśród nich warto wymienić: wysoką jakość wykonania, łatwą obsługę i estetyczny design. Na uwagę zasługuje też możliwość łatwego sparowania sprzętu ze swoim smartfonem. Odczytywanie powiadomień z ekranu zegarka stanowi spore ułatwienie w codziennej komunikacji z innymi.

 

 

 

 

Pulsometr do biegania

 

5. Zegarek Suunto 9 Baro

 

Wybierając pulsometr do biegania, warto zwrócić uwagę w szczególności na precyzję pomiarów. Dla osób przygotowujących się do zawodów sportowych rejestrowane przez urządzenie dane są bardzo ważne. Model Suunto 9 Baro jest uznawany za jeden z najdokładniejszych zegarków, jakie można znaleźć na rynku. Przy produkcji pulsometru wykorzystano technologię korekty pomiaru FusedTrack, dzięki której rejestrowane trasy są miarodajne. Urządzenie zlicza przebyte w ciągu dnia kroki, jak również ilość spalonych kalorii. 

Zegarek ma stalowy pierścień, który nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Tarczę zabezpiecza szkło szafirowe wykazujące odporność na zarysowania. Wodoszczelność pulsometru jest określana na 100 m, co oznacza, że można w nim pływać. Przygotowując się do kąpieli, nie musimy ściągać zegarka. Nie ma też obaw, że jeśli w trakcie biegu w terenie zacznie padać, na skutek wilgoci dojdzie do trwałego uszkodzenia mechanizmu Suunto 9 Baro.

Zegarek do biegania ma silikonowy pasek, który jest przyjemny dla skóry. Jego zapinanie i odpinanie przebiega sprawnie, o czym można przeczytać w komentarzach użytkowników. Istnieje możliwość łatwej wymiany paska, tak aby lepiej dostosować sprzęt do swoich preferencji (mechanizm Quick-release). Urządzenie działa płynnie zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach.

 

 

 

 

Pulsometr zegarek

 

6. Zegarek sportowy Garmin Forerunner 935

 

Opinie o pulsometrach Garmin są pochlebne, a jednym z najczęściej polecanych modeli jest Forerunner 935. rzyda się on w szczególności fanom biegania, niemniej jednak można go także wykorzystać w trakcie wykonywania innych ćwiczeń (m.in. pływanie i jazda na rowerze). Ze względu na to, że sprzęt waży jedynie 49 g, można go nosić przez cały dzień i nie martwić się o to, że na nadgarstku pojawią się bolesne zaczerwienienia. Model ma stosunkowo duży ekran, z którego łatwo wyczytać potrzebne informacje. 

Pulsometr typu zegarek ma wbudowany barometr, który pokazuje zmiany wysokości. Co istotne, urządzenie wskazuje także, czy użytkownik trenuje wystarczająco intensywnie i czy nie dochodzi do przetrenowania. Monitorowanie wydajności jest bardzo ważne, bo dzięki tym informacjom możemy łatwiej poprawić swoją kondycję. Sprzęt ma funkcję zaawansowanej dynamiki biegu. Wskazuje też m.in. czas kontaktu z podłożem czy długość kroku.

W wielu opiniach pojawia się sporo dobrych słów na temat wytrzymałości baterii. Zgodnie z zapewnieniami producenta akumulator wystarcza na 2 tygodnie w trybie zegarka. Używając GPS, można korzystać z pulsometru przez ok. 24 h. Dodatkowym atutem jest to, że gadżet jest lekki i ma regulowany pasek, więc łatwo dostosować go do swojej dłoni.

 

 

 

 

Pulsometr nadgarstkowy

 

7. Garmin Vivomove HR Zegarek sportowy

 

Smartwatch Garmin Vivomove HR przypadnie do gustu przede wszystkim kobietom. Zegarek ma biały pasek i różowo-złotą tarczę. Prezentuje się elegancko, więc można dobrać go do wielu stylizacji. Pulsometr jest też dostępny w innych wersjach kolorystycznych. Urządzenie umożliwia monitorowanie tętna przez cały dzień, a technologia Elevate gwarantuje wiarygodne wyniki. Model wyposażono w czujniki takie jak akcelerometr i wysokościomierz. Sprzęt można łatwo sparować ze swoim smartfonem z systemem Android lub iOS i wtedy na ekranie będą pojawiały się powiadomienia z telefonu.

Pulsometr nadgarstkowy daje dostęp do informacji na temat codziennej aktywności. Sprzęt m.in. odmierza kroki i przebyty dystans. Co więcej, model ma funkcję budzika. Przydatne okazują się informacje na temat snu, dzięki którym możemy dowiedzieć się, czy zapewniamy swojemu ciału odpowiednią regenerację. Smartwatch zlicza także spalone kalorie i ilość pokonanych w ciągu dnia pięter.

Dlaczego konsumenci kupują Garmin Vivomove HR? Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta. Sprzęt jest funkcjonalny, więc przydaje się on każdego dnia. Wyświetlane na ekranie informacje stanowią dodatkową motywację. Mając dostęp do danych dotyczących codziennej aktywności, można łatwiej zachować odpowiednią kondycję i w miarę potrzeby wprowadzić w swoim życiu zmiany na lepsze.

 

 

 

 

Opaska pulsometr

 

8. FitBit Charge 2 monitor aktywności fizycznej i snu

 

FitBit Charge 2 to dobry i tani pulsometr, w który zdaniem wielu użytkowników warto zainwestować. Model jest dostępny w czarnym kolorze, dlatego jest uznawany za uniwersalny. Można go dopasować do każdej stylizacji, co dla sporej części osób ma duże znaczenie. Dzięki temu można go nosić codziennie i mieć stały dostęp do informacji na temat swojej aktywności. Opaskę zrobiono z elastycznego materiału, który jest delikatny dla skóry. Prezentowany sprzęt jest dostosowany do nadgarstka o obwodzie od 16,5 cm do 20,6 cm.

Pulsometr typu opaska ma łączność bezprzewodową Bluetooth. Zegarek pozwala na odbieranie wiadomości i innych powiadomień z telefonu. Jest to wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba za każdym razem sięgać po smartfona. Model ma dotykowy ekran OLED, który jest przejrzysty. Pulsometr dostarcza informacji na temat przebytych kroków, dystansu i spalonych kalorii. Użytkownik może wykorzystać funkcję przypominającą o konieczności wykonywania 250 kroków co godzinę. Jest ona przydatna szczególnie dla osób prowadzących siedzący tryb życia.

Osobom korzystającym z opaski podoba się to, że ma ona solidną konstrukcję, która dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm przed działaniem wody. Nawet jeśli w ciągu spaceru dojdzie do załamania pogody, nie musimy chować zegarka przed deszczem. Należy wspomnieć również o wytrzymałej baterii umożliwiającej korzystanie z urządzenia do 5 dni po jednym ładowaniu.

 

 

 

 

Pulsometr na rower

 

9. Zegarek Polar Vantage M 

 

Pulsometr na rower to coś, czego potrzebujesz? Jeśli jesteś fanem tej dziedziny sportu, zachęcamy do zapoznania się z opisem modelu Polar Vantage M. Urządzenie ma elastyczną opaskę, którą łatwo wyregulować i dopasować do kształtu nadgarstka. Jest ona wykonana z miękkich materiałów, które są delikatne dla skóry. Sprzęt waży jedynie 45 g, więc jest lekki, a w związku z tym wygodny w noszeniu. Pulsometr ma biały pasek, który ładnie kontrastuje z czarną tarczą.

Urządzenie dokładnie mierzy osiąganą podczas treningu prędkość. Dodatkowo zlicza przebyte w ciągu dnia kroki. Użytkownik otrzymuje dostęp do informacji na temat tętna, spalonych kalorii i snu. Model ma też funkcję budzika. Ten dobry pulsometr współpracuje z platformą Polar Flow, na której znajdują się wszystkie dane dotyczące wykonanych treningów. Gadżet jest kompatybilny z telefonami z systemem Android i iOS.

Użytkownicy Polar Vantage M przyznają, że jest to sprawnie działający i łatwy w obsłudze sprzęt dostarczający szczegółowych informacji na temat treningów. Wśród atutów sprzętu należy wyróżnić przede wszystkim dokładność pomiarów, estetyczny design i wytrzymałość. Ta opaska na rękę stanowi dodatkową motywację do tego, aby codziennie dbać o swoją kondycję. Jest lekka, więc jej noszenie okazuje się wygodne.

 

 

 

 

Smartwatch pulsometr

 

10. Zegarek z GPS Suunto Spartan Sport Wrist HR

 

W naszym rankingu umieściliśmy smartwatch – pulsometr Suunto Spartan Sport Wrist HR, ponieważ zyskał on sporo pochlebnych recenzji. Gadżet wykonano z wytrzymałych materiałów, co zapewnia długi czas jego użytkowania. Do produkcji modelu wykorzystano m.in. szkło mineralne, które wykazuje dużą odporność na zarysowania i stłuczenia. Gumowy pasek jest miękki i dostosowuje się do kształtu nadgarstka. Wodoodporność urządzenia wynosi 100 m, więc użytkownik ma możliwość pływania w zegarku. 

Pulsometr Suunto Spartan Sport Wrist HR mierzy tętno co 10 minut, a także dostarcza informacji na temat spalonych kalorii. Dzienne zestawienia aktywności stanowią dużą motywację, co potwierdzają osoby korzystające z gadżetu. Model ma kolorowy dotykowy ekran z szerokim kątem widzenia. Odczytanie informacji z wyświetlacza nie jest trudne nawet w pełnym słońcu. Istnieje możliwość blokady ekranu, co jest przydatne podczas intensywnego treningu, podczas którego jest ryzyko przypadkowego naciśnięcia wyświetlacza.

Wykonany przez konsumentów test pulsometrów Suunto Spartan Sport Wrist HR potwierdził, że są to wysokiej jakości urządzenia przekazujące dokładne informacje na temat codziennej aktywności. Polecany przez nas gadżet wyróżnia atrakcyjny wygląd i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo sprzęt jest lekki i wygodny w noszeniu.

 

 

 

 

11. Beurer PM 62 Pulsometr wielofunkcyjny

 

Kolejna propozycja to trochę tańsze rozwiązanie niemieckiej marki  Beurer. Sprzęt ten został wykonany z dobrej jakości materiałów. Ma solidny i elegancki wygląd. Nowoczesny design cieszy oko. Wyświetlacz pulsometru  jest podświetlany. Tarcza pulsometru jest bardzo czytelna. Produkt posiada wiele przydatnych funkcji pomagających osiągnąć lepsze wyniki sportowe.

Przede wszystkim dokonuje bardzo dokładnego pomiaru pulsu. Pulsometr wskazuje średnią i maksymalną częstotliwość bicia serca. Umożliwia nam ustawienie indywidualnego zakresu treningu. Pulsometr daje także możliwość przeprowadzenia testu sprawności fizycznej.

Podczas treningów urządzenie wskazuje także spalone kalorie oraz spalanie tkanki tuszowej. Poza tym pulsometr posiada takie podstawowe funkcje jak data, godzina, stoper oraz budzik. Bardzo przydatną opcją jest możliwość podłączenia pulsometru do komputera. Beurer produkuje dobre pulsometry do biegania.

Opinie są bardzo pozytywne. Zaznacza się, że urządzenie bardzo mobilizuje do ćwiczeń. Dobrze sprawdza się podczas jazdy rowerem, pływania a także spaceru. Specjalny zaczep pozwala umieścić go na kierownicy roweru. Dobra solidna jakość, produkt godny uwagi.

Następną propozycją w rankingu pulsometrów jest model Beurer Pm 62. Jest to dobre urządzenie, które pozwoli na osiągnięcie lepszych wyników sportowych. Oprócz tego zapewni wiarygodny pomiar pulsu.

 

 

 

 

12. Smartwatch Xiaomi Huami Amazfit Stratos 2

 

Chcielibyśmy zaprezentować sprzęt Xiaomi Huami AmazFit 2 Stratos, który znacząco ułatwia kontrolowanie najważniejszych parametrów treningu. Smartwatch pełni funkcję pulsometru, monitora snu, a także barometru. Co ciekawe, model wygląda na tyle elegancko, że można świetnie dopasować go nie tylko do zwykłego T-shirta, ale również koszuli.

Smartwatch ma wbudowany GPS i na bieżąco śledzi naszą pozycję na mapie. Wodoszczelność na poziomie 5 ATM daje nam pewność, że sprzęt nie zepsuje się, gdy narazimy go na kontakt z wilgocią. Model możemy bezprzewodowo połączyć ze smartfonem lub innym urządzeniem z systemem operacyjnym Android bądź iOS.

Jednym z najczęściej wymienianych atutów sprzętu jest elegancki design. Zegarek ma czarny kolor i niewielkie wymiary, a poza tym w razie potrzeby możemy wymienić bransoletę na inną. Jak twierdzą konsumenci, smartwatch doskonale sprawdza się na treningach i dzięki niemu możemy w odpowiedni sposób zaplanować dalsze ćwiczenia. Smartwatch wyposażono w pojemną baterię, która nie wymaga częstego ładowania.

Model Xiaomi Huami AmazFit 2 Stratos ma wymiary: 3,5 cm x 3,5 cm x 1,5 cm. Pulsometr waży 60 g. To smartwatch wyróżniający się wodoszczelnością do 50 m.

 

 

 

 

13. Zegarek sportowy Suunto Ambit 3 Peak GPS HR

 

Następny polecany przez nas pulsometr to sprzęt z najwyższej półki. Został wyprodukowany przez fińską firmę Suunto, której historia sięga aż siedemdziesięciu lat wstecz. Zegarek Ambit 3 został stworzony z myślą o podróżnikach i sportowcach. Sprzęt został wyposażony w GPS.

Jego bateria jest bardzo trwała. Wytrzymuje aż 50 godzin działania z włączonym GPS. Sprzęt błyskawicznie łączy się z satelitą. GPS działa bardzo precyzyjnie. Dane są często aktualizowane. Urządzenie jest wielofunkcyjne. Świetnie sprawdzi się podczas wypadu w góry.

Zegarek został wyposażony w alert burzowy. To bardzo użyteczna funkcja, która ostrzeże nas o nadchodzącej gwałtownej zmianie pogody. Ponadto pulsometr świetnie przyda się podczas uprawiania innych aktywności takich jak kolarstwo, triathlon czy pływanie. Na basenie  zegar poinformuje nas o przebytej odległości, wykonanych długości na basenie, tempie pływania. Urządzenie połączy się także z naszym smartfonem.

Dzięki specjalnej aplikacji będziemy mogli odczytywać wiadomości tekstowe i kontrolować powiadomienia bezpośrednio na zegarku. Opinie  o tym zegarku są rewelacyjne. Podkreśla się, że został solidnie wykonany  i posiada bardzo atrakcyjny wygląd.

Suunto Ambit3 Hr Ss0206740000 jest kolejnym modelem, na który warto zwrócić uwagę. Jest to urządzenie, które sprawdzi się w trakcie intensywnego treningu czy podczas wycieczki w góry.

 

 

 

 

14. Smartband Polar Loop 2

 

Kolejny świetny zegarek to propozycja skierowana dla kobiet. Jeśli podążasz za trendami, cenisz sobie dobry wygląd, także i na siłowni – jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Pulsometr marki  Polar wygląda fantastycznie i przykuje uwagę każdego. Dostępny jest w dwóch pięknych kolorach: różowym i białym.

Taki sprzęt z pewnością będzie dodatkowo mobilizował nas do wysiłku fizycznego. Pulsometr nie tylko bada jakość naszej sprawności fizycznej – potrafi także ocenić długość i jakość snu. Może towarzyszyć nam przez cały dzień i motywować  do działania.

Posiada możliwość licznych powiadomień. Wibrując może przypomnieć o tym, by po 55 minutach spoczynku zrobić sobie aktywną przerwę i rozruszać ciało. Pulsometr łączy się z naszym telefonem i wibrując zawiadamia o nowych wiadomościach czy powiadomieniach.

Urządzenie dokładnie wskazuje ilość spalonych kalorii. Jest to pomiar bardzo dokładny, opierający się na takich danych jak waga, płeć, wzrost oraz intensywność treningu. Pulsometr mierzy także pokonaną odległość na podstawie zrobionych kroków.

Na piątym miejscu znalazł się model Polar Loop 2. Jest to wyjątkowy pulsometr przeznaczony dla kobiet.

 

 

 

 

15. Beurer Po 30 Pulsoksymetr Palcowy

 

Ostatnia propozycja to pulsometr palcowy niemieckiej firmy Beurer. Jest to urządzenie, którego celem jest pomiar saturacji krwi. Jest to pomiar całkowicie nieinwazyjny. Saturacja jest to nasycenie krwi tlenem.   Urządzenie zatem diagnozuje ilość tlenu we krwi, a także mierzy tętno. Badanie pulsoksymetrem jest bezbolesne.

Urządzenie świetnie się sprawdza u osób uprawiających sporty na wysokościach. Wskazany jest także dla osób, które  cierpią na niewydolność serca, astmę oskrzelową oraz przewleką chorobę płuc. Urządzenie zostało wyposażone w czytelny wyświetlacz. Możemy z niego korzystać w czterech różnych konfiguracjach.

Co więcej jasność ekranu jest regulowana. Urządzenie  posiada także funkcję informującą o zużyciu baterii. W celu jej zaoszczędzenia producent zastosował opcję automatycznego wyłączania. Urządzenie jest dobrze oceniane przez osoby, które dokonały jego zakupu. Podkreśla się, że pulsometr został wykonany z dobrej jakości materiałów. Do zestawu zostało dołączone etui, które chroni sprzęt przed zarysowaniem czy zniszczeniem.

Na ostatnim miejscu naszego zestawienia znalazł się model Beurer Po 30. Jest to urządzenie, które zakłada się na palec.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki pulsometr kupić?

 

W poniższej części artykułu znajdziesz wiele porad na temat tego, jak znaleźć niezawodnie działający pulsometr. Ten niewielki przyrząd przydaje się podczas treningów, ponieważ daje możliwość kontrolowania tętna i wykonywania ćwiczeń o odpowiedniej intensywności. Dzięki temu można uniknąć np. przetrenowania i związanych z nim konsekwencji zdrowotnych. Sprawdź, czym wyróżnia się najlepszy pulsometr.

 

 

Pulsometr klasyczny

Klasyczny sprzęt do pomiaru tętna jest zbudowany z dwóch elementów, czyli czujnika zakładanego na klatkę piersiową (ma postać opaski) oraz zegarka na nadgarstek. Uważa się, że to najbardziej precyzyjny pulsometr. Podczas wysiłku fizycznego czujnik zbiera dane dotyczące aktualnego tętna i drogą radiową przesyła je do zegarka, pełniącego funkcję odbiornika. Wynik jest wyświetlany na jego ekranie. Co ciekawe, pomiar pulsu może być chwilowy lub wykonywany w sposób ciągły. Zazwyczaj klasyczne modele są wyposażone w kilka dodatkowych funkcji, takich jak licznik czasu trwania treningu, pokonanego dystansu i spalonych kalorii. Ponadto zegarek daje możliwość sprawdzenia aktualnej godziny, można go również wykorzystywać jako stoper.

 

Pulsometr jednoczęściowy

Pulsometr jednoczęściowy, jak sama nazwa wskazuje, składa się tylko z jednego elementu, a jest nim zakładany na nadgarstek zegarek. Część sportowców uważa, że jest on wygodniejszy w noszeniu niż sprzęt klasyczny, ponieważ nie trzeba nosić opaski na klatce, która niekiedy zsuwa się przy wykonywaniu energicznych ruchów. Model jednoczęściowy jest nieco mniej precyzyjny, dlatego może nie sprawdzić się w przypadku intensywnie trenujących osób, przygotowujących się np. do maratonu. Taki pulsometr przydaje się głównie podczas spacerów i marszu.

 

Pulsometr rowerowy

Na rynku dostępne są specjalne pulsometry przeznaczone dla rowerzystów. Sprzęty te zakłada się na rękę, ewentualnie na palec lub szyję. Mają one mniej funkcji niż modele klasyczne, jednak dla rowerzystów są użyteczne. Dostępne opcje to przede wszystkim licznik kilometrów i pomiar prędkości jazdy.

 

Opaska sportowa

Mówiąc o pulsometrach, należy wspomnieć także o inteligentnych, sportowych opaskach, czyli smartbandach. To nowoczesne sprzęty, które także nosi się na nadgarstku. Poza pomiarem tętna mają one wiele dodatkowych opcji. Sportową opaskę można zsynchronizować ze swoim smartfonem i otrzymywać powiadomienia dotyczące wiadomości tekstowych, połączeń telefonicznych czy aktywności w mediach społecznościowych. Smartbandy pełnią funkcję monitora snu, przeważnie są wyposażone w moduł GPS, a do tego odporne na działanie wilgoci i potu. Co więcej, można je zsynchronizować z aplikacjami sportowymi, aby przesyłały do nich informacje dotyczące treningów i umożliwiały ich analizę.

 

 

Smartwatch

Smartwatch także pozwala na pomiar tętna w czasie ćwiczeń, dlatego cieszy się popularnością wśród sportowców. Jednak jest to bardziej uniwersalne urządzenie niż smartband. To zaawansowany technologicznie zegarek, który pozwala zrezygnować z ciągłego noszenia przy sobie telefonu komórkowego. Jednocześnie warto podkreślić, że opaski sportowe są przeważnie bardziej precyzyjne pod względem dokonywanych pomiarów.

 

Podstawowe funkcje

Jeśli nie do końca wiemy, jaki pulsometr wybrać, trzeba sprawdzić, czy model, który nam się spodobał, ma wszystkie potrzebne funkcje. Najważniejszą jest oczywiście precyzyjny pomiar tętna. Dobry sprzęt umożliwia wprowadzenie do systemu kilku niezbędnych danych, pozwalających na przeprowadzenie treningów o właściwej intensywności. Mowa tu przede wszystkim o HRmax, czyli maksymalnej wartości tętna, obliczonej na podstawie płci i wieku. Kiedy podczas ćwiczeń przekroczymy HRmax, zostaniemy o tym poinformowani poprzez specjalny sygnał, zmuszający do zwolnienia tempa. To zapobiega przetrenowaniu i nadmiernemu przemęczeniu organizmu. Pulsometr powinien też pozwalać na wprowadzenie dolnej granicy tętna.

 

Dodatkowe funkcje

Dodatkowe funkcje pulsometru to przede wszystkim: odmierzanie czasu, licznik spalonych kalorii, czasu trwania treningu, pokonanego dystansu i podsumowanie wyników ćwiczeń. Osoby często trenujące wcześnie rano lub późnym wieczorem powinny poszukać urządzenia z podświetlanym wyświetlaczem, aby mogły na bieżąco kontrolować parametry treningu, niezależnie od nasilenia światła. Coraz częściej pulsometry dają możliwość zsynchronizowania z komputerem, a tym samym przesyłania danych na dysk twardy. Często potrzebny jest do tego przewód, np. USB. Smartbandy i smartwatche nawiązują też łączność poprzez Bluetooth.

Wśród dodatkowych funkcji pulsometrów możemy też wyróżnić: barometr, kompas, pomiar temperatury, licznik przebytych okrążeń, licznik spalonego tłuszczu (w gramach) oraz przycisk bezdotykowy, dający dostęp do potrzebnych opcji bez dotykania guzików. Jaki jest najlepszy pulsometr? To jest uzależnione od uprawianych przez nas sportów oraz funkcji, które poza pomiarem tętna są dla nas niezbędne.

 

 

Solidność

Pulsometr powinien być odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia i zarysowania (na które będzie narażony podczas każdego treningu). Co więcej, urządzenie nie może być podatne na działanie wilgoci, bo istnieje ryzyko, że ulegnie awarii w wyniku kontaktu z potem czy deszczem. 

 

Pulsometry w dobrych cenach

Pulsometry klasyczne i jednoczęściowe kosztują nie więcej niż 300 zł. Są to więc stosunkowo tanie modele, odpowiednie dla początkujących sportowców. Za bardziej zaawansowany sprzęt, zwłaszcza smartwatch, trzeba zapłacić znacznie więcej. Cena za tego typu urządzenia często przekracza kwotę 1000 zł, zwłaszcza jeśli są wyposażone w moduł GPS, nowoczesne czujniki oraz wzmocnioną obudowę.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa pulsometr?

Zadaniem pulsometru jest dokonywanie pomiaru tętna podczas wysiłku fizycznego. Sposób działania większości sprzętów można porównać do EKG. Odczytują one i zapisują zmiany pola elektromagnetycznego, które są generowane przez serce, z powierzchni ciała, a później je analizują. Zebrane dane przesyłane są do odbiornika i wyświetlane na ekranie urządzenia. Niektóre pulsometry są wyposażone w czujnik optyczny i mierzą tętno bezpośrednio z nadgarstka.

 

 

P2: Jak ustawić pulsometr?

Aby móc używać pulsometru w czasie treningu, najpierw musimy wprowadzić kilka istotnych danych. Najważniejsze jest tętno maksymalne (HRmax), które możemy obliczyć z gotowego wzoru. W przypadku kobiet jest to: HRmax=210 – (wiek w latach dzielony przez 2) – waga w kilogramach pomnożona przez 0,22. Wzór dla mężczyzn to: HRmax=210 – (wiek w latach dzielony przez 2) – waga w kilogramach pomnożona przez 0,22 + 4. Ustawiając pulsometr, należy też wprowadzić wartość tętna spoczynkowego. Aby je wyznaczyć, powinniśmy dokonać pomiaru tętna rano, tuż po przebudzeniu. Żeby pomiar był prawidłowy, musimy być całkowicie zrelaksowani i wyciszeni. 

 

P3: Gdzie kupić pulsometr?

Pulsometr można kupić stacjonarnie, w sklepie ze sprzętami i akcesoriami sportowymi, ewentualnie RTV i AGD. Tego typu urządzenia znajdziemy też w Internecie, nierzadko są tam znacznie tańsze. Poza tym zwykle w sklepach internetowych jest większy asortyment, gdyż dostępne są produkty oferowane przez mniej znane marki. W razie wątpliwości możemy najpierw obejrzeć pulsometry w sklepach stacjonarnych, a potem sprawdzić, ile kosztują on-line.

 

P4: Jak założyć pulsometr?

W przypadku pulsometru naręcznego nie powinniśmy mieć żadnego problemu z założeniem go w prawidłowy sposób. Musimy go jedynie dobrze dopasować do obwodu nadgarstka, aby się nie zsuwał i mógł na bieżąco kontrolować tętno. Nieco bardziej skomplikowane jest zakładanie pulsometru w postaci pasa na klatkę piersiową, zwłaszcza dla kobiet. Panie muszą zapiąć go nad biustem lub pod nim, zależnie od indywidualnych preferencji i dopasować tak, aby nie zsuwał się podczas treningu. Ułatwieniem może być zakup specjalnego stanika sportowego, który ma miejsce na umieszczenie nadajnika pulsometru. Mężczyźni zapinają pas pod mięśniem sercowym. Ich żebra są na tyle szerokie, że akcesorium nie w większości wypadków zmienia swojego położenia na ciele.

 

 

P5: Jak połączyć pulsometr z telefonem?

Aby sparować pulsometr z telefonem, należy włączyć łączność Bluetooth. Na ekranie smartfona powinna wyświetlić się lista dostępnych w pobliżu urządzeń, z którymi może nawiązać połączenie. Po znalezieniu na niej pulsometru należy włączyć aplikację treningową, w której mają zapisywać się informacje dotyczące tętna. W jej ustawieniach powinniśmy wybrać pozycję “Ustawienia akcesoriów” i znaleźć czujnik Bluetooth. Kiedy pulsometr zostanie wykryty przez aplikację, na ekranie smartfona pojawi się komunikat o możliwości sparowania. Nawiązywanie łączności zazwyczaj trwa kilkadziesiąt sekund, jeśli zakończy się to powodzeniem, status czujnika zmieni się na “Połączono”. Od tego momentu dane dotyczące pulsu będą automatycznie zapisywać się w aplikacji treningowej.

 

P6: Jak włączyć pulsometr w Samsung Galaxy S6?

Nowoczesne smartfony, takie jak Samsung Galaxy S6, mają wbudowany pulsometr. Jak to działa? Należy przyłożyć palec do specjalnego czujnika umieszczonego z tyłu obudowy. Ręczne uruchomienie pulsometru polega na włączeniu aplikacji S Health. Daje ona możliwość monitorowania swojej dziennej aktywności, a więc nie tylko tętna, ale również pomiaru spalonych kalorii czy pokonanego dystansu (aplikacja ma funkcję automatycznego wykrywania treningu i śledzi ruchy użytkownika). Po włączeniu pulsometru smartfon przez kilka sekund analizuje tętno i wyświetla wynik pomiaru na ekranie. To przydatna opcja np. podczas wyznaczania pulsu w czasie spoczynku, trzymanie palca na czujniku podczas ćwiczeń może być mało wygodne.

 

 

Co to jest pulsometr?

 

Co prawda pulsometr jest niewielkim sprzętem, ale wiele osób uważa, że jest użyteczny podczas ćwiczeń. Z jego pomocą możemy utrzymać odpowiednią intensywność treningu, a tym samym uzyskać nieco lepsze rezultaty. Jednak jaki pulsometr jest polecany przez ekspertów i czy rzeczywiście warto go używać?

 

 

Czym jest pulsometr?

Pulsometr to urządzenie, które mierzy tętno podczas wysiłku fizycznego. Dzięki niemu można sprawdzić, jak w czasie ćwiczeń pracuje serce i na tej podstawie wyznaczyć ich optymalną intensywność. To pomaga w szybszym wyrzeźbieniu sylwetki, zrzuceniu zbędnych kilogramów i zwiększeniu wydolności organizmu. Pulsometr może być zakładany na nadgarstek. To model naręczny, który nierzadko jest wyposażony w dodatkowe opcje, takie jak stoper, licznik pokonanego dystansu czy alarm informujący o przekroczeniu wartości maksymalnego tętna. Są też pulsometry w formie opaski zakładanej na klatkę piersiową. Według specjalistów zapewniają one bardziej wiarygodny wynik.

 

Komu przyda się pulsometr?

O zakupie pulsometru powinny pomyśleć osoby, które są aktywne fizycznie i chcą ćwiczyć bardziej świadomie, z uwzględnieniem tempa pracy swojego serca. Tego typu urządzenia są użyteczne zwłaszcza podczas treningów wytrzymałościowych. Wyjątkiem są ćwiczenia przeprowadzane metodą interwałową, a więc ze zmienną intensywnością (krótkie okresy wzmożonego wysiłku są przeplatane z dłuższymi okresami umiarkowanego wysiłku). Po pulsometry sięgają chętnie osoby, które się odchudzają, ponieważ znacząco ułatwiają monitorowanie efektywności treningu. Z pomocą takiego sprzętu możemy obserwować, jak organizm reaguje na większy wysiłek w ciągu kilku tygodni czy miesięcy. Daje to możliwość analizy swoich osiągnięć i kondycji. Z tego względu pulsometry cieszą się szczególnie dużą popularnością wśród biegaczy, zwłaszcza tych przygotowujących się do maratonów i podobnych imprez sportowych.

 

 

Czy warto ćwiczyć z pulsometrem?

Posiadacze pulsometru przekonują, że warto z nim ćwiczyć z kilku powodów. Po pierwsze, stajemy się bardziej świadomi tego, jak ciało zachowuje się podczas treningu i w razie potrzeby możemy zmniejszyć (lub zwiekszyć) jego intensywność, aby nie narazić się na zbyt duże zmęczenie i osłabienie (albo poprawić wyniki). Po drugie, pulsometr ułatwia kontrolowanie górnej granicy tętna i w razie potrzeby informuje nas o tym, że powinniśmy zmniejszyć swoje tempo, bo przekroczenie i utrzymywanie przez dłuższy czas podwyższonej wartości pulsu nie przyspiesza uzyskania oczekiwanych rezultatów. Po trzecie, zakładając pulsometr, większość z nas odczuje dodatkową motywację do ćwiczeń i przekraczania swoich słabości. Nierzadko to niewielkie urządzenie pozwala wytrwać w swoich postanowieniach i pomaga w osiągnięciu wyznaczonego celu.

 

Jak ćwiczyć z pulsometrem?

Choć pulsometr może okazać się bardzo przydatny, to musimy pamiętać, że trenowanie z nim ma też swoje wady. Jedną z największych jest to, że możemy tak skupić się na wyświetlanych na ekranie cyfrach, że zapomnimy o powodach, dla których ćwiczymy i przestaniemy czerpać z tego przyjemność. Zakładając pulsometr, trzeba pamiętać o tym, że jest on jedynie pomocnym gadżetem. W czasie treningu powinniśmy zachować zdrowy rozsądek, nie możemy zmuszać swojego organizmu do zbyt dużego wysiłku, bo to może skończyć się kontuzją. Chęć walki ze swoimi słabościami bywa motywująca, ale czasami przyczynia się do nadmiernego wzrostu sportowych ambicji.  Podczas ćwiczeń z pulsometrem należy co pewien czas kontrolować wyświetlany na ekranie wynik, ale też słuchać swojego ciała i cieszyć się z treningu. 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Zegarek sportowy Garmin Fenix 5

 

Jeśli zdecydujesz się kupić pulsometr Bluetooth Garmin Fenix 5, możesz być pewny, że przyda Ci się on do codziennych ćwiczeń, niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportową trenujesz. Prezentowany model to idealna propozycja dla biegaczy. Gadżet jest także wybierany przez osoby, które regularnie jeżdżą na rowerze czy na nartach, jak również uprawiają sporty wodne. Zależnie od tego, jaki trening wykonuje użytkownik, otrzymuje on wszystkie informacje, które są niezbędne w danej dziedzinie.

Urządzenie ma technologię nadgarstkowego pomiaru tętna Elevate, która jest uznawana za skuteczną. Pulsometr wyposażono w dobrej jakości czujniki, systemy GPS i GLONASS, kompas z żyroskopem, a także wysokościomierz barometryczny. Użytkownik może łatwo sparować model ze swoim smartfonem. Dzięki tej funkcji uzyskuje on dostęp do powiadomień z aplikacji, a także może wybierać wygląd tarczy zegarka, w zależności od preferencji (sklep Connect IQ).

Sprzęt Garmin Fenix 5 ma stalową konstrukcję, dlatego wyróżnia go wytrzymałość. Osoby na co dzień korzystające z tego pulsometru, zapewniają, że jakość jego wykonania jest bardzo dobra. Urządzenie działa sprawnie nawet w wymagających warunkach. Ramka ze stali nierdzewnej zabezpiecza przed trwałym uszkodzeniem gadżetu. Model ma czarny, łatwy w regulacji pasek, który nie powoduje otarć skóry. Obsługa zegarka jest prosta.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ