Ranking 5 najlepszych rakiet tenisowych w 2020

Ostatnio aktualizowane: 31.10.20

 

Rakietę tenisową – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Po przeanalizowaniu rynku, opisów produktów oraz ocen konsumentów wyłoniliśmy najlepsze rakiety tenisowe. Wzięliśmy pod uwagę nie tylko cechy danych modeli, ale także ich cenę i zastosowanie. Wśród naszych propozycji znajdziesz modele dla początkujących i zaawansowanych. Jednym z nich jest sprzęt Babolat Pure Aero, odpowiedni w szczególności dla młodszych tenisistów, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Rakieta wykorzystuje technologię AEROMODULAR2, w efekcie czego rama ma bardziej aerodynamiczny kształt. Zapewnia ona komfortową grę, gdyż jest dobrze wyważona, umożliwia wzięcie płynnego zamachu i zachowanie lepszej kontroli nad piłką. Jeśli, z jakiś powodów ten sprzęt nie przypadł Ci do gustu, polecamy Ci Head Graphene Touch Speed S 231837. Jest to precyzyjnie wykonany produkt, również o klasycznym układzie strun. Bardzo dobra propozycja dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Zapewnia kontrolę nad piłką, umożliwia dobrą rotację i przy okazji jest to rakieta odporna na uszkodzenia. Jeśli chcesz poznać jej parametry, zapraszamy Cię do dalszej części artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką rakietę tenisową kupić?

 

Rakieta jest jednym z niezbędnych elementów do grania w tenisa ziemnego. Rozpoczynając naszą przygodę z tym sportem kupno rakiety będzie naszym pierwszym zadaniem. Nabywając taki sprzęt musimy wziąć pod uwagę wiele różnych parametrów, w których bardzo łatwo jest się pogubić. Aby ułatwić Ci zakup stworzyliśmy poradnik o tym, jaką rakietę tenisową wybrać.

 

 

Długość

Im dłuższa rakieta, tym trudniej jest nad nią zapanować. Nasz nadgarstek musi wykazać się o wiele większą pracą. Długość rakiety, która nie powinna sprawiać zbytniego wysiłku dla początkujących powinna wynosić od 27 cali do 27,25 cali. Rakieta o większej długości przeznaczona jest dla osób dorosłych i z doświadczeniem.

 

Waga

Optymalna waga rakiety wynosi od 270 g do 285 g dla mężczyzn, a dla kobiet od 255 g do 275 g. Należy zauważyć, że niektóre rakiety ważące 295 g są kwalifikowane już jako rakiety zawodowe, a nie amatorskie. Rakieta lekka jest bardziej odpowiednia dla osób, które nie mają jeszcze wyrobionego refleksu. Jest wtedy łatwiej zmienić kierunek odbicia piłki, niż rakietą o cięższej wadze np. 315 g.

W tak ciężką rakietę mogą zaopatrzyć się osoby, które wcześniej już miały kontakt z tenisem ziemnym. Jednak, z drugiej strony, zbyt lekka rakieta może doprowadzić do utraty stabilności i do szarpania się z ręką podczas niecentrycznego uderzenia.

 

Materiał

Pierwszą zasadą wybierania rakiety jest unikanie aluminium. Jest najtańsze, ale materiał ten przewodzi drgania, które łatwo mogą doprowadzić do kontuzji. Jest też miękki, co nie jest wskazane podczas gry. Lepiej też unikać innych, metalowych tworzyw, takich jak tytan.  Najlepsze rakiety zwykle wykonane są z twaronu i kevlaru. Niestety są one bardzo drogie.

Dobrą opcją może być rakieta wykonana z włókna szklanego. Nie odbiega jakością od wspomnianych tworzyw, a jest bardziej przystępna cenowo. Na pierwszy sprzęt dobra będzie także rakieta z grafitu. Materiał ten nie przenosi drgań, jest lekki, ale także sztywny, co czyni grę bardzo komfortową. Jest bardzo trwały, ale też nieco droższy.

 

Główki mniejsze czy większe – jaka rakieta tenisowa jest najlepsza?

Jej powierzchnia na początek przygody z tenisem powinna wynosić od 98 cali do 102 cali. W główkach o mniejszej powierzchni zwykle pojawiają się braki techniczno-motoryczne, które dają mniejsze pole czystego trafienia. Takie rakiety przeznaczone są dla profesjonalistów. Z kolei główki o większej powierzchni mogą wydawać się dobre dla początkujących (ze względu na większe pole rakiety). Niestety, często w przypadku takich główek mamy wrażenie utraty kontroli nad piłką.

 

Sztywność i grubość ramy

Rakietę o sztywnej ramie oznacza się od RA 69. Taki sztywny model zapewni nam dużo dynamiki. Odbita piłka poleci daleko i szybko. Rama miękka, czyli od RA 59 do RA 64, zagwarantuje nam większą kontrolę i pochłonie więcej drgań, nie dopuszczając do kontuzji łokcia i nadgarstka. Jest jednak mniej stabilna, a także ma bardzo słabą dynamikę.

Dlatego, dla osoby początkującej, najlepsze są rakiety o ramie sztywnej od RA 64 do RA 68. Zapewni to nam pośredni wynik. Im grubsza rama, tym większą moc ona posiada. Na początku nie będzie nam potrzebna zbyt duża moc, ponieważ lepiej skupić się na technice odbijania piłki. Rakieta o zbyt grubej ramie może znacznie ułatwić odbijanie, co sprawi, że nie wyrobimy sobie dobrej techniki od początku. Najbardziej odpowiednia grubość wynosi od 23 mm do 27 mm w ramie o zmiennym profilu i od 23,5 mm do 25 mm o stałym profilu.

 

Balans

Balans jest odpowiedzialny za nasze odczuwanie ciężaru danej rakiety. Balans na główkę to HH, czyli head heavy. Balans na rączkę to HL, czyli head light. Optymalny balans wynosi od 2 pkt. HL do 2 pkt. HH. Dla początkujących jednak najlepszy będzie wybór rakiet o balansie neutralnym (oznaczany literą E). Punkt równowagi w takiej rakiecie zwykle ustawiony jest w odległości 13,5 cala od podstawy rączki.

Dużym atutem rakiet o balansie neutralnym jest możliwość grania nimi na każdej pozycji na korcie. Ważona na główkę jest idealna w grze na dalekiej pozycji. Ważona na ramę jest odpowiednia do grania przy siatce. Jeżeli chcemy znaleźć balans w naszej rakiecie, to wystarczy położyć ją poziomo na palcach i przesuwać ją w prawo lub lewo dopóki nie zatrzyma się na którejś ze stron.

 

 

Rączka

Ważnym aspektem jest wybranie rączki, która będzie wygodna dla naszej ręki. Przed decyzją powinniśmy wziąć rakietę i machnąć nią kilka razy. Możemy także zapobiegawczo owinąć rączkę owijką. Sprawi, że stanie się ona bardziej miękka. Warto wybrać taką owijkę, która jest przyczepiona i szybko absorbuje wilgoć.

 

Przeplot

Przeplot strun może nie jest najważniejszym aspektem dla początkujących. Warto jednak pamiętać, że najlepiej kupić przeplot, który posiada 16 strun w pionie i 19 w poziomie. Jest to dobry wybór, ponieważ im większa różnica w liczbie strun, tym lepsza jest rakieta dla osób z wolniejszym uderzeniem, a rotowanie jest ułatwione. Splot 16 strun w pionie, a 18 w poziomie jest odpowiedni dla bardziej profesjonalnych zagrywek.

 

Rakiety tenisowe w dobrych cenach

Rakiety tenisowe dla amatorów możemy znaleźć już od 200 zł. Rakiety o niższej cenie mają zwykle jakiś ubytek na jakości. Lepiej zainwestować więc w trochę droższy produkt.

 

5 najlepszych rakiet tenisowych. Opinie w 2020 roku

 

Jeśli naszym marzeniem jest zostać kolejną Agnieszką Radwańską bądź Sereną Williams to koniecznie musimy przygotować się na regularne treningi na korcie tenisowym. Nie zapominajmy jednak, by zaopatrzyć się w odpowiednią rakietę tenisową, która pozwoli ćwiczyć technikę gry. Przeczytaj nasz ranking, by dowiedzieć się jaki model możesz znaleźć w sprzedaży.

 

1. Rakieta Tenisowa Babolat Pure Aero

 

Przedstawiamy rakietę Babolat Pure Aero, która jest bardzo dobrą propozycją dla młodych tenisistów, o wzroście od 140 cm do 165 cm. Waży ona 250 g, a jej całkowita długość wynosi 66 cm. Powierzchnia główki jest równa 645 cm2. Model jest dostępny w limonkowo-czarnym kolorze.

To, co wyróżnia rakietę, to zastosowanie dwóch innowacyjnych technologii. Pierwszą jest AEROMODULAR2, za sprawą której rama ma bardziej aerodynamiczny kształt. Z kolei druga technologia, FSI SPIN, umożliwia uzyskanie większej rotacji za sprawą podłużnego systemu przelotek w dolnej i górnej części główki. Materiałem wykonania modelu jest grafit.

Za co tenisiści doceniają prezentowany sprzęt sportowy? Z opublikowanych recenzji wynika, że specjalny kształt ramy pozwala na wzięcie bardziej płynnego zamachu, a otwarty układ strun zapewnia lepszą rotację piłki. Ponieważ rakieta nie jest ciężka, młodsi gracze nie mają problemu z utrzymaniem jej w dłoniach. To odpowiedni model dla osób startujących w juniorskich turniejach tenisowych.

Rakieta Babolat Pure Aero ma długość równą 66 cm i waży 250 g. Zastosowany układ strun to 16×19. Balans modelu jest równy 325 mm.

 

Zalety

Lekkość: Nie jest to ciężki sprzęt sportowy, dlatego poleca się go młodszym graczom, biorącym udział w juniorskich turniejach.

Płynny zamach: Rakieta pozwala na wzięcie bardziej płynnego zamachu, co wynika z ukrycia w ramie systemów WOOFER i CORTEX (rama ma bardziej aerodynamiczny kształt).

Lepsza rotacja piłki: Model zapewnia lepszą rotację piłki, a jest to możliwe za sprawą otwartego układu strun (technologia FSI SPIN) i podłużnego kształtu przelotek na godzinie 6 i 12.

Solidność: Materiałem wykonania rakiety jest grafit, który wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Pewny chwyt: Tenisiści często podkreślają w swoich opiniach, że jest to model, który można pewnie chwycić, bo nie wyślizguje się z dłoni.

 

Wady

Nieodpowiednia kolorystyka: Niektórym graczom nie przypadło do gustu połączenie czerni z limonkowym odcieniem, który ich zdaniem jest zbyt jaskrawy.

 

 

 

 

2. Head Rakieta Tenisowa Graphene Touch Speed S 231837

 

HeadGraphene Touch Speed S 231837 to bardzo precyzyjnie wykonana rakieta tenisowa, która zapewni nam dokładną grę, co jest zasługą 23 milimetrowego profilu. Za sprawą balansu na rączce manewrowanie rakietą jest komfortowe i bezproblemowe. Kolejną zaletą produktu jest to, że redukuje wibracje. Jest to zasługa najnowszej technologii Graphene Touch.

Sprzęt ten ma układ strun 16 x 19. Jego waga wynosi 285 g. Balans ma 32 cm, a powierzchnia naciągu to 645 cm2. Produkt ten objęty jest aż 2 letnią gwarancją producenta.

Skierowany jest do osób początkujących oraz średniozaawansowanych. Jak zauważają konsumenci, sprzęt ten zapewnia łatwiejsze i szybsze wyprowadzenie zamachu, co ma związek z konstrukcją i odpowiednią wagą. Dodatkowym atutem produktu jest układ strun, który wspomaga nadawanie rotacji przy zachowaniu czucia i kontroli gry. Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że w przypadku tego modelu spotykamy się z bardzo solidnym wykonaniem, świetną wagą, jak również atrakcyjnym designem.

HeadGraphene Touch Speed S 231837 to rakiet tenisowa o wadze 285 g. Sprzęt ten ma powierzchnię naciągu równą 645 cm2. Układ strun to 16×19. Sprzęt ten ma 23 milimetrowy profil. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

 

Zalety

Waga: Rakieta HeadGraphene jest bardzo lekka. W efekcie nie obciąża ręki i jest odpowiednia dla osób początkujących, które nie wyrobiły sobie jeszcze odpowiedniego chwytu i mięśni. Gra takim lekkim sprzętem jest bardziej komfortowa.

Minimalizowanie wibracji: Zaletą prezentowanego produktu jest skuteczna redukcja wibracji. Za sprawą takiego rozwiązania gra w tenisa jest bardziej komfortowa i mniej obciążająca dla naszych rąk.

Solidne wykonanie: Jest to sprzęt wykonany z mocnych materiałów. Dzięki temu jest bardzo solidny i wysoce odporny na wszelkie uszkodzenia.

Układ strun: Atutem produktu jest układ strun. To za jego sprawą rotacja i kontrola piłki są łatwiejsze, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tenisem.

 

Wady

Cena: Sprzęt ten to jedna z droższych propozycji w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

3. Rakieta Tenisowa Wilson Pro Staff 97

 

Wilson Pro Staff 97 to model, który z pewnością przypadnie do gustu doświadczonym graczom. Jego długość całkowita wynosi 68,6 cm, a powierzchnia główki jest równa 626 cm2. To sprzęt z układem strun 16×19, który waży 315 g. Został on wykonany ze skręconych włókien grafitu oraz kewlaru, co zapewnia mu trwałość.

Rakieta powstała we współpracy z Rogerem Federerem, jednym z najbardziej znanych tenisistów. Rama, której przekrój wynosi 22 mm, gwarantuje lepsze czucie i zachowanie większej kontroli nad piłką podczas gry. Można z łatwością nadawać jej większą rotację.

Tenisiści chwalą opisywany model za dbałość o każdy szczegół. Bazaltowa rączka odpowiada za pewny chwyt, a dodatkowo została wyposażona w nowoczesny system tłumienia drgań. Wiele osób uważa, że rakieta gwarantuje zachowanie całkowitej kontroli nad uderzeniem, nawet podczas brania większego zamachu. Ponadto elegancko się prezentuje z uwagi na matową, czarną ramę.

Wilson Pro Staff 97 to rakieta o długości 68,6 cm, która waży 315 g. Została ona wykonana z kewlaru i grafitu. Powierzchnia główki wynosi 626 cm2.

 

Zalety

Trwałość: Model jest trwały i na pewno szybko się nie zniszczy. Wynika to z tego, że został wykonany ze starannie dobranych materiałów.

Elegancki design: Tenisistom bardzo spodobał się wygląd rakiety, według nich prezentuje się elegancko. Rama ma czarny kolor oraz matowe wykończenie.

Komfortowa gra: Bazaltowa rączka została wyposażona w innowacyjny system tłumienia drgań, co pozytywnie wpływa na komfort gry. Z kolei rama o przekroju 22 mm daje możliwość zachowania większej kontroli nad piłką i nadawania jej odpowiedniej rotacji, w szczególności podczas gry z głębi kortu.

 

Wady

Brak pokrowca: W zestawie nie znajdziemy pokrowca, który umożliwiłby bezpieczne przechowywanie rakiety i przenoszenie jej z miejsca na miejsce, np. na trening. Musimy dopasować go samodzielnie.

 

 

 

 

4. Rakieta do Tenisa Ziemnego Wilson Fusion Xl L3

 

Rakieta Wilson Fusion Xl L3 jest przeznaczona dla tenisistów ze średnim zamachem. Jej długość wynosi 69,6 cm, a powierzchnia główki to 723 cm2. Przedstawiony model jest wykonany z aluminium, a to sprawia, że nie jest ciężki (waży 274 g). Zastosowany układ strun to 16×19.

Sprzęt jest często wybierany przez początkujące osoby, które chcą doskonalić swoje umiejętności. Ponieważ główka jest bardzo duża, popełnienie niewielkich błędów przeważnie nie ma istotnego wpływu na przebieg gry. Model pozwala na centralne uderzenie piłki. Wygląda on estetycznie, ma czarno-czerwony kolor.

Rakieta znalazła się w naszym zestawieniu, ponieważ na jej temat opublikowano wiele pozytywnych komentarzy. Cieszy się popularnością nie tylko wśród osób marzących o karierze tenisisty, ale także tych grających rekreacyjnie. Model marki Wilson jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, więc nie zniszczy się w wyniku częstych treningów.

Model Wilson Fusion Xl L3 waży 274 g, wyprodukowano go z aluminium. Powierzchnia główki wynosi 723 cm2. Całkowita długość rakiety jest równa 69,6 cm.

 

Zalety

Dla początkujących graczy: Model jest polecany tenisistom, którzy dopiero rozpoczęli treningi. Co więcej, jest on odpowiedni również dla osób, które w tenisa ziemnego grają jedynie rekreacyjnie.

Solidność i lekkość: Ponieważ rakieta jest aluminiowa, nie waży dużo i można z łatwością utrzymać ją w dłoniach przez dłuższy czas czy wziąć większy zamach. Ponadto nie jest ona podatna na uszkodzenia.

Duża główka: Powierzchnia główki jest bardzo duża, a to oznacza, że popełnienie niewielkich błędów nie ma istotnego znaczenia na przebieg gry.

 

Wady

Nie dla doświadczonych graczy: Nie jest to sprzęt, który spełni oczekiwania bardziej doświadczonych tenisistów.

Brak pokrowca w zestawie: W zestawie nie ma pokrowca, dlatego trzeba go dokupić osobno, aby bezpiecznie podróżować z rakietą na treningi.

 

 

 

 

5. Rakieta Tenisowa Yonex Vcore Game

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć sprzętu Yonex Vcore Game, który jest przeznaczony dla osób początkujących. Waży on ok. 270 g, a jego długość wynosi 68,5 cm. Rakieta ma aerodynamiczną ramę, która zapewnia szybkość zamachu oraz większe pole optymalnego trafienia piłki.

Prezentowany model wyróżnia się zastosowaniem technologii Aero Trench. Umieszczone w górnej części główki przelotki są schowane, co pozwala na lepszą rotację piłki. Z kolei technologia New Aero Fin zmniejsza opór powietrza. Wpływa to pozytywnie na szybkość uderzenia.

Co na temat rakiety sądzą tenisiści? Twierdzą oni, że to bardzo dobry wybór dla mniej doświadczonych graczy, również juniorów w wieku od 12 do 14 lat. Model jest wyposażony w fabryczny naciąg, a w zestawie znajdziemy praktyczny pokrowiec. Co więcej, sprzęt wyprodukowano z wytrzymałych materiałów, m.in. grafitu.

Sprzęt Yonex Vcore Game ma długość równą 68,5 cm, a powierzchnia główki to 645 cm2. Rakieta waży ok. 270 g.

 

Zalety

Dla mniej doświadczonych graczy: Model jest dobrze przystosowany do potrzeb początkujących graczy. Jest on lekki i odpowiednio wyważony. Często wybierają go juniorzy w wieku 12 – 14 lat

Zastosowanie nowoczesnych technologii: W czasie produkcji rakiety wykorzystano kilka ciekawych technologii. Przykładem jest Aero Trench, czyli schowanie przelotek w górnej części główki, co wpływa na większą rotację piłki.

 

Wady

Przesuwające się struny: Jak zauważyli niektórzy gracze, struny stosunkowo często się przesuwają, więc trzeba pamiętać o ich poprawianiu w czasie treningu, co bywa uciążliwe.

Mało wytrzymała owijka: Owijka na rączce jest mało wytrzymała, dlatego szybko pojawiają się na niej nieestetyczne przetarcia.

 

 

 

 

Jak trzymać rakietę tenisową?

 

Sposób trzymania rakiety tenisowej ma duży wpływ na siłę uderzenia piłki. Każdy początkujący tenisista musi nauczyć się kilku podstawowych chwytów, aby swobodnie zmieniać rotację i szybkość uderzenia. Nie musisz zapisywać się na specjalne zajęcia, żeby dowiedzieć się, jak prawidłowo trzyma się rakietę tenisową. Cenne wskazówki na ten temat znajdziesz w tej części artykułu.

 

 

Płaszczyzny uchwytu rakiety

Przed rozpoczęciem nauki chwytania rakiety należy zapoznać się z jej budową. Na szczególną uwagę zasługuje rączka, którą dzieli się na 8 płaszczyzn. Dla ułatwienia numeruje się je cyframi od 1 do 8, zaczynając od samej góry (zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Wyznacznikiem do rozpoznawania poszczególnych chwytów jest położenie dwóch części wewnętrznej strony dłoni, czyli podstawy palca wskazującego i kłębika palca małego.

 

Jaki chwyt w grze w tenisa jest najważniejszy?

Za najważniejszy, a jednocześnie najbardziej podstawowy chwyt w tenisie ziemnym uznaje się ten określany mianem kontynentalnego (Continental Grip). Dawniej wykorzystywano go do wszystkich rodzajów uderzeń, obecnie tenisiści grają nim głównie serwis, lob, uderzenia defensywne i wolej.

Chwyt kontynentalny jest przez niektóre osoby nazywany młotkowym, ponieważ rakietę trzyma się w podobny sposób jak młotek w czasie wbijania gwoździ. Jak on wygląda? W przypadku praworęcznych graczy podstawa palca wskazującego powinna znaleźć się na krawędzi pomiędzy 2 a 3 płaszczyzną uchwytu, a leworęcznych – między 7 a 8 płaszczyzną. Kłębik małego palca powinien być położony odpowiednio na 2 lub 8 ściance.

 

Chwyty forhendowe

Forhend to uderzenie w piłkę z prawej strony, wewnętrzną stroną rakiety. Wyróżniamy kilka rodzajów tego chwytu. Każdy tenisista musi opanować w szczególności wschodni forhendowy (Eastern Forehand Grip). Aby go utworzyć, należy ułożyć podstawę palca wskazującego i kłębik małego palca na 3 płaszczyźnie (gracze praworęczni) lub na 7 płaszczyźnie (gracze leworęczni).

Żeby uderzyć wysoką piłkę lub nadać jej większej rotacji, możemy wykorzystać chwyt półzachodni forhendowy (Semi-Western Forehand Grip). W tym celu musimy złapać rakietę tak jak przy zwykłym chwycie wschodnim i lekko przekręcić dłoń w prawą stronę. To spowoduje, że podstawa palca wskazującego i kłębik palca małego znajdą się na krawędzi między 3 i 4 ścianką (u tenisistów praworęcznych) albo na krawędzi pomiędzy 6 i 7 ścianką (u tenisistów leworęcznych).

 

 

Chwyty bekhendowe

Bekhend jest uderzeniem z lewej strony (u osób leworęcznych z prawej), zewnętrzną stroną rakiety. Za najłatwiejszy do opanowania uznaje się chwyt bekhendowy oburęczny, inaczej Double-handed backhand grip. Jeśli to prawa ręka jest naszą dominującą, musimy ułożyć ją tak jak przy wspomnianym wcześniej chwycie kontynentalnym, w dolnej części trzonka. Lewa dłoń powinna znaleźć się wyżej i być ułożona tak jak do chwytu wschodniego forhendowego. U tenisistów leworęcznych wygląda to podobnie. Jedyna różnica polega na tym, że to lewa ręka jest ułożona jak w chwycie kontynentalnym, a prawa – jak we wschodnim forhendowym.

Podczas gry przydatny może się również okazać bekhend jednoręczny. Utworzenie go polega na ustawieniu dłoni tak jak przy chwycie kontynentalnym, przy czym musimy lekko przekręcić ją w lewą stronę. Oznacza to, że podstawa palca wskazującego powinna znaleźć się na 2, a kubik palca małego na 1 płaszczyźnie (niedaleko krawędzi między 1 i 2 ścianką, osoby praworęczne) lub kolejno na 8 i 1 płaszczyźnie (blisko krawędzi między 1 i 8 ścianką, osoby leworęczne).

Nauka gry w tenisa nie musi być trudna. Wystarczy, że nauczysz się opisanych chwytów i na podstawie przedstawionych wcześniej informacji o tym, jaka rakieta tenisowa jest polecana przez profesjonalistów, dobierzesz odpowiedni dla siebie sprzęt.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Rakieta Tenisowa Babolat Pure Aero 102253

 

Babolat Pure Aero 102253 to najdroższa nasza propozycja. Cena tej rakiety tenisowej zaczyna się od niecałych 700 złotych. Jest to nowość od firmy Babolat. Model ten posiada szereg udoskonaleń, które pozwolą graczowi lepiej wybić piłkę. Znajdziemy tutaj system AEROMODULAR2, czyli aerodynamiczny układ ramy, umożliwiajcy zwiększenie aerodynamiki ramy o 11% oraz prędkość piłki.

A to dzięki wbudowaniu systemu WOOFER w ramę rakiety. Kolejny system w tym sprzęcie to FSISPIN. System ten charakteryzuje się otwartym układem strun 16/19 oraz podłużnym kształtem przelotek na godzinie 6 i 12. Taka konstrukcja pozwala na większy ruch strun podczas uderzenia piłki, a co za tym idzie umożliwia jej lepszą rotację.

Ta rakieta tenisowa została stworzona z myślą o graczach z długim i średnim zamachem. Model ten będzie idealny dla tenisistów rozgrywających z głębi kortu.

Kupując prezentowany sprzęt otrzymamy również pokrowiec. Opinie o Babolat Pure Aero 102253 potwierdzają, że jest to bardzo dobra rakieta tenisowa. Użytkownicy wskazują, że jest ona dobrej jakości. Uważają również, że jest trwała.

Babolat Pure Aero 102253 to solidny sprzęt, z otwartym układem strun 16/19, który ma podłużny kształt przelotek. Produkt skierowany jest do tenisistów grających z głębi kortu, dla których ważna jest siła oraz rotacja.

 

Zalety

System AEROMODULAR2: Za sprawą systemy AEROMODULAR2, czyli aerodynamicznego układu ramy, mamy zapewnioną lepszą aerodynamikę i szybszą prędkość odbicia piłki.

Konstrukcja: Konstrukcja rakiety pozwala na większy ruch strun podczas uderzenia piłki, a to wpływa na rotację piłki i skuteczność gry. Poza tym należy zauważyć, że jest to stosunkowo lekki model.

Solidne wykonanie: Jak podkreślają konsumenci, jest to dobry, trwały sprzęt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Inwestując w ten model, wybierasz rakietę, która będzie Ci służyć przez wiele sezonów.

Pokrowiec: Kupując opisywany produkt, dostajesz w zestawie pokrowiec do jego przenoszenia. Jest to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale też sposób ochrony sprzętu przed uszkodzeniami mechanicznymi, do których może dojść właśnie w trakcie przewożenia rakiety.

Funkcjonalność: Jak zauważają konsumenci, prezentowany model jest bardzo funkcjonalny. Wynika to z faktu, że może służyć osobom bardzo doświadczonym lub też średniozaawansowanym.

 

Wilson Federer Control 103 L2 Wrt59460U2

 

Wilson Federer Control 103 L2 to model skierowany do osób rekreacyjnie grających w tenisa, a także do tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w tym sporcie. Model ten waży zaledwie 272 g i tym samym stanowi jedną z lżejszych propozycji na rynku. Powierzchnia główki tej rakiety wynosi 665 cm2, a układ strun to 16×20.

Prezentowany sprzęt jest wykonany z włókien węglowych, które zapewniają mu wysoką odporność na uszkodzenia. W produkcji tej rakiety wykorzystano technologię BLX, PWS i MIDPUS HEAD. To dzięki nim rakieta jest bardzo stabilna, zapewnia dynamiczną i precyzyjną grę i świetną rotację. Sprzęt ten cechuje świetne wyważenie i odpowiednia długość ramy, co zapewnia mocną, pewną grę.

Rakieta Wilson Federer Control 103 L2 zyskała uznanie wielu konsumentów. Przede wszystkim ze względu na niską cenę i świetny stosunek ceny produktu do jego jakości.

Dobra rakieta tenisowa do 100 zł to Wilson Federer Control 103 L2. Jest to model dla osób początkujących i tych, którzy tylko rekreacyjnie grają w tenisa. Sprzęt ten waży 272 gramy, a jego układ strun to 16×20.

 

Zalety

Lekkość: Jest to lekki sprzęt, dlatego też gra nim będzie dla osoby początkującej bardziej komfortowa i nie będzie wiązała się z poważniejszymi urazami, czy też zbytnim obciążeniem, które skutkuje zakwasami.

Wykonanie: Ponieważ rakieta jest wykonana z włókien węglowych, jest ona wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Cena: Niewątpliwą zaletą prezentowanej rakiety jest jej cena. Model ten kosztuje mniej niż 100 zł, dlatego tak często jest on wybierany przez początkujących tenisistów, którzy na początku swojej przygody nie chcą inwestować w drogi sprzęt.

Zastosowane technologie: Przy produkcji tego sprzętu zastosowano najnowocześniejsze technologie. To za ich sprawą mamy zapewnioną lepszą rotację, dynamikę gry oraz łatwiejszą kontrolę nad piłką.

 

Wady

Tylko dla początkujących: Ze względu na układ strun, powierzchnię rakietki oraz konstrukcję jest to sprzęt przeznaczony wyłącznie dla osób niedoświadczonych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tenisem.

 

Rakieta do tenisa ziemnego Wilson Blade 98S

 

Nasze zestawienie rozpoczniemy od Wilson Blad 98S. Całkowita długość tej rakiety tenisowej wynosi 68,5 cm natomiast jej waga 294 gram. Powierzchnia główki to 632 cm2, układ strun to 18/16, a jej balans wynosi 33 cm. Model ten jest przeznaczony dla doświadczonych tenisistów, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Każdy będzie mógł dobrać odpowiedni rozmiar, gdyż w sprzedaży dostępne są w 3 wielkościach.

Jednak, jak wskazuje producent, rakieta została zaprojektowana z myślą o graczach o średnim i długim zamachu. Na pewno sprzęt zadowoli osobę, która poszukuje dynamiki i komfortu podczas gry, a to za sprawą AmpliFeel Technology. Producent zastosował w tej rakiecie technologię Spin Effect Technology, tzw.

SET, który pozwala graczowi nadać piłce o 200 obrotów więcej. Tym samym zmniejsza szanse wybicia piłki na aut. W tym modelu znajdziemy również technologię Parallel Drilling, która zapewnia większy sweetspot i pozwala przekazać większą energię piłce podczas uderzenia, oraz System Amplifeel filtrujący drgania generowane podczas odbicia piłki.

Niektórzy używający ten model mówią o nim, że jest to najlepsza rakieta tenisowa. Przekazują oni, że sprzęt jest wygodny i pozwala osiągnąć lepsze wyniki w grze.

Wilson Blad 98S to rakieta tenisowa, która waży 294 gramy. Jej długość całkowita wynosi 68,5 cm, natomiast powierzchnia główki to 632 cm2, a układ strun to 18×16. Model ten jest solidny, często wybierany przez bardziej zaawansowanych tenisistów.

 

Zalety

Funkcjonalność: Jest to funkcjonalny produkt, który może służyć osobom średnio zaawansowanym i bardzo doświadczonym w grze w tenisa. Poza tym mogą z niego korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Warto też wspomnieć, że sprzęt dostępny jest w 3 różnych rozmiarach.

Zastosowane technologie: Przy produkcji sprzętu producent wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, jak chociażby Spin Effect Technology, która pozwala nadać piłce o 200 obrotów więcej. Innym, ciekawym rozwiązaniem jest system eliminujący drgania, czy technologia Parallel Drilling gwarantująca większy sweetspot.

Wygoda: Wiele osób podkreśla, że prezentowany sprzęt jest nie tylko solidny, ale również bardzo wygodny.

 

Wady

Cena: Nie jest to najdroższy produkt na rynku, ale jeśli szukasz czegoś na sam początek swojej przygody z tenisem zakup może być zbyt kosztowny.

 

Rakieta tenisowa Head MX Attitude Pro 234825

 

Head Mx Attitude Pro to rakieta odpowiednia dla początkujących i średnio zaawansowanych graczy.  Sprzęt ten został tak zaprojektowany, aby umożliwić doszlifowanie techniki gry osobom początkującym lub też średniozaawansowanym. Poza tym rakieta jest bardzo lekka – waży 270 g , a przy tym jest odporna na uszkodzenia. Model ten został wykonany w technologii Metallix, co zapewnia lekkość i trwałość. W efekcie nawet osoba niewprawiona w grze nie musi się obawiać, że sprzęt zostanie uszkodzony.

Rama prezentowanego produktu ma 22 mm, co zapewnia doskonałe czucie oraz precyzyjną kontrolę. Klasyczny układ strun 16×19 daje nam gwarancję dobrej rotacji oraz wygodę w czasie gry. Wielkość główki tego modelu to 645 cm2, balans (bez naciągu) wynosi 330 mm, natomiast długość sprzętu to 685 cm.

Produkt ten sprzedawany jest w zestawie z pokrowcem do przenoszenia. Model cechuje wysoka jakość wykonania. Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że jest to solidna rakieta, dostępna w atrakcyjnej cenie.

Head Mx Attitude Pro to solidna i lekka rakieta skierowana do osób początkujących. Model ten ma klasyczny układ strun, czyli 16×19. Jego wielkość to 645 cm2, a długość wynosi 685 cm.  

 

Zalety

Lekkość: Jest to najlżejsza propozycja w naszym zestawianiu. Gra prezentowaną rakietą nie będzie zbyt trudna dla osoby początkującej.

Zastosowane technologie: Sprzęt tej jest dość solidny, zwłaszcza jeśli chodzi o jego ramę. Jest to zasługa zastosowania najnowszych technologii.

 

Wady

Tylko dla początkujących: Jest to sprzęt, który skierowany jest raczej do osób niedoświadczonych. Zapewnia on kontrolę i rotację, ale tylko na początkowym etapie przygody z tenisem.

Jakość strun: Chociaż sama rama sprzętu jest bardzo solidna, niektórzy zauważają, że struny w tym modelu nie są najlepsze.

 

Head Junior Novak 25 232962

 

Head Junior Novak 25 232962 to kolejna propozycja, tym razem dla młodszych tenisistów. Jej całkowita długość to 635 mm, a rozmiar główki wynosi 690 cm2. Będzie to więc idealny model dla juniorów. Producent wskazuje, że rozmiar rakiety będzie idealny dla tenisistów o wzroście od 125 cm do 140 cm.

Układ strun w tej rakiecie tenisowej wynosi 16/19. Dodatkowo jest to lekki model. Dzięki aluminiowej ramie wynosi tylko 210 gramów. Jeśli chcielibyście zarazić swoje dziecko grą w tenisa, będzie to idealny model. Nie tylko ze względu na rozmiar, lecz również na cenę.

Rakietę kupimy za mniej niż 100 zł. Wraz z rakietą otrzymamy również pokrowiec ¾, który pomoże nam ją zabezpieczyć podczas transportu. To, że jest to dobra i tania rakieta tenisowa potwierdzają również opinie osób, które zdecydowały się na jej zakup. Oprócz atrakcyjnej ceny, użytkownicy wskazują także jej dobrą jakość. Podają też, że sprzęt jest trwały i bardzo wygodny w użytkowaniu.

 

Head PCT Speed 232123

 

Jeśli szukasz rakiety do tenisa dla dorosłego gracza, który dopiero zaczyna swoją przygodę w tym sporcie to Head PCT Speed 232123 może być odpowiednim wyborem. Jest to sprzęt, który bez problemu zakupimy poniżej 200 zł. Jego całkowita długość wynosi 698 mm. Rozmiar główki tego modelu to 680 cm2. Natomiast układ strun to 16/19, a balans tej rakiety wynosi 330 mm.

Rama została wykonana z połączenia grafitowo – kompozytowego, dzięki temu jest ona odporna na uderzenia oraz lekka. Jej waga to tylko 295 gram. Wraz z rakietą otrzymamy pokrowiec ¾. Pozwoli on odpowiednio zadbać o nasz sprzęt, by służył nam jak najdłużej. Pokrowiec przyda się również podczas transportu naszej rakiety. Opinie o rakietach tenisowych Head PCT Speed 232123 są bardzo pozytywne.

Konsumenci, którzy nabyli ten produkt przekazują, że sprzęt jest idealny dla początkujących tenisistów. Dodatkowo w komentarzach znajdziemy informacje, że rakieta jest wyposażona w wygodną rączkę oraz, że pozwala popracować graczowi nad swoją techniką.

 

Head TI.Tornado

 

Nasz ranking rakiet tenisowych kończymy produktem Head TI.Tornado. Ze względu na swoją atrakcyjną cenę, jest to idealna rakieta tenisowa dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tenisem ziemnym. Według zapewnień producenta sprzęt będzie doskonały do ćwiczenia techniki również średniozaawansowanych graczy. Model ten możemy nabyć za niecałe 100 zł.

Długość całkowita rakiety wynosi 68,5 cm, a powierzchnia główki 670 cm2. Sprzęt przeznaczony jest dla osób o krótkim lub średnim zamachu. Rakieta ta będzie idealna zarówno dla dorosłych graczy, jak i dla dzieci. A dzięki odpowiedniemu układowi otwartemu strun 16/19 daje tenisiście możliwość odpowiedniej rotacji piłki. Całość waży 277 gram.

Ta stosunkowo niewielka waga jest zasługą aluminiowej ramy. Kupując Head TI.Tornado w zestawie otrzymamy rakietę oraz pokrowiec, który pozwoli utrzymać sprzęt w doskonałej kondycji. Rakieta tenisowa zyskała pozytywne recenzje wśród użytkowników.

Wskazują oni, że jest doskonała do rekreacyjnej gry w tenisa. Dodatkowo konsumenci przekazują, że model ten zapewnia dużą stabilność podczas gry.    

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments