contact
contact

Ranking 10 najlepszych rękawic MMA w 2023

Ostatnio aktualizowane: 24.09.23

 

Rękawice MMA – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Podczas treningu sztuk walki przydadzą się dobre i wytrzymałe rękawice. Polecanym przez użytkowników produktem jest model DBX Bushido ARM-2014a. Rękawice mają szerokie zapięcie na rzep, które nie tylko ułatwia zakładanie, ale także usztywnia nadgarstek. Model Bushido można wykorzystywać zarówno podczas treningów, jak i na sparingach z przeciwnikiem. Rękawice odpowiednio chronią dłonie i amortyzują uderzenia. Warto rozważyć także zakup modelu Venum Challenger. Rękawice są odporne na pęknięcia, wykonano je solidnie z dobrej jakości materiałów. Chronią dłoń i nie ograniczają ruchów. Nadgarstek w rękawicach jest odpowiednio usztywniony, co zapobiega kontuzjom. Model Venum zapewnia właściwą wentylację powietrza, dzięki czemu dłonie nie pocą się podczas treningu. 

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Rękawice Bushido wykonano z wytrzymałego materiału, odpornego na przetarcia i pęknięcia. Szerokie zapięcie stabilizuje i usztywnia nadgarstek. Rękawice sprawdzają się na treningach i sparingach. Wkładka z gęstej pianki amortyzuje uderzenia i chroni przed urazami. W modelu Bushido również kciuk jest odpowiednio chroniony.

Wady

Rzep w rękawicach łatwo się niszczy i rozpina podczas treningów. Ponadto osoby o małych dłoniach, szczególnie kobiety, mają problem z odpowiednim dopasowaniem rozmiaru rękawic.

Podsumowanie

Do codziennych treningów dobrze sprawdzą się rękawice MMA Bushido, które są wytrzymałe i wygodne. Produkt można stosować również podczas sparingów z przeciwnikiem. Zapięcie jest wygodne, umożliwia założenie rękawic bez pomocy drugiej osoby. Ponadto właściwie usztywnia nadgarstek, dzięki czemu zapobiega zwichnięciom i urazom.

Drugi wybór

Zalety

Zaletą rękawic Venum jest estetyczny design, który spodoba się każdemu. Model wykonano z trwałego materiału, który nie pęka pod wpływem uderzeń. Rękawice nie krępują ruchów i umożliwiają chwytanie przedmiotów. Produkt zapewnia odpowiednią wentylację powietrza, która zmniejsza potliwość dłoni w czasie treningu. Rękawice zapobiegają otarciom.

Wady

Produkt nie osłania zgięć palców, przez co łatwo jest otrzeć skórę o przyrządy treningowe. Ponadto brakuje dodatkowej ochrony w okolicach kciuka, co często prowadzi do kontuzji palca.

Podsumowanie

Warto wybrać rękawice Venum, ponieważ są wygodne, wytrzymałe i odpowiednio amortyzują uderzenia. Sprawdzają się do ćwiczeń na sprzętach treningowych. Specjalna wkładka zapobiega urazom oraz otarciom. Produkt zmniejsza potliwość dłoni podczas wysiłku, dzięki czemu wewnątrz nie rozwijają się bakterie.

Rozważ też

Zalety

Rękawice wykonano z syntetycznej skóry, która jest elastyczna, a tym samym odporna na przetarcia i pękanie. Konstrukcja z otwartym wnętrzem zapewnia odpowiednią wymianę powietrza, co zmniejsza pocenie się dłoni, a tym samym zapobiega rozwojowi bakterii. Rękawice są wygodne, dobrze dopasowują się do kształtu ręki. Szerokie zapięcie stabilizuje nadgarstek.

Wady

Rzep w rękawicach Bushido E1V8 - M łatwo się rozpina, co jest uciążliwe podczas treningów, ponieważ trzeba często poprawiać zapięcie. Trudno dobrać właściwy rozmiar rękawic.

Podsumowanie

Jeśli szukasz dobrych rękawic do trenowania MMA, dobrym wyborem będzie model Bushido. Rękawice wykonano z wysokiej jakości materiału, który nie pęka podczas uderzeń. Ponadto wypełnienie zapobiega urazom dłoni. Wnętrze z miękkiego materiału chroni przed otarciami i nie uczula. Dzięki temu rękawice Bushido zapewniają duży komfort podczas treningu.

 

 

10 najlepszych rękawic MMA. Opinie w 2023 roku

 

Jeśli pasjonujesz się sztukami walki i chcesz zacząć treningi, niezbędny będzie odpowiedni sprzęt. Podobnie jak w boksie, do treningów MMA potrzebujesz rękawic. W sklepach można znaleźć wiele różnych modeli, dlatego wybór najlepszego może być trudny. Nasz ranking rękawic MMA pozwoli Ci znaleźć sprzęt dopasowany do swoich potrzeb, który zapewni Ci wygodę i bezpieczeństwo.  

 

Rękawice Sparingowe MMA

 

1. Rękawice MMA, Sparingowe, na Worek DBX Bushido ARM-2014a 

 

Do regularnego trenowania warto mieć rękawice MMA sparingowe, na worek DBX Bushido ARM-2014a. Wykonano je z materiału Flex PU, który jest wytrzymały, odporny na przetarcia i pęknięcia. Model Bushido jest czarny z czerwonymi elementami, dlatego spodoba się każdemu. Zapięcie na nadgarstku umożliwia łatwe i wygodne założenie rękawic oraz dopasowanie ich do swoich preferencji. Rękawice sprawdzą się zarówno do walki z przeciwnikiem, jak i do treningów na sprzęcie.

Rękawice sparingowe MMA mają dodatkowe usztywnienie nadgarstka, które chroni przed kontuzjami. Specjalne wkładki wykonano z pianki o dużej gęstości, dzięki czemu są wygodne i chronią przed zwichnięciem. Również na kciuku zastosowano dodatkową ochronę w postaci osłony z miękkiej gąbki. W efekcie palec nie jest narażony na otarcia i kontuzje. Rękawice pozwalają swobodnie zacisnąć dłoń w pięść, co umożliwia ich specjalne wyprofilowanie. Wnętrze jest miłe w dotyku i zapobiega otarciom.

Sportowcy, którzy korzystają z produktu Bushido podczas treningów, podkreślają, że są to dobre rękawice MMA. Zapewniają wygodę i bezpieczeństwo, nie krępują ruchów i odpowiednio dopasowują się do kształtu dłoni.  

 

 

 

 

Rękawice MMA Venum

 

2. Venum Rękawice MMA Chwytne Challenger

 

Jeśli szukasz wygodnych rękawic do treningów MMA, może zainteresować Cię model Venum Challenger. Ma czarno-biały design z logo producenta, dzięki czemu podoba się wielu osobom. Rękawice wykonano z trwałego materiału, który nie pęka podczas uderzeń. Skonstruowano je w taki sposób, że nie krępują ruchów i umożliwiają swobodne chwytanie przedmiotów. Odpowiednia wentylacja powietrza i technologia odprowadzająca wilgoć chronią przed nadmiernym poceniem się dłoni.

Model Challenger jest wygodny, dobrze dopasowuje się do kształtu dłoni. Rękawice MMA Venum nie powodują otarć i podrażnień skóry. Materiał ma właściwości antybakteryjne, zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii. Rzepy można wygodnie zawinąć wokół nadgarstków, dzięki czemu założenie rękawic jest proste i nie wymaga pomocy drugiej osoby. Rękawice dobrze chronią dłonie przed urazami. Dodatkowe zabezpieczenie na kostkach pozwala uniknąć nieprzyjemnych otarć skóry.

Opinie o rękawicach MMA Venum wystawione przez konsumentów są pozytywne. Model Challenger jest wygodny, nie krępuje ruchów i zapewnia bezpieczeństwo. Dłonie są chronione przed urazami i otarciami, a rzep dobrze stabilizuje nadgarstek.  

 

 

 

 

Rękawice MMA

 

3. Rękawice Treningowe do MMA DBX Bushido E1V8 – M 

 

Estetyczne rękawice treningowe do MMA DBX Bushido E1V8 – M sprawdzą się dla każdego. Są odpowiednie zarówno dla profesjonalnych zawodników, jak i dla osób początkujących. Rękawice wykonano ze skóry syntetycznej, która została dodatkowo wzmocniona. W efekcie materiał jest odporny na przetarcia i pękanie. Otwarte wnętrze zapewnia odpowiednią wentylację powietrza, co zapobiega poceniu się dłoni. Rękawice treningowe MMA nie krępują ruchów i umożliwiają swobodne chwytanie przedmiotów.

W rękawicach zastosowano dodatkową osłonę kciuka, która chroni przed urazami i otarciami. Wydłużony rzep pozwala kilkukrotnie owinąć nadgarstek, co go stabilizuje i zapewnia ochronę. Rękawice wypełniono pianką o dużej gęstości, która zabezpiecza dłonie przed kontuzją. Wypełnienie amortyzuje wszelkie uderzenia i zapobiega otarciom. Elegancki, czarno-złoty design spodoba się każdemu. Rękawice są solidne, wykończono je z dbałością o detale.  

Konsumenci, którzy wybrali rękawice MMA Bushido, są zadowoleni z zakupu. Są one trwałe i wytrzymałe, dobrze chronią dłoń i nadgarstek przed urazami. Miękki materiał nie ociera skóry, a wypełnienie z pianki odpowiednio amortyzuje uderzenia.  

 

 

 

 

Rękawice MMA Everlast

 

4. Everlast Rękawice Grapplingowe MMA P663

 

Funkcjonalne rękawice grapplingowe MMA Everlast P663 przydadzą się podczas każdego treningu. Wygodna konstrukcja, która nie krępuje ruchów, sprawia, że można wykorzystać je do wielu różnych ćwiczeń. Rękawice wykonano ze skóry syntetycznej, która jest elastyczna, dzięki czemu nie pęka. Czarno-złota kolorystyka zapewnia uniwersalność modelu Everlast, który może być wykorzystywany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. 

Rękawice MMA Everlast wykorzystują technologię EverCool, która odprowadza wilgoć i zapewnia dobrą wentylację. W rezultacie dłoń nie poci się podczas treningów, co zapobiega również otarciom skóry. Szeroki rzep zapewnia stabilność nadgarstka, eliminując ryzyko kontuzji. Wypełnienie chroni dłoń przed urazami i amortyzuje uderzenia, co potwierdził niejeden test rękawic MMA Everlast, przeprowadzony przez sportówców. Osłona na palcach nie krępuje ruchów, zapewnia swobodne zgięcie dłoni i chwytanie przedmiotów. Wnętrze rękawic jest miłe w dotyku i nie uczula. 

Konsumenci są zadowoleni z zakupu rękawic MMA Everlast, ponieważ są wygodne, dobrze chronią dłoń i zapobiegają urazom. Skóra, z której je wykonano, jest trwała i nie pęka, a wypełnienie amortyzuje nawet bardzo silne uderzenia.  

 

 

 

 

Rękawice MMA UFC

 

5. Treningowe Rękawice Chwytne MMA UFC Grapling 

 

Zachęcamy do rozważenia zakupu chwytnych, treningowych rękawic MMA UFC Grapling. Modele tego producenta są stosowane przez sportowców na całym świecie, również zawodowców walczących w zawodach UFC. Rękawice wykonano z ekologicznej skóry, która jest odporna na pęknięcia. Wkład jest odpowiednio wyprofilowany, dzięki czemu dobrze amortyzuje uderzenia i jednocześnie nie ogranicza ruchów. Rękawice umożliwiają chwytanie przedmiotów i komfortowe zginanie palców.

Wkład o dużej gęstości zapewnia dobrą ochronę przed otarciami i urazami. Rękawice MMA UFC muszą być wytrzymałe i zapewniać bezpieczeństwo. Dlatego model Grapling zapobiega nadmiernemu poceniu się dłoni, dzięki czemu wewnątrz nie rozwijają się bakterie. Ponadto rękawice mają miłe w dotyku wnętrze, które nie powoduje otarć na skórze. Szerokie rzepy zapewniają stabilność i odpowiednie usztywnienie nadgarstka. Rękawice mają czarno-czerwony design z dużym logo producenta na przodzie.

Osoby, które zdecydowały się na zakup modelu treningowego, są zadowolone z wyboru. Są to dobre i tanie rękawice MMA, które chronią dłoń przed urazami i odpowiednio amortyzują uderzenia. Miękki w dotyku materiał zapobiega otarciom.  

 

 

 

 

6. Dragon Sports Chwytne Grapplingowe Dragon Mma 205306

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci produkt Dragon Sports 205306.  Są to dwukolorowe rękawice chwytne przeznaczone do wolnej walki.

Model ten wykonany jest ze skóry syntetycznej i posiada specjalną, piankową wkładkę, która tłumi uderzenia. Warstwa zewnętrzna doskonale amortyzuje ciosy, z kolei środek wyłożony jest miękkim, przyjemnym dla skóry materiałem, który zapobiega otarciom. Dobre usztywnienie nadgarstka zapewnia mocny rzep. Zmniejsza on również ryzyko wystąpienia kontuzji.

Rękawice szybko się zakłada i zdejmuje dzięki dodatkowemu ściągaczowi. Model ściśle przylega do dłoni i zapewnia swobodę ruchów dzięki odkrytym, wewnętrznym częściom dłoni i kciukom. Chwyty nie są skrępowane, a użytkownik ma możliwość wykonania wszelkich manewrów potrzebnych do obrony i ataku.

Model ten dostępny jest w rozmiarach M, L i XL. Wymiary rzepu to: długość – 22 cm i szerokość – 6 cm. Produkt zdobył wiele pochlebnych recenzji. Umieszczane w Internecie opinie wskazują na to, że model ten jest wygodny w użytkowaniu i nie niszczy się zbyt szybko.

 

 

 

 

7. Everlast Prime Strikingowe Do MMA

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć produktu Everlast Prime. Są to profesjonalne rękawice treningowe, które zapewniają maksymalną amortyzację i ochronę dłoni.

Produkt został wykonany z wysokiej jakości skóry syntetycznej. Wypełniony jest on specjalną pianką, która tłumi uderzenia i zabezpiecza dłoń. Dodatkowo hamuje ona rozwój bakterii, eliminuje przykry zapach i wydłuża czas użytkowania. Wszyte panele usztywniają nadgarstek, zapewniając stabilność i zmniejszając ryzyko wystąpienia kontuzji. Wewnętrzna część dłoni jest odkryta, dzięki czemu ruchy są całkowicie swobodne, a siła uścisku zwiększona.

Stabilne dopasowanie rękawic oraz ich wygodne zakładanie i zdejmowanie zapewnia funkcjonalny rzep. Prezentowany model dostępny jest w rozmiarach S, M, L i XL. Mimo nieco wyższej ceny, produkt cieszy się dużą popularnością wśród kupujących. Twierdzą oni, że łączy on w sobie wygodę i funkcjonalność, jest wygodny i wytrzymały.

 

 

 

 

8. Manto Skórzane Rękawice do MMA Czarno-żółte L

 

Jeśli szukasz rękawic najwyższej jakości, które nadają się zarówno do treningów, jak i profesjonalnych walk MMA, model Manto Czarno-żółte powinien Cię zainteresować.

Produkt ten wykonany jest w 100% z wysokogatunkowej skóry syntetycznej i posiada zapięcie z podwójną regulacją. Dzięki wzmocnionej budowie w kształcie litery T doskonale amortyzuje i stabilizuje dłoń oraz zabezpiecza ją przed otarciami i kontuzjami. Palce w tym modelu są odkryte, dzięki czemu zawodnik ma zapewniony pewny i mocny chwyt. Produkt dostępny jest w dwóch rozmiarach: L i XL.

Opinie o rękawicach MMA tego producenta są bardzo pozytywne. Klienci doceniają również opisany wyżej wariant ze względu na jego nowoczesny charakter i wygodę w użytkowaniu. Twierdzą oni, że wzmocnione szwy oraz budowa rękawic zapewniają wytrzymałość oraz idealne dopasowanie do dłoni.

 

 

 

 

9. Meteor Rękawice do MMA Kango 30980-30983

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Meteor Kango 30980-30983. Są to skórzane rękawice  treningowe, przeznaczone do walk MMA.

Spód produktu pokryto bardzo delikatną skórą, która umożliwia pewny uścisk oraz łatwe chwytanie. Z kolei jego wierzch wypełniony jest specjalnym układem pianek, który świetnie amortyzuje uderzenia. Nadgarstek jest bardzo dobrze usztywniony, co sprawia, że zawodnik nie musi martwić się o wystąpienie kontuzji. Palce w tym modelu są odkryte, co zapewnia pewny i mocny chwyt oraz pełną swobodę ruchów.

Produkt zapinany jest na elastyczny rzep, dzięki czemu można go łatwo dopasować niemal do każdego rozmiaru dłoni. Ponadto, te dobre i tanie rękawice MMA są bardzo dobrze wyprofilowane, lekkie i wygodne. Klienci cenią ten model przede wszystkim za dobry stosunek ceny do jakości, wytrzymałość i solidne wykonanie. Użytkownicy zgodnie twierdzą, że zapewnia on maksymalne bezpieczeństwo walki.

 

 

 

 

10. Professional Fighter Rękawice Mma F1

 

Wiele osób uważa, że Professional Fighter F1 to godny polecenia produkt. Są to profesjonalne rękawice treningowe polecane są wszystkim osobom uprawiającym sporty walki.

Model ten wykonany jest z wysokiej jakości skóry naturalnej, gwarantującej jego trwałość i odporność na ścieranie. Wypełniono go średnio miękką pianką, która po zaciśnięciu pięści nadaje wyjątkowy kształt. Kostki dłoni są chronione wypełnieniem o podwójnej grubości.

Produkt wyposażony jest w długi pasek zakończony rzepem, który skutecznie usztywnia nadgarstek. Wszystkie palce oraz wewnętrzna strona dłoni są odkryte, dzięki czemu zawodnik ma zapewniony pewny chwyt. Od środka rękawice obszyte są miękkim poliestrem, umożliwiającym szybkie odparowywanie wilgoci.

Model ten dopasowuje się do dłoni, jest lekki i wytrzymały. Możemy nabyć go w rozmiarach M, L i XL. Jego estetyczna kolorystyka czerni, bieli i elementów czerwonych wyróżnia go na tle innych, dostępnych na rynku wariantów. Konsumenci zgodnie uznają, że jest to produkt uniwersalny, cechujący się wysoką jakością oraz pełną funkcjonalnością.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jakie rękawice MMA kupić?

 

Trenując sztuki walki, trzeba odpowiednio zabezpieczyć się przed kontuzjami dłoni. Dlatego zarówno podczas ćwiczeń ze sprzętem, jak i w czasie walki z przeciwnikiem niezbędne są dobre rękawice. Inny model sprawdza się w boksie, a inny podczas treningu MMA. Wybór odpowiednich rękawic może być trudny, istnieje wiele kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu. Nasz przewodnik pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Rodzaj rękawic MMA

Jeśli nie wiesz, jakie rękawice MMA wybrać, zastanów się, do czego będą Ci one potrzebne. Modele dzieli się na sparingowe i treningowe. Drugi rodzaj przeznaczony jest do ćwiczeń na sprzętach. Rękawice treningowe mają przede wszystkim za zadanie chronić Twoje dłonie przed urazami i otarciami. Są wzmacniane na nadgarstkach i kostkach, ponieważ worki treningowe i tarcze są ciężkie i twarde. Rękawice treningowe nie powinny krępować ruchów, ponieważ wykorzystywane są do nauki ciosów i konkretnych manewrów. Dlatego powinny być wygodne, dobrze dopasowane i lekkie. Warto do treningów wybrać modele, które mają odsłoniętą wewnętrzną część dłoni oraz palce, ale są jednocześnie wzmocnione na nadgarstkach i osłaniają kciuk.

Najlepsze rękawice MMA do sparingu z partnerem muszą chronić nie tylko Ciebie, ale również Twojego przeciwnika. Mają one zwykle dodatkowe wypełnienie, które amortyzuje ciosy. Ponadto są masywniejsze niż modele treningowe i najczęściej mają zabudowaną również wewnętrzną część. 

 

Rozmiar

Kolejną ważną kwestią, która decyduje o tym, jakie są najlepsze rękawice MMA, jest odpowiednio dobrany rozmiar sprzętu. Właściwe dopasowany model powinien przylegać do dłoni, tak aby rękawica nie zmieniała położenia podczas walki lub treningu. Sprzęt nie może jednak powodować dyskomfortu ani krępować ruchów. Dlatego przed dokonaniem zakupu trzeba zmierzyć swoją dłoń i odpowiednio dobrać rozmiar. Zwykle oznaczony jest on literą w skali od M do XL. Podczas zakupów w sklepach online warto kierować się tabelą rozmiarów podaną przez producenta i zmierzyć dłoń zgodnie z zawartymi tam wskazówkami. Kupując stacjonarnie, można każdy model założyć i dopasować do swoich dłoni.

 

Materiał

Rękawice MMA są narażone na częste uszkodzenia i pęknięcia, ze względu na dużą siłę uderzeń w twarde przedmioty, takie jak worki i tarcze treningowe. Dlatego wybierając model dla siebie, warto zdecydować się na produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Zewnętrzną część rękawic zwykle wykonuje się z ze skóry syntetycznej. Charakteryzuje się ona dużą wytrzymałością na pękanie, ponieważ jest twarda i elastyczna. Warto zwrócić także uwagę na materiał wewnątrz rękawic. Powinien być miły w dotyku, aby nie ocierał skóry. Materiał nie może także uczulać. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tkaniny, która zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii.

System wentylacji

Dłoń podczas treningu mocno się poci wewnątrz rękawicy, co może prowadzić do otarć, dyskomfortu, a nawet rozwoju bakterii. Dlatego warto wybrać model, który zapewnia odpowiednią wentylację powietrza oraz odprowadzanie wilgoci. Rękawice z otwartym wnętrzem umożliwiają swobodny przepływ powietrza. Jednak w przypadku modeli zabudowanych, warto zwrócić uwagę, czy producent wyposażył je w oddychające materiały.

 

Ceny rękawic MMA

Rękawice MMA w dobrych cenach dostępne są w wielu sklepach ze sprzętem sportowym, stacjonarnie oraz online. Koszt zakupu różni się w zależności od przeznaczenia produktu, czy jest on wykonany z myślą o treningach, czy sparingach. Na cenę wpływa także materiał oraz kształt rękawic. Najtańsze modele bez ochrony na kciuk można znaleźć już za ok. 60 zł. Rękawice osłaniające palce i zapewniające dobrą amortyzację uderzeń dostępne są w cenie ok. 80 zł. Za modele znanych firm, polecanych przez sportowców, odpowiednie na każdym poziomie zaawansowania, trzeba zapłacić więcej. Koszt zakupu markowych rękawic to ok. 150 zł. Wykonane one są jednak solidnie, z dbałością o detale, wykorzystując wysokiej jakości materiały.  

 

 

FAQ

 

P1: Jak dobrać rozmiar rękawic MMA?

Rękawice do treningu MMA powinny być odpowiednio dobrane do wielkości dłoni, aby dobrze do niej przylegały, ale nie krępowały ruchów. Większość modeli dostępna jest w rozmiarze od M do XL. Aby wybrać właściwy produkt, szczególnie dokonując zakupu online, należy zmierzyć swoją dłoń. Tabele rozmiarów zwykle podane są przez producenta obok sprzedawanych rękawic. Warto postępować zgodnie ze wskazówkami podanymi przez sprzedawcę podczas mierzenia dłoni, aby mieć pewność, że wybrany produkt będzie dobrze dopasowany. Rękawice powinny przylegać do ręki, umożliwiając jednak swobodny ruch i zgięcie palców. Podczas zakupów w sklepach stacjonarnych, wybór odpowiedniego modelu jest łatwiejszy, ponieważ każdy produkt można zmierzyć. 

P2: Gdzie można kupić rękawice MMA?

Rękawice do treningu sztuki walki MMA są niezbędne podczas wykonywania ćwiczeń na sprzętach, jak również podczas sparingów z przeciwnikami. Warto zainwestować w odpowiedni model sprawdzonego producenta, polecanego przez innych użytkowników. Rękawice mają za zadanie przede wszystkim chronić i zapewnić komfort, dlatego powinny być dobrze wykonane i solidne. Warto poszukać odpowiednich modeli w sklepach ze sprzętem sportowym. W ofercie takich marketów można znaleźć produkty w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, dlatego każdy z pewnością znajdzie odpowiednie rękawice dla siebie. Sprzętu sportowego można poszukać także online, w sklepach i na aukcjach internetowych. Wybierając taki sposób zakupów, można porównać oferty i zapoznać się z opiniami konsumentów. 

 

P3: Ile kosztują rękawice MMA? 

Koszt zakupu rękawic MMA zależy od materiału, z którego je wykonano, producenta oraz zastosowanych zabezpieczeń przed urazami. Najtańsze modele można znaleźć za mniej niż 100 zł. Za rękawice znanych firm, wykorzystywane także przez zawodowych sportowców, trzeba jednak zapłacić więcej. Ceny popularnych i cenionych przez użytkowników rękawic często przekraczają 100 zł. Jest to jednak inwestycja na długi czas, a dobre modele zapewniają bezpieczeństwo podczas treningów i sparingów. Dlatego na rękawicach do sztuk walki nie warto oszczędzać, powinny być one wykonane z wysokiej jakości materiałów, trwałych i wytrzymałych. Dzięki temu unikniesz kontuzji, otarć skóry i nieprzyjemnych urazów palców i nadgarstka. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ