Ranking 10 najlepszych rolek damskich w 2023

Ostatnio aktualizowane: 02.10.23

 

Rolki damskie – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chcesz znaleźć dla siebie dobrej jakości rolki damskie, ale nie masz czasu na porównywanie wszystkich dostępnych na rynku produktów? Przeczytaj ten ranking, z którego dowiesz się, które modele są najlepsze. Polecanym modelem są Rolki Fitness Damskie Oxelo FIT500 odpowiednie dla osób początkujących i do jady rekreacyjnej. Pięty są amortyzowane, a system zapinania odpowiednio mocny. Na prawej rolce znajduje się hamulec. Wśród polecanych modeli znalazły się także rolki K2 Skate Fitness Kinetic 80 Pro W II z kółkami o twardości 80A, które są przeznaczone do jazdy rekreacyjnej. Model nadaje się dla osób początkujących. Zapewnia on dobre dopasowanie do stóp, stabilizację stawu skokowego oraz stałą cyrkulację powietrza. Przekłada się to na komfortową i przede wszystkim bezpieczną jazdę.

10 najlepszych rolek damskich. Opinie w 2023 roku

 

Prezentowany poniżej ranking rolek damskich powinien pomóc Ci w podjęciu decyzji, jaki sprzęt sportowy wybrać. Znajdujące się w zestawieniu modele wyróżnia wysoka jakość wykonania, a także komfort użytkowania i atrakcyjny design.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Oxelo FIT500 to wygodne i wydajne rolki fitness damskie, idealne do jazdy na długich trasach. But wykonany z pół-miękkiego materiału z siatką mesh 3D zapewnia wygodę i pomaga w ograniczeniu wilgoci. Nowe, wygodne pianki i amortyzacja pięty zwiększają wygodę jazdy, a sztywna, wysoka część buta zapewnia stabilizację kostki.

Wady

Ze słów klientów wynika, że buty mają zaniżona rozmiarówkę i zdarza się, ze osoba nosząca rozmiar buta 40, nie może dopasować rolek numer 42, bo nadal są za małe. Przed zakupem trzeba dokładnie porównać długość wkładki i stopę.

Podsumowanie

Oxelo FIT500 to wygodne, wydajne i stabilne rolki fitness damskie, zapewniające komfort i świetną przyczepność dzięki gumowym kołom o twardości 80A. Łatwe w naprawie, posiadają uchwyt hamulca i można w nich wymieniać poszczególne części.

Drugi wybór

Zalety

To rolki rekreacyjne dla użytkownika początkującego. Skorupę wykonano w technologii „miękkiego buta”, co pozwoliło na zmniejszenie wagi sprzętu. Zastosowano tu także opracowaną przez K2 nowatorską trzystopniową technologię zapinania obuwia.

Wady

Rolki nadają się jedynie do jazdy rekreacyjnej, zaopatrzone w kauczukowe kółka przy innego rodzaju jeździe, natychmiast zostaną zużyte. Zatem sprzęt jest polecany wyłącznie początkującym rolkarzom oraz tym, którzy z niego korzystają incydentalnie.

Podsumowanie

Kompozytowa płoza sprzętu dobrze odbiera i tłumi wszelkie drgania i wibracje, zatem jest to sprzęt nadający się do jazdy po nierównościach. Kółka 80 mm można wymienić na większe, bo płozy pozwalają je wymienić do wielkości 90 mm.

Rozważ też

Zalety

Produkt przeznaczony do jazdy rekreacyjnej, nadaje się dla użytkowników początkujących i średniozaawansowanych. Wyposażono go w kauczukowe kółka o twardości 82A i średnicy 80 mm i łożyska ABEC 5. But wewnętrzny zapewnia wygodę, a zewnętrzny dobrze utrzymuje stopę.

Wady

Osoby lubiące szybką jazdę rekreacyjną są zdania, że łożyska ABEC 5, podobnie jak kółka o średnicy 80 mm nie zapewniają wystarczająco dużej prędkości. Również panuje opinia, że przy agresywnej jeździe kółka 82A są zbyt miękkie.

Podsumowanie

To model przeznaczony dla pań o kolorystyce typowo damskiej. But rolek jest dobrze wentylowany, a także zapewnia dobre podparcie dla stopy, a trzystopniowe zapięcie dokładnie stabilizuje stopę. Prawy but wyposażono w hamulec.

 

Rolki damskie Decathlon

 

1. Rolki Fitness Damskie Oxelo FIT500

 

Rolki fitness damskie Oxelo FIT500 to wygodne i wydajne rolki zaprojektowane z myślą o długich trasach. But wykonany z pół-miękkiego materiału z siatką mesh 3D zapewnia komfort i pomaga w ograniczeniu wilgoci wewnątrz rolki. Nowe, wygodne pianki i amortyzacja pięty zwiększają wygodę jazdy. Wysoka część buta, tzw. “cuff” jest sztywna i zapewnia dobrą stabilizację nogi w kostce, dzięki czemu kostka jest bardzo stabilna.

Płoza z aluminium i łożyska ABEC 7 gwarantują doskonałą jakość ślizgu, a gumowe koła o twardości 80A zapewniają przyczepność i komfort. Te rolki dla kobiet można łatwo naprawić lub wymienić poszczególne części, takie jak koła i łożyska. Uchwyt hamulca można zamontować na prawej lub lewej rolce.

Rolki FIT500 zapewniają duży komfort dzięki miękkim piankom, amortyzacji pięty i mankietowi, który dobrze trzyma nogę w kostce. W połączeniu z potrójnym zapięciem, zapewniają stabilność i swobodę jazdy.

 

Zalety

Doskonała jakość ślizgu: Aluminiowa płoza rolki FIT500 jest sztywniejsza niż plastikowa i zapewnia dobrą kompensację energii. Łożyska ABEC 7 i gumowe koła o twardości 80 A zapewniają doskonałą jakość ślizgu.

Wielofunkcyjność: Rolki można łatwo dostosować do swoich potrzeb poprzez wymianę poszczególnych części. Można wymienić koła lub łożyska na modele o innych parametrach.

Uniwersalny hamulec: Uchwyt hamulca rolki dla kobiety można zamontować na prawej lub lewej stronie, co sprawia, że rolki są bardziej uniwersalne i dostosowane do różnych preferencji.

Koła: Sprzęt zaopatrzono w gumowe koła w rozmiarze 80 mm o twardości 80 A, co zapewnia odpowiedni kompromis pomiędzy siłą odepchnięcia a jakością ślizgu. Na płozie można również zamontować koła w rozmiarze 84 mm.

Trwałość: Rolki FIT500 zostały zaprojektowane z myślą o długotrwałym użytkowaniu. W przypadku awarii lub uszkodzenia, można łatwo naprawić lub wymienić poszczególne części, co zwiększa trwałość i oszczędza pieniądze.

 

Wady

Rozmiarówka: Klienci przekazują, że buty mają mniejszą rozmiarówkę i czasami osoby noszące rozmiar 40, maja problem z dopasowaniem rolek nawet numeru 42. Przed zakupem należy dokładnie porównać długość wkładki z długością swojej stopy.

 

 

 

 

Rolki damskie K2

 

2. K2 Skate Fitness Kinetic 80 Pro W II

 

K2 Skate Fitness Kinetic 80 Pro W II są przeznaczone do spokojnej jazdy rekreacyjnej i wyposażono je w kauczukowe koła o wielkości 80 mm z możliwością ich wymiany do maksymalnej średnicy 90 mm. Rolki damskie K2 posiadają opatentowany przez firmę system szybkiego wiązania Speed Lacing, na który składa się szybkie sznurowanie buta, stabilizacja kostki przez zaciągnięcie rzepów 45 stopni oraz zapięcie klamry umieszczonej na cholewce.

Skorupę wykonano w standardzie Stability Plus, który zapewnia doskonałe wsparcie nogi podczas jazdy oraz ogranicza wagę do minimum, co wpływa na wagę całej rolki. Marka jako pierwsza wprowadziła na rynek opcję „miękkiego buta” i w tej technologii też są wykonane opisywane rolki rekreacyjne damskie.

Kompozytowa płoza z systemem blokowania podstawy pozwala na to, aby drgania i wibracje nie przenosiły się na stopę użytkownika i jest dedykowana dla użytkowników początkujących i nierównych terenów. Rolki mają zamontowany hamulec, który można zdemontować. Rolki są dostępne w rozmiarze buta od 35 do 42.

K2 Skate Fitness Kinetic 80 Pro W II, rolki damskie dostępne w sieci Decathlon to nowoczesne i wygodne rolki, które doskonale sprawdzą się podczas jazdy po parku i ulicy. Oto ich kilka zalet.

 

Zalety

Łatwa jazda: System szybkiego sznurowania i zapięcia na cholewce,rzep 45 stopni, pozwalają na szybką i stabilną jazdę.

Wygodne buty: Softboot, zintegrowany but wewnętrzny i nitowana cholewka zapewniają wygodę i komfort użytkowania.

Wytrzymałe kółka: Kółka o średnicy 80 mm i twardości 80a marki K2 posiadają okrągły profil, dzięki czemu są trwałe i wytrzymałe.

Solidna szyna: Konstrukcja szyny flat, wykonana z kompozytu/plastiku oraz jej montaż zapewniają solidne i bezpieczne trzymanie.

Precyzyjne łożyska: Łożyska o rozmiarze 608, rodzaju ABEC 5 i marce K2 pozwalają na precyzyjną i szybką jazdę.

 

Wady

Długość rolki: Nie jest to model o regulowanej długości, stąd trzeba dokładnie dopasować wkładkę do długości stopy, aby zakupić odpowiedni rozmiar buta.

 

 

 

 

Rolki damskie kauczukowe

 

3. Rolki Damskie Fila Skates Legacy Pro 80

 

Do jazdy rekreacyjnej przeznaczone są Rolki Damskie Fila Skates Legacy Pro 80. But wewnętrzny jest tu dobrze wentylowany, a jego konstrukcja jest miękka, dzięki czemu stopa rolkarza znajdzie w nim wygodne oparcie.

Osadzony on został w zewnętrznej skorupie zabudowanej od strony pięty. Stabilność i dobre osadzenie buta na stopie zapewnia tu dobre zapięcie, które składa się ze sznurówek buta wewnętrznego, oraz paska z rzepem zapinanego pod kątem 45 stopni, co stabilizuje stopę w bucie. Zapięcia dopełnia górna klamra buta zewnętrznego usztywniająca kostkę. Te dobre i tanie rolki damskie zostały wyposażone w kauczukowe kółka o twardości 82A i rozmiarze 80 mm, do których zastosowano łożyska ABEC 5.

Całość osadzono na szynie aluminium 6000. Prawy but został też zaopatrzony w hamulec. Tak wyposażone rolki damskie kauczukowe pozwalają na rozwinięcie stosunkowo dużej prędkości przy równoczesnym zapewnieniu wygody oraz stabilności. Na uwagę zasługuje też design butów, które są utrzymane w czarno – różowej kolorystyce, pozytywnie ocenianą przez wiele użytkowniczek.

Rekreacyjne damskie rolki Fila Legacy Pro 80 Lady to idealny wybór dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z rolkami. Zastosowane w nich materiały i komponenty zapewniają trwałość i bezpieczne użytkowanie.

 

Zalety

Trwała skorupa: Model rolki Fila Legacy Pro 80 Lady posiada trwały i odporny na uszkodzenia shell, który dobrze opina stopę i stanowi solidne wsparcie podczas jazdy rekreacyjnej i nauki jazdy.

Komfortowa wkładka: Wkładka wewnętrzna tego modelu, zaprojektowana w technologii Air Flow-softWear, jest miękka i komfortowa w użytkowaniu.

Mocna klamra:Rolki posiadają mocne zapięcie, które składa się z klamry osadzonej ponad kostką, pasem z rzepem 45 stopni oraz sznurówkami.

Aluminiowa szyna: Model Fila Legacy Pro 80 Lady wyposażony jest w wysokiej jakości szynę/płozę aluminiową. Dzięki niej rolka jest trwała i stabilna, odpowiednia na potrzeby początkujących i średnio-zaawansowanych rolkarzy.

Kauczukowe koła: Kółka poliuretanowe o średnicy 80mm i twardości 82A zapewniają komfortową jazdę i są odporne na ścieranie.

 

Wady

Skrzypienie: Cześć użytkowników przekazuje informację, że rolki wydają dźwięki podobne do skrzypienia w okolicach hamulca. Użytkownikom, których problem dotyczył, nie udało się wyeliminować tego dźwięku.

 

 

 

 

Rolki damskie Rollerblade

 

4. Rolki Damskie Rollerblade Zetrablade Elite W

 

Rolki Damskie Rollerblade Zetrablade Elite W to prosta i wygodna w eksploatacji konstrukcja, bo jest świetnie dopasowana do stopy i daje jej dobre wsparcie. But wewnętrzny daje komfort oddychalności i dobrego uformowania do stopy, dodatkowo można go wyjąć z buta zewnętrznego.

Skorupa jest trwała i wyposażona w potrójny system zapięcia. Rolki damskie Rollerblade są sznurowane, zapinane paskiem z rzepem, dla większej skuteczności umieszczonym pod kątem 45 stopni, a następnie zamykany klamrą. Takie zapięcie nie tylko doskonale dopasuje but do stopy, ale też daje rolkarzowi stabilność.

Płoza sprzętu została wykonana z kompozytu monocoque i dzięki temu tłumi drgania, a także jest stabilna i zwrotna. 4 zastosowane rolki o twardości 82A marki Rollerblade mają 80 mm średnicy, a również firmowe łożyska o symbolu SG5 sprawiają, że sprzęt nadaje się do jazdy fitnessowej i rekreacyjnej. Hamulec został zamontowany na prawej rolce. Wśród użytkowników przeważają dobre opinie o sprzęcie, chwalą jego trwałość i dobre trzymanie stopy w bucie.

Łyżworolki damskie Rollerblade Zetrablade Elite W czarne zostały wyposażone w wytrzymałą ramę typu monocoque, która zapewnia niżej położony środek ciężkości i zwiększa stabilność.

 

Zalety

Komfort: Łyżworolki Rollerblade Zetrablade Elite W czarne zapewniają maksymalny komfort użytkowania dzięki lekkości i większemu wsparciu w cholewce.

Hamulec: Rolki zostały wyposażone w twardy, gumowy bloczek hamulca, który umożliwia łatwe, bezpieczne hamowanie.

Trzymanie stopy: Konstrukcja rolki zapewnia trzymanie stopy i mocne umocowanie w bucie, co pozwala na szybką i precyzyjną reakcję.

Koła: Łyżworolki Rollerblade Zetrablade Elite W czarne wyposażone są w 4 koła o średnicy 80 mm, łożyska SG5 oraz szynę monocoque.

Wyściółka: Wyściółka, siatka i system szybkiego sznurowania i zamykania umożliwiają lepsze dopasowanie.

 

Wady

Kolor: Jasny kolor buta jest podany na widoczne zabrudzenia na jego powierzchni. 

 

 

 

 

Rolki damskie fitness  

 

5. Rolki Fitness Damskie Race Blackwheels

 

Jesteś aktywną fizycznie kobietą i lubisz spędzać wolny czas na świeżym powietrzu? Wybierz damskie rolki fitness Blackwheels Race. Zastosowane w nich kółka typu BW Transparent gwarantują amortyzację drgań, co sprawia, że jazda staje się przyjemniejsza. Wielu rolkarzy doceniło też łożyska ABEC-7 Carbon Steel, które sprawiają, że masz pełną kontrolę nad jazdą.

Dobór materiałów, aluminiowe płozy EVO 3D oraz kółka PowerSpeed sprawiają, że czujesz radość z jazdy. Wnętrze buta jest dopasowane do każdej stopy, gwarantując bezpieczeństwo i pewność w trakcie jazdy.

Według wielu użytkowników te dobre damskie rolki spełniają oczekiwania klientów, charakteryzują się wygodą użytkowania. Dodatkowym plusem jest to, iż mogą być użytkowane zarówno przez amatorów, jak i zawodowców.

Rolki fitness damskie Race Blackwheels to wysokiej jakości sprzęt, zapewniający maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Oferują one zestaw najlepszych technologii i rozwiązań, które zwiększają wygodę i wydajność podczas jazdy. 

 

Zalety

Mocna skorupa: Power Resist: Skorupa rolek wykonana z lekkiego i wytrzymałego tworzywa, które posiada podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ergonomiczny kształt skorupy zapewnia idealną stabilizację podczas jazdy, a jej konstrukcja gwarantuje mocne, niezawodne połączenie z płozą.

Wygodne buty wewnętrzne: BW Comfort Performance: Sznurowany but wewnętrzny przeznaczony do jazdy fitnessowej. Dzięki anatomicznie wyprofilowanemu wnętrzu dobrze dopasowuje się do stopy, zapewniając najwyższy komfort podczas intensywnej jazdy oraz stabilizację stawu skokowego.

Wytrzymała płoza: EVO 3D Aluminium: Aluminiowa płoza ze wzmocnioną konstrukcją, która zapewnia dużą sztywność i wytrzymałość. Dzięki sztywności oraz nisko położonemu środkowi ciężkości rolki z płozą EVO 3D umożliwiają płynną, dynamiczną jazdę.

Skuteczne zapięcie: Classic Strap System: Klasyczne zapięcie, które tworzy klamra spinająca górną część skorupy, sznurowanie i pasek na rzep w bucie wewnętrznym. Kąt umieszczenia paska poprawia stabilizację pięty, dzięki czemu zapobiega przesuwaniu się stopy do przodu.

 Wytrzymałe kółka: BW PowerSpeed: Kółka odlane na mocnej obręczy z wytrzymałym rdzeniem 5-ramiennym, przystosowane do wymagań intensywnej jazdy fitnessowej. Do ich produkcji wykorzystano mieszankę tworzyw, która zapewnia dużą odporność na ścieranie oraz amortyzację wstrząsów.

 

Wady

Wygoda: Wielu z użytkowników zarzuca butowi złą konstrukcję i to, że nawet szczupła stopa nie czuje się w jego wnętrzu komfortowo. Należy zatem przed zakupem koniecznie przymierzyć rolki.

 

 

 

 

Rolki damskie regulowane

 

6. Rolki damskie regulowane Coolslide Lady Lisboa

 

Do rekreacyjnej jazdy są przeznaczone Rolki damskie regulowane Coolslide Lady Lisboa. Pierwszy rzut oka pozwala zauważyć ich niecodzienną kolorystykę: Połączenie czerni i kanarkowego żółtego koloru. Posiadacz tego sprzętu z pewnością będzie się wyróżniał na torze.

Wewnętrzny, miękki but z wyściółką z pianki i powierzchnią z materiału siatkowego zapewnia nie tylko wygodę, ale też odpowiednią wentylację stopy. Z zewnątrz zastosowano skorupę wykonaną z PP. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także zapewnia stabilizację dla stopy. Ważne dla użytkowników jest to, że są to rolki damskie regulowane i kupione dla nastolatki, której stopa wciąż rośnie, mogą być użytkowane przez kilka sezonów, bo można je stopniowo powiększać.

Na uwagę zasługują zastosowane w rolkach łożyska ABEC-7 wykonane ze stali węglowej, które zapewniają płynną i szybką jazdę. Rolki wyposażono też w 4 kauczukowe kółka o średnicy 80 mm osadzone na aluminiowej ramie. Producent podaje, że maksymalna waga użytkownika tych rolek nie powinna przekraczać 100 kg.

Rolki damskie regulowane Coolslide Lady Lisboa to wszechstronny produkt, charakteryzujący się wysoką trwałością i komfortem użytkowania. 

 

Zalety

Wytrzymała konstrukcja: Rama wykonana z aluminium zapewnia zwiększoną trwałość produktu. 

Łożyska ABEC-7: Stal węglowa ABEC-7 gwarantuje płynność jazdy i brak odczuwania nierówności podłoża. 

Kółka 80mm: Kółka 80mm wykonane z kauczuku pozwalają na uzyskanie imponujących prędkości.

Miękki but:But wykonany z miękkiego materiału zapewnia wysoki poziom komfortu. Siatka i pianka w wyściółce zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. 

Maksymalna waga użytkownika: Maksymalna waga użytkownika na poziomie 100kg sprawia, że model jest uniwersalny.

 

Wady

Rozmiarówka: But jest dostępny w rozmiarach od 37 do 41, zatem nie jest to oferta dla pań o większej i mniejszej stopie.

 

 

 

 

Rolki damskie czarne

 

7. Rolki Fitness Playlife Lancer 84

 

Rolki Fitness Playlife Lancer 84 to rolki damskie dla początkujących i mało zaawansowanych rolkarzy. Mają one zintegrowany but wewnętrzny wykonany z miękkich i przewiewnych materiałów typu mesh, dodatkowo został on wzmocniony syntetyczna skórą.

Materiały zastosowane wewnątrz buda mają dobre właściwości dopasowania się do stopy dając uczucie wygody. Zewnętrzny but ma sztywny, plastikowy szkielet, który bardzo dobrze stabilizuje kostkę i staw skokowy. W sprzęcie zastosowano dwuczęściową, aluminiową szynę, łożyska Wicked Abec 5, 608 i kółka PS One 84mm/82. System zapinania buta składa się z 3 etapów. Najpierw but wiąże się standardowymi sznurówkami, drugim etapem jest zapięcie jednym kliknięciem górnej klamry i kolejno innowacyjną, umieszczoną pod kątem 45 stopni klamrę dolną.

Co ważne, umieszczenie dolnej klamry pod kątem sprawia, że pięta użytkownika jest blokowana i utrzymana we właściwym miejscu w bucie, tym samym zwiększając kontrolę rolkarza nad sprzętem. Rolki oczywiście wyposażono też w hamulec umieszczony na prawym bucie.

Rolki Fitness Playlife Lancer 84 to jeden z najbardziej renomowanych produktów na rynku. Charakteryzuje je wysoka jakość i zaawansowane technologie.

 

Zalety

Hamulec: Rolki Fitness Playlife Lancer 84 wyposażone są w hamulec, który zapewnia bezpieczeństwo i precyzyjne hamowanie. Wystarczy unieść jedną rolkę odrobinę do góry, aby hamulec złapał kontakt z podłożem.

Trzymanie stopy: Konstrukcja łyżworolek fitness sprawia, że stopa jest mocno umocowana w bucie, co pozwala na natychmiastową reakcję rolek. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem w trakcie jazdy.

Koła: Rolki Fitness Playlife Lancer 84 posiadają cztery kółka, co znacząco wpływa na przyczepność i stabilność jazdy. Kółka o średnicy 84 mm mają twardość 82A, co daje płynną jazdę i tłumienie wibracji, przy zachowaniu optymalnej prędkości.

System zapinania: Jest tu potrójny system zapinania, składający się z klamry 45°, która utrzymuje piętę na miejscu oraz klamry na cholewce, która stabilizuje kostkę. Klasyczne sznurowanie pozwala na lepsze dopasowanie.

Marka i materiały:Rolki Fitness Playlife Lancer 84 są produkowane przez renomowaną markę Włoską Playlife. Wykonane są z PU, aluminium i gumy, co zapewnia ich trwałość i wytrzymałość.

 

Wady

Rozmiarówka: Użytkownicy rolek polecają innym użytkownikom zakup rolek o 1 rozmiar większy niż wskazywałby rozmiar noszonych butów. 

 

 

 

 

Rolki rekreacyjne damskie

 

8. Rolki Vivo Pinky

 

Rolki Vivo Pinky to rolki damskie czarne z elementami różowymi, model można regulować w zakresie długości, zatem użytkownika nie ogranicza rozmiar buta, ani też waga, bowiem sprzęt jest dedykowany do wagi użytkownika od 20 do 100 kg.

Bardzo elegancki design buta, który podoba się wielu paniom, to nie jedyny aspekt, który przyciąga kupujących. Rolki charakteryzuje stabilna konstrukcja, między innymi dzięki płozie wykonanej z aluminium i łożyskom ABEC-5, które sprawiają, że można osiągać wysokie prędkości, bo cechuje je niski opór toczenia. Kółka o twardości 82A wykonano z kauczuku i mają one średnicę 76 mm.

Stabilną konstrukcję sprzęt zawdzięcza również sztywnej skorupie buta zapinanej na sznurówki w dolnej części, a w górnej rzep i pasek z klamrą. Na wygodę użytkowania natomiast wpływa miękka wyściółka buta wewnętrznego wykonana z nylonu i poliuretanu. Według użytkowników te rolki są bardzo estetycznie wykonane, a jazda na nich jest cicha i przyjemna.

Rolki Vivo Pinky 29-32 czarno-różowe to rekreacyjne rolki wykonane z wysokiej jakości materiałów. Są idealne dla dzieci i kobiet, początkujących i zaawansowanych sportowców.

 

Zalety

Wytrzymałość i niezawodność: Płoza wykonana z aluminium zapewnia wytrzymałość, zaś kółka z tworzywa PU mają odpowiednią twardość. 3-elementowe zapięcie unieruchamia stopę w bucie i stabilizuje ją. Trwały hamulec z TPR zapewnia bezpieczne zatrzymanie.

Specyfikacja techniczna: Producent Vivo skierował swoja ofertę rolek rekreacyjnych do kobiet. Twardość ich kół wynosi 82A, łożyska ABEC 5, płoza aluminiowa, zapięcie klamry + rzepy + sznurówki i średnica kółek 64mm. Waga użytkownika od 20 do 100kg.

Komfort użytkowania: Dopasowują się do stopy i gwarantują odpowiednią wentylację. Zapięcie stabilizuje stopę i zapobiega kontuzjom.

Wygląd: Rolki są bardzo ładne i zachęcają do jazdy. Różowo-czarne kolory zapewniają modny wygląd.

Łatwa konserwacja: Płoza wykonana z aluminium zapewnia łatwość konserwacji i czyszczenia, zaś trwały hamulec z TPR jest prosty w obsłudze.

 

Wady

Wielkość: Rolki są oferowane w rozmiarze 29 – 32, zatem ze względu na ich rozmiar, niewiele kobiet będzie mogło skorzystać z oferty. 

 

 

 

 

Rolki damskie dla początkujących

 

9. Rolki Rekreacyjne Damskie Vivo Viki Rjx

 

Rolki rekreacyjne damskie Vivo Viki Rjx to model regulowany tak przydatny dla młodych osób, gdy na początku sezonu stopa potrafi być znacznie mniejsza niż na jego końcu. Dzięki temu, że rolki damskie dla początkujących są regulowane młoda dama będzie ich używała na przykład 2 sezony zamiast jednego.

Rolki są dostępne w wymiarze S obejmującym rozmiary od 33 do 36, kolejno jest rozmiar M, w którym zawierają się wielkości 37 – 40 i następny, największy, który obejmuje rozmiarówka od 41 do 43 nazwano mianem L. Rolki wyposażono w aluminiowe płozy, kauczukowe kółka 82A i łożyska  ABEC-7. Rozmiar kółek począwszy od najmniejszego rozmiaru buta wynosi: 64 mm, 72 mm, 76 mm. Użytkownicy chwalą rolki Vivo Viki jako stabilną konstrukcję z komfortową wyściółką wewnątrz buta.

Na uwagę zasługuje też zapięcie buta składające ze sznurowanej dolnej części, części zapinanej na rzep, oraz paska z klamrą. Rolki są przystosowane do użytkownika o wadze nieprzekraczającej 100 kg.

Rolki Vivo Viki Rjx to produkt stworzony do jazdy rekreacyjnej. Łączą one w sobie wytrzymałość, szybkość i elegancki wygląd.

 

Zalety

Optymalna twardość i precyzyjne łożyska: Kółka o optymalnej twardości oraz precyzyjne łożyska ABEC-7 pozwalają Ci jeździć szybko i bezpiecznie.

Skuteczne dopasowanie: Dzięki zapięciu składającemu się z sznurowania, paska na rzep oraz klamry, dostosujesz rolki Vivo Viki do swoich stop.

Hamulec TPR: Odporny na ścieranie hamulec z tworzywa TPR pozwoli Ci bezpiecznie zatrzymać się w każdym momencie.

Lekkość i wytrzymałość:Rolki same w sobie są lekkie i wytrzymałe, a dynamiczna kolorystyka sprawi, że wyróżnisz się z tłumu.

Szeroki zakres wagi użytkownika:Możesz korzystać z tego produktu pomiędzy wagą 20-100kg. Zatem będa one użyteczne dla bardzo szczupłych osób, jak i tych z nadwagą. 

 

Wady

Produkt juniorski: Prezentowane rolki to produkt juniorski,zatem zaawansowani użytkownicy, oczekujący dużych prędkości jazdy będą nim zawiedzeni. 

 

 

 

 

Rolki damskie Fila

 

10. Rolki Damskie Fila FS Legacy Comp Lady

 

Opinie o rolkach damskich Fila FS Legacy Comp Lady mówią, że jest to model  zbudowany zgodnie z anatomią damskiej stopy i dlatego jest nie tylko wygodny, ale też oferuje odpowiedni poziom przepływu energii. Zapewnia ją wykonana z kompozytu szyna, która daje poczucie lekkości rolkom, a także doskonale tłumi wszelkie drgania i wibracje i daje poczucie stabilności przy większych prędkościach.

Rolki damskie Fila są przeznaczone do jazdy rekreacyjnej, a producent zadbał o odpowiednią jej wentylację. Będzie to sprzęt właściwy do odbywania tras krótkich i średnich, do takich bowiem parametrów są przystosowane zarówno koła o twardości 82A i stożkowym profilu jak i precyzyjne łożyska ABEC 5 zapewniające ich toczenie. Warta wspomnienia jest też konstrukcja skorupy o zaawansowanej technologicznie budowie.

Jej dość elastyczna skorupa przełożyła się na stosunkowo niewielką wagę, a pozostawiła użytkownikowi duży zakres ruchu. Konstrukcja ta też ma taką zaletę, że niewielkie nawet ruchy stopy przenoszą się na układ jezdny, zatem łatwo jest poruszać się rolkami Fila.

Łyżworolki FILA Legacy Comp Lady oferują stabilne i łatwe prowadzenie podczas jazdy, co sprawia, że są świetnym wyborem dla początkujących.

 

Zalety

Wygoda: Anatomiczny, miękki but zapewnia dobry przekaz siły i maksymalny komfort użytkowania podczas jazdy rekreacyjnej.

Bezpieczeństwo: Rolki wyposażone są w hamulec, który pozwala na łatwe i bezpieczne hamowanie podczas jazdy w różnych warunkach.

Trzymanie stopy: Konstrukcja buta zapewnia trzymanie stopy, dzięki czemu użytkownik może czuć się pewnie i bezpiecznie podczas jazdy, nawet w warunkach miejskich.

Wentylacja: Dobrze wentylowane buty sprawiają, że użytkownik może cieszyć się chłodnymi i suchymi stopami podczas jazdy w ciepłe dni.

Waga: Lekka waga rolki (1570 g) zapewnia wygodne i swobodne poruszanie się, co jest szczególnie ważne dla osób początkujących.

 

Wady

Dostępne rozmiary: Produkt jest dostępny w rozmiarze począwszy do 37,5 na 40 rozmiarze skończywszy. To mała rozbieżność rozmiarów i wiele z użytkowniczek rolek nie znajdzie odpowiedniego rozmiaru tego modelu.

 

 

 

 

Poradnik zakupowy – Jakie rolki damskie kupić?

 

Jazda na rolkach to aktywność, która cieszy się popularnością wśród ludzi w różnym wieku. Ćwicząc w ten sposób, można zadbać o lepszą kondycję, wysmuklić uda i nadać pośladkom pełniejszy kształt. Dlatego też coraz więcej kobiet decyduje się na ten rodzaj aktywności. W związku z tym pojawia się pytanie, jakie są najlepsze rolki damskie. Znajdziesz na nie odpowiedź w artykule poniżej.

Rodzaje rolek

Przed podjęciem decyzji zakupowej, warto dowiedzieć się, jakie rodzaje rolek są obecnie dostępne na rynku. Poznanie ich cech charakterystycznych pozwoli Ci określić, jakiego sprzętu sportowego potrzebujesz. Wyróżnia się rolki:

rekreacyjne – odpowiednie w szczególności dla osób początkujących i użytkowników, którzy chcą jeździć od czasu do czasu. Tego typu model jest dostosowany do jazdy po odpowiednio przygotowanym do tego terenie. Sprzęt jest polecany dla osób chcących zadbać o lepszą kondycję.

szybkościowe – są dynamiczne, pozwalają na rozwijanie dużej prędkości. Zazwyczaj tego typu rolki mają kółka o większej średnicy (od. 90 mm).

agresywne – inaczej wyczynowe, będą odpowiednie dla osób, które jeżdżą po skateparku, lubią omijać przeszkody i wykonywać efektownie wyglądające triki i akrobacje.

freestylowe – odpowiednie do jazdy slalomem. Są zwrotne i lekkie, a średnica ich kółek zazwyczaj wynosi 80 mm.

regulowane – umożliwiają zmianę rozmiaru, chętnie wybierane przez rodziców, którzy przy rozpoczęciu sezonu nie chcą za każdym razem kupować nowego sprzętu swoim dzieciom. Taki model będzie odpowiedni, jeśli chcesz dzielić rolki z inną osobą.

z wymienną płozą – do używania przez cały rok. Z uwagi na to, że można wymienić płozę, sprzęt może być wykorzystany nie tylko do jazdy po asfalcie (rolki), ale też po lodzie (łyżworolki).

 

Kółka – twardość i inne parametry

Kółka to jedne z najważniejszych elementów konstrukcyjnych rolek, które umożliwiają poruszanie się po drodze. Zazwyczaj jest ich 4, są one mocowane do płozy. Zastanawiając się, jakie rolki damskie wybrać, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na materiał wykonania kółek. Musi być on dobrej jakości, bo inaczej elementy te szybko ulegną przetarciom i trzeba będzie je wymienić, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Kółka plastikowe są najmniej trwałe, dlatego nie poleca się zakupu modelu, który jest w nie wyposażony. Rolki powinny mieć kauczukowe kółka (PU), bo materiał ten odznacza się zdecydowanie większą wytrzymałością. 

Ważna jest również średnica tych elementów wyrażaną się w milimetrach. Zasadą jest, że im mniejsze kółka, tym wolniejsza jazda. Modele o średnicy do 70 mm są polecane osobom, którym zależy na lepszej zwrotności i przyczepności do podłoża. Kółka o średnicy powyżej 70 mm pozwalają rozwijać zadowalającą prędkość i spełnią oczekiwania osób lubiących szybką jazdę. Kolejnym ważnym parametrem jest twardość oznaczana literą A i liczbami od 74 do 101. Kółka miękkie to te o twardości od 74A do 82A, zapewniają one dobry komfort jazdy, jednak jeździ się na nich wolniej i szybciej się zużywają. Kółka o twardości od 84A do 101A pozwalają na rozwijanie dużych prędkości, cechuje je większa wytrzymałość, jednak wadą jest to, że gorzej amortyzują drgania. Zasadą jest, że osoby początkujące powinny wybierać kółka miękkie, bo pozwalają one łatwiej zachować stabilność. W miarę nabywania nowych umiejętności można zdecydować się na zakup rolek z twardszymi kółkami.

 

Łożyska – które wybrać?

Aby wybrać najlepsze rolki damskie, trzeba wiedzieć, jakie łożyska powinny być w nich zastosowane. Osoby bez doświadczenia w zakupie sprzętu sportowego, często w ogóle nie zwracają uwagi na ten parametr. W celu oznaczenia łożysk używa się różnych skrótów, a najbardziej popularnym rodzajem jest ABEC wraz z odpowiednią liczbą. W sklepach można znaleźć rolki z łożyskami ABEC 3, ABEC 5, ABEC 7 i ABEC 9. Użytkownicy niemający żadnego doświadczenia albo bardzo małe, powinni wybierać modele z mniejszym oznaczeniem. Szybką jazdę zagwarantują łożyska ABEC 7 i ABEC 9, więc są polecane w szczególności dla osób zaawansowanych.

Często można także znaleźć łożyska z oznaczeniem SG, których nazwa pochodzi od stosowanego w nich smaru Silicon Gel. Łożyska SG 3 są odpowiednie dla dzieci, SG 5 dla osób początkujących, a bardziej zaawansowani użytkownicy powinni wybierać rolki SG 7 lub SG 9. 

 

Płozy

Kółka są montowane na płozach, a najczęściej elementy te produkuje się z tworzywa sztucznego, stopu aluminium albo włókien karbonowych. Płozy kompozytowe lepiej redukują drgania, jednak te zrobione z aluminium są lżejsze i szybsze. Do jazdy rekreacyjnej wystarczą modele zrobione z tworzywa sztucznego, jednak trzeba liczyć się z tym, że takie płozy szybciej mogą ulec uszkodzeniu.

 

 

But wewnętrzny

Na komfort jazdy wpływa konstrukcja i wykonanie buta wewnętrznego. Powinien być on zrobiony z przyjemnych dla skóry materiałów, które nie będą powodować otarć. Konieczne jest odpowiednie usztywnienie buta tak, aby wkładając tam nogę, czuć stabilność. W innym wypadku może dojść do skręcenia kostki albo innej kontuzji. Niektóre z dostępnych na rynku modeli mają specjalne wkładki dostosowujące się do kształtu stopy. But wewnętrzny musi mieć też odpowiedni system mocowań, najlepiej 3-stopniowy składający się z klamry, rzepu i sznurówek.

 

Bezpieczeństwo jazdy, hamulec i inne akcesoria

Aby jazda na rolkach była bezpieczna, sprzęt musi być wyposażony w hamulec. Przed zakupem sprawdzajmy, czy wybrany przez nas model ma ten element. Dyskutując na temat bezpieczeństwa jazdy, nie można pominąć kwestii związanych z dodatkowymi akcesoriami, a mianowicie ochraniaczami i kaskiem. Warto używać ich niezależnie od poziomu zaawansowania. W sklepach można znaleźć kaski i ochraniacze w różnych kolorach, więc dopasowanie ich do designu naszych rolek nie powinno stanowić żadnego problemu.

 

Rolki damskie w dobrych cenach

Ile trzeba zapłacić za rolki damskie? Cena sprzętu sportowego różni się w zależności od wybranej marki, jakości wykonania i zastosowanych rozwiązań. Za rolki dla osób początkujących zapłacimy od ok. 200 zł wzwyż. Bardziej zaawansowane modele mogą kosztować nawet 1000 zł.

 

 

FAQ

 

P1. Gdzie można kupić rolki dla kobiet?

Rolki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W sklepach można znaleźć wiele modeli, w różnych kolorach. Możesz kupić sprzęt niedrogi, profesjonalny, za mniej niż 100 zł – wybór zależy od Twoich oczekiwań. Sprzęt można kupić stacjonarnie w sklepie sportowym, a nawet w markecie, jak również online, w sklepie internetowym. Musisz odpowiedzieć sobie na pytania: Czy chcemy przymierzyć produkt bezpośrednio w sklepie i go obejrzeć? Czy wolisz zamówić go przez Internet, aby nieco zaoszczędzić? 

P2: Jaki jest koszt zakupu damskich rolek?

Ceny rolek są bardzo rozbieżne. Wszystko zależy od naszego budżetu. Istotna jest również marka producenta czy też sklep, w którym się je zakupi. W sklepach, zwłaszcza w supermarketach, znajdziesz modele za jedyne 50 zł, ale możesz też zainwestować i kupić sprzęt za kilkaset złotych. Za wyższą ceną często kryje się lepsza jakość, ale trzeba mieć też świadomość, że osoba początkująca nie potrzebuje rolek profesjonalnych, które są zwykle droższe.

 

P3: Co jest lepsze: wrotki czy damskie rolki?

Dobór sprzętu zależy od umiejętności oraz preferencji kupującego. Osoby, które potrafią jeździć na rolkach czy łyżwach raczej nie sięgają po wrotki, bo te ze względu na budowę stanowią pewne ograniczenie, gdy chce się rozwinąć większe prędkości. Z drugiej strony wrotki pozwalają na bardziej stabilną jazdę. Co wybrać? Sam musisz zdecydować, na czym Ci bardziej zależy. Również powierzchnia, po jakiej jeździmy jest istotna.

 

P4: Co dają rolki damskie?

Jazda na rolkach to jeden z najzdrowszych sportów, który dobrze oddziałuje na całe ciało. Tym samym trening pozwala wzmocnić mięśnie nóg. Ujędrniają się pośladki. Taki wysiłek przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i redukcję masy ciała. Jazda na rolkach nie tylko pozwala rozwinąć sprawność fizyczną. Jest to rewelacyjna alternatywa do spędzenia czasu wolnego z przyjaciółmi i rodziną, albo do indywidualnej jazdy relaksacyjnej. Jazda na rolkach nie obciąża stawów, a kolana z kręgosłupem nie są narażone na zbędne obciążenia.

P5: Jak jeździć w damskich rolkach?

Aby płynnie jeździć na rolkach potrzeba wielu ćwiczeń, nieustannej jazdy, aby nabrać pewności i łatwości poruszania się na nich bez problemów. Z pozoru wydaje się to banalne, ale tak nie jest. Owszem, łatwiej mają osoby, które potrafią jeździć na łyżwach. Balans ciała i zachowanie równowagi jest w tym wypadku podobne. Przy jeździe pozycja ciała jest nieco wysunięta do przodu tzn. tułów jest nieco wysunięty do przodu. Musimy płynnie odpychać się nogami od podłoża. Jeżeli jedziemy zbyt szybko, zawsze możemy użyć hamulca, który jest przymocowany do jednej z rolek. Hamujemy poprzez nacisk na gumowy wystający element. Zawsze na początku warto mieć drugą osobę do pomocy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ