Ranking 6 najlepszych rolek męskich w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Rolki męskie – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Na naszej stronie znajdziesz najciekawsze i najpopularniejsze modele rolek męskich na rynku. Kierując się opiniami użytkowników, wyłoniliśmy dwa najlepsze produkty. Szczególnym zainteresowaniem od wielu miesięcy cieszy się model BlackWheels Race, przeznaczony do jazdy rekreacyjnej i fitness. Jest on odpowiedni zwłaszcza dla osób początkujących. Rolki mają wytrzymałe, niepodatne na ścieranie kółka, trwałą płozę i przewiewny but wewnętrzny. Gwarantują bardzo komfortową jazdę i dobre dopasowanie do stóp, co wynika przede wszystkim z potrójnego systemu zapinania. Jednak możliwe, że ten model Ci się nie spodobał i oczekujesz od rolek czegoś innego. Dlatego też zachęcamy do zapoznania się ze sprzętem Blackwheels Slalom, który zajął drugie miejsce w naszym zestawieniu.

6 najlepszych rolek męskich. Opinie w 2024 roku

 

Jazda na rolkach to świetny sport ogólnorozwojowy, który pozwala na intensywną pracę dolnych części ciała i ukształtowanie nóg. Jednakże największym jego atutem jest dostarczanie radości rolkarzowi. Gdy planujesz zakup modelu dla siebie, zastanów się, na jakim jesteś poziomie. Zwróć uwagę na wielkość i twardość kół. Stworzyliśmy poniższy ranking rolek męskich, aby pomóc Ci w poznaniu najciekawszej oferty.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Rolki są wyposażone w aluminiową płozę oraz solidne, odporne na ścieranie kółka. To pozytywnie wpływa nie tylko na ich trwałość, ale również na komfort jazdy. But wewnętrzny jest dobrze dopasowany do stopy.

Wady

Model jest odpowiedni głównie dla osób początkujących i tych jeżdżących rekreacyjnie. Doświadczeni rolkarze narzekają m.in. na to, że nie mogą jeździć z bardzo dużą prędkością.

Podsumowanie

Podczas jazdy kostki są odpowiednio stabilizowane, a stopy nie pocą się nadmiernie. Rolki zapewniają stałą cyrkulację powietrza, nie podrażniają skóry i minimalizują ryzyko doznania urazu. System zapinania składa się z trzech elementów: Klamry, sznurówek oraz rzepów. Model jest dostępny w rozmiarze 41 - 46.

Drugi wybór

Zalety

Model stabilnie trzyma stopę, w związku z tym rolkarz może czuć się bezpiecznie w trakcie jazdy. Produkt ma kółka, które są odporne na ścieranie, więc nie trzeba ich często wymieniać. Zastosowanie zapięcia na klamrę sprawia, że staw skokowy jest dobrze stabilizowany.

Wady

Niektórzy narzekają, że rolki są nieco szerokie w części śródstopia, nawet po całkowitym ściągnięciu sznurowadeł. Kółka rolek są miękkie (82 A), więc nie można się w nich mocno rozpędzić.

Podsumowanie

Produkt stworzony jest do jazdy rekreacyjnej, jak i fitnessowej. Model może być używany, na każdym poziomie zaawansowania. Aluminiową płozę wyróżnia lekkość i wytrzymałość. Wyściółka buta wewnętrznego jest szybkoschnąca, więc pot nie powoduje dyskomfortu podczas treningu.

Rozważ też

Zalety

To rolki przeznaczone dla chłopca lub mężczyzny, rozmiarówka pozwala na użycie ich od rozmiaru 31 do 42. Mamy tu kółka kauczukowe o twardości 82A od rozmiaru 70 do 82 mm w zależności od wielkości buta. Na aluminiowej płozie zamontowano łożyska klasy ABEC9.

Wady

Jak podają kupujący hamulec sprzętu nie jest zbyt trwały, zatem sprzęt nadaje się dla początkujących adeptów rolkarstwa. Hamulec nie wytrzymuje gwałtownego hamowania.

Podsumowanie

Stabilność w bucie zapewnia solidne sznurowanie, zapinanie na pasek z rzepem i dwusekcyjna klamra. Zastosowana wentylacja natomiast zapewnia odprowadzenie potu i utrzymanie właściwej ciepłoty stopy. But zewnętrzny wykonano z syntetycznej skóry.

 

1. Rolki Fitness BlackWheels Race

 

Rolki fitness BlackWheels Race powinny przypaść do gustu mężczyznom początkującym, a także tym jeżdżącym rekreacyjnie, czy wykorzystującym jazdę na rolkach by utrzymać dobrą kondycję. Dostępne rozmiary to: 41, 42, 43, 44, 45 i 46. To model wyposażony w łożyska ABEC7 i kółka o średnicy 80 lub 84 mm (zależnie od rozmiaru). Ich twardość to 82A.

Zapięcie składa się z trzech elementów: Sznurowania, rzepów oraz klamry. Daje to pewność, że buty są dobrze dopasowane do stóp, a kostki odpowiednio stabilizowane, w efekcie czego ryzyko doznania urazu zostało zmniejszone do minimum. Wnętrze wyścielono miękką, szybkoschnącą tkaniną pochłaniającą nadmiar wilgoci. Skorupa jest wykonana z mocnego tworzywa, odpornego na uszkodzenia.

Wielu mężczyzn chcących nauczyć się jazdy na rolkach wybiera model BlackWheels Race. Ich zdaniem to dobry wybór z uwagi na wygodne zakładanie i zdejmowanie, jak również solidność. Rolki są lekkie i wygodne, a kółka wykazują odporność na ścieranie. Poza tym na prawym bucie znajduje się przydatny hamulec.

BlackWheels Race to rolki do jazdy rekreacyjnej i fitness. Są one dostępne w rozmiarze od 41 do 46. Kółka są wykonane z poliuretanu, ich twardość to 82A, a zastosowane łożyska to ABEC7.

 

Zalety

Stabilizacja stóp: Stopy są dobrze stabilizowane podczas jazdy, za co odpowiada potrójny system zapinania. W jego skład wchodzi: Klamra, rzepy i sznurowanie.

Amortyzacja wstrząsów: Poliuretanowe kółka nie są podatne na ścieranie, a dodatkowo amortyzują wstrząsy, co poprawia komfort jazdy po nierównej nawierzchni.

Aluminiowa płoza: Płoza, na której osadzono kółka, została wykonana z aluminium. Dzięki niej rolki są odpowiednio sztywne oraz wytrzymałe, a przy tym lekkie.

Solidna skorupa: Skorupę wyprodukowano z mocnego tworzywa, odpornego na zarysowania, pęknięcia i inne uszkodzenia. Dobrze chroni ona stopy przed urazami.

Miękka wyściółka: But wewnętrzny wyścielono przyjemną w dotyku tkaniną, która pochłania nadmiar wilgoci i szybko schnie.

 

Wady

Nie dla doświadczonych rolkarzy: Model nie jest odpowiedni dla doświadczonych rolkarzy, gdyż nie pozwala im m.in. na jazdę z bardzo dużą prędkością. Rolki są przeznaczone głównie dla osób początkujących.

 

 

 

 

2. Rolki fitness Slalom Blackwheels Męskie

 

Blackwheels Slalom 39687 to model, który cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów. W pierwszej kolejności produkt ten przyciąga uwagę nowoczesnym designem. Obudowa łączy ze sobą kolor czarny z jasnozielonym.

Sprzęt ten wykonany został z wytrzymałych materiałów. Skorupa jest w dużym stopniu odporna na uderzenia. Natomiast wnętrze wyściełane zostało miękkim, oddychającym materiałem, który jest wygodny.

Model ten dostępny jest w 2 rozmiarach. Każdy z nich ma inną wielkość kółek (80 mm, 84 mm). Natomiast ich twardość zalicza się do klasy 82A. Duży rozmiar kółek i ich miękkość sprawiają, że rolki nadają się do jazdy dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Sprzęt charakteryzuje się stosunkowo dobrą amortyzacją. Opinie o rolkach męskich producenta Blackwheels są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za dużą stabilność i komfortową jazdę.

Blackwheels Slalom 39687 to bardzo dobre rolki męskie do 200 zł. Produkt występuje w rozmiarze od 37 do 46. Model ma czarno-zielony kolor.

 

Zalety

EVO 3D: Płoza EVO 3D została wykonana z dobrego gatunkowo aluminium. Ma ona wzmocnioną konstrukcję, co sprawia, że użytkownik ma zapewnioną stabilność w trakcie jazdy. Płoza jest odporna na uszkodzenia i odpowiednio wyważona.

BW Comfort Performance: But wewnętrzny BW Comfort Performance ma dobrze wyprofilowane wnętrze, co zapewnia odpowiednie ułożenie stopy w trakcie jazdy. Warto również podkreślić, że but wewnętrzny ma szybkoschnącą wyściółkę.

Zapięcia: Regulowany pasek z rzepem i klamry sprawiają, że użytkownik może łatwo dostosować produkt do kształtu stopy, a tym samym zapewnić sobie ochronę w trakcie korzystania z rolek.

Łożyska: Zastosowane w produkcie łożyska mają 7 klasę tolerancji w skali ABEC. Oznacza to, że łożyska wykonano z dobrej jakości materiałów, a rozwijanie prędkości jest proste.

 

Wady

Kółka: Pewna grupa Internautów zaznacza, że wykonane z poliuretanu kółka szybko się ścierają. Dlatego też, jeśli często korzystamy z rolek prezentowany model może nie spełnić naszych oczekiwań.

 

 

 

 

3. Rolki Fitness Męskie Nils NA14174A

 

Gdy szukasz rolek o stonowanym designie dla osoby początkującej lub średnio zaawansowanej, przyjrzyj się produktowi rolki fitness męskie Nils NA14174A. But zewnętrzny wykonano tu ze skóry syntetycznej z połączeniem siatki mesh, materiału EVA i pianki o dużej gęstości.

Dlatego noga wewnątrz jest dobrze ustabilizowana. Natomiast fakt, że but również posiada oddychająca membranę i jest wentylowany sprawia, że stopa się w nim nie poci i nie przegrzewa. Rolki są sprzedawane w rozmiarze S, M i L i każdy z nich jest dodatkowo regulowany. Model S od rozmiaru 31 do 34, M od 35 do 38, a L od 39 do 42. Takie rozwiązanie sprawia, że rolki kupione dla dziecka posłużą mu przez kilka sezonów.

Te dobre I tanie rolki męskie wyposażono w kółka o twardości 82A i średnicy od 70 mm w rozmiarze S, 76 mm w rozmiarze M do 80 mm w rozmiarze L. Kółka te absorbują drgania podłoża, a łożyska klasy ABEC9 zapewniają płynne ich toczenie. Rolki Fitness Męskie Nils NA14174A to model polecany przez wielu panów młodszych i starszych. Na zadowolenie klientów wpływa dobra jakość i atrakcyjne wykończenie. 

 

Zalety

Regulowany rozmiar: But rolek jest dostępny w rozmiarach S, M i L. Każdy z rozmiarów jest również regulowany w zakresie 4 rozmiarów.

Łożyska: Łożyska klasy ABEC9 zapewniają płynne, ciche i bezawaryjne toczenie się po podłożu, zamontowane na nich kółka mają wielkość 70, 76 i 80 mm w rozmiarach odpowiednio S, M, L.

Aluminiowa płoza: Płoza, na której zamontowane są kółka została wykonana z aluminium. Jest trwała i lekka.

Starannie wykonany but: Materiały wykonania buta dają gwarancję stabilizacji stopy i dobrego jej utrzymania podczas jazdy, ale równocześnie jest ona dobrze wentylowana i nie poci się. 

Zapięcie: But przystosowano do starannego zapinania. Począwszy od sznurowania, poprzez zapięcie buta na pasek z rzepem do zapięcia klamrą dwusekcyjną buta zewnętrznego.  

 

Wady

Hamulec: Hamulec został wykonany z tworzywa sztucznego o słabej jakości, dlatego nie wytrzymuje ostrej jazdy i nagłego hamowania.

 

 

 

 

4. Rolki Rollerblade RB Cruiser

 

Prezentujemy rolki Rollerblade RB Cruiser, przeznaczone dla początkujących oraz średniozaawansowanych osób. Przystosowano je do jazdy freestyle, dobrze sprawdzają się na bardziej wymagającym terenie. To model z łożyskami silikonowo-żelowymi i 80 mm kółkami o twardości 85A. Zapięcie składa się z dwóch elementów: Sznurowania oraz klamry.

Cechą wyróżniającą rolki jest aluminiowa płoza z podniesioną piętą, która ułatwia wykonywanie trików i poprawia komfort jazdy. Wewnątrz buta znajduje się poliuretanowa wkładka pochłaniająca wstrząsy. Skorupa jest odlewana, zapewnia dobre podtrzymywanie stóp i stawu skokowego, a ponadto daje poczucie stabilności.

Jak przekonują konsumenci, rolki ułatwiają naukę wykonywania różnych trików i sprawiają, że można poczuć się znacznie pewniej. Są one dostępne w trzech kolorach (czarnym, szarym i niebieskim), a także w wielu rozmiarach, do 47. Rolkarze doceniają ponadto trwałe, kauczukowe kółka, które są sprężyste i gwarantują dobrą przyczepność, nawet na nierównej nawierzchni.

Rollerblade RB Cruiser to rolki freestyle, które są dostępne w rozmiarze od 35 do 47. Mają one kółka o średnicy 80 mm i twardości 85A, a także silikonowo-żelowe łożyska.

 

Zalety

Obniżony środek ciężkości: Rolki wyposażono w aluminiową płozę z podniesioną piętą. Mają one obniżony środek ciężkości, w efekcie czego nauka wykonywania trików staje się łatwiejsza, utrzymanie równowagi jest mniej kłopotliwe.

Stabilizowanie stóp podczas jazdy: But wewnętrzny został zaprojektowany w taki sposób, żeby odpowiednio stabilizować stopy podczas jazdy. Znajduje się w nim specjalna, poliuretanowa wkładka amortyzująca wstrząsy.

Trwałe łożyska: Silikonowo-żelowe łożyska SG7 są trwałe i zapewniają mniejsze tarcie w porównaniu do modeli ABEC.

 

Wady

Kłopotliwe zdejmowanie: Co prawda rolki mają specjalne pętelki w okolicy kostki, jednak część mężczyzn narzeka, że ich zdejmowanie bywa kłopotliwe. Zdarza się to zwłaszcza po długotrwałej jeździe, gdy stopy są spocone.

Niewymienna cholewka: Dla niektórych konsumentów wadą jest to, że nie ma możliwości wymiany cholewki.

 

 

 

 

5. Rolki Slalomowe Nils NA12333

 

Rolki slalomowe Nils NA12333 zapewniają zwrotność, precyzję ruchów oraz stabilność. Przyglądając się im, można zauważyć, że dwa środkowe koła są nieco mniejsze od skrajnych. Takie rozwiązanie ma na celu ułatwienie kontrolowania toru jazdy i poruszanie się slalomem. But jest lekki i dobrze wentylowany, dlatego stopy nie pocą się nadmiernie i nie pojawia się uczucie dyskomfortu.

Ponieważ kółka są stosunkowo miękkie (85A), zapewniają przyczepność do podłoża i dobrze pochłaniają wstrząsy. Ponadto wykazują odporność na ścieranie. Buty odpowiednio dopasowują się do stóp, gdyż ich zapięcie składa się z dwóch różnych elementów. Są to: Sznurowanie i podwójna klamra z mechanizmem napinającym.

Za co rolki są chwalone przez kupujących? Z opublikowanych przez nich komentarzy wynika, że utrzymanie równowagi nie stanowi żadnego problemu, a zakładanie i zdejmowanie butów to proste czynności. Co więcej, na ich zewnętrznej stronie znajduje się slider, czyli element przydatny w czasie jazdy freeridowej.

Slalomowy model Nils NA12333 ma po dwa kółka o średnicy 76 mm i 80 mm, ich twardość to 85A. Rolki wyposażono w łożyska ABEC9.

 

Zalety

Stała wentylacja: Nawet podczas długotrwałej jazdy stopy nie powinny nadmiernie się spocić, gdyż buty są dobrze wentylowane i zapewniają stały dopływ świeżego powietrza. Wyścielono je od wewnątrz miękkim materiałem, który nie podrażnia skóry.

Kontrola nad torem jazdy: Zachowanie kontroli nad torem jazdy nie jest trudne. Wynika to z zastosowania nietypowej konfiguracji kół: Dwa środkowe są nieco mniejsze od dwóch skrajnych.

 

Wady

Tylko do rozmiaru 44: Nie każdy mężczyzna może zdecydować się na zakup rolek, gdyż są one dostępne w rozmiarze od 38 do 44. Nie jest to dobra propozycja dla posiadaczy większych stóp.

Brak kilku wersji kolorystycznych: Model jest dostępny w jednej, czarno-białej wersji kolorystycznej, jednak nie wszystkim rolkarzom przypadła ona do gustu. Brakuje im kilku innych połączeń barw.

 

 

 

 

6. Rolki Powerslide Imperial One 80

 

Propozycją wytrawnych rolkarzy jest sprzęt Powerslide Imperial One 80. Pozwala on na rozwinięcie dużych prędkości. Skorupa buta jest tu wzmocniona i doskonale utrzymuje stopę w bucie. Co przy reaktywnej ramie Spider 243 powoduje doskonałe rozłożenie sił. Do tego szybkie i dobrze toczące się kółka Spinner 80 mm osadzone na łożyskach Wicked ABEC 7 z wolnym biegiem pozwalają cieszyć się jazdą i osiąganiem dużych prędkości. Rolki są dostępne w rozmiarach od 35 do 46 i jest możliwość dopasowania modelu do wąskiej stopy i nieco szerszej. But ma standardowe sznurowanie z przodu, a dodatkowo zastosowano klamrę PS z górnym zamknięciem z mikroregulacją 45 °.

To, że nie są to rolki dla początkującego rolkarza potwierdza fakt, że nie został w nich zamontowany hamulec, bo wytrawni rolkarze to osoby, które opanowały hamowanie bez tego elementu.  Waga rolek wynosi 1550 g i są one przeznaczone do jazdy miejskiej i fitnessowej. Zaawansowanych rolkarzy zapraszamy do zapoznania się z rolkami Powerslide Imperial One 80, to model o podwyższonej wytrzymałości do szybkiej jazdy.

 

Zalety

Rozmiarówka: Model ten jest oferowany w szerokiej rozmiarówce. Można kupić but od rozmiaru 35 do 46, dodatkowo każdy z butów ma możliwość regulacji, aby go dopasować do wąskiej lub szerokiej stopy.

Niewielka waga: Rolki ważą zaledwie 1550 g, rolkarz pokonujący trasę nie odczuwa zmęczenia stóp zbyt dużym obciążeniem.  

Dodatkowe wzmocnienie buta: But został wyposażony w podeszwę skateboardowa o podwójnej gęstości, mankiet i skorupę wykonaną z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym, ma on wysoką sztywność dobrze utrzymującą stopę rolkarza. 

 

Wady

Kółka: Według zaawansowanych rolkarzy, preferujących agresywną jazdę, kółka są zbyt miękkie i po kilku przejażdżkach ulegają zniszczeniu. Miłośnikom agresywnej jazdy doradza się, aby zmienili kółka na twardsze. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie rolki męskie kupić?

 

Rolki to świetna opcja, aby spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu, a także, aby utrzymać dobrą kondycję. Nauka jazdy na rolkach należy do jednych z prostszych czynności, dlatego ten sport jest tak popularny. Jednak wybór odpowiedniego sprzętu nie jest już taki prosty. Dlatego stworzyliśmy ten poradnik, aby podpowiedzieć Ci, jakie rolki męskie wybrać.

 

 

But

Element, na który powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności jest but. Wybierając nieodpowiedni but jesteśmy narażeni na zranienie się i kontuzję naszej stopy. Po dłuższej jeździe w źle dobranym bucie, może się okazać, że uszkodzenia są trwałe. Przed zakupem przymierz go. Jeżeli rolki chociaż trochę Cię uwierają, to warto poszukać innego modelu.

Nie zapominaj o dobraniu prawidłowego rozmiaru. Najlepiej przygotuj się do tego jeszcze przed zakupami. Załóż grube skarpetki, które zamierzasz wykorzystać podczas jazdy na rolkach. Następnie stań na białej kartce papieru i zaznacz ołówkiem dwa najbardziej wysunięte punkty Twojej stopy. Powtórz to jeżeli chodzi o drugą stopę, ponieważ zdarza się, że mogą się między sobą minimalnie różnić. W tym wypadku wybierzmy but dopasowany do większej stopy. Nie polegajmy zbytnio na rozmiarówkach określonych przez poszczególnych producentów. Kolejnym sposobem jest użycie specjalnej miarki, którą powinieneś znaleźć w każdym profesjonalnym sklepie sportowym. Znacznie ułatwi to wybranie odpowiedniego rozmiaru.

Po zdecydowaniu się na daną parę, koniecznie załóż ją i przejedź się kilka metrów. Zwróć uwagę, czy rolki usztywniają Twoją kostkę. Jeżeli podczas jazdy staw skokowy jest nieodpowiednio ustabilizowany, to jesteśmy bardziej narażeni na trwałe kontuzje, a nasze ruchy są ograniczone. Przypatrz się także, czy wewnątrz buta znajduje się wymienna wkładka. Ułatwi nam to znacznie czyszczenie rolek. Jeżeli nie ma ich w wyposażeniu, to polecamy dokupienie ich, o ile nie będą nam przeszkadzać podczas jazdy.

 

Kółka twarde, czy miękkie – jakie rolki męskie są najlepsze?

Kółka to kolejny element, któremu powinniśmy się bliżej przypatrzeć. Jeżeli chodzi o ich wykonanie, to zazwyczaj mamy dwie opcje – uretan lub plastik. Te drugie są już coraz rzadziej spotykane ze względu na to, że są niebezpieczne. Nie dają także dużego komfortu jazdy. Jeżeli chodzi o wybór kółek uretanowych, istotne są dwa parametry, czyli twardość i średnica.

Na rynku znajdziemy kółka, które podzielone są na miękkie i twarde. Opisuje je się numerami rozpoczynającymi się od 74, co oznacza bardzo miękkie kółka, a kończy na 101 – są to najtwardsze modele, jakie możemy znaleźć. Na końcu liczby zapisuje się literkę A. Kółka twarde cechują się tym, że są bardzo wytrzymałe. Nie musimy się więc martwić, że pękną przy pierwszej jeździe. Ich jedynym mankamentem jest dość ograniczona amortyzacja, co sprawia, że nie są one najwygodniejsze. Za to możemy jeździć w nich o wiele szybciej niż na rolkach z miękkimi kółkami.

Te są z kolei lepszą opcją dla początkujących rolkarzy. Mają większą przyczepność, a duża amortyzacja sprawia, że wygodnie się na nich jeździ. Nie możemy rozwijać w nich dużych prędkości, co oznacza, że jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie. Musimy jednak pamiętać, że nie są zbyt odporne na zniszczenia. Średnica wyrażana jest w milimetrach. W zależności od tego, na jakim stopniu zaawansowania w jeździe na rolkach jesteśmy, taką średnicę powinniśmy wybrać. Jeżeli jesteśmy początkującymi rolkarzami, to najlepiej będziemy się czuć jeżdżąc na małych rolkach, czyli takich o średnicy od 47 mm do 70 mm. Wszystko dlatego, że są bardzo wygodne. Dzieje się to za sprawą pochłaniania przez nie drgań powstałych na skutek nierówności na drodze. Oprócz tego, nie mamy problemu, aby nimi łatwo manewrować.

Cechują się dużą stabilnością, a ich jedynym mankamentem jest to, że nie możemy w nich rozwinąć dużych prędkości. Kółka o dużej średnicy to takie, które mają od 84 mm do 110 mm. Polecane są dla osób, które mają już jakieś doświadczenie w jeździe na rolkach. Możemy rozwinąć w nich bardzo duże prędkości, może to być nawet 30 km/h. Oprócz tego nie są aż tak stabilne. Dlatego też, są o wiele mniej bezpieczne niż kółka o małej średnicy. Różnią się od nich także tym, że manewrowanie nimi nie jest takie łatwe i nie są aż tak bardzo zwrotne. Osoby, które nie są zaawansowane, lecz to nie są ich pierwsze rolki, zwykle zadowolone są z kółek o średniej średnicy, to jest od 70 mm do 84 mm.

 

 

Łożyska

To właśnie łożyska sprawiają, że kółka w rolkach się poruszają. Każdy z ich pięciu typów znacznie różni się od siebie, dlatego poniżej przedstawiamy wszystkie dostępne typy. Wśród nich znajdziemy łożyska:

ILQ – ich budowa jest bardzo prosta, ponieważ mają tylko 6 kulek. Charakteryzuje je mniejszy opór. Dzięki temu kółka, które posiadają łożyska ILQ są jednymi z najszybszych, dostępnych modeli. Przeznaczone są do jazdy długodystansowej.

ABEC – w łożyskach tego rodzaju, najważniejszy jest numer, jaki na nich znajdziemy. Jest to zwykle 5, 9 i 7. Łożyska z niskimi numerami są bardzo wytrzymałe, ponieważ do ich produkcji został użyty inny rodzaj stali. Z kolei wyższe numery są bardziej obrotowe. Niestety trzeba je za to często oczyszczać i naprawiać.

HTO – to rodzaj łożyska, który wykorzystywany jest w rolkach przeznaczonych na wyścigi. Sprawia on, że sprzęt jest bardzo szybki, a jazda na nich jest płynna. Jest to także najdroższy typ łożyska dostępny na rynku.

SG – tak samo nazywa się również specjalny żel (Silicon Gel), który de facto jest używany w produkcji tego rodzaju łożysk. Mają różne podtypy oznaczone różnymi numerami od 3, poprzez 5, 7, kończąc na 9. Bazując na wielkości tych numerów, łatwo nam wybrać łożyska dla dziecka, jak i dla profesjonalnego rolkarza.

ceramiczne – jest to najlżejszy typ, jaki znajdziemy na sklepowych półkach. Przeznaczony jest do bardzo szybkiej jazdy, dlatego polecany jest raczej osobom z dużym doświadczeniem.

 

Profil

Istnieją 3 rodzaje profili. Pierwszy z nich, płaski, nadaje się do jazdy agresywnej. Wszystko dlatego, że ma dużą przyczepność. Drugi z nich, ścięty, jest idealny do jazdy wyczynowej. Profil okrągły jest spośród nich najzwrotniejszy, lecz także najwolniejszy.  

Rolki męskie w dobrych cenach

Cena rolek wykonanych z wysokiej jakości materiałów zazwyczaj przekracza 300 zł i sięga około 700 zł. Musimy także liczyć się z tym, że oprócz rolek będziemy potrzebowali dodatkowe wyposażenie, które pozwoli nam bezpiecznie cieszyć się jazdą na rolkach. Najlepsze rolki męskie mają je już te elementy w zestawie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Rolki Powerblade FX 90

 

Rolki Powerblade Fx90 na pewno Cię zainteresują, jeśli szukasz modelu, na którym możesz jeździć rekreacyjnie. Sprzęt został stworzony z myślą o stylu dowolnym i jeździe po mieście. Jego wnętrze wyściełane jest miękkim materiałem, który dobrze dopasowuje się do stopy, co zapewnia użytkownikowi wygodę.

Produkt dobrze się sprawdza do jazdy slalomem. Kółka, które zamontowano w modelu, są zrobione z kauczuku. Ich średnica wynosi 90 mm, a ich klasa twardości jest równa 82A. To oznacza, że są one duże i stosunkowo miękkie, więc najlepiej sprawdzą się do jazdy dla początkujących. Ponadto rolki te dobrze pochłaniają drgania, ale nie są zbyt zwrotne.

Model ten charakteryzuje wysokiej jakości konstrukcja. Wykorzystane łożyska zapewniają mu dużą żywotność i bezawaryjność. Sprzęt wyróżnia nowoczesna forma. Obudowa produktu łączy ze sobą kolor czarny, srebrny i pomarańczowy. Maksymalne obciążenie rolek wynosi 100 kg. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania i wygodę użytkowania.

Powerblade FX90 to rolki męskie dostępne w rozmiarze od 37 do 46. Produkt ma czarny kolor. Jest to model przeznaczony do jazdy rekreacyjnej.

 

Zalety

Shock Absorber: Znajdująca się pod piętą wkładka amortyzująca Shock Absorber zwiększa komfort w trakcie jazdy i ogranicza drgania. W rezultacie nasze stopy nie męczą się zbyt szybko.

Klamry: Zdaniem konsumentów jakość wykonania klamer jest bardzo dobra – elementy te płynnie działają, dlatego ich regulacja nie jest skomplikowana. Zabezpieczenie Auto-Lock chroni przed przypadkowym odpięciem klamry.

Kółka: Wykonane z kauczuku kółka są odporne na ścieranie. W rezultacie nie trzeba zbyt często wymieniać tych elementów, co mogłoby generować dodatkowe koszty i zabierać czas.

Zapięcie: 3-stopniowy system zapinania rolek stanowi gwarancję, że nasze stopy będą dobrze usztywnione, co zwiększa bezpieczeństwo jazdy i skutecznie zabezpiecza przed ewentualnym skręceniem kostki.

Skorupa: Do produkcji skorupy wykorzystano polipropylen (PP). Tworzywo to jest trwałe, dzięki czemu na powierzchni rolek nie widać zarysowań. W rezultacie produkt przez długi czas zachwyca wyglądem.

 

Wady

Obciążenie: Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 100 kg, dlatego model nie będzie odpowiedni dla osób ze sporą nadwagą.

 

 

Rolki wyposażone K2 F.I.T. 80

 

Wiele osób poleca rolki męskie K2 F.I.T. 80. Prezentowany sprzęt sportowy wykonano z wytrzymałych tworzyw, co daje pewność, że kupujemy produkt dobrej jakości, który będzie nam służył przez długi czas. Model ma czarny kolor, więc spodoba się wielu mężczyznom.

Rolki są dostępne w rozmiarze od 36,5 do 48, dlatego nie musisz się obawiać, że nie znajdziesz odpowiedniego dla siebie produktu. 3-stopniowy system wiązania sprawia, że można dopasować model idealnie do kształtu stopy. Przekłada się to nie tylko na komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo. Pokryty delikatnym materiałem but wewnętrzny nie powoduje otarć, a także zapewnia dobry przepływ powietrza. Ogranicza to ryzyko nadmiernej potliwości stóp.

Internauci są zdania, że K2 F.I.T. 80 to rolki godne uwagi. Produkt jest dobrze wyprofilowany i skutecznie neutralizuje drgania. Dodatkowo model będzie odpowiedni dla każdego, bez względu na to, czy ma doświadczenie w jeździe na rolkach, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sportem.

K2 F.I.T. 80 to rolki męskie w kolorze czarnym. Produkt jest dostępny w rozmiarze od 36,5 do 48. Model ma 3-stopniowy system wiązania.

 

Zalety

K2 Softboot: But wewnętrzny K2 Softboot jest wygodny, czego dowodem są pozytywne opinie Internautów na temat prezentowanych rolek. Wnętrze buta pokryto miękkim, oddychającym materiałem.

Tec Composite: Kompozytowa płoza Tec Composite została dobrze połączona ze skorupą. Odpowiedni kształt i wykonanie płozy sprawiają, że element ten dobrze redukuje drgania, jak również zapewnia stabilność.

Przeznaczenie: Produkt występuje w wielu rozmiarach, dlatego jest wybierany nie tylko przez dorosłych mężczyzn, ale także chłopców. Konsumenci wskazują, że model będzie odpowiedni dla użytkowników o różnym stopniu zaawansowania w jeździe na rolkach.

 

Wady

Hamulec: Część osób uważa, że hamulec nie jest dobrze wyprofilowany, więc jego używanie nie jest wygodne.

 

 

Rolki Freestyle Rollerblade Tws 80

 

Ciekawym modelem przeznaczonym do jazdy dowolnym stylem jest Rollerblade Tws 80. Produkt ten charakteryzuje duża wygoda użytkowania. Sprzęt ten jest precyzyjnie wykonany. Łożyska dobrze pracują w połączeniu z kółkami, nie wymagając dodatkowych konserwacji.

Model ten wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Kółka należą do serii SUPREME i zrobione są z kauczuku. To oznacza, że są one wytrzymałe i stosunkowo wolno się ścierają. Ich średnica jest równa 80 mm, a twardość należy do klasy 85A. To sprawia, że rolki te bardzo dobrze sprawdzą się dla początkujących i jeżdżących rekreacyjnie. Ponadto sprzęt jest zwrotny i z przyjemnością można na nim jeździć slalomem.

Co więcej model ten jest bezpieczny. Odlewana skorupa jest bardzo wytrzymała, przez co nawet w trakcie upadku stopa jest w stabilnej pozycji. Dodatkowo jest ona odpowiednio wentylowana, co chroni przed odparzeniami. Użytkownicy doceniają ten produkt za dobrą amortyzację i zwrotność.

Rolki męskie Rollerblade TWS 80 są dostępne w kilku rozmiarach. Produkt przeznaczony jest do jazdy freestylowej. Model ma biało-czarną skorupę i pomarańczowe elementy.

 

Zalety

Skorupa: Solidnie wykonana skorupa wykazuje odporność na zarysowania. Co więcej, element ten ma otwory wentylacyjne, które bardzo dobrze chronią przed nadmierną potliwością stóp.

Dostosowanie: Z uwagi na łatwe w regulacji klamry użytkownik może w prosty sposób dostosować rolki do swoich potrzeb. W efekcie nie ma obaw, że stopa będzie się przemieszczać w bucie w trakcie jazdy.

Kółka: Użytkownicy podkreślają, że kółka są odporne na przetarcia i płynnie działają.

 

Wady

Design: Konsumenci wskazują, że design produktu nie spodoba się każdemu mężczyźnie. Rolki ciężko dopasować do sportowej stylizacji.

Otarcia: Pojedyncze opinie wskazują, że but wewnętrzny nie jest dobrze wyprofilowany, co sprawia, że na kostkach pojawiają się bolesne otarcia.

 

 

Rolki Tempish Lux Rebel

 

Polecamy Twojej uwadze rolki Tempish Lux Rebel przeznaczone głównie dla początkujących i średniozaawansowanych użytkowników. Rolki są dostępne w następujących rozmiarach: M (33-36), L (37-40) i XL (41-43). Można je regulować, co wpływa na ich uniwersalność i wydłuża czas, przez który możemy z nich korzystać (jeśli nadal rosną nam stopy). 

Model ma kółka o twardości 82A, a łożyska to ABEC 7. Płoza jest dwuczęściowa, zrobiona ze specjalnego stopu aluminium odznaczającego się trwałością. Element ten jest mocowany do szkieletu przy wykorzystaniu systemu Ideal Position Control. Szkielet zrobiono z mieszanki tworzyw: Hi-Impact PP i nylonu.

Opinie na temat rolek Tempish Lux Rebel są pochlebne, większość recenzji dotyczy zalet produktu. Do atutów można zaliczyć przede wszystkim regulowany rozmiar. Rolki są też cenione za solidne wykonanie i łatwe prowadzenie. Użytkownicy przyznają, że but wewnętrzny jest miękki i nie obciera skóry. 

Tempish Lux Rebel to rolki polecane dla początkujących użytkowników. Mają one regulowany rozmiar. 

 

Zalety

Płoza: Rolki mają dwuczęściową, solidnie wykonaną płozę. Do jej produkcji wykorzystano specjalny stop aluminium, co gwarantuje stabilność konstrukcji. System Ideal Position Control został użyty do mocowania do szkieletu.

Regulacja rozmiaru: Model podlega regulacji. Konsument może zdecydować się na zakup rolek w rozmiarze: M (33-36), L (37-40) i XL (41-43).

Miękki but wewnętrzny: Czytając opinie na temat produktu można dojść do wniosku, że but wewnętrzny jest odpowiednio miękki. Gwarantuje stopom dobre podparcie i nie powoduje bolesnych otarć skóry.

 

Wady

Nie do wymagającej jazdy: Rolki są przeznaczone do jazdy po prostym, niewymagającym terenie. Mogą nie sprawdzić się u osób, którym zależy na rozwijaniu dużej prędkości.

Zwiększona potliwość stóp: Niektórzy konsumenci zauważyli, że podczas jazdy stopy mocno się pocą.

 

 

Spokey Rolki łyżworolki Halo II ABEC5 Fitness

 

Spokey Halo II to model, który wyróżnia duża amortyzacja. Te dobre i tanie rolki męskie sprawdzają się na jeździe po nierównych nawierzchniach, gdyż większość drgań jest pochłaniania. Dzieje się tak za sprawą wykorzystania elastycznej płozy i odpowiednich kółek.

Sprzęt wyróżnia ciekawy design. Obudowa jest w kolorze czarnym z elementami, bieli, czerwieni i szarości. Model ten wyposażony jest w kółka o średnicy 80 mm i twardości 82A. Sprawdzają się one do jazdy dla początkujących, a także tych, którzy posiadają już pewne umiejętności.

Dlatego też sprzęt ten jest idealny do jazdy rekreacyjnej oraz fitness. Wnętrze wyściełane jest wysokiej jakości materiałem, który zapewnia rolkarzowi komfort. Produkt ten jest stosunkowo lekki, co sprawia, że stopa mniej się męczy w trakcie jazdy. Daje to również większą kontrolę nad kierowaniem. Użytkownicy twierdzą, że to dobra inwestycja, która sprawdza się dla osób na poziomie średnio-zaawansowanym. Ponadto uważają oni, że sprzęt jest bardzo wygodny.

Spokey Halo II to rolki męskie dostępne w rozmiarze od 40 do 46. Jest to model polecany dla osób średniozaawansowanych.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Użytkownik ma zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie korzystania z produktu. Wszystko za sprawą dobrze opracowanego systemu wiązania (sznurówki, klamry i paski na rzep).

Kółka: Zrobione z tworzywa PU kółka nie generują nieprzyjemnego dźwięku w trakcie jazdy. Zwiększa to komfort użytkowania sprzętu. Należy również dodać, że kółka płynnie działają.

 

Wady

Prędkość: W recenzjach użytkowników pojawia się informacja, że rozwijanie prędkości zajmuje stosunkowo dużo czasu, co może sugerować, że łożyska nie są zrobione z najlepszych gatunkowo materiałów.

But wewnętrzny: Zdaniem Internautów but wewnętrzny nie gwarantuje dobrej cyrkulacji powietrza.

 

 

Rollerblade Storm

 

Rollerblade Storm to model dopracowany pod względem konstrukcji i designu. Obudowa tych rolek jest w kolorze czarnym z elementami bieli, zieleni i niebieskiego. Sprzęt sprawdzi się do jazdy po mieście. Rolki te zostały stworzone z myślą o mężczyznach, ale mogą z nich korzystać także kobiety.

Model jest bardzo zwrotny, co daje duże pole do popisu w przypadku jazdy dowolnym stylem. Ponadto pozwala na wygodne operowanie przy jeździe w tłumie. Wkładka wewnętrzna jest bardzo wygodna i dopasowuje się do kształtu stopy użytkownika. Zwiększa to w dużym stopniu komfort jazdy. Średnica kółek w tym produkcie wynosi 80 mm, a ich twardość jest równa 85A. Taki rodzaj jest przystosowany do jazdy rekreacyjnej, a także mogą na nich zaczynać początkujący.

Skorupa sprzętu jest bardzo wytrzymała i stabilnie trzyma nogę. Ponadto cholewka ma zapewnioną dobrą cyrkulację powietrza, co chroni przed zbyt mocnym poceniem i zabezpiecza przed powstawaniem odparzeń. Konsumenci doceniają ten model za solidne wykonanie i wysoką jakość.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ