Rowerek trójkołowy – przewodnik zakupowy, ranking i test
Jeśli chcesz kupić rower trójkołowy, zachęcamy do tego, abyś zapoznał się z przygotowanym przez nas artykułem. Mamy dla Ciebie zarówno zestawienie najlepszych produktów, jak i przydatny poradnik zakupowy. Przeprowadzona przez nas analiza rynku pozwala stwierdzić, że najlepszym modelem jest Dawstar Sewilla. Ten rower trójkołowy gwarantuje wygodę użytkowania. Ma dużą, dobrze wyprofilowaną kierownicę, niską ramę typu holenderskiego i sprężynowe siodełko. Z przodu znajduje się oświetlenie LED. Drugie miejsce w rankingu zajął rower trójkołowy Ecotoys 4w1 z pedałami odpowiedni dla dzieci już od 1. roku życia. W modelu zastosowano kółka z pianki EVA. Produkt ma różowy kolor.
Tabela porównawcza
6 najlepszych rowerków trójkołowych. Opinie w 2024 roku
Ranking rowerków trójkołowych powstał po to, aby osoby zainteresowane zakupem takiego sprzętu mogły łatwo znaleźć polecane przez konsumentów modele. To zestawienie zostało zrobione na podstawie opinii różnych użytkowników. Pod uwagę wzięliśmy popularność produktów i jakość ich wykonania.
Rower trójkołowy dla dorosłych
1. Rower trojkołowy Dawstar Sewilla
Prezentujemy godny uwagi rower trójkołowy dla dorosłych Dawstar Sewilla w czarnym kolorze. Ten produkt ma uniwersalny design i dlatego podoba się kobietom i mężczyznom. W ofercie producenta jest też czerwona wersja kolorystyczna modelu. Rower trójkołowy wymaga montażu, a wszystkie informacje dotyczące tego, jak go złożyć, znajdują się w instrukcji.
Model Dawstar Sewilla ma 6 biegów i przerzutkę tylną marki Shimano Tourney. Rama jest 18-calowa, a do jej wykonania wykorzystano dobrej jakości materiał, jakim jest stal. Na rower wygodnie się wsiada, bo ma on obniżoną ramę. Można na nim jeździć w spódnicy czy w sukience. Koła są 24-calowe, a jak pokazał test rowerków trójkołowych, charakteryzują się one wytrzymałością.
Opinie, jakie można przeczytać w Internecie na temat tego produktu, są bardzo dobre. Rower trójkołowy spełnia oczekiwania nawet wymagających użytkowników. Ma wiele zalet, do których zaliczyć można m.in. wytrzymałą stalową ramę.
Rowerek biegowy trójkołowy
2. Ecotoys Rowerek Biegowy Trójkołowy 4w1 z Pedałami
Osoby, które chcą kupić dobry i tani rowerek trójkołowy dla swojego dziecka, powinny zastanowić się nad modelem Ecotoys 4w1 z pedałami. Ma on wymiary: Długość – 67 cm i szerokość – 45 cm. Wysokość kierownicy jest regulowana w zakresie od 47 cm do 50 cm, a wysokość siodełka – od 33 cm do 39 cm.
Ten trójkołowy rowerek biegowy jest przeznaczony dla dzieci od 1. roku życia. Można z niego korzystać na kilka sposobów: Jak z modelu z trzema i dwoma kółkami i z lub bez pedałów. Możliwość regulacji siedzenia i kierownicy, a także korzystania z produktu w różnych konfiguracjach, sprawia, że jest on uniwersalnym wyborem.
Model od Ecotoys to świetny rowerek trójkołowy na roczek lub inną okazję. Osoby, które w niego zainwestowały, potwierdzają wysoką jakość wykonania produktu i bezpieczeństwo jego użytkowania. Koła z tworzywa EVA zapewniają dziecku stabilność i nie ulegają szybkiemu ścieraniu.
Rower trójkołowy elektryczny
3. Rower trójkołowy Rehtime elektryczny 250W
W tym zestawieniu musiał znaleźć się rower trójkołowy Rehtime 250W. To model elektryczny, który przyda się osobom w trakcie rehabilitacji i mającym problem z układem ruchu. Ponadto z takiego sprzętu mogą skorzystać konsumenci po udarach mózgu, cierpiący na choroby zwyrodnieniowe i wymagający wzmocnienia kończyn dolnych. Ten elektryczny rower trójkołowy ma z tyłu dwa koła, co gwarantuje dobrą stabilność jazdy.
Wymiary produktu to: Wysokość – 120 cm i szerokość – 78 cm. Wysokość siodełka podlega regulacji w zakresie od 78 cm do 88 cm. Model wytrzymuje obciążenie do 110 kg. Rower ma 24-calowe koła i aluminiowe obręcze. Hamulec przedni to V-break, a tylni to bębnowy ręczny. Model ma 6-biegową przekładnię Shimano. Z przodu i z tyłu znajdują się lampki LED.
Zdaniem użytkowników Rehtime 250W to dobry rowerek trójkołowy, który warto kupić. Nie jest on tani, ale zdecydowanie wart swojej ceny, co potwierdzają pozytywne opinie. Kupujący zwracają uwagę nie tylko na wysoką jakość wykonania, ale też dobre wyposażenie (pojemne kosze w zestawie).
Rower rehabilitacyjny trójkołowy dofinansowanie
4. Elektryczny Rower Rehabilitacyjny Trójkołowy Vermeiren Lagoon-E 2219E
Niektórzy chcą kupić trójkołowy rower rehabilitacyjny. Dofinansowanie sprzętu jest możliwe w pewnych przypadkach. Kluczowe jest przede wszystkim znalezienie odpowiedniego modelu, a takim jest Vermeiren Lagoon-E 2219E. To model elektryczny przeznaczony dla osób dorosłych, które mają problemy z poczuciem równowagi. Sprzęt jest ceniony przez konsumentów, którzy chcą odzyskać sprawność i nie rezygnować z ruchu na świeżym powietrzu. Wspomaganie wynosi do 17 km/h.
Trójkołowy rower rehabilitacyjny marki Vermeiren ma intuicyjny system sterowania w manetkach. Akumulator znajduje się z tyłu pod koszem, jest do niego łatwy dostęp i w razie potrzeby można do wymontować. Na kierownicy można zainstalować koszyk i lusterko wsteczne. Kosz z tyłu wytrzymuje udźwig do 25 kg.
W większości publikowane w Internecie opinie o rowerze trójkołowym Vermeiren Lagoon-E 2219E są bardzo dobre. Sprzęt jest prosty w obsłudze, a co najważniejsze, umożliwia wygodne i bezpieczne przemieszczanie się. Korzystając z tego rowerka, łatwiej powrócić do sprawności po chorobie czy wypadku.
Rowerek trójkołowy pompowane koła
5. Sun Baby Qplay Rito Trójkołowy Pompowane Koła
Sun Baby Qplay Rito to rowerek trójkołowy pompowane koła przeznaczony dla dzieci do ok. 3. roku życia. Jego maksymalne obciążenie wynosi 25 kg, a waga sprzętu to niecałe 11 kg. Model stanowi dobry wybór na prezent z okazji pierwszych urodzin maluszka. Wymiary produktu to: 83 cm x 53 cm x 108 cm.
Rowerek jest tak skonstruowany, że rodzic może wygodnie pchać dziecko, dopóki nie nauczy się ono, jak samodzielnie jeździć. Przydatnym dodatkiem jest mała budka zapewniająca skuteczną ochronę przed słońcem. Baldachim w razie potrzeby można zdemontować. Model ma 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, a dodatkowo pałąk.
Wielu osobom podoba się to, że ten rowerek trójkołowy dla dziecka można łatwo złożyć. Tym samym ani jego przewożenie w samochodzie ani przechowywanie w domu nie stanowią dużego problemu. Zaletą jest też to, że produkt występuje w kilku wersjach kolorystycznych.
Rowerek trójkołowy składany
6. Doona Składany Rowerek Trójkołowy Liki S5 5W1
Chcielibyśmy polecić Ci składany rowerek trójkołowy Doona Liki S5 5W1 przeznaczony dla dzieci od 10. miesięcy do ok. 3. roku życia. Model ma ramę zrobioną z wysokiej jakości polimerów. Są one wzmocnione włóknami i aluminium. U podstawy rowerka znajdują się koła, które charakteryzują się dużą trwałością.
Za zakupem tego rowerku trójkołowego przemawia to, że można łatwo dostosować go do wieku dziecka. Kiedy maluch jest starszy, nie ma problemu z tym, aby zdemontować uchwyt dla rodzica czy oparcie. Bezpieczeństwo jazdy gwarantują pasy bezpieczeństwa z miękkimi nakładkami. Model ma hamulec nożny. Co istotne, produkt można łatwo złożyć i to jedną ręką, bez używania dodatkowych narzędzi.
Wystawiane przez użytkowników opinie o rowerkach trójkołowych marki Doona są pozytywne. Dobre recenzje zdobywa opisywany przez nas model, co wpływa na jego popularność wśród rodziców. Rowerek jest zrobiony z wysokiej jakości materiałów, estetycznie wygląda i co najważniejsze, jest wygodny i bezpieczny dla dzieci.
Przewodnik zakupowy – Jaki rowerek trójkołowy kupić?
Jazda na rowerze daje wiele przyjemności i jest korzystna także pod względem zdrowotnym. Warto od najmłodszych lat uczyć dziecko, że przebywanie na świeżym powietrzu i ruch to coś dobrego. Maluch na wczesnym etapie życia nie umie zachować tak dobrze równowagi, aby swobodnie jeździć na rowerze z dwoma kołami, dlatego popularnością cieszą się modele z 3 kołami. W sklepach można znaleźć rowerki odpowiednie już dla rocznego dziecka. Wbrew pozorom jednak rowery trójkołowe, oczywiście w większej wersji, są wybierane także przez dorosłych. Bez względu na to, czy szukasz produktu dla siebie czy dla swojej pociechy, ten poradnik jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego, jakie cechy ma najlepszy rowerek trójkołowy.
Przeznaczenie – jaki rowerek trójkołowy wybrać?
Zaznaczyliśmy już na początku poradnika, że rower trójkołowy to produkt występujący w wersji dla dzieci i dla dorosłych. Jeśli szukamy modelu dla pociechy, będziemy zwracać uwagę na nieco inne kwestie niż przy modelu dla dorosłych. Rowerki trójkołowe dla maluchów powinny mieć przede wszystkim możliwość regulacji siedzenia i kierownicy. Jak wiadomo, dziecko szybko rośnie i dlatego też regulacja pojazdu jest niezbędna do tego, aby dłużej mógł on służyć. Rowerki muszą być dopasowane także pod względem wieku. W sklepach można znaleźć produkty dla dzieci już od 1. roku życia, ale też modele dla starszych pociech. Rowerki dla dzieci występują w różnych wersjach np. 3w1 czy nawet 4w1. Takie modele można łatwo modyfikować i dostosowywać do wieku i etapu rozwoju maluszka. W standardowej wersji rowerek trójkołowy 4w1 pełni bardziej funkcję wózka, bo dziecko siada w nim, a to rodzic steruje pojazdem. Maluch jest zapięty pasami bezpieczeństwa, ma do dyspozycji podnóżki i może wygodnie się ułożyć. Kiedy trochę podrośnie, usunięte zostają zabezpieczenia w postaci pasów, a dziecko zyskuje większą swobodę. W późniejszym etapie miejsce podnóżków zastępują pedały i to maluch przejmuje kontrolę nad jazdą. Z rowerka demontowane są różne elementy, które we wcześniejszych etapach gwarantowały dziecku m.in. zabezpieczenie niezbędne z uwagi na wiek.
Rowery trójkołowe produkowane są także dla osób dorosłych. Kto korzysta z takiego rozwiązania? Przede wszystkim modele z trzema kołami są polecane konsumentom, którzy z uwagi na problemy zdrowotne nie mają możliwości poruszania się na zwykłym rowerze. Modele trójkołowe wspomagają m.in. osoby w trakcie rehabilitacji i pozwalają utrzymać im odpowiedni poziom aktywności fizycznej. Zapewniają zdecydowanie większą stabilność i odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa.
Jakość wykonania
Większość rowerów trójkołowych, zarówno w wersji dziecięcej i dla dorosłych, ma obniżoną ramę, tak aby można było wygodnie na nie wsiadać. Rama będąca podstawą konstrukcji może być zrobiona z różnych materiałów. Do produkcji rowerków dla dzieci coraz częściej wykorzystuje się drewno, czyli naturalny i bezpieczny materiał. Jest on dodatkowo zabezpieczony przyjaznym dla zdrowia i środowiska lakierem. W ofercie producentów można też znaleźć rowerki trójkołowe z aluminiową ramą, która odznacza się wytrzymałością, a przy tym jest lekka. Raczej nie polecamy inwestowania w modele, które mają bardzo dużo plastikowych elementów, bo te mogą szybko ulec uszkodzeniu.
Rowery trójkołowe dla dorosłych mają zwykle ramę zrobioną z aluminium lub stali. Oba materiały są godne polecenia. Ramy aluminiowe odznaczają się trwałością, a przy tym lekkością. Rowery z dobrej jakości ramą stalową są cięższe. Zapewniają one jednak lepsze tłumienie wstrząsów, a tym samym większą wygodę. Dobrze zabezpieczona przed korozją stal na długo zachowuje początkowe właściwości. Materiał ten jest też w stanie wytrzymać duże obciążenie. Biorąc pod uwagę kwestię wykonania ramy, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki jest najlepszy rower trójkołowy. Każde rozwiązanie ma pewne wady i zalety.
Koła
W rowerkach dla dzieci stosowane są opony piankowe lub pompowane. Co różni oba te rodzaje? Opony piankowe są tańsze i lżejsze w porównaniu z pompowanymi. Ich sporą zaletą jest to, że wykazują dużą odporność na przebicia, właściwie nie ma ryzyka, że dojdzie w ten sposób do ich uszkodzenia. Piankowe opony są jednak mniej elastycznej i gorzej tłumią nierówności. Trzeba też zdawać sobie sprawę, że wykazują słabszą przyczepność do podłoża.
Opony pompowane lepiej tłumią wstrząsy i gwarantują zdecydowanie lepsza przyczepność do podłoża. Tym samym jest mniejsze ryzyko, że maluch podczas jazdy się poślizgnie. Rowerki z pompowanymi oponami są jednak bardziej podatne na przebicie.
Rowery trójkołowe dla dorosłych mają zwykłe standardowe opony. Najbardziej popularne są modele z 20-calowymi i 24-calowymi kołami.
Kwestie bezpieczeństwa
Każdy zgodzi się z tym, że najlepszy rowerek trójkołowy dla dzieci jest bezpieczny w użytkowaniu. Ta kwestia nie podlega dyskusji. Kupując więc produkt dla swojej pociechy, należy sprawdzić wcześniej, czy ma on stosowne certyfikaty m.in. CE. Jeśli kupujemy rowerek typu 4w1, upewnijmy się, czy ma on solidnie zrobione pasy bezpieczeństwa i miękkie nakładki zapobiegające otarciom. Przydatnym dodatkiem jeż budka (baldachim), zabezpieczająca malucha przed ostrym słońcem. Oczywiście dwa wymienione przez nas elementy występują tylko w rowerkach w wersji 4w1, które na wczesnym etapie przypominają bardziej wózek.
Rowerek trójkołowy w dobrych cenach
Estetycznie wykonany i bezpieczny w użytkowaniu rowerek trójkołowy dla dziecka można kupić już za ok. 250 zł. Modele 4w1 czy podobne kosztują zwykle więcej, bo czasami nawet 500 zł. Zdecydowanie większym wydatkiem jest zakup roweru trójkołowego dla dorosłych. Cena takiego sprzętu może sięgać nawet 8 tysięcy złotych.
FAQ
P1: Co to jest rower trójkołowy?
Rower trójkołowy, jak nietrudno domyślić się po nazwie, to pojazd, który zamiast dwóch kół ma trzy. Dwa koła znajdują się z tyłu i dzięki niemu zdecydowanie łatwiej jest utrzymać równowagę podczas jazdy. Często rowery trójkołowe kojarzone są z dziećmi, jednak na rynku dostępne są też modele dla dorosłych i cieszą się one sporym zainteresowaniem. Rower trójkołowy to dobry wybór dla seniorów czy osób mających problemy ze zdrowiem. Na zakup takiego sprzętu ze wspomaganiem silnikiem elektrycznym decydują się osoby będące w trakcie rehabilitacji.
P2: Od kiedy rowerek trójkołowy?
Na rynku dostępne są różne rodzaje rowerków trójkołowych. Z powodzeniem można znaleźć model dostosowany już dla dziecka od 1. roku życia. Zazwyczaj takie rowerki to modele łączące kilka funkcji. Mają one wygodne siedzisko i pasy bezpieczeństwa, a na początku, kiedy pociecha jest jeszcze mała, to rodzic prowadzi pojazd. Przede wszystkim kupując taki produkt dla swojego dziecka, trzeba przeczytać opis producenta i sprawdzić, dla jakich pociech przeznaczony jest dany model. Sugerowanie się kryterium wieku jest bardzo ważne, bo jazda na rowerze powinna być dla dziecka przede wszystkim bezpieczna. Specjaliści wskazują, że wsiadając na rowerek, dziecko powinno swobodnie sięgać nóżkami do podłogi.
P3: Gdzie kupić rower trójkołowy dla dorosłych?
Rowery trójkołowe nie występują tylko w wersji dla dziecka. Na rynku dostępne są także modele dla dorosłych. Takie sprzęty tworzone są głównie z myślą o osobach, które mają pewne problemy zdrowotne, ale nie chcą odmawiać sobie przyjemności w postaci jazdy na świeżym powietrzu. Modele trójkołowe dla dorosłych są często wyposażone w silnik elektryczny, który wspomaga jazdę. Taki produkt można kupić przede wszystkim w sklepach oferujących sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. Coraz częściej kupujący decydują się na dokonanie zakupów przez Internet, bo można łatwo porównać oferty z różnych miejsc i wybrać tę najlepszą. W razie potrzeby nie ma też problemów ze zwrotem produktu, który nie spełnia naszych oczekiwań.
P4: Jaki rowerek trójkołowy dla rocznego dziecka?
Rowerek trójkołowy dla rocznego dziecka musi być przede wszystkim wygodny w użytkowaniu i bezpieczny. Polecane są modele biegowe w wersji z i bez pedałów. Ważne jest to, aby rower był na tyle mały, żeby dziecko swobodnie dotykało stopami podłoża. Warto wybierać takie modele, które dają możliwość regulacji wysokości kierownicy i siedziska. Wtedy też mamy większą pewność, że rowerek posłuży dziecku przez dłuższy czas. Rowerki trójkołowe odpowiednie dla maluchów już od 1. roku życia często są modelami 3w1 czy 4w1. Kiedy dziecko podrośnie, można zdemontować pewne elementy i dopasować produkt do potrzeb pociechy.
P5: Jak złożyć rowerek trójkołowy dziecięcy?
Informacji o tym, jak złożyć rowerek trójkołowy powinniśmy szukać w dołączonej do zestawu instrukcji. Każdy model jest inny, więc czynności do wykonania przy montażu mogą być różne. Na przykładzie jednego z rowerków można wskazać, że pierwszym krokiem jest zamontowanie przedniego kółka na ramie. Następnie należy dokręcić nakrętkę mocującą, aby kierownica mogła się obracać. Kolejnym krokiem jest przykręcenie kółek bocznych i pedałów. Przed przystąpieniem do pracy warto zweryfikować, czy w zestawie znajdują się wszystkie wskazane w instrukcji elementy. Jeśli czegoś będzie brakować, na pewnym etapie pracy nie będziemy mogli pójść dalej.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ