Ranking 15 najlepszych rowerów stacjonarnych w 2025

Ostatnio aktualizowane: 22.04.25

 

Rower stacjonarny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wybierając rower stacjonarny, warto przed podjęciem decyzji zakupowej nie tylko sprawdzić oferty różnych producentów, ale też poznać opinie konsumentów. Wiemy, że szukanie recenzji zajmuje wiele czasu, dlatego zrobiliśmy to sami i opracowaliśmy istotne informacje dla Ciebie. W efekcie naszych prac powstał ranking rowerów stacjonarnych, w którym pierwsze miejsce zajął model magnetyczny Zipro Drift z 6 kg kołem zamachowym i regulowanym stopniem oporu. Sprzęt jest polecany do domowego zastosowania. Wygodnie się z niego korzysta, bo ma dobrze zrobioną kierownicę z miękkimi uchwytami, duże, wygodne siedzisko i pasy na rzep przy pedałach. Pokrywa koła zamachowego jest wyciszona, co również podnosi komfort jazdy. Jeśli z jakichś przyczyn ten sprzęt nie wzbudził Twojego zainteresowania, sprawdź opis roweru treningowego Kettler Ride 300 R z 8 kg kołem zamachowym. Urządzenie jest wyposażone w funkcjonalny komputer treningowy. Do wyboru jest 10 programów pracy. Wysokość siodełka można regulować i dostosowywać do swoich potrzeb.


15 najlepszych rowerów stacjonarnych. Opinie w 2025 roku

 

Wybraliśmy najlepsze modele na rynku i stworzyliśmy ten ranking rowerów stacjonarnych. Znajdziesz w nim sprzęty, które przy regularnym użytkowaniu pomogą w osiągnięciu idealnej sylwetki.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Rower magnetyczny ma regulowaną siłę oporu (8 stopni), więc można go dopasować zależnie od potrzeb. Przy pedałach znajdują się specjalne rzepy zapewniające stabilność i bezpieczeństwo treningu. Siedzisko jest duże i wygodne, więc nawet dłuższa jazda jest komfortowa.

Wady

Ogólnie montaż sprzętu nie jest trudny, ale problemy pojawiają się podczas instalacji mechanizmu obciążenia. Zawarty w instrukcji rysunek pomocniczy nie jest dostatecznie czytelny i trudno z niego skorzystać.

Podsumowanie

To sprzęt polecany do domowego zastosowania. Ćwiczenia na nim pozwalają spalić tkankę tłuszczową i poprawić wygląd nóg i pośladków. Pokrywa koła zamachowego jest wyciszona, więc rower podczas jazdy nie generuje dużego hałasu.

Drugi wybór

Zalety

Rower treningowy ma regulowany poziom oporu, więc każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania, powinien być zadowolony z tego sprzętu. Komputer ma wyraźny wyświetlacz LCD, z którego można łatwo odczytać potrzebne dane treningowe. Rower ma kilka gotowych programów pracy.

Wady

Czasami siodełko się zacina i wtedy nie można szybko wyregulować jego wysokości i dostosować go do potrzeb konkretnej osoby. Dla użytkowników bywa to nieco irytujące.

Podsumowanie

Sprzęt jest dostosowany do osób o wadze do 130 kg. Kierownica ma dobrze wyprofilowany kształt, można regulować jej wysokość, a także kąt nachylenia. Na sprzęcie znajduje się praktyczny uchwyt na smartfon. W czasie treningu można wygodnie oglądać film albo w inny sposób korzystać z telefonu.

Rozważ też

Zalety

System oporu magnetycznego zapewnia cichą pracę. Użytkownik ma możliwość regulacji trudności jazdy. Antypoślizgowe pedały zapewniają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Wyświetlacz ułatwia zmianę opcji pracy, aby dostosować trening do indywidualnych potrzeb.

Wady

Rama urządzenia jest bardzo krótka, w efekcie czego może być ono nieodpowiednie dla bardzo wysokich osób, nawet regulacja siodełka może okazać się niewystarczająco pomocna.

Podsumowanie

Model jest odpowiedni dla osób po przebytej kontuzji. Wytrzymuje on obciążenie do 120 kg. Koło zamachowe waży 9 kg W uchwytach znajdują się sensory dotykowe mierzące puls. Urządzenie ma system regulacji pozwalający na dostosowanie siodełka do wzrostu użytkownika.

 

Rower stacjonarny magnetyczny

 

1. Rower Magnetyczny Zipro Drift

 

Polecamy rower magnetyczny Zipro Drift o wymiarach: 80 cm x 50 cm x 117 cm i wadze 19,3 kg. Sprzęt jest dostosowany do używania przez osoby o masie do 120 kg. Rowerek stacjonarny ma magnetyczny system oporu, a waga koła zamachowego jest równa 6 kg. Obciążenie można regulować, wybierając jeden z ośmiu poziomów. Maksymalna odległość siodełka od pedałów wynosi 72 cm, a minimalna – 52 cm. Wysokość siedziska podlega regulacji.

Na komputerze z wyświetlaczem LCD prezentowane są informacje dotyczące treningu m.in.: Czas, dystans i spalone kalorie. Na kierownicy znajdują się dotykowe sensory pulsu. Pedały są zrobione z antypoślizgowego materiału, a dodatkowo mają paski na rzep. Przy podstawie znajdują się specjalne stabilizatory chroniące przed przesuwaniem się sprzętu po podłodze.

W Internecie można znaleźć wiele opinii na temat opisywanego rowerku magnetycznego, a większość z nich jest pozytywna. Można z tego wywnioskować, że sprzęt jest solidnie zrobiony, a korzystanie z niego przynosi efekty. Zipro drift jest docenianym produktem przez wielu klientów. Spójrzmy na główne korzyści płynące z jego zakupu.

 

Zalety

Regulacja obciążenia: W trakcie korzystania z urządzenia można wybrać jeden z 8 poziomów obciążenia.

Wyświetlacz LCD: Dzięki niemu w trakcie ćwiczeń można zaczerpnąć informacji na temat spalonych kalorii, czasu, dystansu i nie tylko.

Antypoślizgowe pedały: W trakcie jazdy nie musimy obawiać się wyślizgiwania z pedałów dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów.

Stabilna podstawa: Ze względu na fakt, że przy podstawie znajdują się stabilizatory, sprzęt nie będzie się przesuwał.

Regulowane siedzisko: Użytkownik może dodatkowo regulować wysokość siedziska.

 

Wady

Niejasna instrukcja: Użytkownicy zgłaszają problemy ze zrozumieniem niektórych punktów opisanych w instrukcji.

 

 

 

 

Rower stacjonarny Kettler

 

2. Rower Treningowy Poziomy Kettler Ride 300 R

 

Model Ride 300 R to godny polecenia rower stacjonarny Kettler wyposażony w 8 kg koło zamachowe. Użytkownik ma możliwość elektronicznej regulacji oporu w zakresie od 1 do 15. Wymiary sprzętu po rozłożeniu to: Długość – 163 cm, szerokość – 63 cm i wysokość – 119 cm. Rower treningowy jest przeznaczony dla użytkowników o wadze do 130 kg. 

Model jest wyposażony w komputer z funkcją mierzenia czasu, prędkości, pokonanego dystansu, częstotliwości pedałowania na minutę, pulsu i spalonych kalorii. Dane treningowe można łatwo odczytać z wyświetlacza LCD. Wygodę użytkowania zapewnia możliwość regulacji wysokości siodełka i głęboka rama. Na pedałach są też praktyczne uchwyty na stopy.

Mimo że sprzęt jest sporej wielkości, jego przenoszenie nie okazuje się trudne. Wszystko za sprawą umieszczonych u podstawy kółek transportowych. Kupujący doceniają również to, że menu jest dostępne w aż 7 językach do wyboru, więc każdy poradzi sobie z obsługą rowerka. Jeśli potrzebujecie dokonać zakupu roweru treningowego, Kettler Ride 300 R będzie odpowiednim wyborem. Przyjrzyjmy się jego najbardziej istotnym cechom.

 

Zalety

Regulacja oporu: Urządzenie daje użytkownikom możliwość skorzystania z regulacji oporu od poziomu 1 do 15.

Dane treningowe: Sprzęt pozwala na sprawdzenie wielu różnych danych, w tym częstotliwość pedałowania, puls czy prędkość.

Głęboka rama: Korzystanie z tego roweru jest szczególnie wygodne ze względu na głęboką ramę.

Uchwyty na stopy: Podczas jazdy stopy nie wyślizgują się z pedałów ze względu na zastosowanie uchwytów.

Kółka transportowe: Rower można bardzo łatwo przenosić i transportować dzięki specjalnym kółkom u podstawy.

 

Wady

Przyczepność: Przy większych prędkościach rower przesuwa się po śliskiej podłodze.

 

 

 

 

Rower stacjonarny poziomy

 

3. Rower Magnetyczny Poziomy HMS R9259

 

HMS R9259 to poziomy rower stacjonarny, który przyda się osobom, chcącym odzyskać mobilność po kontuzji czy operacji, ćwiczącym swoją kondycję i pragnącym uzyskać lub utrzymać piękną figurę. Urządzenie idealnie sprawdzi się do przeprowadzenia intensywnego treningu cardio. Maksymalna waga użytkownika to 120 kg, a sam sprzęt waży 28,5 kg. Kupujący twierdzą, że model jest cichy, dlatego nie przeszkadza domownikom ani sąsiadom.

Ponieważ w urządzeniu zastosowano system oporu magnetycznego umożliwiający cichą pracę, pozwala to na przeprowadzenie treningu o każdej porze dnia, bez obaw o reakcję sąsiadów. Istnieje możliwość regulacji trudności jazdy przy pomocy pokrętła (8 stopni), dlatego sprzęt jest odpowiedni dla osób początkujących i zaawansowanych. W urządzeniu zastosowano koło zamachowe o wadze 9 kg i wykorzystano antypoślizgowe pedały, zwiększające komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Model ma wbudowany wyświetlacz, który jest czytelny i ułatwia trening, ponieważ można na nim znaleźć informację o czasie jazdy, spalonych kaloriach, prędkości, pulsie i pokonanym dystansie. Puls jest mierzony przy użyciu sensorów dotykowych, co umożliwia wykonanie dość precyzyjnego pomiaru. W rowerku zastosowano wygodne siedzenie, dlatego można trenować na nim przez długi czas. Istnieje możliwość regulacji wysokości siedziska, dopasowując je do swojego wzrostu. Wymiary urządzenia po rozłożeniu są równe: długość – 142 cm, szerokość – 65 cm i wysokość – 98 cm. Rower stacjonarny do domu HMS R9259 cieszy się uznaniem wśród klientów.

Co sprawia, że tak wiele osób jest zadowolonych z tego produktu?

 

Zalety

Maksymalna waga użytkownika: Jeśli chcecie kupić wytrzymały rower stacjonarny do 120 kg, HMS R9259 będzie odpowiednim zakupem.

Cicha praca: System oporu magnetycznego sprawia, że urządzenie działa bardzo cicho.

Regulacja trudności jazdy: Jazdę można regulować za pomocą pokrętła w zakresie od 1 do 8 poziomu.

Sensory dotykowe: Dzięki nim użytkownicy mogą w szybki i skuteczny sposób dokonać pomiaru pulsu.

Wygodne siedzenie: Komfort jazdy zapewnia wygodne siedzisko, które dodatkowo można dopasować do swojego wzrostu.

 

Wady

Pedały: Użytkownicy zgłaszają, że w trakcie wolnej jazdy pedały chodzą nieco zbyt ciężko.

 

 

 

 

Rower stacjonarny składany

 

4. Klarfit Azura Pro Domowy z Mocowaniem Bocznym, Składany 120Kg

 

Klarfit Azura Pro to składany rower stacjonarny, który musiał się znaleźć w tym rankingu. Jego maksymalne obciążenie wynosi 100 kg. Wymiary sprzętu to: Szerokość – 45 cm, wysokość – 114 cm i głębokość – 85 cm. Jego waga wynosi ok. 19 kg, a masa koła zamachowego jest równa 3 kg. Do wykonania roweru stacjonarnego wykorzystano dobrą gatunkowo stal i plastik. 

Stopień trudności treningu można regulować za pomocą ręcznego pokrętła (do wyboru jest 8 poziomów). Rower treningowy ma miernik pulsu, a dodatkowo komputer, z którego można dowiedzieć się m.in. o czasie trwania ćwiczeń, pokonanym dystansie czy spalonych kaloriach. Duże siedzisko z oparciem i uchwytami po bokach pozwala zachować stabilną i wygodną pozycję podczas jazdy. 

Sprzęt jest przeznaczony do samodzielnego montażu, ale jak wskazują kupujący, złożenie nie zajmuje dużo czasu. Plusem jest to, że w zestawie znajdują się wszystkie potrzebne do tego elementy, w tym dobrze opracowana instrukcja.

Klarfit Azura Pro to godny polecenia rower stacjonarny do domu. Co stanowi jego mocne strony?

 

Zalety

Wytrzymałe materiały: Rower został stworzony z wykorzystaniem plastiku oraz dobrej gatunkowo stali.

Oparcie: Siedzisko roweru wyposażone jest w oparcie, które znacząco zwiększa komfort długiej jazdy.

Montaż: Rower jest prosty w montażu ze względu na niewielką ilość elementów do złożenia oraz czytelną instrukcję.

Niewielki rozmiar: Wymiary sprzętu to 45 cm x 114 cm x 85 cm. Dzięki temu po ukończeniu montażu rower będzie zajmował bardzo mało miejsca.

 

Wady

Maksymalna waga: Rower jest w stanie znieść maksymalne obciążenie wynoszące zaledwie 100 kg.

 

 

 

 

Rower stacjonarny na odchudzanie

 

5. Rower Mechaniczny Hop-Sport Hs-010H Rio

 

Rower stacjonarny pozwala zadbać o sylwetkę, dlatego nie dziwi to, że wiele osób myśli o jego zakupie. Wśród polecanych przez osoby aktywne modeli znajduje się Hop-Sport Hs-010H Rio. To rower mechaniczny o wymiarach: Wysokość – 120 cm, szerokość – 42 cm i długość – 93 cm. Siodełko można ustawić w stosunku do pedałów w odległości do 62 cm. 

Rower treningowy pozwala łatwo kontrolować najważniejsze parametry treningu. Dzięki temu łatwiej osiągnąć zamierzone efekty. Manualna regulacja oporu pozwala na dostosowanie stopnia intensywności do potrzeb każdej osoby. Siedzisko jest zrobione z miękkiego materiału, podobnie jak kierownica pokryta przyjemną w dotyku pianką.

Do zakupu roweru stacjonarnego Hop-Sport Hs-010H Rio zachęca to, że jest on dostępny w atrakcyjnej cenie i to w różnych wersjach kolorystycznych. Na pedałach znajdują się zapięcia zwiększające stabilność.

Hop-Sport Hs-010H Rio niepodważalnie stanowi produkt dobrej jakości. Które cechy tego roweru szczególnie zachęcają do zakupu?

 

Zalety

Kontrola treningu: Użytkownik może sprawdzać efekty ćwiczeń w skuteczny sposób dzięki rozbudowanej kontroli parametrów treningu.

Stopnie intensywności: Poziom trudności treningu może być dopasowany do indywidualnego zapotrzebowania dzięki rozsądnie rozłożonym stopniom intensywności.

Kierownica: Sprzęt posiada stabilną kierownicę, która w dodatku jest wygodna podczas długiej jazdy dzięki zastosowaniu pianki.

Mała waga: Rower waży zaledwie 12 kg, przez co łatwo można go przenosić z jednego miejsca na drugie.

 

Wady

Siodełko: Według użytkowników zamontowane w tym rowerze siodełko jest trochę zbyt twarde.

 

 

 

 

Rower stacjonarny rehabilitacyjny

 

6. Rower Rehabilitacyjny inSPORTline inCondi R600i

 

Rehabilitacyjny rower stacjonarny inSPORTline inCondi R600i ma solidną i dobrze przemyślaną konstrukcję. To sprzęt polecany osobom otyłym i starszym, które chcą lepiej zadbać o swoją kondycję i zdrowie. Siodełko można łatwo regulować i dostosowywać do swoich potrzeb. Koło zamachowe liczy 7 kg, a skalę obciążenia można regulować elektronicznie w 32 stopniach.

Profesjonalny rower treningowy ma wymiary: Długość – 173 cm, szerokość – 67 cm i wysokość – 112 cm. Wytrzymuje on maksymalne obciążenie do 200 kg. Do wyboru jest 9 gotowych programów treningowych podzielonych na grupy dla: Początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Ciekawą funkcją jest możliwość ustawienia trasy do przejazdu przy wykorzystaniu Google Maps.

Model inSPORTline inCondi R600i został stworzony z myślą o ćwiczeniach rehabilitacyjnych i treningu w domu czy na siłowni. Opinie na jego temat są w większości bardzo dobre. Osoby, które kupiły ten sprzęt nie żałują podjętej decyzji. Podczas rozważania zakupu dobrego roweru rehabilitacyjnego, warto skierować swój wzrok w stronę inSPORTline inCondi R600i. Oto jego najważniejsze atuty.

 

Zalety

Konstrukcja: Ten rower jest szczególnie wytrzymały, co zapewnia swojej solidnej oraz odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji.

Skala obciążeń: Ten rower stacjonarny dla seniora ma do dyspozycji aż 32 różne poziomy regulacji obciążenia.

Dla osób otyłych: Sprzęt został stworzony również z myślą o osobach otyłych, dzięki temu jest w stanie znieść obciążenie do 200 kg.

Trasa Google Maps: Urządzenie posiada interesujący dodatek w formie ustawiania trasy za pomocą Google Maps, co uprzyjemnia trening.

 

Wady

Duży rozmiar: Wymiary tego urządzenia wynoszą 173 cm x 67 cm x 112 cm. Przez to rower trudno zmieścić w mniejszych pomieszczeniach.

 

 

 

 

Rower treningowy stacjonarny

 

7. Vidaxl Rowerek Treningowy z Regulowanym Siodełkiem

 

Rowerek treningowy z regulowanym siodełkiem Vidaxl to niewielki sprzęt, który dobrze sprawdzi się w małym mieszkaniu. Jego wymiary to: Długość – 92,5 cm, szerokość – 49 cm i wysokość – 106 cm. Maksymalna waga użytkownika jest równa 100 kg. Koło zamachowe ma masę 2 kg, a pokrętło oporu służy do regulacji intensywności treningu. 

Ten stacjonarny rower treningowy ma wyświetlacz LCD, z którego można wyczytać informacje dotyczące: Prędkości jazdy, przebytego dystansu i spalonych kalorii. Wysokość siodełka podlega regulacji, więc sprzęt powinien okazać się wygodny dla każdego. Pedały antypoślizgowe z paskami zapewniają lepszą stabilność w trakcie jazdy.

Na pytanie, czy warto kupić rowerek treningowy Vidaxl, większość osób odpowiada, że tak. Zdaniem użytkowników sprzęt jest solidnie wykonany i wygodnie się z niego korzysta. Dodatkową zaletą są jego niewielkie wymiary. Zakup rowerka treningowego Vidaxl to po prostu dobry pomysł. Sprawdzamy jego najbardziej zachęcające do tego cechy.

 

Zalety

Ciche przekładanie pasa: W trakcie zmiany oporu za pomocą pokrętła pas zostaje przełożony w bardzo cichy sposób, przez co trening nie wiąże się z dużym hałasem.

Komfort użytkowania: Ze względu na zastosowanie poliestru 100% w kierownicy i siodełku, rower jest bardzo wygodny do ćwiczeń.

Wytrzymałość: Rama oraz koło zamachowe urządzenia zostały wykonane z dobrej jakości stali, co sprawia, że rower jest bardzo solidny.

 

Wady

Wyświetlacz: Dołączony do urządzenia wyświetlacz nie jest zbyt czytelny, przez to dość trudno rozpoznać pokazywane parametry treningu.

 

 

 

 

Rower stacjonarny Sapphire

 

8. Sapphire SG-310B SHOCK

 

Model Sapphire SG-310B SHOCK ma 6 kg koło zamachowe i magnetyczny system hamowania. Pozwala on na przeprowadzenie efektywnego i przede wszystkim komfortowego treningu. Wpływają na to antypoślizgowe pedały, kierownica pokryta miękką pianką, a także wygodne siodełko z regulacją wysokości.

Rowerek ma wymiary: 127 cm x 103 cm x 58 cm. Jego maksymalne obciążenie to 130 kg. Przy kierownicy znajduje się komputer z wyświetlaczem LCD, który pokazuje czas trwania treningu, obroty na minutę, przebyty dystans, spalone kalorie oraz puls. Szerokie stabilizatory zapobiegają ciągłemu kołysaniu się rowerka na boki, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo.

Co o produkcie sądzą kupujący? Z opublikowanych przez nich komentarzy wynika, że rowerek jest bardzo solidny, niewielki, a do tego łatwy w przenoszeniu z miejsca na miejsce (za sprawą wbudowanych rolek transportowych). Sprzęt ułatwia pozbycie się zbędnych kilogramów, ponadto pozwala na wyrzeźbienie mięśni, w tym pośladkowych oraz czworogłowego i dwugłowego ud. Na rynku znajdziemy wiele rowerów magnetycznych, ale nie wszystkie są dobrej jakości. Dlatego przedstawiamy, które zalety przemawiają za zakupem modelu Sapphire SG-310B SHOCK.

 

Zalety

Dla niskich osób: Rower posiada zakres regulacji wysokości z naciskiem na osoby o stosunkowo niskim wzroście.

Zrozumiała instrukcja: Ze względu na fakt, że wszystkie elementy montażu i treningu są opisane w jasny sposób, użytkownik bardzo szybko zaznajomi się z tym sprzętem.

Niewielki hałas: Podczas zarówno spokojnego, jak i intensywnego treningu, rower nie wytwarza nadmiernego poziomu hałasu.

 

Wady

Parametry treningu: W trakcie jazdy użytkownik może odczytać zaledwie trzy różne parametry: puls, prędkość i czas trwania treningu.

 

 

 

 

9. Rower Magnetyczny Treningowy Stacjonarny fitness Hop-Sport Hs-2070 Onyx

 

Hop-Sport Hs-2070 Onyx to model, który przyda się, kiedy chcesz zadbać o swoją sylwetkę i kondycję. Urządzenie jest odpowiednie do codziennego użytkowania np. podczas oglądania ulubionego programu w telewizji lub słuchania muzyki. Sport przyczynia się do wyrzutu dopaminy do mózgu, dlatego po treningu samopoczucie jest bardzo dobre. Sprzęt przydaje się szczególnie w zimie, ponieważ umożliwia utrzymanie formy w okresie niesprzyjającej pogody. Kupujący twierdzą, że model ma wygodne siodełko, co pozwala na bardzo długą jazdę.

Ten magnetyczny rower stacjonarny jest wyposażony w opór o wadze 7 kg umożliwiający bardzo przyjemny i wydajny trening. Istnieje możliwość samodzielnego ustawienia oporu (8 stopni), dostosowując jazdę na rowerze do swoich możliwości, co przypomina zmianę przerzutek w klasycznym pojeździe. Kierownica jest wyprofilowana i można regulować jej wysokość, dostosowując do swojego wzrostu. Ponadto na uchwytach znajduje się miękki materiał, który nie obciera rąk.

Model ma wbudowany miernik pulsu, dlatego można kontrolować pracę serca, aby puls utrzymywał się na odpowiednim poziomie i możliwe było spalenie jak największej ilości kalorii, właściwe dotlenienie i optymalne wpływanie na pracę mięśni. Swoje osiągi treningowe można odczytywać z wyświetlacza LCD, który jest czytelny. Ten dobry rower stacjonarny ma wbudowaną osłonę wyciszającą system zamachowy, dzięki czemu jego praca jest stosunkowo cicha. Rower Hop-Sport to produkt, którego jakość jest potwierdzona przez wiele zakupów. Podkreślamy jego najważniejsze zalety oraz wady.

 

Zalety

System Flywheel: Zastosowanie tego rozwiązania powoduje, że trening świetnie symuluje jazdę na rowerze klasycznym.

Funkcja Scan: Użytkownicy mogą pozwolić sobie na szybkie skanowanie poszczególnych parametrów w trakcie treningu.

Rączki kierownicy: Zarówno krótka, jak i długa jazda jest przyjemna ze względu na pokrycie rączek kierownicy miękką pianką dobrego gatunku.

 

Wady

Trwałość siodełka: Jak twierdzą użytkownicy, już po zaledwie dwóch miesiącach użytkowania siodełko zaczyna się ścierać.

Głośna praca: Osoby, które zakupiły rower zgłaszają, że podczas jazdy nadmiernie słychać stukanie mechanizmu.

 

 

 

 

10. Hop-Sport rower magnetyczny HS-045H Eos

 

Przedstawiamy rower magnetyczny Hop-Sport HS-045H Eos, który ma 8-stopniową regulację oporu. To bardzo dobra propozycja dla osób chcących pozbyć się zbędnych kilogramów, ale nie tylko. Regularne ćwiczenia na sprzęcie pozwalają wyrzeźbić mięśnie i utrzymać dobrą kondycję przez cały rok. Maksymalne obciążenie modelu to 120 kg.

Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu, jego wymiary są równe: 122 cm x 41 cm x 68 cm. Jest on sprzedawany w czterech kolorach, czyli: czarnym, czerwonym, niebieskim i białym. Rowerek został wyposażony w antypoślizgowe pedały z paskami blokującymi, które zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas treningu.

Zdaniem konsumentów urządzenie jest solidne, łatwe w montażu, a do tego nie generuje dużego hałasu w czasie ćwiczeń. Ponieważ opór można swobodnie regulować, z łatwością dopasujemy intensywność treningu do swojej kondycji i potrzeb. Nie można nie wspomnieć o tym, że rowerek wyposażono w praktyczny komputer z dużym ekranem, za sprawą którego możemy przez cały czas kontrolować ilość spalonych kalorii, pokonany dystans czy całkowity czas jazdy. Użytkownicy polecają rower magnetyczny Hop-Sport. Sprawdzamy, z jakich względów urządzenie cieszy się powodzeniem.

 

Zalety

Łatwa obsługa: Rower jest bardzo prosty w użytkowaniu, dlatego szybko zapoznamy się z jego funkcjami oraz łatwo przyzwyczaimy się do jazdy.

Siedzisko: Podczas jazdy mamy zapewniony wysoki komfort dzięki kształtowi i miękkiemu materiałowi siedzenia.

Dla amatorów: Rower został stworzony z myślą o początkujących osobach, dzięki czemu możemy spodziewać się szerokiego zakresu regulacji dla amatorów.

 

Wady

Szybka jazda: Rower nie może zostać rozpędzony do dużych prędkości, ponieważ zaczyna skrzypieć oraz emitować duży hałas.

Solidność: Materiały wykorzystane do stworzenia tego produktu nie są szczególnie wysokiej jakości, przez co szybko się zużywają przy intensywnych treningach

 

 

 

 

11. Rower magnetyczny Hertz Fitness Sirius 2

 

Jeżeli szukasz dobrego roweru stacjonarnego, to polecamy Hertz SIRIUS 2. Urządzenie ma 8 poziomów trudności jazdy, dlatego można go dostosować do swoich możliwości i potrzeb. Maksymalna waga użytkownika roweru wynosi 120 kg. Kupujący twierdzą, że model jest bardzo stabilny i nie chwieje się podczas jazdy. Istnieje możliwość regulacji wysokości siodełka (od podłoża) od 65 cm do 85 cm. Wymiary produktu wynoszą: wysokość – 123 cm, szerokość – 52 cm i długość – 104 cm.

Ten dobry i tani rower stacjonarny ma wyświetlacz LCD, z którego można odczytywać swoje osiągi. Na ekranie wyświetlają się informacje dotyczące pulsu, trasy, spalonych kalorii, prędkości oraz czasu treningu. W urządzeniu wykorzystano odpowiednio wyprofilowane pedały, które mają antypoślizgową powierzchnię oraz paski zabezpieczające, co zwiększa bezpieczeństwo jazdy i daje możliwość rozpędzenia się do dużych prędkości.

Ten rower stacjonarny wspomagający odchudzanie ma system Magnetic Pro, co oznacza, że koło zamachowe, które waży 6 kg w rzeczywistości pozwala osiągnąć taką trudność pracy, jak 12 kg.. Urządzenie waży 20 kg. Napęd modelu jest paskowy, co sprawia, że całość cicho działa, więc może być używany także podczas oglądania ulubionego serialu. Dodatkowo dźwięki wygłusza obudowa urządzenia.

 

 

 

 

12. Zipro Rower magnetyczny składany Future X

 

Zipro Future X jest dobrym modelem, który można używać na co dzień w domu lub mieszkaniu. Urządzenie pozwala na wykonywanie intensywnych ćwiczeń cardio, bez konieczności wychodzenia z domu. Sprzęt przydaje się osobom, które chcą dobrze wyglądać i utrzymać kondycję o każdej porze roku. Pojazd można złożyć, co przydaje się w mniejszych mieszkaniach, gdy np. przyjdą goście.

Istnieje możliwość manualnego ustawienia obciążenia, ponieważ sprzęt ma 8 poziomów obciążenia, co pozwala na przyzwyczajenie się do trudności jazdy na klasycznym rowerze. Pojazd ma siodełko, które można regulować na wysokość od podłoża od 74 cm do 86 cm (6 poziomów). Siedzenie jest wyprofilowane, co sprawia, że jest wygodne nawet dla początkujących. Wymiary urządzenia są równe: długość – 78 cm, szerokość – 67 cm i wysokość – 117 cm, a maksymalna waga użytkownika wynosi 110 kg.

Na uchwytach znajdują się czujniki tętna, więc można kontrolować, jak duży wysiłek wykonuje się podczas treningu. Ten składany rower stacjonarny ma uchwyty wykonane z materiału piankowego, który jest miękki i przyjemny w dotyku, dlatego wygodnie się go trzyma. Model ma kółka transportowe, umożliwiające wygodnie przestawianie go w dowolne miejsce. Pedały są antypoślizgowe i mają paski, więc stopy są w stabilnej pozycji podczas jazdy. Kupujący są zadowoleni, że model nie zajmuje dużo miejsca i można go używać nawet w niewielkich pomieszczeniach.

 

 

 

 

13. Rower Magnetyczny Zipro Beat

 

Rower magnetyczny Zipro Beat powinien zainteresować osoby, które podczas treningów nie chcą przeszkadzać pozostałym domownikom. Model ten jest wyposażony w system oporu magnetycznego, w efekcie czego nie generuje dużego hałasu. To oznacza, że możemy bez obaw ćwiczyć nawet wcześnie rano lub późno wieczorem. Sprzęt ma 6 kg koło zamachowe i 8-stopniową regulację obciążenia.

Urządzenie pozwala na regulowanie odległości siodełka od pedałów, a także od podłoża. Możemy więc odpowiednio je ustawić i dopasować do swoich potrzeb, aby trening był komfortowy. Maksymalne obciążenie sprzętu to 120 kg. Wyposażono je w praktyczny komputer z czytelnym wyświetlaczem LCD. Dzięki niemu możemy kontrolować m.in. ilość spalonych kalorii czy przejechany dystans.

Po zapoznaniu się z opiniami kupujących można wywnioskować, że rowerek nie tylko nie jest hałaśliwy, ale też nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu. Jego konstrukcja jest wytrzymała i stabilna, co zapewnia bezpieczeństwo w czasie treningu. Ponadto sprzęt można łatwo przesunąć w inne miejsce za sprawą kółek transportowych.

Zipro Beat to sprzęt o wymiarach: 127 cm x 59 cm x 107 cm. Waży on 20,5 kg. Maksymalne obciążenie rowerka wynosi 120 kg. To model z systemem oporu magnetycznego.

 

 

 

 

14. Rower Magnetyczny Zipro One S

 

Rower Magnetyczny Zipro One S to urządzenie o wymiarach 80 x 43 x 114 cm i wadze 16,5 kg. Zostało ono wyposażone w magnetyczny system oporu, który można regulować. Użytkownik ma możliwość wyboru jednego z 8 poziomów trudności. To urządzenie zostało wyposażone w szereg udogodnień, które sprawią, że ćwiczenia staną się przyjemnością. Są to m.in. antypoślizgowe, wyważone pedały oraz wygodne, regulowane siodełko (użytkownik ma dostępne 5 poziomów, których zakres wysokości mieści się w granicach 65 – 85 cm).

Ponadto producent wyposażył ten rowerek magnetyczny w szereg funkcji umożliwiających monitorowanie postępów ćwiczeń. I tak, dzięki komputerkowi możemy sprawdzić czas, prędkość, pokonany dystans i spalone kalorie. Natomiast dzięki dotykowym sensorom do pomiaru pulsu wiemy, jaki on jest podczas całych ćwiczeń. Ciekawym rozwiązaniem, które na pewno przypadnie do gustu młodszym osobom jest specjalna półeczka na urządzenia mobilne.

Możemy więc podczas ćwiczeń umieścić tam smartfon lub nawet tablet. Ci, którzy wykorzystują ten rowerek do ćwiczeń przekazują, że jest on dobrej jakości, a co ważniejsze, jest cichy.

 

 

 

 

15. Rower Stacjonarny, Magnetyczny Body Sculpture C1660

 

Rower Stacjonarny, Magnetyczny Body Sculpture C1660 został wyposażony w koło zamachowe o wadze 5 kg. Cały sprzęt natomiast waży 17 kg, a jego wymiary wynoszą 77×50,5×123 cm. Ten rowerek treningowy jest zgodny z europejską normą bezpieczeństwa EN957. Producent określił maksymalną wagę użytkownika na 100 kg. W tym urządzeniu został zastosowany system oporu magnetycznego MMS (opór jest zwiększany lub zmniejszany poprzez zmniejszanie lub zwiększanie odstępu pomiędzy magnesem i kołem zamachowym).

Opór pedałów, który przekłada się na trudność treningu można regulować za pomocą pokrętła umieszczonego na kierownicy. W ćwiczeniach pomocny będzie komputer, który umożliwia śledzenie prędkości, czasu oraz kalorii spalonych podczas treningu. Rower Stacjonarny, Magnetyczny Body Sculpture C1660 został wyposażony również w sensory pomiaru pulsu, które pozwalają przeprowadzić bezpieczny trening.

Konsumenci przekazują, że jest to dobry rowerek, który umożliwia przeprowadzenie treningu w zaciszu domowym. Możemy więc zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie nie wychodząc z domu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki rower stacjonarny kupić?

 

Chcesz lepiej zadbać o swoją kondycję, ale nie masz ochoty czy możliwości, aby regularnie chodzić na siłownię? Rower stacjonarny pozwoli Ci spalić zbędne kalorie w domowym zaciszu. Sprzęt ten jest odpowiedni dla osób, które chcą być aktywne fizycznie, nawet mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Czy znalezienie modelu spełniającego wszystkie oczekiwania jest trudne? Po przeczytaniu naszego poradnika nie będziesz mieć z tym problemu.

 

 

Pionowy czy poziomy?

Najczęściej polecane rodzaje rowerów stacjonarnych to modele pionowe i poziome. Różnią się one między sobą konstrukcją i pozycją, jaką przyjmuje się w czasie ćwiczeń. Osobom chcącym wyrzeźbić zwłaszcza uda i pośladki polecamy sprzęty pionowe, na których trenuje się podobnie, jak na zwykłych rowerach. To oznacza, że przyjmujemy lekko pochyloną do przodu, niemal całkowicie pionową pozycję. Takie rowery są odpowiednie również dla osób chcących poprawić krążenie krwi. Są one stosunkowo tanie i łatwe w obsłudze, ale nie jest to dobry wybór w przypadku, gdy mamy problemy z kręgosłupem, gdyż trening może zwiększyć intensywność odczuwanych dolegliwości. Jeżeli mimo uciążliwego bólu pleców nie chcemy rezygnować z zakupu stacjonarnego roweru, powinniśmy poszukać sprzętu poziomego. Ponieważ przyjmuje się na nim pozycję półleżącą, możemy odciążyć kręgosłup, a przy okazji wzmocnić mięśnie brzucha.

Trzeba też wspomnieć o rowerach spinningowych, nadających się dla osób bardziej zaawansowanych w treningach. Podczas ćwiczeń pochylamy się do przodu, jakbyśmy jechali na jednośladzie wyczynowym. Z tego typu sprzętów korzystają m.in. zawodowi kolarze, którzy w czasie zimy chcą utrzymać formę.

 

System hamowania koła zamachowego

Jest też inny podział rowerów stacjonarnych, opierający się na systemie hamowania koła zamachowego. Pod tym względem wyróżnia się sprzęty:

* mechaniczne – za stawianie oporu odpowiada zwykła taśma. Modele mechaniczne mają prostą konstrukcję i w przypadku awarii można je szybko naprawić, jednak hamowanie nie jest płynne, a treningi są bardziej męczące;

* magnetyczne – mają hamulec magnetyczny. To bardziej zaawansowane rowery, które są co prawda cięższe niż te mechaniczne, ale znacznie ciszej pracują, a w dodatku mają szeroki zakres regulacji oporu;

* elektromagnetyczne – za hamowanie odpowiada elektronika. To najdroższe sprzęty, ale cicho pracują i są wyposażone w wiele przydatnych funkcji oraz programów treningowych.

 

Wymiary i waga

Jaki rower stacjonarny wybrać? Żeby nie żałować zakupu, należy sprawdzić całkowite wymiary sprzętu. Warto wcześniej przemyśleć, gdzie go ustawimy i zmierzyć wyznaczoną przestrzeń. Wówczas będziemy wiedzieć, które modele są np. zbyt duże. Rower nie powinien nadmiernie ograniczać wolnej przestrzeni w pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli ma stanąć w salonie czy sypialni. Jeśli marzy nam się sprzęt treningowy, ale żaden z pokoi nie ma zbyt dużego metrażu, możemy poszukać modelu ze składaną konstrukcją. Kiedy nie jest on potrzebny, wystarczy go złożyć i schować. Waga roweru jest istotna, jeśli nie mamy pewności, że przez cały czas będzie stał w jednym miejscu. Niektóre modele ważą ponad 80 kg i samodzielne przenoszenie czy przesuwanie ich nie jest zbyt proste.

 

 

Regulacja kierownicy i siodełka

Sprzęt do ćwiczeń ma być dopasowany do wzrostu użytkownika. Jeśli siedzisko będzie na nieodpowiedniej wysokości, możemy mieć problem z przyjęciem wygodnej pozycji w czasie ćwiczeń, a nawet narazić się na doznanie bolesnej kontuzji. To samo dotyczy kierownicy. Najlepszy rower stacjonarny daje możliwość regulacji ustawienia obu wspomnianych elementów, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo treningu i jego efektywność. Kwestia ta odgrywa ważną rolę, zwłaszcza jeśli ze sprzętu będzie korzystać kilka osób.

 

Maksymalne obciążenie

Maksymalne obciążenie rowerów treningowych to przeważnie 150 kg, choć tańsze modele mają delikatniejszą konstrukcję i w ich przypadku jest to ok. 100 kg. Aby nie narazić się na niebezpieczeństwo podczas treningu i zniszczenie sprzętu, powinniśmy się zważyć, aby dobrać odpowiednio solidny model. 

 

Koło zamachowe i opór

Masa koła zamachowego mieści się w zakresie od 4 kg do ok. 25 kg. Im jest ono cięższe, tym płynniej i bardziej stabilnie możemy ćwiczyć. Niemniej jednak eksperci twierdzą, że optymalna masa koła zamachowego to 7, maksymalnie 12 kg. To powinno wystarczyć, abyśmy mogli przeprowadzić komfortowy i efektywny trening.

Większa masa koła zamachowego daje możliwość osiągnięcia większego oporu, choć nie jest to reguła. Nowoczesne sprzęty treningowe pozwalają ćwiczyć nawet przy bardzo dużym obciążeniu, mimo że nie są wyposażone w koło zamachowe ważące kilkanaście kilogramów. Zakres regulacji oporu powinien być jak najszerszy, ponieważ wtedy rower pozwoli nam na stopniowe zwiększanie intensywności treningu, a tym samym osiąganie oczekiwanych rezultatów. Zmiana stopnia obciążenia często jest skokowa, ale może być też płynna, a skala obejmuje przeważnie wartości od 6 do 16, czasami może być ich nieco więcej. Warto podkreślić, że rowery magnetyczne i elektromagnetyczne umożliwiają bardziej precyzyjną regulację oporu niż modele mechaniczne. Co ciekawe, nie zawsze sprzęt z szerszym zakresem regulacji obciążenia jest lepszym wyborem. Nie jest to konieczność dla osób, którym zależy głównie na tym, aby zwiększyć swoją aktywność fizyczną i nieco poprawić kondycję zdrowotną. To ważna kwestia przede wszystkim dla profesjonalnych sportowców.

 

Zasilanie

Każdy rower stacjonarny jest wyposażony w niewielkie urządzenie służącego do monitorowania pulsu i pomiaru pokonanego dystansu, czasu ćwiczeń, ilości spalonych kalorii czy prędkości jazdy. Modele elektromagnetyczne wymagają podłączenia do prądu, aby umieszczony przy kierownicy komputer mógł działać. W modelach magnetycznych i mechanicznych jest on zasilany bateriami, dlatego można przeprowadzić trening także podczas awarii prądu.

 

 

Funkcje

Tak jak już zostało wspomniane, podczas ćwiczeń na rowerze możemy na bieżąco kontrolować przejechaną odległość czy swój puls. Jednak nie są to jedyne funkcje, w jakie może być wyposażony sprzęt. Nowoczesne modele mogą również dokonywać pomiaru tkanki tłuszczowej, częstotliwości pedałowania i umożliwiać dostosowanie intensywności treningu do swojego wieku, kondycji oraz celu, jaki chcemy osiągnąć. Duży wpływ na to, jaki jest najlepszy rower stacjonarny, może mieć również dodatkowe wyposażenie, czyli np. uchwyt na tablet lub książkę, rolki transportowe czy port USB do podłączenia odtwarzacza muzyki.

 

Rowery stacjonarne w dobrych cenach

Cena za najtańsze rowery stacjonarne nie przekracza kwoty 500 zł. Jednak nie są to zaawansowane technologicznie sprzęty. Chcąc kupić model z szerokim zakresem regulacji oporu i płynnie działającym systemem hamowania, musimy się przygotować na wydatek  minimum 1000 zł. Nie zapominajmy, że o cenie rowerów stacjonarnych decyduje też system hamowania koła zamachowego, liczba dodatkowych funkcji i renoma producenta.

 

 

FAQ

 

P1: Jak ćwiczyć na rowerze stacjonarnym?

Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym można sobie ułożyć tak, aby przynosiły jak najlepsze efekty. Jeżeli nie chcesz, aby Twoje nogi były bardziej umięśnione, lecz chcesz je jedynie wyszczuplić, to polecamy ćwiczenia interwałowe. Polegają one na tym, aby korzystać z roweru przez 20 sekund, a następnie odpoczywać przez 20 sekund i powtarzać. W momencie, gdy chcesz, aby Twoje mięśnie na nogach powiększyły się, to najlepiej rozpocząć długie treningi. Na początku najlepiej przeprowadzać krótkie ćwiczenia, a następnie możesz zwiększać ich długość.

 

 

P2: Ile trzeba jeździć na rowerze stacjonarnym, aby zauważyć efekty?

Dobór czasu poszczególnych treningów na rowerze stacjonarnym zależy od Twojej początkowej kondycji. Musisz jednak pamiętać, że efekty oraz szybkość ich osiągania zależą przede wszystkim od systematyczności wykonywania ćwiczeń. Dlatego najlepiej wsiąść na rower 3 razy w tygodniu, co jest wystarczające, aby w dość krótkim czasie osiągnąć dobre wyniki. Jeżeli zależy Ci na schudnięciu, to najlepiej rozpocząć trening krótką rozgrzewką (wolne pedałowanie), a potem wprowadzić interwałową zmianę (intensywne pedałowanie – odpoczynek, powtórka). Aby zauważyć efekty, potrzeba nie tylko regularnych treningów, ale także odpowiedniej diety. Po takich zmianach swojego stylu życia można zauważyć zmiany nawet po miesiącu. 

 

P3: Jak podłączyć aplikacje sportowe do roweru stacjonarnego?

W wielu wypadkach do mierzenia parametrów treningu wystarczają już wbudowane aplikacje w sprzęcie, a są to najczęściej aplikacje do mierzenia prędkości, przebytego dystansu, pulsu, spalonych kalorii i wiele innych. Jeżeli jednak chcesz podłączyć urządzenie do zupełnie obcej aplikacji z telefonu, to koniecznie musisz wybrać sprzęt, który ma moduł Bluetooth lub Wi-Fi. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrany model łączy się swobodnie z telefonami, a szczególnie z aplikacją, do której zamierzasz go później podłączyć. Niektóre osoby uważają, że połączenie z telefonem może zająć trochę czasu, więc uzbrój się w cierpliwość. 

 

P4: Gdzie można kupić rower stacjonarny?

Wiele osób decyduje się na zakup roweru w sklepie stacjonarnym i mają co do tego powody. Jednym z nich jest to, że można zobaczyć sprzęt na żywo, dotknąć go, a nawet wypróbować. W razie pytań można zwrócić się do osoby pomagającej w sklepie, która zawsze znajduje się gdzieś w pobliżu. Przezorne osoby lubią kupować w znanych sklepach, a zwłaszcza w sklepach producentów. Innym sposobem jest kupowanie przez Internet. Aby dokonać zakupu, nie musisz nawet wychodzić z domu. Zaletą zakupów online jest również to, że masz okres próbny, w którym możesz korzystać z roweru, a jeżeli Ci się on nie spodoba, możesz go po prostu zwrócić. 

 

 

P5: Jaki jest koszt roweru stacjonarnego?

Cena roweru stacjonarnego zależy od producenta, zaawansowania technologicznego, a także jakości wykonania. Jedne z najdroższych sprzętów tego typu kosztują nawet 20 000 złotych. Jeżeli nie chcesz wydawać tak dużej sumy, to możesz rozejrzeć się za sprzętem w granicach 2 000 zł, który może ma mniej funkcji, lecz jest równie dobrze wykonany. Rowery stacjonarne w tej cenie zazwyczaj są wyposażone w wyświetlacz LCD oraz dobrze wyprofilowane uchwyty. 

 

 

Jakie są korzyści z użytkowania roweru stacjonarnego?

 

Zdecydowałeś się kupić rower stacjonarny, lecz do końca nie wiesz, jak możesz go wykorzystać i jak wpływa to na zdrowie? Masz wątpliwości co do użyteczności sprzętu tego typu? Nie martw się, w naszym artykule rozwiejemy wszystkie wątpliwości oraz opiszemy, w jaki sposób rower stacjonarny może wzbogacić Twoje treningi. 

 

 

Kontrola wszystkich aspektów treningu dzięki funkcjom roweru stacjonarnego

Z pomocą sprzętu, jakim jest rower stacjonarny, możesz bez problemu kontrolować swój trening. Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz, który dokładnie pokazuje, z jaką prędkością poruszamy pedałami, ile kalorii zostało spalonych, można również kontrolować puls. Na pytanie, jaki rower stacjonarny jest polecany, odpowiadamy, że taki, który kontroluje jak najwięcej aspektów treningu. Pojazd powinien też pozwalać na zmianę ustawień, aby można dopasować pracę do swoich umiejętności, aby po kilku minutach ćwiczeń nie musieć walczyć z zakwasami. Warto też zaznaczyć, że obsługa sprzętu  nie powinna być skomplikowana. 

 

Jak rower stacjonarny pomaga w odchudzaniu

Rower stacjonarny jest często polecany przez lekarzy, jako świetne urządzenie do zrzucenia zbędnych kilogramów, bez dużego nakładu energii, ani poświęcania czasu, aby osiągnąć wymarzone efekty, wystarczy tylko regularnie ćwiczyć i stopniowo zwiększać obciążenie pedałów. Ćwiczenie na rowerze stacjonarnym nie jest tak wymagające, jak ćwiczenia innego typu, lecz równie skuteczne, dlatego warto po sprzęt sięgnąć. Raport dotyczący spalonych kalorii możesz obserwować na wyświetlaczu LCD. Warto wiedzieć, że jazda na rowerze stacjonarnym redukuje stres, który jest jednym z powodów tycia. 

 

 

Rower stacjonarny to urządzenie, z którego można korzystać zawsze

Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym, w odróżnieniu od ćwiczeń na modelu tradycyjnym nie są zależne od pogody. Niezależnie, czy na dworze wieje wiatr czy pada śnieg, zawsze możesz wsiąść na rower i ukończyć swój trening tak, jak zaplanowałeś. Poza tym podczas wykonywania ćwiczeń na urządzeniu możesz wykonywać też inne czynności, na przykład możesz swobodnie oglądać telewizję, rozmawiać przez telefon, a nawet w niektórych przypadkach, czytać. W każdej chwili możesz przerwać ćwiczenia, jeżeli się źle poczujesz. Będąc na przejażdżce rowerem, w tym samym czasie byłbyś pewnie daleko od domu. 

 

Na co pomagają ćwiczenia na rowerze stacjonarnym?

Wiele osób zastanawia się, czego można się spodziewać po regularnych ćwiczeniach na rowerze stacjonarnym. Jedną z zalet regularnych ćwiczeń jest poprawa kondycji. Bez wychodzenia z domu można sprawić, że ciało stanie się wysportowane, a Ty będziesz czuł się zdrowiej. Użytkownicy potwierdzają, że dzięki sprzętowi można wzmocnić niektóre partie mięśni. Szczególnie chodzi tu o nogi, które po pewnym czasie stają się bardziej umięśnione, są one ładniej ukształtowane i lepiej się prezentują. 

Lekarze przyznają, że ćwiczenia na rowerze stacjonarnym pomagają na bolące kolana. Dzięki częstym zgięciom nie są one narażone na kontuzje ani na przeciążenia, wręcz przeciwnie, w czasie treningu na rowerze stacjonarnym kolana wytwarzają więcej śluzu łączącego. Dlatego w rezultacie mniej bolą, a kości nie ocierają się o siebie. Dodatkowo warto przyznać, że podczas treningów typu cardio serce pracuje wydajniej, oddech się wyrównuje, a po ćwiczeniach, szczególnie wykonywanych regularnie, osoba trenująca czuje się jak nowo narodzona. Jest to rezultat poprawy i przyspieszenia wydolności serca, w czasie której uwalniane są hormony szczęścia. 

 

 

Rodzaje rowerów stacjonarnych

 

 

Rowery stacjonarne można spotkać zarówno na siłowniach, jako urządzenia przeznaczone do tak zwanego spinningu czy treningu cardio, jak i w domach, gdzie wykorzystywane są do gubienia zbędnych kilogramów. Chociaż laikowi trudno dostrzec między nimi różnice, to występują one i są znaczące w kontekście użytkowania roweru. 

 

Zalety treningu na rowerze stacjonarnym

To, że rowery stacjonarne są popularnym sprzętem treningowym, który z siłowni przeprowadził się do prywatnych domów, nie dziwi nikogo. Jazda na rowerze to sport, do którego nie potrzeba wiele sprzętu ani wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego ciała czy kompetentnego trenera personalnego. Dodając brak konieczności mierzenia się z warunkami atmosferycznymi i niebezpieczeństw czyhających na drogach czy ścieżkach rowerowych, oczywistym jest, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na trening w domowym zaciszu.

Bez względu na typ urządzenia, jazda na rowerze ma ogromne korzyści dla naszego zdrowia. Pozytywnie wpływa na układ krążenia i związany z nim układ oddechowy, ale także na wydolność i ogólną kondycję organizmu. Jazda na rowerze, podobnie jak inna aktywność fizyczna, przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej, dzięki czemu może być także elementem odchudzania się.

W przeciwieństwie do równie popularnego biegania – znacznie mniej obciąża stawy, ponieważ ciężar ciała spoczywa na siodełku, a nie jest dynamicznie przenoszony ze stopy na stopę. Dzięki temu na stawy w stopach czy kolanach nie działają siły, które przyczyniają się do ich uszkodzeń czy kontuzji. Im większa masa ciała, tym większe oddziaływanie, dlatego jazda na rowerze jest polecana jako aktywność fizyczna osobom otyłym, aby spalanie kalorii możliwe było bez nadmiernego obciążania kolan czy stóp.

Bardzo często rowery stacjonarne wybierają do ćwiczeń osoby bardzo otyłe także z powodu skrępowania, jakie sprawia im ćwiczenie na siłowni, a nie ma miejsca w przypadku ćwiczeń w domu.

 

Tradycyjny rower stacjonarny

Tradycyjny, dobry rower stacjonarny kształtem przypomina klasyczny rower górski czy trekkingowy, także przyjmowane pozycje są takie same. Oznacza to, że ciężar ciała spoczywa zarówno na siodełku, jak i na kierownicy, na której oparte są dłonie.

Pedały znajdują się mniej więcej w jednej linii z siodełkiem, przez co ruch stopy odbywa się w dół. Typ tradycyjnych rowerów może z powodzeniem być wykorzystywany do wszystkich treningów, zarówno długiej, jak i spokojnej jazdy, jak i krótkich i intensywnych interwałów. Większość modeli umożliwia ustawienia oporu, jaki stawiany będzie stopom, co pozwala różnicować trening, na przykład pozwalając na szybką jazdę na niewielkim obciążeniu (która poprawi naszą wydolność) albo wolniejszą, z dużym oporem (która będzie korzystnie wpływać na wytrzymałość mięśni).

Bardziej zaawansowane urządzenia pozwalają na pomiar pulsu czy spalonych kalorii, mają także wgrane gotowe treningi, na przykład interwałowe bądź pozwalają użytkownikowi na samodzielne programowanie treningu.

 

Rower do jazdy z wyprostowanym tułowiem

Rower do jazdy z wyprostowanym tułowiem przeznaczony jest głównie dla osób, które mają problemy z górnym odcinkiem kręgosłupa lub górnymi kończynami, przez co ich możliwości przenoszenia pewnej części ciężaru ciała na ręce i kierownicę są mocno ograniczone. Ten typ rowerów stacjonarnych wymusza na użytkowniku siedzenie prosto.

Nie jest wyposażony w kierownicę, chociaż często ma specjalne uchwyty obok siodełka. Nie ma potrzeby korzystania z nich w trakcie treningu, jednak są bardzo pomocne przy zajmowaniu właściwej pozycji na rowerze, a w przypadku zaawansowanych modeli zamocowane są w nich blaszki pozwalające na pomiar pulsu użytkownika. Oprócz braku kierownicy, ten model różni się od tradycyjnego lokalizacją pedałów, które są umieszczone przed siodełkiem.

Dzięki temu nogi pracują w kierunku do przodu, co przekłada się na większe zaangażowanie w trening mięśni ud czy brzucha. Z powodu specyficznego sposobu siedzenia oraz braku możliwości odciążenia kręgosłupa poprzez oparcie części ciężaru ciała na kierownicy, rower nie sprawdza się w intensywnych ćwiczeniach.

Rower spinningowy

Rower spinningowy – w przeciwieństwie do opisanego wcześniej roweru do jazdy z wyprostowanym tułowiem – jest stworzony do intensywnych treningów. To bardziej zaawansowana, wyczynowa wersja tradycyjnego roweru stacjonarnego.

Zaawansowanie jednak dotyczy mechanizmów, oporu i możliwości regulacji, a nie sterowników i atrakcyjnego wzornictwa czy kolorowego ekranu, jak w przypadku urozmaiconych modeli tradycyjnych rowerów stacjonarnych na siłowniach, gdzie w trakcie treningu możemy chociażby obejrzeć ostatni odcinek ulubionego serialu. Sposób siedzenia jest podobny do tradycyjnego roweru stacjonarnego, pedały znajdują się pod siodełkiem, które powinno być położone wyżej, aby pozycja użytkownika była zbliżona do zajmowanej na rowerze górskim.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Rower Poziomy Hammer Comfort XTR 4853

 

Hammer Comfort XTR 4853 to poziomy rower stacjonarny przeznaczony dla użytkowników o wadze do 130 kg. Masa sprzętu wynosi 67 kg, a jego wymiary to: 128 cm x 62 cm x 120 cm. Siodełko można ustawić w 1 z 10 pozycji, więc dopasowanie roweru do swoich potrzeb nie jest trudne. Koło zamachowe liczy 8 kg, a do wyboru użytkownika pozostaje 12 gotowych programów treningowych.

Rower stacjonarny do ćwiczeń mierzy puls poprzez umieszczone na kierownicy sensory dotykowe. Sprzęt ma komputer liczący: Przebyty dystans, czas treningu, prędkość jazdy, RPM i spalone kalorie. Rower ma magnetyczny system hamowania i napęd w postaci pasa klinowego. W modelu zastosowano wysokiej jakości łożyska gwarantujące długi czas pracy bez awarii. 

Konsumenci doceniają to, że choć rower poziomy ma sporą masę, dzięki rolkom transportowym można stosunkowo łatwo go przenieść. Sprzęt jest wyposażony w wygodne siedzisko z oparciem, które zapewnia maksymalny komfort podczas jazdy.

 

Rower treningowy Kettler Giro C1

 

Warto zwrócić uwagę na model Kettler Giro C1, na którym ćwiczy się bardzo przyjemne. Istnieje możliwość ustawienia go w salonie lub domowej siłowni, gdyż jest niewielki. Regularne ćwiczenia pozytywnie wpływają na kondycję oraz figurę i warto je połączyć także z inną aktywnością oraz zdrową dietą. Sprzęt pozwala także na pozostanie w formie na kolejny sezon kolarski. Rower stacjonarny Kettler jest wykonany z wysokiej jakości komponentów, dlatego wykazuje dużą odporność na zniszczenie nawet przy regularnym, codziennym ćwiczeniu.

W sprzęcie znajduje się koło zamachowe ważące 6 kg. Model ma system regulacji trudności jazdy, co umożliwia przystosowanie treningu do swoich potrzeb. Ćwiczący może także dostosować wysokość siodełka fitnessowego oraz kierownicy do swojego wzrostu, co umożliwia zachowanie odpowiedniej postawy i chroni przed kontuzją. Jednocześnie, możliwość regulacji poszczególnych części roweru sprawia, że mogą go używać osoby dość niskie a także wysokie.

Model jest wyposażony w czytelny wyświetlacz, na którym znajduje się informacja o przebytym treningu w tym: czasie, dystansie, spalonych kaloriach oraz pulsie. Urządzenie ma kilka programów treningowych, które mają różną intensywność, dlatego można mieć zróżnicowany przejazd o warunkach zbliżonych do jazdy na dworze. Sprzęt ma uchwyt na tablet, w efekcie czego można podczas ćwiczeń obejrzeć film lub słuchać muzyki Użytkownicy twierdzą, że model ma wygodną kierownicę (U-kształt) i jest łatwy w obsłudze.

 

Rower magnetyczny Sapphire SG-911B

 

Urządzenie Sapphire Falcon SG-911B umożliwia uzyskanie pięknie wymodelowanego ciała przy regularnych ćwiczeniach. Sprzęt przyczynia się do poprawy nastroju i zwiększenia odporności organizmu, co jest bardzo ważne w okresie zimowym. Na kierownicy znajdują się sensory pulsu, które umożliwiają ocenę intensywności danego treningu i podpowiadają, czy powinno się zmienić prędkość i obciążenie. Na rączkach znajduje się miękka pianka, dlatego dłonie nie obcierają się i nie pocą podczas ćwiczeń.

Rower stacjonarny Sapphire ma regulowany opór, który umożliwia ćwiczenie przy obciążeniu na jednym z 8 poziomów. W sprzęcie zastosowano opór magnetyczny, dlatego wyróżnia go cicha praca. Koło zamachowe waży 7 kg, a cała maszyna 21 kg. Maksymalna waga użytkownika to 120 kg. Urządzenie jest stabilne nawet podczas intensywnej jazdy, w efekcie czego można się na nim czuć bezpiecznie. Maszyna do ćwiczeń jest wykonana z wytrzymałych materiałów, dlatego można mieć pewność, że posłuży kupującemu przez wiele lat. Wymiary modelu są równe: 88 cm x 49 cm x 127 cm.

Swoje osiągi można śledzić na czytelnym wyświetlaczu. Ciekawią Cię opinie o rowerach stacjonarnych producenta Sapphire? Dowiedzieliśmy się, że użytkownicy są zadowoleni z produktów tej marki, ponieważ są wytrzymałe. Na temat opisywanego sprzętu kupujący również dobrze się wypowiadają, doceniając jego niewielkie wymiary, płynną pracę i łatwość regulacji oporu.

 

Rower magnetyczny Elitum RX350

 

Bardzo dobrą propozycją dla osób szukających rowerka ze wzmocnioną konstrukcją jest magnetyczny model Elitum RX350. Został on wyposażony w 8 kg koło zamachowe oraz 8-stopniową regulację oporu. Z tego względu możemy trenować z odpowiednią intensywnością i systematycznie ją zwiększać, aby osiągać lepsze rezultaty.

Rowerek waży 25 kg, a ponieważ ma wbudowane rolki transportowe, przeniesienie go w inne miejsce nie sprawia dużego problemu. Wymiary urządzenia to: 136 cm x 100 cm x 47 cm, jego maksymalne obciążenie wynosi 120 kg. Co ważne, siodełko można regulować nie tylko w poziomie, ale i pionie, dlatego każdy z domowników może przeprowadzić komfortowy trening (niezależnie od wzrostu).

Sprzęt nie ogranicza znacząco wolnej przestrzeni w pomieszczeniu i jest wytrzymały, ale nie są to jego jedyne atuty. Według konsumentów rowerek zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas ćwiczeń i daje możliwość sprawdzenia, jak poprawia się wydolność organizmu (test recovery).

 

Rower magnetyczny HMS M9239

 

Warto zainwestować w rehabilitacyjny rower stacjonarny HMS M9239 do ćwiczeń, ponieważ podczas treningu na nim skutecznie angażuje się różne partie mięśni. Model jest polecany osobom po operacjach kolan czy bioder, ponieważ umożliwia rozruszanie wrażliwych części oraz rozbudowanie mięśni, które zanikły. Na uchwytach znajdują się sensory, mierzące puls podczas wysiłku. Badanie tętna umożliwia kontrolę oraz utrzymanie go na odpowiednio wysokim poziomie. Sprzęt waży 23 kg i ma rolki transportowe, dlatego można go dowolnie przestawiać np. podczas wizyty gości.

Test rowerów stacjonarnych przeprowadzony przez konsumentów potwierdza, że urządzenie bardzo cicho pracuje i nie sprawia problemów osobom znajdującym się w mieszkaniu czy sąsiadom. Kupujący są zadowoleni, że można łatwo regulować opór, a sprzęt jest wygodny. Wymiary urządzenia po rozłożeniu to: długość – 93 cm, szerokość – 54,5 i wysokość – 138 cm. Maksymalna waga użytkownika jest równa 120 kg.

Model ma  koło zamachowe ważące 9 kg, dlatego można uzyskać dość wysoki opór, zbliżony do jazdy pod górkę. Użytkownik ma możliwość ustawienia obciążenia – 8 stopni. Rowerek można także dostosowywać do siebie, regulując ustawienia siodełka oraz kierownicy, aby odpowiednio układać ciało podczas jazdy. Urządzenie ma wbudowany wyświetlacz, z którego można odczytać wszystkie niezbędne informacje dotyczące przebytego treningu: puls, czas jazdy, przejechany dystans, prędkość oraz spalone kalorie.

 

Rower fitness treningowy Romet R300

 

Model Romet Fitness R300 wyróżnia łatwość obsługi, dlatego zaraz po zakupie można zacząć intensywny trening aerobowy. Urządzenie jest przeznaczone do użytku domowego i umożliwia zbudowanie mięśni bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.  Sprzęt przydaje się szczególnie podczas deszczowej pogody oraz w okresie jesienno-zimowym. Maksymalne obciążenie pojazdu wynosi 120 kg, a jego wymiary to: 98 cm x 54 cm x 128 cm.

Rower stacjonarny Romet nie pracuje zbyt głośno, dlatego można go używać o dowolnej porze dnia. Urządzenie działa płynnie, w efekcie czego w trakcie jazdy można osiągać bardzo duże prędkości. Koło magnetyczne waży 10 kg, więc jest dość ciężkie, co sprawia, że można uzyskać bardzo duże obciążenie podczas jazdy, zbliżone do jazdy na klasycznym rowerze. Istnieje możliwość wyboru oporu urządzenia – 32 stopnie, dlatego jazda jest bardzo płynna i można łatwo dostosować poziom oporu do swojej kondycji.

Sprzęt daje możliwość jazdy według programu treningowego (12 programów), który ogranicza nudę podczas jazdy w domu, a dla niektórych jest wyzwaniem. Urządzenie ma wyświetlacz, na którym wyświetlają się informacje o treningu, czyli czas, puls, dystans, spalone kalorie, prędkość jazdy. Opinie o rowerach stacjonarnych producenta Romet są bardzo pozytywne, a o opisywanym sprzęcie wielu kupujących dobrze się wypowiada. Użytkownicy twierdzą, że warto codziennie używać pojazd, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę, podkreślają też, że zaletą produktu jest jego wytrzymałość.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ