
Rzutek do darta – Przewodnik zakupowy, ranking i test
Gra w darta to bardzo popularna rozrywka, którą możemy cieszyć się nie tylko w barach, ale i we własnym domu. Aby cieszyć się zabawą wystarczy zakupić dobrej jakości zestaw. Poniżej prezentujemy zestawienie 5 produktów, które powstało, po przeanalizowaniu oferty rynkowej. Jednym z najlepszych sprzętów jest Harrows Black Ice Steeltip. Marka, która wyprodukowała ten model jest jednym z czołowych producentów na świecie. Sprzęt został wykonany przy użyciu najnowocześniejszej technologii. Dzięki temu każdy z dartów cechuje się niewielką wagą, co pomaga mu szybciej osiągnąć cel. Wszystkie elementy zestawu zostały dobrze wyważone, a co więcej mają aerodynamiczny kształt. Sprawia to, że trafienie w tarczę jest znacznie prostsze. Na drugim miejscu w naszym zestawieniu znajduje się Solex Navigator. Zestaw składa z 3 dartów, które umieszczono w specjalnym pudełku. Jego zamknięcie jest szczelne, więc materiał, z którego wykonano rzutki nie ulegnie odbarwieniu i zniszczeniu. Niewielka waga jest gwarantem precyzyjnego trafienia do celu.
5 najlepszych rzutek do darta. Opinie w 2025 roku
Powyżej przedstawiliśmy Ci poradnik ze wskazówkami, mamy nadzieję, że okazały się pomocne. Poniżej znajduje się sporządzony przez nas ranking rzutek do darta, który powstał po analizie ofert wielu sklepów.
Tabela porównawcza
1. Rzutki Harrows Black Ice Steeltip
Jeśli jesteś wielkim fanem gry w darta polecamy Ci rzutki Harrows Black Ice Steeltip. Jest to profesjonalny zestaw, który składa się z 3 elementów. Tym, co wyróżnia produkt na tle innych sprzętów na rynku jest niemal ręczna obróbka.
Każda z rzutek została pokryta czarnym azotkiem tytanu. Materiał ten nie tylko dobrze się prezentuje, ale co ważniejsze czyni elementy odpornymi na uszkodzenia. Oznacza to, że zestaw będzie Ci służył przez bardzo długi czas. W czasie procesu obróbki sprzętu użyto innowacyjnej techniki parowego osadzania azotku. Metoda ta utwardza konstrukcję, a także impregnuje farbę. Poza tym każdy barrel został laserowo oznakowany. Wszystkie rowki zostały dokładnie wycięte, co wspomaga rzut i zapewnia pełną kontrolę. Niewielka waga elementów to kolejna, istotna zaleta prezentowanego zestawu.
Opinie o rzutkach do darta tego producenta są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup właśnie tego zestawu, gdyż pomimo wysokich kosztów zakupu cechuje się on wysokiej jakości wykonaniem.
Model Solex Navigator to dobrze wykonany zestaw rzutek do darta w przystępnej cenie. Sprzęt ten może być używany podczas gry w pubie, ale sprawdzi się również w domu. Regularne używanie produktu zwiększy Twoją precyzję i poprawi koncentrację.
Konstrukcja każdej rzutki jest bardzo solidna, przez co możesz z niej korzystać przez długi czas. Shafty wykonano z aluminium, a beczki z mosiądzu. Dzięki użyciu właśnie takich materiałów nie musisz obawiać się, że zestaw będzie zbyt ciężki. W razie czego przy zakupie otrzymasz pełen zestaw części zamiennych, który składa się z 3 dodatkowych, nylonowych shaftów, dodatkowych piórek i wymiennych końcówek. Poza tym zakup obejmuje również eleganckie pudełko, które pozwala na bezpieczne przechowywanie zestawu.
Jeśli lubisz grę w darta i chcesz poprawić swoje wyniki polecamy Ci właśnie ten model. Wielu konsumentów jest z niego bardzo zadowolona, gdyż wszystkie elementy zostały dobrze wykonane, przez co będą Ci służyć przez długi czas.
3. Win.Max Rzutki Winmax King Steel Tip 22G
Zestaw Winmax King Steel Tip, który składa się z 3 rzutek jest jednym z najczęściej wybieranych modeli. Konstrukcja każdego z elementów jest odpowiednio wyważona, co ułatwia trafienie do celu, dlatego na zakup zdecydowało się wielu profesjonalnych graczy.
Rzutki zostały wykonane z dużą precyzją. Wszystkie elementy konstrukcji powstały z dbałością o najmniejsze szczegóły. Pozwala to zapewnić równowagę w czasie lotu. Dzięki temu modele nie opadają i trafiają prosto do celu. Wszystkie końcówki wykonano ze stali hartowanej, która jest bardzo wytrzymała. Oznacza to, że nawet intensywna i częsta gra nie powinna uszkodzić konstrukcji sprzętu. Waga każdej rzutki nie przekracza 22 g. Shafty, które zrobiono z aluminium dodatkowo podnoszą trwałość produktu. Z kolei piórka zrobiono z bardzo wytrzymałego nylonu.
Wiele osób regularnie grających w darta zdecydowało się na zakup właśnie tego zestawu. Podkreślają oni, że wykonano go z wytrzymałych materiałów, które również dobrze się prezentują. Również cena rzutek jest bardzo atrakcyjna.
4. Axer Komplet Rzutek A2080
Model Axer A2080 to dobre i tanie rzutki do darta. Zestaw ten składa się z 6 elementów, które sprawdzą się w domu podczas przyjęcia, jak również w barze. Niska cena kompletu związana jest z prostą konstrukcją.
Prezentowany model polecany jest osobom, które chcą trenować swoją celność. Wszystkie elementy wykonano z plastiku. Materiał ten jest dość odporny na uderzenia, a co ważniejsze zdecydowanie obniżył koszty zakupu. Waga rzutki to jedynie 6 g, co zapewnia dość dużą celność. Mimo plastikowej konstrukcji rzutki używa się bardzo wygodnie. Są one odpowiednio wyważone, co przekłada się na komfort gry. Zestaw obejmuje 6 elementów w 3 kolorach: zielony, żółty oraz czerwony.
Komplet polecany jest przez początkujących graczy. Konsumenci, którzy wybrali ten zestaw są bardzo zadowoleni z zakupu, głównie ze względu na atrakcyjną cenę modelu.
5. Meteor Rzutki Do Darta 24685
Wiele osób czuje się onieśmielone rozgrywką w darta w barze, dlatego preferuje samodzielnie poćwiczyć celność w domu. Sprzętem, który to umożliwia jest zestaw Meteor 24685. Składa się on z 3 rzutek, każda w innym kolorze: żółtym, zielonym oraz czerwonym. Waga każdego z produktów w opakowaniu to 6 g. Zestaw może być poddany recyklingowi, więc nie zanieczyszcza środowiska.
Prezentowany komplet został w całości wykonany z tworzywa sztucznego typu SPOTiF. Cechuje się ono dużą trwałością, a co ważniejsze odpowiednio dobraną wagą. Każdy element zestawu zaprojektowano tak, by wygodnie leżał w dłoni oraz nie opadał w czasie lotu. Ułatwi Ci to trening celności. W przypadku zużycia groty mogą zostać wymienione, co zwiększa żywotność produktu.
Osoby, które zdecydowały się na ten komplet są z niego zadowolone. Dużą zaletą jest stosunek kosztów zakupu do jakości wykonania. Wiedz, że są to średnie rzutki, które powinny być używane do treningu lub podczas zabaw w domu. Intensywne rozgrywki mogę jednak uszkodzić materiał.
Przewodnik zakupowy – Jakie rzutki do darta kupić?
Popularność darta z roku na rok jest coraz większa. To rozrywka nie tylko dostępna w barach czy klubach. Coraz częściej inwestujemy w tarczę, a także w rzutki, aby zainstalować je w domu. W tym poradniku chcielibyśmy skupić się na rzutkach. Kupują je nie tylko właściciele klubów czy osoby posiadające własną tarczę w domu, ale także Ci, którzy korzystają z tarczy w miejscach publicznych, ale nie wyobrażają sobie gry ogólnodostępnymi lotkami. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie rzutki do darta są najlepsze zapraszamy Cię do dalszej części artykułu.
Rzutki – rodzaje
Zapewne zastanawiasz się, jakie typy rzutek możemy znaleźć w sklepie. Przychodzimy więc z pomocą przedstawiając najpopularniejsze modele. Oto typy, które musisz znać poszukując odpowiedzi na pytanie – jakie rzutki do darta wybrać:
Mosiężne – wykonane ze stopu miedzi i cynku wyróżniają się niską ceną oraz lekkością, ale nie są uznawane za odporne na uszkodzenia.
Niklowe – uważane za najlepszy wybór dla amatorów, są lekkie, wytrzymałe i tanie.
Wolframowe – najcięższe lotki wykonane najczęściej w 90% z wolframu i 10% z niklu. Używane do rzucania w tarcze sizalowe. Wybierane są przez bardziej doświadczonych graczy.
Drewniane – coraz mniej popularne, raczej znajdziemy je sklepach dla koneserów.
Rzutki do darta – budowa
Zacznijmy od budowy rzutek – w opisach produktów znajdziemy takie określenia, jak barrel, tip czy piórko. Do czego się one odnoszą? Jak powinny być skonstruowane rzutki, aby zapewnić sobie dobrą celność i czerpać przyjemność z gry?
Tip – Grot – szpiczasta końców rzutki, wbijająca się w tarczę. To ona w dużej mierze decyduje o tym, czy rzutka nie odbije się od tarczy. W sklepach znajdziemy modele z grotem softip lub steeltip. Pierwszy rodzaj wykonany jest z plastiku, a drugi ze stali. Jeśli chcesz kupić tarczę do domu polecamy Ci wybór modeli plastikowych – są bezpieczniejsze, poza tym tylko one mogą być wykorzystywane do celowania w tarczę elektroniczną. Natomiast groty stalowe są odpowiednie do rzucania w tarcze sizalowe, a to dlatego, że ich siła uderzenia jest większa i mogą uszkodzić tarczę elektroniczną.
Piórko umożliwia rzutce lot. Wyróżniamy kilka typów piórek: plastikowe – soft, nylonowe i dimplex ze wzmacnianego plastiku. Ostatni rodzaj uważany jest za wyjątkowo wytrzymały. Natomiast soft jest najłatwiejszy w wymianie. Wiele osób podkreśla, że piórka powinny być odpowiednio chronione, dlatego po zakończeniu gry zaleca się chowanie rzutek w ochraniaczu.
Barrel – czyli beczka – za nią trzymamy rzutkę podczas rzutu. Musi być dobrze wyprofilowana i nie może być zbyt śliska. Jeśli chodzi o materiał wykonania może być to nikiel, miedź, tworzywa sztuczne, a także wolfram. Przyjmuje się, że to właśnie wolfram jest najlepszy jakościowo, aczkolwiek nie każdy go lubi, bo jest ciężki. Dlatego zaleca się samodzielne testowanie rzutek. W przypadku beczki musimy jeszcze omówić kwestię wykonania – wyróżniamy typ ring, knurl oraz counter. Ring ma okrężne rowki, knurl tłoczenia z rowkami, a counter poziome rowki. Kolejna rzecz to kształt. W sklepach możemy spotkać barrel prosty, rozszerzony centralnie, bombę oraz torpedę. Dobór będzie zależeć od tego, jakim sprzętem najlepiej nam się rzuca. Trzeba więc najpierw wypróbować każdy typ.
Shaft – nasadka łącząca beczkę z piórkiem ma za zadanie dociążać lot i sprawia, że ten jest stabilny. Dopasowujemy ją do naszej dłoni. Sami musimy stwierdzić, jaki kształt, grubość czy długość nam odpowiada. Jeśli chodzi o materiał wykonania nasadki, może to być nylon – tani, lub tytan i aluminium – droższe, ale stosowane w rzutkach przeznaczonych dla zaawansowanych graczy.
W zestawie czy bez?
Zapewne zastanawiasz się, czy warto kupić cały zestaw – tarczę plus rzutki, czy lepiej zdecydować się na szukanie pojedynczych elementów. Jeśli chcesz mieć pewność, że rzutki będą odpowiednie do danej tarczy i tak naprawdę dopiero kompletujesz zestaw, to zakup produktu All-in-One jest najlepszym wyborem. Natomiast osobom posiadającym już tarczę w domu lub po prostu poszukującym wyłącznie rzutek do gry bardziej profesjonalnej, w klubach sportowych, polecamy zakup wyłącznie rzutek odpowiednio dobranych pod kątem budowy dłoni i preferencji użytkownika.
Akcesoria
Nawet najlepsze rzutki do darta nie są niezniszczalne i trzeba je odpowiednio chronić przed uszkodzeniem, zwłaszcza piórka, które można łatwo porysować czy oderwać, nosząc zestaw bez zabezpieczenia. Dlatego oprócz rzutek warto zainwestować w pokrowiec na lotki, wymienne groty (pamiętaj, że te z czasem tracą swoją ostrość), wymienne piórka oraz shafty. Osoby, które zdecydowały się na rzutki z grotem stalowym nie mogą zapomnieć o ostrzałce, która pozwala wyprofilować zakończenie na przykład po uderzeniu w ścianę czy rant tarczy.
Design
Wiele osób zwraca też uwagę na design rzutek, ich kolorystykę, a także to, czy produkt jest sygnowany nazwiskiem znanego sportowca. Pół-profesjonalni gracze są szczególnie wyczuleni na dobór odpowiedniego produktu pod kątem designu, na szczęście duży wybór rzutek jest dużym ułatwieniem.
Rzutki do darta w dobrych cenach
Koszt zakupu produktu będzie zależał od zastosowanego materiału, a także tego, czy interesuje nas zestaw czy pojedyncza sztuka. Dobre rzutki do darta, wykonane z niklu kosztują ok. 20 zł, te bardziej zaawansowane sprzedawane w zestawach nawet kilkaset złotych.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ