Sakwy rowerowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 09.10.24

 

Jeżeli szukasz toreb, które możesz zamontować na rowerze, to dobrze trafiłeś. Na naszej stronie znajdziesz ciekawe modele, które zebraliśmy w formie rankingu. Na pierwszym miejscu znajdziesz sakwę Sport Arsenal 465. Montuje się ją na tylnym bagażniku. Sprzęt został starannie sprawdzony i jest odporny na wstrząsy, a także nie spada w trakcie jazdy. Dzięki temu nadaje się na częste i intensywne trasy. W środku znajdziesz dużo pojemnych przegródek. To pozwoli na maksymalne wykorzystanie miejsca w torbie. Model ten pomieści stosunkowo dużo rzeczy, więc możesz z niego korzystać na wypadach na ryby lub biwakach. Do górnej komory przyczepiona jest taśma, która pozwala na noszenie całości na ramieniu. To bardzo ułatwia przenoszenie sprzętu. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów do produkcji sprawia, że torba jest wytrzymała. Jeżeli model ten nie przypadł Ci do gustu, zachęcamy do zapoznania się ze Sport Arsenal 460, który zajął drugie miejsce. Oprócz tego kolejne pozycje zawierają ciekawe i sprawdzone torby.

 

Najlepsze sakwy rowerowe w 2024 roku

 

Na dłuższe, rowerowe wypady, warto zabrać ze sobą prowiant i ubranie, czasem również namiot i inne wyposażenie. Zamiast nosić ze sobą plecak, wygodną opcją jest inwestycja w sakwę. Sprzęt ułatwia transport i często jest odporny na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Z tego względu przygotowaliśmy ranking sakw rowerowych, które sprawiają, że podróżowanie będzie przyjemniejsze.

 

Sport Arsenal 465

 

Warto zwrócić uwagę na model Sport Arsenal 465. Produkt ten służy do montowania na rowerze i przewożenia w nim potrzebnych rzeczy. Sprzęt przeznaczony jest do zamontowania na tylnym bagażniku. Takie rozwiązanie nie przeszkadza w trakcie jazdy. Ponadto środek ciężkości jest odpowiednio rozłożony, aby był zachowany balans.

Szczególnie ważne jest, aby torby nie spadły w trakcie jazdy. Nie musisz się o to martwić. Po stworzeniu poddane były wielu testom stabilności i odporności na wstrząsy. Cykliści sprawdzali je w naturalnych warunkach, aby dostarczyć wygodny i praktyczny w użyciu produkt.

Do górnej sakwy przyszyty jest pas, który umożliwia noszenie jej na ramieniu. Łączna pojemność toreb wynosi 35 l. Wyposażone są w wiele kieszonek, które pozwolą na organizację twoich rzeczy. Natomiast wymiary produktu to 32 cm x 12 cm x 33 cm. Użytkownicy doceniają ten model za dużą pojemność, a także wytrzymałość.

 

 

 

 

Sport Arsenal 460

 

Wartym uwagi modelem jest Sport Arsenal 460. Produkt ten przeznaczony jest do montażu na tylnym bagażniku. Sakwy mają pojemność 20 l. Dzięki nim zabierzesz ze sobą najważniejsze rzeczy. Torby uszyto z wysokiej jakości materiału PVC. Charakteryzuje się on dużą wytrzymałością. Ponadto sprawia, że sakwy są wodoodporne. Wykorzystana tkanina jest w kolorze czarnym z szarymi dodatkami. Od wewnętrznej strony, od kół zastosowano dodatkowe wzmocnienia, aby materiał nie wkręcił się w szprychy.

Sprzęt jest bardzo wygodny, gdyż ma dużo kieszeni. Pozwalają one na zapakowanie wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy. Do zestawu dołączony jest pokrowiec przeciwdeszczowy. Z tego względu możesz do środka zabrać ubranie na zmianę lub nawet książkę.

Dla bezpieczeństwa na sakwie znajdują się duże elementy odblaskowe. Ponadto model wyposażony jest w dodatkowe gumki i zaczepki. Umożliwiają one doczepienie na wierzch większego bagażu, jak np. śpiwór. Użytkownicy doceniają tę sakwę za wytrzymałość i solidność wykonania.

 

 

 

 

Crosso Dry Big CO1009A.60.118

 

Ciekawym modelem jest Crosso Dry Big CO1009A.60.118. Sprzęt ten przeznaczony jest do zakładania na tylny bagażnik. Stosuje się go do przewożenia i przechowywania przedmiotów, które przydają się w trakcie dalekich tras.

Produkt ten wykonany jest z wysokogatunkowego, wodoodpornego materiału Securo. Dzięki niemu, kiedy w trakcie jazdy złapie Cię deszcz, nie musisz się martwić. Również przeprawa przez rzekę nie powinna zmoczyć zawartości toreb. Ich wykonanie jest precyzyjne, a poszczególne części są połączone zgrzewnie. Powoduje to, że sakwy są wytrzymałe i służą przez długi czas. Natomiast we wnętrzu zastosowano Polymar i Plastel.

Crosso Dry Big CO1009A.60.118 jest uszyta z materiału łączącego ze sobą kolory zielony i czarny. Ponadto lekko się błyszczy. Tkanina ta jest bardzo praktyczna, gdyż łatwo się ją czyści. Wystarczy przetrzeć mokrą szmatką. Model ten jest stosunkowo lekki, waży 1,65 kg. Pojemność produktu wynosi 60 l. Użytkownicy doceniają go za funkcjonalność i wygodę zakładania na rower.

 

 

 

 

Profex Blackbag

 

Profex Blackbag to torba, która służy do montowania na bagażnik. Ta dobra i tania sakwa rowerowa montowana jest za pomocą rzep. Takie rozwiązanie może wydawać się niestabilne, jednakże sprawdza się nawet w trakcie długich i trudnych tras.

Model ten dodatkowo zwiększa widoczność użytkownika jezdni, gdyż pokryty jest elementami odblaskowymi. Produkt ten wyposażony jest w duży i wygodny uchwyt. Dzięki niemu torbę można z łatwością przenosić. Ponadto ma także przypięty długi pasek, który pozwala na zawieszenie jej na ramię.

Wymiary tego produktu wynoszą 32 cm x 27 cm x 17 cm. Boczne kieszenie są dodatkowo rozkładalne, co jest wygodne, gdy ma się więcej bagażu. Poza tym na górze znajdują się gumy, które także pozwalają na przytwierdzenie dodatkowych przedmiotów, jak np. śpiwór.

Do zestawu dołączony jest pokrowiec przeciwdeszczowy. Dzięki temu, gdy złapie Cię deszcz, możesz szybko założyć płachtę na torbę. Użytkownicy doceniają ten model za dużą pojemność i praktyczność.

 

 

 

 

Topeak Mtx Trunk Bag Dxp

 

Sakwa Topeak Mtx Trunk Bag Dxp charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Do uszycia tej torby wykorzystano nylon w połączeniu z teflonem. Dzięki temu produkt jest wytrzymały i niezawodny. Ponadto do izolacji wykorzystano piankę EVA. To sprawia, że sakwa jest sztywna i wodoodporna.

Torba przeznaczona jest do założenia na bagażnik. Dzięki niej możesz pojechać w daleką trasę lub biwak i wziąć ze sobą wszystko, co najpotrzebniejsze. Pojemność tego modelu to 22,6 l. Jego wymiary wynoszą 36 cm x 25 cm x 21,5-29 cm. We wnętrzu znajduje się komora główna, 2 boczne oraz uchwyt na bidon. Torba zapinana jest na zamek. Po bokach znajdują się paski odblaskowe, które zwiększają widoczność rowerzysty w nocy.

Sprzęt charakteryzuje się łatwością przenoszenia. Na górze torby znajduje się duży i poręczny uchwyt. Usprawnia on jej instalację i demontaż. Ponadto można zamontować długi pasek i nosić torbę na ramieniu. Opinie o sakwach rowerowych producenta Topeak są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za atrakcyjny design.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką sakwę rowerową kupić?

 

W czasie jazdy na rowerze na długim dystansie, podróż z plecakiem czy torebką może okazać się niewygodna. Dodatkowo, tego typu elementy, znacznie obciążają nasz kręgosłup. Z tego powodu zawodowi rowerzyści decydują się na zakup torby, która niejednokrotnie nazywana jest również sakwą. Z jej pomocą będziesz w stanie, włożyć wszystkie swoje drogocenne rzeczy do środka i cieszyć się wygodną jazdą. Jeśli nie wiesz, jak zakupić tego typu produkt, polecamy Ci nasz poradnik, z którego dowiesz się, jaką sakwę rowerową wybrać. Dzięki lekturze tekstu będziesz w stanie podjąć szybką decyzję w sklepie odnośnie interesującego Cię modelu.

Jaki model kupić?

Wśród wielu sposobów na przewiezienie swojego bagażu, ciężkie plecaki lub torebki, które obijają Ci się o nogi są jednak najmniej polecanymi rozwiązaniami. Nie tylko powodują dyskomfort, ale również mogą być przyczyną wypadku. Z tego powodu warto zastanowić się nad inwestycją w dodatkowy element wyposażenia roweru.

Na rynku znajdziesz różnego rodzaje elementy, które mogą zostać zaczepione w różnych miejscach roweru, zaliczamy do nich: kosze, torby, worki, kufry oraz sakwy. Powodem, dla którego to właśnie ostatni produkt jest przedmiotem naszego poradnika jest jego uniwersalność. Bowiem, jeśli posiadasz rower sportowy, nie będzie do niego pasował wiklinowy kosz. Z tego powodu, zakup sakwy jest najbardziej uniwersalną inwestycją.

Sakwy montowane są na bagażniku jednośladu. Poprawnym ułożeniem jest zaczepienie specjalnymi uchwytami oraz paskami konstrukcji o boki roweru. Dzięki temu, sprzęt nie tylko się dobrze prezentuje, ale również nie będzie nam przeszkadzał w czasie jazdy. W zależności od osobistych preferencji, możemy zaczepić 1 lub 2 sakwy.

 

Miejsce mocowania

Najlepsza sakwa rowerowa to taka, która ma nieskomplikowany system montażu. Część modeli montuje się z przodu pojazdu poprzez ich nałożenie na widelec czepami. Tego typu montaż, choć jest w pełni bezpieczny to jednak może nas rozpraszać w czasie jazdy. Równocześnie, w obliczu zderzenia zawartość modelu może ulec zniszczeniu. Z tego powodu zdecydowana większość konsumentów decyduje się na umieszczenie sakwy na tylnym bagażniku. Niewielkie produkty, w których przewozimy cenne dla nas przedmioty, możemy zamontować na kierownicy, tak byśmy zawsze mieli do nich dostęp. Niewielkich rozmiarów torby lub sakwy mogą być też mocowane na ramie.

Pamiętaj jednak, że produkt musi być wtedy kompaktowy. Szczególnie zalecane są modele w kształcie trójkąta. Sprzęty dedykowane do umieszczenia pod siodełkiem powinny mieć kształt tuby, bowiem w innym przypadku nie zmieszczą się w tym miejscu. Ich montaż jest prosty, bowiem wystarczy przytwierdzić tubę do siodełka lub sztychy.

 

Wykonanie

Zanim dokonasz ostatecznego zakupu to powinieneś się zastanowić, jaka sakwa rowerowa jest najlepsza do użytku miejskiego? Na początku upewnij się, że jest ona bardzo wytrzymała i odporna na rozdarcia. Wynika to z tego, że zapewne nie raz otrzemy się o materiał lub inny rowerzysta niechcąco uderzy nas podczas skręcania. Niestety, wszyscy musimy się liczyć z takimi sytuacjami. Dlatego warto zakupić sakwę wykonaną z cordury. Jest to bardzo trwały materiał, z którego szyje się kombinezony motocyklowe. Dodatkowo nakładana jest często warstwa PCV lub teflon, aby uchronić produkt przed przemoczeniem. Bardzo często używa się obu wymienionych powyżej tkanin, które nakładane są jedna na drugą.

Jeśli planujesz jednak długie, wielogodzinne wyprawy to zdecydowanie polecamy wybór sakw z poliestru lub nylonu. Również w tym przypadku całość jest impregnowana przez włókno PCV, które ochrania Twoją zawartość przed zamoczeniem.

Osobom, którym zależy na eleganckim designem polecamy inwestycję w produkt skórzany. Jest to niestety dość droga opcja, ale cechuje się nienagannym wyglądem i dużą odpornością na zarysowania czy warunki atmosferyczne.

 

Pojemność modelu

Zanim dokonasz zakupu powinieneś się zastanowić, jak wiele przedmiotów będziesz chciał przewozić. Wiedz, że sakwy w przeciwieństwie do koszy mają ograniczoną powierzchnię i zazwyczaj są w stanie zabrać od 10 l do 30 l.

Pamiętaj jednak, że jeśli produkt ten będzie zbyt przeciążony, to dalsza jazda będzie bardzo niekomfortowa. Najbardziej pojemne są jednak sprzęty, które montuje się na bagażniku. Najlepsze modele pozwalają na przechowanie nawet 60 l. Wiedz również, że istnieje możliwość zamontowania kilku lub nawet kilkunastu sakw na raz, wiąże się to jednak z dyskomfortem w czasie jazdy.

Elementy odblaskowe

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas jazdy, warto zaopatrzyć się w sakwę, która została dodatkowo przyozdobiona elementami odblaskowymi. Jest to szczególnie ciekawy dodatek, gdy dość często wracamy wieczorami. Na szczególną uwagę zasługują sakwy, które montujemy na bagażniku z tyłu roweru. Ze względu na ilość wypadków na drogach coraz więcej producentów umieszczę liczne odblaski na powierzchni swoich produktów, by zwiększyć szanse na to, aby kierowca wypatrzył rowerzystę.

 

Sakwy rowerowe w dobrych cenach

Ważną kwestią jest naturalnie cena produktu. W zależności od jakości wykonania oraz użytych materiałów powinieneś się przygotować na wydatek między 50 zł a 150 zł. Naturalnie, będziesz w stanie znaleźć duży zestaw składający się z kilku sakw w cenie 500 zł. Takie modele są jednak dedykowane dla podróżników.

Wiedz, że koszty zakupu rosną wraz z designem produktu. Jeśli satysfakcjonuje Cię produkt jednokolorowe, który będzie funkcjonalny, to będziesz w stanie wydać jedynie 50 zł. Jednak wielbiciele ćwieków, naszywek czy przedmiotów wykonanych ze skóry muszą liczyć się na wydatek rzędu 400 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ