Stabilizator nadgarstka to produkt, który będzie odpowiedni nie tylko w czasie kontuzji, ale także wzmożonej aktywności fizycznej. Jeśli zastanawiasz się, jaki model wybrać, jesteś w odpowiednim miejscu. Znajdziesz tutaj ranking, w którym przedstawiamy dokładne opisy sprawdzonych przez konsumentów produktów. Zgodnie z opinią Internautów najlepszym stabilizatorem nadgarstka jest ARmedical SP208. Model można kupić w sklepach w kilku rozmiarach do wyboru – bez względu na to, jak duża jest Twoja dłoń znajdziesz produkt, który będzie dobrze dopasowany. Stabilizator został zrobiony z przyjemnych dla skóry materiałów, co gwarantuje odpowiedni komfort użytkowania. Ma on solidnie wykonane rzepy, które zapewniają odpowiednią stabilizację dłoni. Kolejnym, godnym uwagi stabilizatorem nadgarstka jest Futuro. Zdobył on duże uznanie wśród konsumentów, co potwierdzają pozytywne opinie na jego temat. Produkt ma regulowane zapięcia, co sprawia, że jego dostosowanie jest niezwykle proste. Użyty do produkcji materiał jest nie tylko odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, ale także łatwy w czyszczeniu.
Tabela porównawcza
Najlepsze stabilizatory nadgarstka w 2023 roku
Kiedy jesteś po urazie nadgarstka i boisz się, że możesz go dodatkowo nadwyrężyć, to warto wówczas zainwestować w stabilizator. Ściągacz sprawdzi się również w trakcie wykonywania sportów siłowych. W sklepach możesz znaleźć wiele modeli, których cena często nie jest adekwatna do jakości. W trakcie zakupów, warto kierować się solidnością wykorzystanych w produkcji materiałów, a także sprawdzić wzmocnienia i usztywnienia. Nasz ranking stabilizatorów nadgarstka ma na celu zaprezentować Ci najciekawsze modele dostępne na rynku.
Armedical SP208
Na początku naszego rankingu prezentujemy model Armedical SP208. Produkt ten ma przeznaczenie medyczne. W przypadku złamań czy zwichnięć wspomaga proces leczenia i zapewnia ręce odpowiednie usztywnienie. Ten wyrób sprawdzi się zarówno przy schorzeniach nadgarstka, jak i kciuka.
Stabilizator nadgarstka powinien być dopasowany do ręki. Tylko wtedy będzie odpowiednio wspierał dłoń. W przypadku tego modelu użytkownik ma do dyspozycji 4 rozmiary (S, M, L, XL).
Wykorzystane do produkcji tego stabilizatora materiały są wysokiej jakości. Użyta tkanina to neopren. Jest ona lekka i oddychająca. Dzięki temu ściągacz ten jest bardzo wygodny. Ponadto w trakcie noszenia skóra jest odpowiednio ogrzewana, ale się nie poci. To pozwala na lepszą cyrkulację krwi i wspomaga procesy gojenia. Poza tym, ogranicza powstawanie wilgoci. Produkt ten ma wszytą aluminiową szynę, która stabilizuje nadgarstek. Odpowiednie przyleganie dodatkowo zapewniają regulowane rzepy.
Ten najlepszy stabilizator nadgarstka cieszy się pozytywnymi opiniami wśród konsumentów. Twierdzą oni, że jest to bardzo dobry model, który wygodnie się nosi.
ARmedical SP208 to stabilizator nadgarstka dostępny w rozmiarze S, M, L i XL. Produkt został wykonany z neoprenu i jest zapinany na rzep.
Zalety
Materiał: Model został zrobiony z neoprenu w technologii CoolMax AIRPRENE. Materiał ten jest wyjątkowo przyjemny dla skóry – nie powoduje bolesnych otarć i innych podrażnień. Dodatkowo zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza.
Izolacja: Opinie konsumentów potwierdzają, że produkt dobrze izoluje ciepło. Materiał jest gruby, więc chłód nie przenika przez niego. To przyspiesza proces gojenia i zmniejsza ból.
Rzepy: Na produkcie umieszczone zostały dobrej jakości rzepy, które pozwalają dostosować go do kształtu naszej dłoni i skutecznie chronią przed przemieszczaniem się stabilizatora. To gwarantuje nam komfort w trakcie użytkowania.
Na prawą i lewą dłoń: Prezentowany stabilizator będzie odpowiedni zarówno na prawą, jak i lewą dłoń.
Rozmiary: Model dostępny jest w kilku rozmiarach do wyboru, więc z pewnością znajdziesz produkt, który będzie idealnie pasował do Twojej dłoni.
Wady
Czyszczenie: Stabilizator ma jasno-kremowy kolor, więc widać na nim wszelkie zabrudzenia. Niektórzy twierdzą, że jego czyszczenie jest problematyczne, a niektóre plamy wyjątkowo trudne do usunięcia.
3M Futuro
Kolejny model na naszej liście to 3M Futuro. Stabilizator ten przynosi ulgę przy przeciążonych stawach. Ponadto, idealnie sprawdza się u osób, które zwichnęły nadgarstek. Model ten dostępny jest w kolorze beżowym i czarnym.
Wykorzystane do produkcji tego stabilizatora materiały są wysokiej jakości. Tkanina jest oddychająca i wchłania wilgoć. Produkt ten ma także wszytą szynę, która stabilizuje nadgarstek. Model ten bardzo łatwo się zakłada, a dodatkowe przyleganie zapewniają wszyte rzepy. Istotnym elementem jest bezszwowa konstrukcja tego stabilizatora, która zapewnia wygodę użytkowania.
Model ten można nosić obustronnie, zarówno na prawej i lewej ręce. Produkt ten dostępny jest w jednym, regulowanym za pomocą rzepów rozmiarze. Konstrukcja Easy-Sleeve sprawia, że ortezę tą można z łatwością nałożyć na nadgarstek.
Stabilizator ten jest wyrobem medycznym. Użytkownicy twierdzą, że jest to dobrze wykonany i uniwersalny produkt.
Dwustronny stabilizator nadgarstka Futuro można kupić w sklepach w rozmiarze S, M i L. Produkt znajdzie zastosowanie w przypadku zespołu cieśni nadgarstka, zapalenia ścięgien, skręcenia czy artretyzmu.
Zalety
Bezszwowy: Prezentowany stabilizator jest bezszwowy, więc nie musimy się obawiać, że wystające nitki czy inne nierówności będą wywoływać dyskomfort, a przez to użytkowanie produktu okaże się dla nas uciążliwe.
Pielęgnacja: W recenzjach konsumentów można przeczytać, że model jest łatwy w pielęgnacji. Jego czyszczenie nie zajmuje dużo czasu.
Materiał: Produkt zrobiono z przyjemnego w dotyku materiału. Jest on delikatny dla skóry, więc na naszych dłoniach nie pojawią się bolesne odciski czy obtarcia. Stanowi to gwarancję komfortu.
Regulowane zapięcia: Stabilizator ma regulowane zapięcia, które umożliwiają idealne dopasowanie produktu do rozmiaru naszej dłoni. Nie musimy się martwić, że model będzie nas zbyt mocno uciskał albo nasza dłoń nie będzie miała zapewnionej dobrej stabilizacji.
Wady
Cyrkulacja powietrza: Pewna grupa użytkowników uważa, że mimo zapewnień producenta stabilizator nie zapewnia odpowiedniej cyrkulacji powietrza. W efekcie nasza dłoń stosunkowo szybko się poci.
Spokey 830452
Następnie prezentujemy model Spokey 830452. Produkt ten ma na celu ochronę i wspomaganie nadgarstka. Ściągacz ten stabilizuje i zmniejsza obciążenie stawu. Można go używać zarówno w rehabilitacji, jak i profilaktycznie. To sprawia, że jest też dobrym modelem do noszenia w trakcie uprawiania sportów.
Stabilizator zrobiony jest z lycry i nylonu. Wykorzystany materiał ogrzewa nadgarstek. Zapewnia to odpowiednią cyrkulację krwi i wspomaga gojenie się. Wykorzystana tkanina dobrze izoluje wilgoć i chroni przed urazami oraz otarciami.
Model ten dostępny jest tylko w jednym rozmiarze. Jednakże produkt ten jest bardzo elastyczny, więc idealnie dopasowuje się do kształtu ręki. Przez co nadaje się on do użytku zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Ten dobry i tani stabilizator nadgarstka cieszy się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Twierdzą oni, że model ten jest wygodny i dobrze odciąża stawy.
Segro 830452 Spokey to bardzo dobry stabilizator nadgarstka do 10 zł. Produkt został wykonany w 80% z lycry i 20% z nylonu. Model ma rozmiar uniwersalny.
Zalety
Elastyczna struktura: Z uwagi na elastyczną strukturę stabilizatora bardzo łatwo dopasowuje się on do kształtu naszej dłoni. Idealnie przylega do skóry, a jednocześnie nie uciska jej zbyt mocno, co mogłoby powodować dyskomfort.
Łatwo się zakłada: Użytkownicy, którzy mieli okazję przetestować model Segro 830452 Spokey zapewniają, że szybko się go zakłada. Nie musimy więc tracić zbyt dużo czasu na tę czynność.
Design: Produkt wyróżnia prosty design. Model ma szary kolor, więc z pewnością przypadnie do gustu zarówno mężczyznom, jak i kobietom.
Wady
Materiał: W recenzjach niektórych użytkowników pojawia się informacja, że jakość materiału nie jest najlepsza. Tkanina stosunkowo szybko traci swój początkowy kształt i się mechaci. Nie wygląda to zbyt dobrze.
Adidas ADSU-12343RD
Adidas ADSU-12343RD to kolejny prezentowany w naszym rankingu model. Opaska ta wygląda atrakcyjnie. Wykorzystana tkanina jest w kolorze czarnym i ma wszyte czerwone logo Adidas. Produkt ten sprawdzi się zarówno w rehabilitacji, jak i sporcie. Sprawia to, że można go używać przy podnoszeniu ciężarów. Ponadto model ten chroni przed otarciami i odparzeniami.
W przypadku urazów produkt ten zapewnia odpowiednią temperaturę, która wzmaga cyrkulację krwi i działa leczniczo na uszkodzony nadgarstek.
Materiały wykorzystane do produkcji tego stabilizatora są wysokiej jakości. Tkanina jest oddychająca, a więc użytkownik ma zapewnioną dobrą wentylację. Dodatkowo, jest ona wytrzymała i pozwala na korzystanie ze ściągacza w trakcie intensywnych ćwiczeń.
Produkt ten jest elastyczny i dopasowuje się do ręki, dzięki czemu jest to uniwersalny wyrób, a przy tym bardzo wygodny. Opinie o stabilizatorach nadgarstka producenta Adidas są bardzo pozytywne. Użytkownicy twierdzą, że model ten cechuje wysoka jakość wykonania. Doceniają również jego przyjemną w dotyku tkaninę.
Stabilizator nadgarstka Adidas ADSU-12343RD ma czarny kolor. Na modelu umieszczone jest logo producenta w kolorze czerwonym. Produkt dostępny jest w rozmiarze S, M, L i XL.
Zalety
Komfort: Stabilizator zrobiony został z przyjemnych dla skóry materiałów. W efekcie mamy zapewniony odpowiedni komfort, a ryzyko wystąpienia podrażnień jest zminimalizowane.
Uniwersalny: Model jest uniwersalny – będzie odpowiedni zarówno na prawą, jak i lewą dłoń.
Wentylacja: Wielu użytkowników zwraca uwagę na to, że materiał wykonania gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza, dlatego też nasze dłonie nie pocą się zbyt intensywnie.
Wady
Design: Produkt ma czarny kolor, więc podoba się wielu konsumentom. Niektórzy jednak twierdzą, że czerwone logo nie prezentuje się atrakcyjnie i zmniejsza estetykę stabilizatora.
Materiał: Część osób twierdzi, że użyty do produkcji materiał nie wykazuje odporności na rozciąganie. Dlatego trzeba bardzo dbać o stabilizator, jeśli chcemy, aby posłużył nam przez długi czas.
Body Sculpture Hardcore Wrist Wrap
Nasz ranking zamyka model Body Sculpture Hardcore Wrist Wrap. Produkt ten można używać jako stabilizator wspomagający rehabilitację przy urazach, takich jak: zwichnięcie, skręcenie czy nadwyrężenie. Ponadto idealnie sprawdza się jako wyposażenie sportowe. Można z niego korzystać podczas treningów, w trakcie których nadgarstek jest poddany dużemu wysiłkowi. Stabilizator zmniejsza wówczas ryzyko kontuzji.
Model ten ma postać bandaża, który można zawinąć wokół ręki. Dzięki temu, ściągacz ten można dostosować do każdego nadgarstka, tworząc produkt bardziej uniwersalnym. Dopasowanie do ręki tego stabilizatora reguluje się wszytymi rzepami.
Materiały wykorzystane do produkcji tego sprzętu są wysokiej jakości. Tkanina jest bardzo wytrzymała, co pozwala na korzystanie ze sprzętu w trakcie intensywnych ćwiczeń i dużych obciążeń. Produkt ten jest jednocześnie miękki i trwały. Dodatkowo, ściągacz ten jest bardzo wygodny i komfortowy w noszeniu. Chroni przed otarciami. Konsumenci twierdzą, że wykonanie tego modelu jest bardzo solidne. Poza tym, jego uniwersalność sprawia, że w razie potrzeby mogą z niego korzystać wszyscy członkowie rodziny.
Olimp Hardcore Wrist Wrap to stabilizator nadgarstka wykonany z elastanu, bawełny i poliestru. Produkt przeznaczony jest do używania w trakcie treningu siłowego.
Zalety
Komfort: Stabilizator uznawany jest za komfortowy. Nie uciska on zbyt mocno nadgarstków. Jest lekki i niemal niewyczuwalny.
Materiały: Model został zrobiony z dobrych gatunkowo materiałów. Nie powodują one podrażnień skóry.
Wady
Design: Niektórzy twierdzą, że wygląd produktu nie jest atrakcyjny. Połączenie koloru czarnego i żółtego nie każdemu się spodoba. Użytkownicy uważają, że trudno dobrać do tego modelu pasujący strój sportowy.
Rzepy: Pewna grupa konsumentów twierdzi, że rzepy po pewnym czasie tracą swoje właściwości, przez co nie trzymają dobrze nadgarstka.
Przewodnik zakupowy – Jaki stabilizator nadgarstka kupić ?
Podczas codziennych czynności, w czasie ćwiczeń, jazdy na rowerze, a nawet zabawy z bliskimi możesz uszkodzić sobie nadgarstek. Czasem rekonwalescencja, a potem rehabilitacja wydłużają się, dlatego konieczne jest użycie stabilizatora. Jest on polecany osobom po urazach, ale też sportowcom, którzy w czasie ćwiczeń zbytnio obciążają swoje dłonie. Na rynku znajdziemy wiele produktów tego typu, dlatego też wybór może być trudny. Zwłaszcza dla osoby bez doświadczenia. W poradniku tym postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać stabilizator nadgarstka, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę i przyspieszyć gojenie kontuzji.
Do czego potrzebujemy stabilizator nadgarstka?
Na początku musimy zastanowić się do czego rzeczywiście potrzebujemy stabilizatora nadgarstka. Jeśli kupujemy go ze względu na trenowanie sportu, to najlepiej zgłosić się do najbliższego klubu sportowego i tam zapytać, czy w przypadku naszego sportu stabilizator do nadgarstka jest niezbędny i jaki model będzie najlepszy. Jeżeli chcemy go nabyć, bo cierpimy na zespół cieśni nadgarstka, to powinniśmy zainwestować w mocniejszy stabilizator. Osoby, które bardzo dużo piszą na klawiaturze przy komputerze także docenią takie wsparcie. Nasz wybór najlepiej skonsultować z lekarzem.
Stabilizatory nadgarstka w sporcie
Wszystkie osoby, które regularnie trenują np. rugby albo siatkówkę powinny nabyć stabilizator nadgarstka. Przy kontuzji bardzo często występuje opuchlizna, która uniemożliwia nam normalne poruszanie ręką. Musimy w takim razie połączyć ze sobą stawy, aby nasza ręka szybciej zdrowiała. Inny rodzaj uszkodzenia występuje przy zbyt intensywnym używaniu tej części ciała. Może przydarzyć się to podczas gry w golfa lub tenisa. Warto zabezpieczyć się przed tego typu kontuzją poprzez noszenie stabilizatora za każdym razem, kiedy gramy we wspomniane dyscypliny sportu. Zapobiegnie to uszkodzeniom w przyszłości. Szczególnie zaleca się zakładanie tych ochraniaczy podczas podnoszenia ciężarów.
Typy stabilizatorów nadgarstka
Wyróżniamy 4 główne rodzaje stabilizatorów, czyli:
Standardowe – jest to idealny typ, gdy dojdzie do kontuzji sportowych. Zakryje on całą powierzchnię nadgarstka. Jedyną wadą tego produktu jest uniemożliwienie swobodnych ruchów tej partii ciała. Przez co wykonywanie pewnych ruchów jest niemożliwe.
Nadgarstniki – zapewniają większą swobodę niż standardowe stabilizatory. Możemy poruszać górną częścią naszego nadgarstka, a także palcami i kciukiem. Stosowany jest on zazwyczaj jako ochraniacz przed kontuzjami w czasie uprawiania pewnych sportów.
Stabilizator nadgarstka z szynami – od standardowego typu ochraniacza różni go obecność szyn. Sprawiają one, że nadgarstek jest maksymalnie ustabilizowany. Ten rodzaj stabilizatora stosuje się, gdy dojdzie do kontuzji sportowych i przy uszkodzeniach nadgarstka, które wymagają całkowitego usztywnienia.
Stabilizator dla osób z zespołem cieśni nadgarstka – zazwyczaj przypomina zegarek i jest zakładany tylko na tą część ciała. Bardzo swobodnie się go nosi, nie przeszkadza w codziennych czynnościach.
Rozmiar – jaki model wybrać?
Stabilizator najczęściej dostępny jest w rozmiarach S, M i L, aczkolwiek niektóre firmy stosują inne oznaczenia. Wybranie odpowiedniego rozmiaru jest bardzo istotne. Źle dobrany sprzęt może znacznie pogorszyć kondycję naszego nadgarstka. Przed zakupem warto zmierzyć produkt, dostosować go do naszej ręki. Jeżeli stabilizator dobrze przylega, ale nie ogranicza ruchów, oznacza to, że znaleźliśmy ten właściwy. Na rynku możemy znaleźć także modele regulowane, które powinny pasować na każdy nadgarstek. Jeśli produkt będzie zbyt duży, nie usztywni dłoni i może dojść do pogorszenia naszej kontuzji. Z drugiej strony, jeśli będzie za ciasny, możemy ograniczyć dopływ krwi do dłoni.
Materiał
Materiał powinien przepuszczać powietrze. Warto także zachować zasady higieny i czyścić go regularnie, dlatego dobrze jest wybrać model, którego pielęgnacja będzie prosta. Materiał, z którego najczęściej wykonuje się stabilizatory to neopren. Jest on elastyczny, a więc jego dopasowanie do budowy nadgarstka jest bardzo łatwe. Oprócz tego, jest to materiał wodoodporny, a także odporny na uszkodzenia. Spotkamy także modele zrobione z nylonu. Dla komfortu noszenia wypycha się je pianką lub jakąś inną, miękką tkaniną.
Na rzepy czy bezszwowy – jaki stabilizator nadgarstka jest najlepszy ?
Najczęściej spotykanym rodzajem stabilizatorów są te na rzepy. Dzięki rzepom możemy zdecydować jak mocno powinien być spięty stabilizator. Z drugiej strony mamy modele bezszwowe, nasuwane na rękę. Jeśli źle wybierzemy taki stabilizator, będzie zsuwał się z dłoni lub ją uciskał. Jeżeli jednak dobrze go dobierzemy, to może okazać się wygodniejszy niż model na rzepy. Takie zapięcie z czasem traci swoje właściwości. Jest bardzo ważne, aby wybrać produkt, który nie powoduje ucisku na wyrostki rylcowate kości promieniowej i łokciowej. Inaczej nasza kontuzja może wpłynąć także na wspomniane miejsca.
Dodatkowe funkcje
Niektóre stabilizatory nadgarstka, ogrzewając dłoń, zwiększają przepływ krwi. Dzięki temu nasze kontuzje mogą wyleczyć się szybciej. To popularne rozwiązanie, cenione przez lekarzy.
Stabilizatory nadgarstka w dobrych cenach
Zwykłe bezszwowe stabilizatory nadgarstka mogą kosztować około 20 zł. Jeżeli jednak potrzebujemy czegoś bardziej solidnego, to musimy zapłacić od 100 zł do 150 zł. Cena produktu zależy też od marki.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ