Stepper – Przewodnik zakupowy, ranking i test
Jak przekazują nam użytkownicy, obecnie najchętniej kupowanym steperem skrętnym jest Malatec stepper skrętny. Zyskał on uznanie użytkowników ze względu na możliwość treningu zarówno mięśni nóg, jak i rąk. Pozwalają na to dołączone do sprzętu linki sprawiające, że podczas treningu użytkownik angażuje do ćwiczeń całe ciało tym samym zwiększając wydolność organizmu. Na urozmaicenie ćwiczeń, jak i efektywność treningu wpływa fakt, że stopnie wykonują ruch skrętny, obok tradycyjnego poruszania się góra – dół. Natomiast wyświetlacz LCD pozwoli każdemu z ćwiczących monitorować postępy treningu i czas jego trwania. Niewielkie wymiary sprzętu pozwalają na jego łatwe przechowywanie, a mała waga sprawi, że łatwo będzie go ustawić w wybranym miejscu do przeprowadzenia ćwiczeń. Przyrząd jest polecany dla indywidualnych użytkowników, a także do sal treningowych. Jeśli jednak wolisz steper, który wyróżnia się odrobiną charakteru polecamy Stepper do domu, skrętny z linkami HMS S3033 z różowymi elementami. Ten model jest przystosowany do maksymalnej wagi użytkownika 100 kg, a waga samego urządzenia wynosi 7 kg.
Tabela porównawcza
Najlepszy produkt
Wymiary steppera 40 x 37 x 18 cm, a także jego waga 6,8 kg sprawiają, że sprzęt jest mobilny i łatwy do przechowywania. Dołączone linki o długości 95 cm sprawiają, że użytkownik podczas ćwiczeń aktywuje mięśnie całego ciała.
Z opinii użytkowników wynika, że sprzęt przy intensywnym i długotrwałym wykorzystywaniu skrzypi podczas pracy. Dodatkowe smarowanie nie poprawia sytuacji.
To sprzęt do wykorzystania domowego lub na sali treningowej. Zainstalowany wyświetlacz LCD pozwala na śledzenie rezultatów i postępów treningu. Antypoślizgowa wykładzina stopni sprawia, że użytkownik dobrze utrzymuje się na powierzchni steppera.
10 najlepszych stepperów. Opinie w 2025 roku
Stepper to urządzenie, dzięki któremu możesz ćwiczyć w domu. Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem sprzętu tego typu, to przed zdecydowaniem się na któryś z nich, zapoznaj się z tą częścią artykułu, która zawiera ranking stepperów. Możliwe, że nasze zestawienie pomoże Ci w wyborze.
Stepper skrętny
1. Malatec Stepper Skrętny, Linki, Licznik LCD Regulacja
Na trening mięśni nóg, ze szczególnym uwzględnieniem pośladków mogą liczyć użytkownicy steppera skrętnego Malatec. Ćwicząc za pomocą tego przyrządu użytkownik poprawia kondycję całego organizmu, bowiem jest to sprzęt dwufunkcyjny. Dołączono do niego linki o długości 95 cm z uchwytami pozwalającymi na trening rąk.
Przyrząd jest przeznaczony zarówno do użytku domowego, jak i na sali treningowej przy wykorzystaniu go przez osobę o maksymalnej wadze 120 kg. Wymiary wynoszące: Długość 40 cm, szerokość 37 cm i wysokość 18 cm, a także waga 6,8 kg sprawiają, że sprzęt łatwo przenieść, a także przechować, gdy jest niewykorzystywany. Stepper został wyposażony w regulację wysokości do jakiej unoszą się stopnie, a także pozwala na ich skośny ruch, co poprawia efektywność treningu.
Zainstalowany wyświetlacz LCD informuje ćwiczącego o ilości wykonanych powtórzeń, czasie wykonywania ćwiczeń, ilości spalonych kalorii oraz średniej ilości powtórzeń w ciągu minuty. Osoby, które zakupiły ten sprzęt przekazują, że jego użycie jest świetnym sposobem na rozgrzewkę przed innymi ćwiczeniami, a także sprzęt sprawdzi się dla początkujących sportowców.
Stepper z linkami
2. Stepper do domu, skrętny z linkami HMS S3033
Do maksymalnej wagi użytkownika 100 kg jest przystosowany Stepper do domu, skrętny z linkami HMS S3033. Wymiary sprzętu kształtują się następująco: Długość 40,5 cm, szerokość 39 cm, wysokość 20 cm, a jego waga to 7 kg. Jest on też pięknego żółto – biało – czarnego koloru i ma antypoślizgową powierzchnię stopni. Do przyrządu dołączono także linki pozwalające na uaktywnienie ramion podczas treningu.
Dzięki efektowi skręcania stopni ćwiczenia stają się bardziej intensywne, a użytkownik może liczyć na szybkie rezultaty założeń treningowych. Komputer pokładowy, przekazujący dane za pomocą wyświetlacza LED pozwala na odczytanie czasu treningu, ilości spalonych kalorii, ilości wykonanych powtórzeń, a także średniej ilości powtórzeń w ciągu minuty.
Produkt jest wykonany z wysokiej jakości stali i pozwala na regulację oporu i wysokości stopni, co wpływa na stopień trudności wykonywanych ćwiczeń. I to są właśnie cechy, które zachęcają użytkowników do zakupu tego modelu. Dodatkowo opisują oni ten sprzęt jako wygodny, lekki i łatwy w obsłudze.
Stepper do ćwiczeń
3. Step do ćwiczeń Fitness Reebok RSP-16150
Najczęściej w salach fitness spotykamy Reebok Step Blue Step Board, choć jego konstrukcja jest tak prosta, że poleca się go również do użytku w domu. Jego budowa sprawia, że najchętniej jest wykorzystywany do grupowych zajęć fitness przy udziale instruktora. Mimo prostej konstrukcji, produkt pozwala na regulację wysokości na 3 poziomach: 15, 20 i 25 centymetrów, co pozwala na wykorzystanie go do różnych ćwiczeń i różnego wysiłku wymagającego do ich wykonania.
Pozostałe wymiary to – szerokość 28 cm i długość 102 cm. Powierzchnia podestu została wykonana z antypoślizgowego tworzywa, zapewniając podczas ćwiczeń bezpieczeństwo użytkownikowi. Waga sprzętu, wynosząca 7,5 kg zapewnia stabilność stepu podczas ćwiczeń i gwarantuje to, że nie będzie się podczas ich wykonywania przesuwał.
Klienci, którzy zakupili ten produkt potwierdzają jego stabilność i wygodę użytkowania. Podoba im się również (zwłaszcza kobietom) atrakcyjne wykonanie przyrządu.
Stepper skośny
4. Stepper HMS S3033 Mini Skośny z Linkami
Stepper skośny HMS S3033 to dobry wybór dla osób szukających lekkiego i wygodnego w przechowywaniu przyrządu do ćwiczeń. To model w czarno-biało-różowym kolorze, który ma regulację obciążenia, a tym samym pozwala na przeprowadzenie treningu o odpowiednim stopniu intensywności.
Cechą wyróżniającą sprzęt jest wbudowany licznik, pozwalający na sprawdzenie: Czasu trwania treningu, ilości powtórzeń, a nawet spalonych kalorii. Co więcej, stepper daje możliwość wykonywania ćwiczeń w płaszczyźnie skośnej (ruchy wykonywane są od wewnątrz do zewnątrz). Tym samym do pracy angażowana jest większa ilość mięśni, co sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej i wyszczuplaniu sylwetki.
Konsumentom bardzo spodobał się prezentowany stepper, a wpływa na to m.in. możliwość przechowywania go w szafce czy nawet pod łóżkiem. Poza tym sprzęt wygląda bardzo elegancko i ma solidną konstrukcję, dlatego nie powinien szybko się zniszczyć. Należy też wspomnieć o tym, że przyrząd nie przesuwa się na podłodze, co gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa.
Mini stepper
5. Stepper Decathlon Domyos MS500
Decathlon Domyos Stepper Ms500 Fiolet zachwyci niejednego użytkownika swoim designem i fioletowo-białą kolorystyką. Jest to stabilny sprzęt wyposażony w antypoślizgowe stopki u podstawy oraz pedały wyłożone antypoślizgowym materiałem zapewniającym bezpieczeństwo osobie ćwiczącej.
Trening z użyciem steppera wzmacnia mięśnie górnych partii ciała, poprawia krążenie i wydolność oddechową. A wszystkie postępy treningowe da się zaobserwować na wyświetlaczu LED. Sprawdzisz tam czas trwania treningu, ilość powtórzeń i spalonych kalorii, a także częstotliwość marszu. Wymiary sprzętu wynoszą: 43.5 x 34.5 x 23 cm, a jego waga to 8 kg. Dzięki tak kompaktowym wymiarom nie trudno będzie znaleźć dla niego miejsce do przechowywania, a niska waga nie będzie przeszkodą do każdorazowego wyciągania sprzętu z szafy do odbycia kolejnego treningu.
Elementy konstrukcyjne steppera zostały wykonane ze stali i pokryto ją polipropylenem. W razie potrzeby do pobrania ze strony sklepu Decathlon jest dostępna instrukcja obsługi sprzętu, a pracownicy sklepu służą pomocą w zakresie porady na temat montażu i regulacji produktu.
Stepper boczny
6. Stepper Skrętny z Kolumną HS-055S Noble
Skutecznym przyrządem treningowym jest stepper skrętny z regulacją i linkami NORDIC WALKING. Powala on na ruch stóp zarówno w kierunkach góra – dół, jak i od zewnątrz do środka. Wspomaga to trening i jego efektywność przy wzmacnianiu mięśni pośladków. Sprzęt pozwala na regulację wysokości kolumny kierownicy, a także wysokości pedałów. Kolumnę regulujemy w zakresie 3 stopni co 5 cm.
Wysokość pedałów wyposażonych w antypoślizgową wykładzinę reguluje się za pomocą pokrętła na dole kolumny. Dodatkowym elementem wyposażenia przyrządu są dwa ekspandery pozwalające włączyć do ćwiczeń takie partie jak ramiona, plecy i klatka piersiowa. Wszystkie rezultaty ćwiczeń można odczytać na wyświetlaczu i są nimi czas treningu, ilość wykonanych kroków, ilość spalonych kalorii a także średnią ilość kroków na minutę.
Wartości te są aktualizowane co 4 sekundy. Waga sprzętu wynosi 10,5 kg, a jego wymiary kształtują się następująco: Długość 42 cm, szerokość 43 cm, wysokość 122,5 cm, wraz z kierownicą 136 cm. Użytkownicy chwalą stabilną konstrukcję steppera i płynną regulację ustawień.
Stepper z ramionami
7. Stepper skrętny inSPORTline Legro z linkami
Insportline stepper skrętny z linkami legro to sprzęt, który sprawdził się u niejednego użytkownika. Służy on do wzmacniania mięśni ud i pośladków, a przy zastosowaniu dołączonych do zestawu gumowych linek, również pozostałych części ciała. Gumowe linki mają regulowaną długość (60 – 90 cm) i mocuje się je do steppera za pomocą karabińczyków.
Regulacji podlega również długość kroku, którą ustawia się pokrętłem umieszczonym z przodu sprzętu. Wymiary całego przyrządu wynoszą: Długość 52 x szerokość 23,5 x wysokość 50 cm, a samego pedału 14,5 x 34 cm. Waga wynosi 8,7 kg i jest on przeznaczony dla użytkownika, którego masa ciała nie przekracza 100 kg. Z przodu urządzenia został umieszczony wyświetlacz, za pomocą którego użytkownik może sprawdzić parametry treningu.
Składają się na nie: Ilość wykonanych kroków i aktualna ich liczba, a także ile ich wykonujemy w ciągu 1 minuty. Ponadto można też sprawdzić czas treningu i ilość spalonych kalorii. Sprzęt jest przeznaczony do domowego użycia.
8. Kettler Mini 7873-600
Na początku prezentujemy najlepszy stepper, który świetnie sprawdzi się jako narzędzie do ćwiczeń w każdym domu. Model Kettler Mini (7873-600) to świetna, tania alternatywa dla innych urządzeń do ćwiczeń. Jego cena oscyluje w granicach 450 zł. Sprzęt ten pozwala na wykonanie ćwiczeń cardio, dzięki którym spala się kalorie, a więc zbędne kilogramy.
Jednocześnie zajmuje niewiele miejsca, a więc stanowi świetny zamiennik dużo droższego orbiterka lub też bieżni. Spalanie tłuszczu w czasie ćwiczeń na stepperze jest naprawdę szybkie, ale trzeba też podkreślić, że regularnie wykonywane ćwiczenia na tym urządzeniu pozwalają wymodelować pośladki i nogi.
Docenią go przede wszystkim kobiety, które borykają się z cellulitem i/lub chcą wyrzeźbić pupę na miarę sławnych, brazylijskich pośladków.
Jak już wcześniej wspominano największym atutem tego sprzętu są jego wymiary, które wynoszą 47 cm x 33cm x 22 cm, a waga to zaledwie 6 kg, więc bez problemu zapakujemy stepper do bagażnika i zabierzemy ze sobą na wakacje. Przez użytkowników jest ceniony za solidność i jakość.
Kettler Mini (7873-600) to urządzenie o wymiarach 47 cm x 33 cm x 22 cm, którego waga wynosi 6 kg. Jest to więc propozycja mobilna, łatwa do przenoszenia między pomieszczeniami. Sprzęt cechuje solidne wykonanie oraz łatwość użycia. Wytrzymuje obciążenie do 80 kg.
9. Fitkraft Swing
Fitkraft Stepper Swing to łatwy w użyciu sprzęt umożliwiający nam efektywne ćwiczenia dolnych partii ciała. Mając takie urządzenie w domu, możesz regularnie wykonywać trening i szybko zaobserwować pozytywne zmiany w wyglądzie sylwetki.
Prezentowany model wyróżnia bardzo solidne wykonanie, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz spore obciążenia. Ze steppera mogą bez obaw korzystać osoby ważące 120 kg. Daje to również możliwość ćwiczenia z obciążeniem.
Produkt wyróżnia nowoczesny design. Poza tym ma wyraźny, łatwy w obsłudze wyświetlacz LCD. Bezpieczny trening zapewnia nam nie tylko solidne wykonanie, ale też amortyzatory, system regulacji pracy oraz podkładki antypoślizgowe.
Linki dołączone do steppera zwiększają jego funkcjonalność. Pozwalają na jednoczesne ćwiczenie nóg, jak również ramion.
Konsumenci, którzy wybrali ten sprzęt, bardzo pozytywnie odnieśli się do jego wykonania, designu oraz dość atrakcyjnej ceny.
Fitkraft Stepper Swing to urządzenie z certyfikatami EN ISO 20957, CE i ROHS. Waga sprzętu wynosi 7,8 kg. Jego wymiary są następujące: 48 cm x 46 cm x 25,5 cm. Produkt jest objęty 2-letnią gwarancją producenta. Jak zauważają konsumenci jest to bardzo dobry stepper do 200 zł.
10. Hop-Sport HS 25S
Szybką i skuteczną utratę kalorii oraz poprawę kondycji fizycznej zapewni również model Hop-Sport HS 25S. Jest to bardziej rozbudowane urządzenie, niż dwie pierwsze propozycje. Ma kierownicę oraz rączki i gumowe uchwyty, które umożliwiają trening górnych partii ciała.
Niewielkim minusem może być to, że kierownica nie jest wielopozycyjna. Możliwy jest natomiast ruch góra-dół i skrętny boczny, który naśladuje jazdę na rolkach. Limit wagi ćwiczącego wynosi 100 kg. Natomiast wymiary urządzenia to 41 cm x 53cm x 128,5 cm.
Stepper Hop-Sport HS 25S ma również wbudowany komputer, który jest zasilany na baterie. Niestety przy częstym użyciu jest to niezbyt komfortowe rozwiązanie. Komputer pokazuje czas, ilość powtórzeń oraz spalone kalorie. Nie ma jednak wbudowanej pamięci.
Stepper można w każdej chwili złożyć i schować w dowolne miejsce. Nie jest to najlżejsze urządzenie tego typu. Waży 12 kg, a więc przenoszenie jest możliwe, ale nieco uciążliwe. Wciąż jednak jest to świetna propozycja do użytku domowego, ceniona przez wielu użytkowników za mocną konstrukcję.
Przewodnik zakupowy – Jaki stepper kupić?
Chcesz spalić tkankę tłuszczową i pozbyć się zbędnych kilogramów? W takim razie zastanów się nad zakupem steppera. To niewielki sprzęt przeznaczony do ćwiczeń aerobowych, który może pomóc Ci w realizacji marzenia o szczupłej sylwetce. W tym poradniku piszemy, czym wyróżnia się najlepszy stepper. To może ułatwić Ci zakup.
Prosty czy skrętny?
Są dwa podstawowe rodzaje stepperów: proste i skrętne. Te pierwsze są najbardziej popularne, spotyka się je m.in. w klubach fitness. Ćwiczenia na tego typu sprzęcie przypominają wchodzenie po schodach. W sklepach jest wiele urządzeń prostych. Mają one kompaktowe wymiary, a do tego nie kosztują zbyt dużo. Jednak część osób uważa, że treningi nie są zbyt efektywne. Lepsze rezultaty mogą zapewnić ćwiczenia na sprzęcie skrętnym, które przypominają bardziej jazdę na łyżwach. Model ten ma inną budowę niż stepper prosty i podczas treningu angażujemy do pracy więcej mięśni. On również ma niewielkie wymiary, ale kosztuje nieco więcej. Mówi się, że wykonywanie ćwiczeń na modelu skrętnym jest trudniejsze, w efekcie czego na początku możemy mieć problem z wykonywaniem ruchów w prawidłowy sposób (choć szybko można dojść do wprawy). Należy również wspomnieć o stepperach bocznych, które pozwalają na przeprowadzenie treningu przypominającego jazdę na nartach. Z pewnością przypadną one do gustu miłośnikom zimowych sportów.
Kolumna
Poza prostymi i skrętnymi, do wyboru mamy też sprzęty z kolumną i bez niej. Jaki jest najlepszy stepper? To w dużej mierze zależy od naszych przyzwyczajeń i preferencji. Element taki jak kolumna daje możliwość wygodnego oparcia rąk podczas treningu. Pozwala to na odciążenie kręgosłupa i ułatwia utrzymanie równowagi. Zbudowane w taki sposób przyrządy polecane są osobom borykającym się z częstym bólem pleców, a także tym, które szybko się męczą. Uważa się, że wykonywanie ćwiczeń na modelu wyposażonym w kolumnę nie sprawia dużo trudności. Ciekawą alternatywą dla takich stepperów są przyrządy z linkami. To bardzo dobry wybór dla osób, którym zależy zarówno na wyszczupleniu nóg, jak również na wyrzeźbieniu rąk. W czasie treningu do pracy angażujemy dolną i górną część ciała, a razie potrzeby możemy z łatwością odpiąć linki, aby skupić się tylko na mięśniach nóg. Jeśli wciąż mamy wątpliwości, na który sprzęt się zdecydować, możemy poszukać modelu z odpinaną kolumną.
Pedały
Pedały to najważniejszy element budowy każdego steppera, gdyż to na nich stawiamy stopy. Powinny one być odpowiednio duże i pokryte antypoślizgowym materiałem. Zwiększy to komfort oraz bezpieczeństwo ćwiczeń. Sprawdźmy też, czy pedały pracują niezależnie od siebie. Jeśli tak, będziemy mogli przeprowadzić bardziej efektywny trening, gdyż po naciśnięciu jednej strony druga nie będzie samoczynnie unosić się do góry. To oznacza, że w ćwiczenia trzeba włożyć nieco więcej siły, a to zapewnia lepsze rezultaty.
Opór
Opór w stepperze może być magnetyczny lub hydrauliczny. Oba typy sprzętów są równie wytrzymałe. Różnią się one przede wszystkim generowanym w czasie ćwiczeń hałasem. Nieco głośniejsze są modele z oporem hydraulicznym, te z oporem magnetycznym działają płynniej. Istotne jest to, czy możemy regulować obciążenie. Jeżeli tak, trenowanie ze stepperem nie znudzi nam się szybko, bo w razie konieczności zwiększymy opór, aby móc dalej pokonywać swoje słabości i zwiększać sprawność.
Liczniki
Przyrządy takie jak steppery są wyposażone w liczniki, które pokazują liczbę wykonanych kroków. To znacząco ułatwia kontrolowanie swoich postępów i motywuje do dalszej pracy. Przeważnie liczba ta jest przeliczana na dystans, który pokonalibyśmy, spacerując na zewnątrz. Bardziej zaawansowane sprzęty mają też licznik spalonych kalorii, czasu trwania ćwiczeń, a nawet prędkości, z jaką się poruszamy.
Wymiary i waga
Co prawda steppery nie są dużymi sprzętami, jednak nie każdy z nich będzie pasować do naszej domowej siłowni. Z tego względu należy sprawdzić całkowite wymiary wybranego modelu i upewnić się, że nie będzie przeszkadzać w pomieszczeniu. Jeśli zależy nam na tym, aby przyrząd był jak najmniejszy, poszukajmy mini steppera,
Waga sprzętu także ma znaczenie, zwłaszcza gdy nie mamy pewności, że przez cały czas będzie stał w jednym miejscu. Standardowo takie przyrządy ważą maksymalnie kilkanaście kilogramów.
Nośność
Nośność, czyli maksymalne obciążenie, również może ułatwić podjęcie decyzji, jaki stepper wybrać. Zwykle jest to ok. 100 kg, a czasami znacznie więcej, bo nawet 150 kg. Musimy znaleźć przyrząd, który jest dostatecznie solidny i nie zniszczy się pod naszym ciężarem. Narażanie sprzętu na zbyt duże obciążenie osłabia jego konstrukcję, która w końcu może popękać, a wtedy kontynuowanie treningów nie będzie już możliwe.
Silnik
Niektóre steppery są wyposażone w silnik. Odpowiada on za regulację ruchu, co zmniejsza nacisk na nogi podczas ćwiczeń. Nie są to tanie sprzęty, dlatego chętnie kupowane są wciąż modele manualne. Ich praca sterowana jest tylko przez ruchy naszego ciała.
Steppery w dobrych cenach
Chcąc kupić stepper do ćwiczeń, nie musimy mocno nadwyrężać domowego budżetu. Niewielkie sprzęty kosztują przeciętnie od 100 zł do 300 zł, a więc nie jest to bardzo duży wydatek. Jednak jeśli ma to być bardziej zaawansowany model, z silnikiem, oporem magnetycznym czy dodatkowymi akcesoriami do ćwiczeń, będziemy musieli wydać na zakup nieco więcej, nawet 700 zł.
FAQ
P1: Jakich efektów można się spodziewać po regularnym korzystaniu ze steppera?
Stepper to jedno z urządzeń, dzięki któremu możesz poprawić swoją kondycję. Regularne korzystanie ze sprzętu sprawia, że mięśnie nóg są coraz lepiej zarysowane i mocniejsze. Stepper najlepiej działa na łydki, które na skutek ćwiczeń wyszczuplają się oraz wzmacniają. Jeżeli ćwiczysz poprawnie, czyli dokładnie dostawiasz stopy do pedałów, masz również szansę ukształtować ładne mięśnie pośladków. Najlepiej, jeżeli stepper jest wyposażony w ekspandery lub w drążki, a nawet oba elementy, dzięki którym możesz również ukształtować mięśnie ramion oraz klatki piersiowej.
P2: Po jakim czasie można zauważyć pierwsze efekty?
Wybierając stepper, możesz spodziewać się dość szybkich efektów. Jedynym warunkiem są regularne treningi. Na początku proponujemy korzystać ze steppera co dwa lub trzy dni lub po ustąpieniu ewentualnych zakwasów. Nie myśl jednak, że najlepsze efekty zdobędziesz od razu ustawiając najwyższy opór urządzenia. Więcej czasu spędzisz na rekonwalescencji po zakwasach niż na samych treningach. Na początku najlepiej zdecydować się na najmniejsze ustawienia, więc początkowo efekty mogą być mało zauważalne. Jednak w miarę zwiększania oporu można zauważyć o wiele lepiej zarysowane mięśnie nóg, pośladków i ramion (jeżeli korzystasz z ekspanderów lub z drążków).
P3: Jak ustawić obciążenie w stepperze?
Wraz z biegiem czasu warto zmieniać obciążenie na stepperze. Dzięki temu możesz zwiększyć trudność treningów i sprawić, że mięśnie będą wyglądały jeszcze lepiej. Pamiętaj jednak, że nie każdy model ma możliwość zmiany obciążenia. Początkującym polecamy jednak wybór steppera z możliwością zmiany trudności treningu. Jeżeli już zaopatrzysz się w taki model, to zmiana obciążenia zazwyczaj polega na poluzowaniu specjalnego pokrętła, na którym jest zawieszona linka. Nie jest to zbyt skomplikowany proces i nie zabiera on zbyt dużo czasu. Czasem model nie ma pokrętła, lecz dołączony do zestawu kluczyk. W pewnym miejscu na stepperze znajduje się otwór, w który trzeba włożyć kluczyk, a następnie przekręcić.
P4: Jaki stepper jest lepszy: skrętny czy prosty?
Wiele osób widzi różnicę pomiędzy stepperem prostym oraz skrętnym. Prosty jest skonstruowany w taki sposób, że poruszając nogami robimy to wyłącznie z góry na dół. Sprzęt jest idealny dla osób, którym zależy wyłącznie na bieganiu oraz tym, którzy jeszcze nigdy wcześniej nie korzystali z urządzenia tego typu. Z kolei stepper skrętny pozwala wykonywać ruchy skrętne, np. takie, jak podczas jeżdżenia na nartach. Pomaga to rozwijać więcej mięśni i model polecamy osobom, które już wcześniej trenowały oraz nie boją się intensywnego wysiłku.
P5: Ile kosztuje stepper?
Cena steppera jest uzależniona od jego opcji. Najprostszy model kosztuje około 50 zł. Jest to zazwyczaj proste urządzenie, które może nie zawsze spełniać wymagań wszystkich konsumentów. Trochę droższe modele, kosztujące około od 100 zł do 500 zł mają dodatkowe elementy, jak drążki czy ekspandery. Droższe modele mają możliwość zmiany obciążenia pedałów, a także obciążenia drążków i ekspanderów. Ważne jest również wykonanie, stalowe produkty są droższe niż te wykonane z tworzyw sztucznych.
Jak ćwiczyć na stepperze?
Wiadomo, że od razu po kupieniu steppera będziesz chciał z niego korzystać. Jest to dość proste urządzenie (zależy od modelu), więc ćwiczenia na nim nie będą kłopotliwe. Zanim jednak umieścisz swoje stopy na stepperze, musisz wiedzieć, jak to zrobić poprawnie. Dzięki specjalnym trikom oraz dobrze ułożonemu planowi możesz szybciej schudnąć, oraz wyrobić sobie kształtne mięśnie. W poniższym artykule krótko wytłumaczymy, jak powinieneś ćwiczyć na stepperze dla uzyskania najlepszych efektów.
Przed rozpoczęciem treningu na stepperze
Przed każdym treningiem należy się dobrze przygotować do jego wykonania. Polecamy wybrać wygodne ubrania, które w żaden sposób nie będą krępować ruchów. Poza tym nie można zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Zanim wejdziesz na stepper, połóż obok niego butelkę wody. Dzięki temu w każdej chwili możesz przerwać trening i się czegoś napić. Możesz również przygotować sobie ręcznik, z pomocą którego otrzesz pot z czoła. Warto też czasem zainwestować w rękawice treningowe w formie usztywnień, szczególnie jeżeli sprzęt jest wyposażony w drążki lub w ekspandery. Pamiętaj jednak, że wiele modeli jest wyposażona w gumowe uchwyty, więc ochrona rąk może być niepotrzebna.
Odpowiednie ustawienie steppera
Szukając odpowiedzi na pytanie, jaki stepper jest polecany, znajdziemy informacje, że taki, który można łatwo regulować. Na początku korzystania z urządzenia warto przetestować wszystkie poziomy oporu, dzięki temu będziesz wiedział, czego się możesz spodziewać po zakupionym sprzęcie. Stepper z drążkami oraz w ekspanderami często na również regulację oporu, więc nie zapomnij o sprawdzeniu ich oraz ustawieniu według własnych potrzeb. Sam sprzęt postaw w miejscu, w którym możesz wykonywać swobodne ruchy. Urządzenie nie wymaga wygospodarowania zbyt dużo miejsca, lecz z pewnością lepiej będzie Ci się ćwiczyć, jeżeli nic naokoło nie będzie krępowało Twoich ruchów. Sprawdź, czy stepper jest stabilnie umocowany i nie przesuwa się, kiedy na niego wchodzisz. Koniecznie upewnij się, czy komputer jest włączony, i czy nalicza kroki oraz spalone kalorie, dzięki tym informacjom możesz lepiej kontrolować swój trening.
Początkowe kroki na stepperze
Bezpośrednio przed wejściem na stepper warto się krótko rozgrzać. Zwykle wystarczy kilka skłonów oraz kółek ramionami. Nie polecamy pomijania tego etapu treningu, ponieważ nierozgrzane mięśnie o wiele łatwiej ulegają kontuzji. Nawet jeżeli ćwiczysz codziennie, to polecamy, abyś każdy trening zaczynał od najniższego oporu, zarówno pedałów, jak i drążków czy ekspanderów. Trening na niskich obrotach nie musi trwać długo, wystarczy kilka minut, abyś wpadł w rytm, potem możesz oczywiście zmienić ustawienia i zwiększyć sobie opór.
Podczas chodzenia na stepperze należy trzymać kręgosłup prosto, jest to ważne do uzyskania szybkich efektów. Dbając również o mięśnie pośladków, zawsze trzymaj stopy płasko na pedałach. W ten sposób sprawiasz, że mięśnie pośladków zaczynają się poruszać i tym samym formować. Od samego początku korzystaj z ekspanderów lub drążków. Dzięki tym elementom oprócz pośladków i mięśni nóg możesz również wyrobić sobie mięśnie ramion, a poza tym łatwiej jest utrzymać równowagę podczas ćwiczeń, kiedy trzymasz się dodatkowych elementów. Najszybsze efekty przyniesie Ci również niedociskanie pedałów do końca.
Efekty ćwiczeń na stepperze
Zaczynając ćwiczenia, czy to w domu, czy na siłowni, oczekujemy szybkich rezultatów swojego wysiłku. Często jednak okazuje się, że trening nie jest odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb lub nie uzyskujemy takiego efektu, jaki zamierzaliśmy. Stepper pozwoli wykonywać łatwe ćwiczenia, które przyniosą widoczne rezultaty. Poniżej dowiesz się, jakie efekty przyniesie Ci nawet prosty domowy trening, wykonany za pomocą tego sprzętu.
Dlaczego warto kupić stepper?
Jeżeli chcesz mieć w domu sprzęt, który pozwoli Ci regularnie ćwiczyć, warto zakupić dobry stepper. Nie zajmuje on dużo miejsca, zwykle jest lekki i poręczny, dzięki czemu można łatwo go przenosić i schować, gdy nie jest potrzebny. Steppery są bardziej przystępne cenowo w porównaniu do innych przyrządów do ćwiczeń, a ćwiczenie z nimi daje wiele pozytywnych efektów. Taki sprzęt można użytkować o każdej porze, nawet w trakcie oglądania telewizji lub słuchania muzyki, co sprawia, że trening staje się przyjemniejszy. Ponadto steppery nie wymagają specjalnych umiejętności i dobrej kondycji, są łatwe w użytkowaniu i mogą być wykorzystywane przez osoby w każdym wieku. Taki sprzęt umożliwia również dołączenie innych ćwiczeń i angażowanie wielu partii mięśni w całym ciele. Wszystko to sprawia, że steppery stają się coraz bardziej popularne. Duża ilość modeli w sklepach sportowych pozwala dobrać sprzęt do swoich potrzeb i przeprowadzać regularne treningi w domowym zaciszu.
Efekty ćwiczeń na stepperze
Podstawowym efektem, który uzyskuje się ćwiczeniami na stepperze, jest spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Aktywność taka angażuje mięśnie nóg i pośladków, często także rąk i tułowia, przez dłuższy czas. Zwykle tempo ćwiczeń jest szybkie i energiczne, utrzymywane na tym samym poziomie. Taki rodzaj wysiłku zaliczany jest do treningów wytrzymałościowych, zwanych inaczej kardio. Zarówno steppery proste, jak i skośne angażują mięśnie nóg i pośladków, dzięki czemu nie tylko niwelują zbędną tkankę tłuszczową, ale także wysmuklają i modelują te partie ciała. W ten sposób poprawia się wygląd całej sylwetki. Jeżeli dołączymy również ćwiczenia górnych partii mięśni, możemy poprawić wygląd bioder, brzucha i ramion. Aktywność na stepperze zapewnia widoczne efekty już po miesiącu regularnej pracy, a choć jest to trening wytrzymałościowy, nie męczy on organizmu. Dodatkową zaletą korzystania z tego sprzętu jest poprawa kondycji skóry. Wzmocnienie mięśni nóg, bioder i pośladków ujędrnia ciało i widocznie zmniejsza cellulit. Dzięki temu stepper jest jednym z najczęściej wybieranych sprzętów sportowych, szczególnie przez kobiety, które chcą zadbać o swoją sylwetkę, ale obawiają się przyrostu masy mięśniowej. Ten sprzęt pozwala zrzucić niepotrzebne kilogramy, wysmukla ciało, ale nie powoduje rozrostu mięśni.
Stepper daje nie tylko widoczne rezultaty, ale wpływa też na ogólną kondycję organizmu. Podczas wykonywania ćwiczeń, które przypominają naturalny ruch mięśni, całe ciało zaczyna lepiej funkcjonować. Jest to nie tylko dobre ćwiczenie, ale przede wszystkim odpowiednia dawka ruchu dla naszego organizmu. W efekcie ciało jest zdrowsze, pełne wigoru i sprawne. Warto również wspomnieć, że ćwiczenia typu kardio, takie jak te, wykonywane na stepperze, pozytywnie wpływają na nastrój. Podczas gdy ciało się męczy, w organizmie wytwarzany jest hormon szczęścia, który znacząco poprawia humor nawet w ponure dni. Dodatkowo takie ćwiczenia pozwalają lepiej dotlenić mózg i wszystkie komórki, ale żeby osiągnąć jak najlepszy efekt, warto wcześniej przewietrzyć pomieszczenie, aby mieć dostęp do świeżego powietrza.
Nie tylko wpłynie to na nastrój, ale także zwiększy odporność organizmu na stres i dostarczy energii na cały dzień. Ponadto aktywność fizyczna na stepperze poprawia tętno, uczy utrzymywania prawidłowej postawy ciała (jeśli ćwiczenia wykonywane są poprawnie technicznie) i poprawia wydolność krążeniowo-oddechową. Szybsza praca serca, wywołana przez intensywny trening, pobudza przepływ krwi i zwiększa metabolizm, co niweluje przyrost tkanki tłuszczowej. Stepper jest łatwy w użytkowaniu i pozwala na samodzielne dostosowanie stopnia oporu i tempa wykonywanych ruchów. Dlatego sprawdzi się on dla każdego, również dla osób starszych lub o większej wadze. Jedynym przeciwwskazaniem w ćwiczeniu za pomocą tego sprzętu są kontuzje kolan lub stawów skokowych, a także naderwane ścięgna i mięśni.
Ćwiczenia na stepperze to także wzmocnienie wszystkich mięśni w ciele, co poprawia ogólną kondycję i wytrzymałość. Codzienny „marsz” może być również przygotowaniem do innych, bardziej wymagających aktywności. Wykonywanie ćwiczeń o stałych porach pomaga również w wyrobieniu w sobie nawyku regularnej aktywności. Dzięki temu łatwiej będzie rozpocząć bardziej intensywne treningi, bez zaniedbywania ustalonego harmonogramu. Ponadto uczucie zadowolenia, które pojawia się po aktywności fizycznej, sprawia, że nawet osobom początkującym łatwo będzie utrzymać ustalony program. Ćwiczenia na stepperze wiążą się również z mniejszym ryzykiem kontuzji niż w przypadku użycia innych sprzętów sportowych. Wykonywany ruch jest podobny do wchodzenia po schodach, w związku z czym jest naturalny dla ciała. Jednak, jak w każdej aktywności fizycznej, niektóre partie mięśni są przeciążone, dlatego przed rozpoczęciem treningu, trzeba przeprowadzić rozgrzewkę. W przypadku steppera wystarczy rozciąganie i kilka prostych czynności, które pobudzą ciało.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat
Stepper Kettler
Stepper Kettler Montan
Maksymalną wagę użytkownika 110 kg wytrzyma Kettler Stepper Montana i pozwoli na utrzymanie w dobrej kondycji mięśni pośladków i nóg oraz poprawi układ krążenia. Za pomocą 2 tłoków hydraulicznych osoba ćwicząca ustawi opór urządzenia zgodnie ze swoimi preferencjami, a także przystosuje uchwyt kierownicy do pożądanej pozycji.
Komputer pokładowy, którego wskazania przekazywane są za pomocą wyświetlacza LCD pozwala na ustawienie 6 różnych funkcji, wprowadzenia ustawień treningowych, jak i odczytać rezultaty. Poza standardowymi informacjami jak czas treningu, dystans liczba kroków czy ilość spalonych kalorii, stepper ma również funkcję mierzenia tętna osoby ćwiczącej za pomocą pasa na klatkę piersiową lub klipsa na ucho.
Wymiary przyrządu po jego rozłożeniu wynoszą: Długość 95 cm, szerokość 80 cm, wysokość 155 cm. A w przypadku potrzeby transportu sprzętu nie będzie to trudne, bo producent zadbał o wyposażenie go w rolki transportowe. Wśród użytkowników panuje też opinia, że sprzęt jest stabilny i cichy podczas wykonywania ćwiczeń.
Stepper skośny z regulowanymi ramionami S3096 HMS
Osobom poszukującym dobrego steppera polecamy HMS Ramion S3096, urządzenie, dzięki któremu możesz ćwiczyć mięśnie nóg, pośladki, a nawet górną część ciała. Długość sprzętu to 41 cm, jego szerokość to 46 cm, a wysokość – 22 cm. Ten stepper skrętny nie zabiera dużo miejsca, jest wyposażony w drążki, ekspandery i dwa cylindry hydrauliczne. Całkowita waga produktu wynosi 9,5 kg.
Maksymalne obciążenie to 100 kg. Użytkownikom najbardziej podoba się powierzchnia antypoślizgowa, dzięki której możesz bezpiecznie korzystać ze sprzętu. Noga nie ślizga się na pedałach nawet podczas gwałtownych ruchów. Wielu ćwiczących wspomina też o ruchomych drążkach, których opór można bez problemu regulować. W rezultacie stepper skrętny można dostosować do swoich potrzeb.
Wielu osobom podoba się wyświetlacz, na którym pokazywane są najważniejsze parametry ćwiczeń. Wyraźnie zobaczysz, ile minut już trenujesz, ile wykonałeś powtórzeń oraz kroków, a także ile kalorii spaliłeś. Ekran LCD jest stosunkowo duży, więc łatwo odczytasz wszystkie wyniki. Na stepperze można trenować w każdym wieku, jest to bezpieczne urządzenie, przez które nie nabawisz się kontuzji. Uwagę zwraca dobre wykonanie produktu i to, że poszczególne elementy są wytrzymałe. Użytkownicy doceniają miękkie pianki na rączkach drążków i ekspanderów, oraz stabilną podstawę.
Kettler Stepper 2w1 7874-900
Kettler 2w1 to mobilny sprzęt przeznaczony dla kobiet. Ze względu na niewielkie wymiary można go z łatwością schować za szafą lub pod łóżkiem. W rezultacie można z niego bez problemu korzystać w domu. Wymiary steppera wynoszą 43 cm x 36 cm x 30 cm. Jest on wykonany z żelaza oraz z PP, tak mocne materiały zapewniają odporność na uszkodzenia.
Maksymalne obciążenie to 120 kg. Użytkownikom podoba się to, że ten stepper Kettler jest wyposażony w ekspandery, które pomagają w kształtowaniu ramion. Dodatkowo sprzęt jest wyposażony w 2 tłoki hydrauliczne. Na podnóżku znajdują się gumy, które sprawiają, że stepper nie uszkadza podłogi. Pedały są solidnie wykonane, ich warstwa wierzchnia się nie zdziera, a one same działają bez problemu przez długi czas.
Urządzenie jest wyposażone w komputer, dzięki któremu można łatwiej kontrolować swoje treningi. Pozwala on na pomiar czasu, zużytej energii, częstotliwość oraz ilość kroków. Użytkownikom podoba się mały wyświetlacz, na którym widać dokładnie wszystkie wyniki. Warto wspomnieć, że urządzenie pozwala również na wybór trybu treningu, wpisujemy odpowiednią ilość kroków, a licznik odlicza je do zera.
Stepper Body Sculpture EZ BS 803
Domowy trening cardio dasz radę przeprowadzić za pomocą Body Sculpture Stepper Ez Bs 803. Sprzęt ten sprosta ćwiczeniom na rozciąganie, kroczenie i odbijanie, bo takie ma możliwości ustawień. Z pomocą ćwiczeń stepper pomoże spalić tkankę tłuszczową na udach biodrach czy w talii, a także wzmocni mięśnie pośladów, brzucha, podudzia czy obręczy biodrowej.
Jak wspomniano, użytkownik ma tu do dyspozycji 3 tryby ćwiczeń, których ustawień a także odczyt parametrów dokonać można za pomocą wyświetlacza LED umieszczonego pomiędzy stopniami. Tam też można odczytać ilość spalonych kalorii podczas aktualnego treningu, liczbę powtórzeń, czy czas jaki minął od rozpoczęcia ćwiczeń. Stepper to trwała i stosunkowo lekka konstrukcja (waga 8,8 kg) o wymiarach: Długość 53 cm, szerokość 39 cm i wysokość 21 cm.
Został on też wykonany zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa EN 957. Sprzęt jest przeznaczony do użytku domowego przez osoby o maksymalnej wadze 100 kg, a w zestawie kupujący otrzymuje również płytę DVD z filmami instruktażowymi dotyczącymi treningów.
Stepper Spokey Steppen Skrętny Z Linkami
Osobom chcącym zachować dobrą formę polecamy Spokey Steppen, czyli jeden z chętniej wybieranych stepperów, który można łatwo wykorzystywać w domu. Przechowywanie oraz przenoszenie modelu nie jest skomplikowane i nie wymaga dużego nakładu energii. Jego wymiary to 54 cm x 41 cm x 22 cm. Maksymalne obciążenie steppera to 100 kg.
Bezpieczeństwo zapewnia antypoślizgowy materiał, który znajduje się na pedałach. W efekcie, podczas treningu, nie stanie Ci się krzywda. Użytkownikom bardzo podoba się możliwość regulowania obciążenia. Jeżeli dopiero zaczynasz treningi, to polecamy rozpocząć od najniższych poziomów. Potem możesz z czasem zwiększać natężenie, aby ładnie wyrzeźbić mięśnie i utrzymać dobrą formę. Warto dodać, że ten stepper z linkami został wykonany z najwyższej jakości materiałów, więc codzienne treningi nie są w stanie go uszkodzić.
Ćwiczący doceniają licznik, który został umieszczony w dogodnym miejscu. Na jego wyświetlaczu znajdą się informacje na temat całkowitej liczby powtórzeń, o czasie treningu, spalonych kaloriach oraz ilości powtórzeń na minutę. Bazując na wynikach możesz lepiej zaplanować sobie kolejne treningi. Warto zwrócić uwagę na podstawę prezentowanego urządzenia. Jest ona stabilna, a na dodatek zabezpiecza podłogę przed uszkodzeniami.
Duży Stepper skrętny z linkami inSPORTline Big
Insportline Twist Big sprawia, że nawet osoby ze słabym kręgosłupem mogą korzystać ze steppera. Jest on skonstruowany tak, że kręgosłup nie zostaje obciążony, co cieszy wielu użytkowników, którzy borykają się z bólami tej partii ciała. Ten stepper do ćwiczeń zapewnia rozluźnienie mięśni, a także ich późniejsze wzmocnienie i wykształcenie. Użytkownikom podoba się to, że sprzęt jest bezpieczny. Pedały są pokryte antypoślizgowym materiałem, więc podczas treningu nie zsuniesz się z nich.
Poza tym konsumentów zadowala to, że ćwiczenia z pomocą tego urządzenia są wygodne. Dołączone do niego linki mają gumowe uchwyty, które łatwo trzyma się w dłoni. Warto wiedzieć, że linki pomagają w rozbudowie mięśni klatki piersiowej oraz ramion. Regularne ćwiczenia sprawią, że zbędna tkanka tłuszczowa zniknie, a skóra stanie się jędrniejsza.
Do zestawu dołączono komputer, z jego pomocą możesz łatwo zaplanować kolejne treningi. Pokazuje on czas każdego treningu, a także szacuje ilość spalonych kalorii. Ten dobry stepper jest mały, zmieści się w szafie lub na półce. Linki można wokół niego łatwo owinąć. Model nie jest ciężki, więc jeżeli chcesz przenieść go z miejsca na miejsce, nie będziesz miał z tym problemu.
Hms Abisal S3088 Green 2W1 Stepper Z Linkami
Szukając steppera, który wyrzeźbi nie tylko dolne partie ciała, ale też górne, możesz skorzystać z Hms Abisal S3088 2W1. Jest to model prosty oraz skośny w jednym, więc możesz wykonywać nim zwykłe ruchy góra dół oraz na skos. W rezultacie wprawiasz w ruch wiele mięśni naraz, dzięki czemu Twoje ciało wygląda lepiej. Maksymalna waga użytkownika korzystającego z urządzenia to 100 kg. Sam sprzęt waży około 9 kg.
Jest on dostępny w ciekawym, limonkowym kolorze, więc jeżeli trzymasz go w szafie z innym sprzętem, to od razu go rozpoznasz. Ten stepper skośny pozwala wybrać poziom oporu. Jeżeli jesteś początkujący, wystarczy, że zaczniesz od pierwszego poziomu oporu, Potem jednak możesz zmienić opór na większy poziom, dzięki czemu Twoje mięśnie będą się rozwijać znacznie szybciej. Sprzęt jest wyposażony w poręczne ekspandery, dzięki którym można łatwiej utrzymać równowagę oraz wykształcić ładne mięśnie na ramionach i klatce piersiowej.
Trzeba zauważyć, że opinie o tych stepperach zachęcają do zakupu. Elementem, najczęściej chwalonym przez użytkowników, jest wyświetlacz. Jest on dostatecznie duży, aby widzieć wszystkie wyniki bez potrzeby pochylania się. Na wyświetlaczu znajdują się informacje na temat spalonych kalorii, czasu treningu, liczby powtórzeń na minutę, a także możliwe jest wybranie funkcji odliczania. Sprzęt jest przeznaczony do użytkowania domowego.
Stepper prosty z linkami S3092 HMS
Polecamy HMS S3092, dzięki któremu możesz liczyć na stabilne ćwiczenia. Solidna konstrukcja sprawia, że podczas przesuwania pedałów, sam sprzęt nie będzie zmieniał swojej pozycji. Z kolei dzięki antypoślizgowemu materiałowi Twoje stopy nie ześlizgną się z pedałów, więc możesz ćwiczyć bez zbędnych przerw. Ten dobry i tani stepper pozwala idealnie wymodelować swoje nogi, pośladki oraz górne partie ciała.
Urządzenie waży 7,5 kg, nie będziesz mieć problemu, aby przenosić go z miejsca na miejsce. Możesz również łatwo przechowywać ten mini stepper w szafce lub skrytce. Dokładne wymiary sprzętu wynoszą 35 cm x 24 cm x 45 cm. Użytkownicy chwalą solidne wykonanie produktu oraz uważają, że trudno jest go zniszczyć, nawet na skutek codziennych, intensywnych ćwiczeń. Dodatkową zaletą modelu jest to, że z jego pomocą można wykonywać nie tylko ruchy w górę i w dół, ale również na skos, więc podczas treningu angażujesz wiele mięśni.
W podstawie urządzenia znajdują się gumy, które chronią podłogę przed ewentualnym zniszczeniem. Test stepperów potwierdza, że możesz ćwiczyć na panelach oraz na płytkach. Stepper jest biały, a na pomarańczowo zostały zaznaczone elementy, na które trzeba nadepnąć, aby zacząć trening. Na uwagę zasługuje dobrej jakości wyświetlacz, na którym pokazany jest czas treningu, ilość powtórzeń oraz ilość spalonych kalorii.
Kettler Side Stepper
Jeden z solidniejszych stepperów dostępnych na rynku to Kettler Side Stepper o maksymalnym obciążeniu wynoszącym 100 kg. Wymiary prezentowanego sprzętu wynoszą 47 cm x 33 cm x 22 cm. Jest on niewielki, dzięki czemu możesz ćwiczyć nawet w małym pomieszczeniu. Stepper boczny ma kolor czarny oraz srebrny. Jest to stabilny sprzęt, dzięki któremu można ukształtować swoje mięśnie.
To, co najbardziej podoba się użytkownikom, to solidne wykonanie produktu. Większość elementów jest wykonanych z żelaza, inne z PP. Dobre wykonanie sprawia, że urządzenie będzie Ci służyć przez długi czas, a Ty bez przeszkód możesz trenować na nim bardzo intensywnie. Z pomocą steppera możesz sprawić, że Twoje łydki oraz pośladki będą wyglądać bardzo ładnie. Warto zaznaczyć, że sprzęt jest bezpieczny, na pedałach znajduje się materiał antypoślizgowy.
Opinie o stepperach tej marki są pozytywne. Użytkownicy są zadowoleni z działania komputera. Pokazuje on ilość zużytej energii, ile kroków zdążyłeś już przejść, ile czasu spędziłeś na treningu oraz ile kalorii spaliłeś. Możesz bez problemu sprawdzić najważniejsze parametry swoich ćwiczeń. Informacje są pokazywane na stosunkowo dużym wyświetlaczu, który możesz włączyć lub wyłączyć, w zależności od swoich preferencji. Cyferki są na tyle duże, że możesz je łatwo odczytać.
Stepper skośne One Fitness S8050
One Fitness S8050 to stepper, o którym konsumenci wypowiadają się bardzo przychylnie. Sprzęt można łatwo regulować pod wieloma względami. Jedną z najważniejszych opcji jest możliwość zmiany oporu. Dzięki temu możesz zacząć ćwiczenia z łagodniejszym oporem, aby potem powoli zwiększać go i sprawić, że mięśnie będą rozwijać się szybciej i sprawniej. Maksymalna waga użytkownika może wynosić 100 kg.
Ćwiczącym podoba się to, że sprzęt jest wyposażony w ramiona, inaczej w ekspandery, więc oprócz dolnych części ciała możesz też trenować górne części, dzięki czemu będziesz rozwijać się proporcjonalnie. Wiele osób uważa, że obsługa urządzenia jest łatwa, nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia, aby odpowiednio ćwiczyć od samego początku, musisz tylko pamiętać o podstawowych zasadach, jak utrzymanie prawidłowej pozycji. Sprzęt jest wyposażony w dwa cylindry hydrauliczne.
Ten stepper z ramionami waży dokładnie 10 kg. Jego wymiary wynoszą 40 cm x 46 cm x 137 cm. Za najlepiej wykonany element użytkownicy uważają komputer z wyświetlaczem. Możesz znaleźć na nim informacje na temat swojego treningu, np. dowiesz się, ile czasu już ćwiczysz, ile kroków przebyłeś i ile kalorii spaliłeś. Użytkownicy cenią sobie wygodę treningu, oraz to, że ćwiczenia na prezentowanym stepperze przynoszą szybkie efekty w postaci ładnych mięśni.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ