Stół do ping-ponga – przewodnik zakupowy, ranking i test
Do gry w tenisa stołowego potrzebny nam jest nie tylko zestaw paletek oraz piłeczek, ale także nieco bardziej obszerny gabarytowo element, którym jest stół. W miejscach, takich jak szkoła, ośrodek kultury, czy miejski ośrodek sportu, władze miasta często udostępniają mieszkańcom do dyspozycji sprzęt, jakim jest stół do ping-ponga, jednak wiele osób decyduje się na jego zakup. Pongori stół do tenisa stołowego Free PPT 500 jest jednym z najczęściej polecanych przez użytkowników produktów. Jego wymiary wynoszą 274 cm x 169 cm x 76 cm. Waży 54 kg. Model wyposażony jest w regulowane nóżki, które możemy z łatwością ustabilizować. Wartym uwagi jest także Cornilleau stół tenisowy Black Code Outdoor 4315. Produkt dzięki stylowemu designowi bardzo dobrze się prezentuje. Wyposażono go w dobrze wyprofilowane nogi, duże koła z hamulcami, kieszenie do przechowywania oraz siatkę.
Tabela porównawcza
6 najlepszych stołów do ping-ponga. Opinie w 2024 roku
Stoły do ping-ponga są większymi inwestycjami. Wiele osób chce zakupić produkt, jednak nie wie, na co zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszego modelu. Wybór jest trudny z powodu bardzo dużej ilości produktów na rynku. Z tego względu stworzyliśmy ranking stołów do ping-ponga. Zawarliśmy w nim zestawienie modeli, które cieszą się największą popularnością wśród kupujących.
Stół do ping-ponga Decathlon
1. Pongori Stół do Tenisa Stółowego Free PPT 500
Stół do ping-ponga Decathlon to model o wymiarach 274 cm x 169 cm x 76 cm. Jego waga wynosi 54 kg. Produkt wyposażono w 4 podpórki o średnicy 30 mm, z możliwością regulacji wysokości do 50 mm. Dzięki temu mamy możliwość odpowiedniej stabilizacji bez względu na podłoże, na którym się znajduje.
Test stołów do ping-ponga wykazał, że prezentowany model jest bardzo łatwy w obsłudze. Żaden użytkownik nie powinien mieć większego problemu z jego otwarciem oraz zamknięciem. System jest wspomagany za pomocą 4 bloków bezpieczeństwa. Powierzchnia blatu oraz całkowita struktura stołu są bardzo wytrzymałe na panujące warunki atmosferyczne, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z ustawieniem produktu na zewnątrz.
Wiele osób bardzo chętnie decyduje się na zakup tego produktu. Montaż nie jest skomplikowany. Cały proce zajmuje ok. 2 godzin. Konstrukcję modelu wykonano w 100% ze stali, co sprawia, że jest ona bardzo stabilna oraz odporna na zniszczenia.
Stół do ping-ponga zewnętrzny
2. Cornilleau Stół tenisowy Black Code Outdoor 4315
Zewnętrzny stół do ping-ponga jest bardzo dobrą opcją dla osób, które preferują uprawianie sportów na świeżym powietrzu. Model w sprzedaży dostępny jest w kolorze czarnym. Jego wymiary wynoszą: 76 cm x 274 cm x 152,5 cm. Waga całkowita produktu wraz z wszystkimi elementami wyposażenia wynosi 60 kg.
Model wyposażono w kieszenie na rakietki oraz piłki. Są one bardzo funkcjonalne. Umieszczone są po obu stronach stołu. Umożliwiają przechowywanie 4 rakietek oraz 6 sztuk piłeczek. Takie zastosowanie sprawia, że gracz może je mieć zawsze pod ręką.
Konsumenci uważają, że jest to dobry stół do ping-ponga. Tak pozytywną opinię możemy zawdzięczać wysokiej jakości wykonania produktu oraz jego funkcjonalności. Zastosowano w nim takie elementy, jak kieszenie boczne, składana siatka, czy kółka z hamulcami. Każdy z nich wpływa pozytywnie na wygodę oraz funkcjonalność produktu.
Mini stół do ping-ponga
3. Mini Stół do Tenisa 90×45 cm Joola
Mini stół do ping-ponga dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: Niebieskiej, zielonej oraz różowej. Z tego względu potencjalny kupujący nie powinien mieć problemu z doborem koloru, który jest dla niego najbardziej preferowany. Wymiary modelu wynoszą 90 cm x 45 cm x 76 cm. Można go z łatwością zmieścić nawet w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni.
Większa część kupujących zdecydowanie poleca zakup prezentowanego modelu. Twierdzą, że to dobry i tani stół do ping-ponga. Według nich bardzo dobrze sprawdzi się dla dzieci, chcących w domowym zaciszu móc trenować ulubiony sport. Model przeznaczony jest do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.
Ten mały stół do ping-ponga przeznaczony jest przede wszystkim do gry rekreacyjnej, zabawy oraz teambuildingu. Bardzo niska waga (zaledwie 6 kg) oraz składane nogi znacznie ułatwiają transport, oraz przechowywanie sprzętu. Warto zaznaczyć, że w skład zestawu wchodzi nie tylko stół ze składanymi nogami, ale również siatka.
Stół do ping-ponga outdoor
4. Stół do ping ponga Hiton S11
Stół do ping-ponga outdoor to model o wymiarach olimpijskich (152.5 cm x 274 cm). Blat stołu ma kolor niebieski. Wykonano go z wodoodpornej żywicy i dodatkowo pokryto dwustronnie aluminiowymi płytami. Grubość blatu wynosi 5 mm. Dodatkowo stół wzmocniono metalowym profilem w kolorze białym, który sprawia, że całość jest odpowiednio usztywniona.
Do zestawu dołączono siatkę. Jest ona bardzo wytrzymała. Zastosowano w niej system ułatwiający szybki montaż oraz demontaż. Uchwyty siatki wykonano z bardzo wytrzymałego materiału. Są one stabilnie przykręcane do stołu i zapewniają nie tylko mocne, ale również bardzo szybkie połączenie. Dodatkowo elementy te wyposażone są w system naciągów, zapewniających prawidłowe napięcie siatki.
Opinie o stołach do ping-ponga Hiton S11 są bardzo pozytywne. Zawdzięczamy to bardzo wysokiej jakości wykonania oraz zastosowaniem bardzo wytrzymałych i odpornych na pogodę materiałów. Dodatkowo zamontowanie kółek ułatwia transport całego stołu.
Stół do ping-ponga Cornilleau
5. Stół Tenisowy Cornilleau Performance 250 Indoor
Stół do ping-ponga Cornilleau jest bardzo dobrą propozycją przeznaczoną do użytkowania domowego. Wymiary produktu po rozłożeniu wynoszą 76 cm x 274 cm x 186 cm. Model ma parametry, które umożliwiają bardzo komfortową oraz bezpieczną grę (ogumowane kółka z hamulcami, stabilne szerokie nogi stołu, regulowana siatka).
Gumowe kółka wyposażone w hamulce zapewniają bardzo dobrą stabilność oraz gwarantują pełen komfort w czasie trwania rozgrywki. Dodatkowo element ten zabezpiecza stół podczas przechowywania. Nogi modelu wzmocniono stalową wkładką. Dodatkowo stabilność gwarantują stopki poziomujące, które możemy regulować według własnych preferencji oraz potrzeb.
Użytkownicy są bardzo zadowoleni z zakupu prezentowanego stołu. Według nich jest to bardzo funkcjonalne urządzenie. Zastosowanie w nim kieszeni na piłki sprawia, że gracz nie musi się obawiać o to, że będzie musiał przerwać grę w celu poszukania zapasowych. Dodatkowo możliwość regulacji zapewnia dostosowanie odpowiedniego napięcia siatki.
Stół do ping-ponga Sponeta
6. Stół do tenisa stołowego Sponeta S 6-13
Jeżeli zastanawiasz się, czy stół do ping-ponga Sponeta jest dobrą inwestycją, to mamy nadzieję, że zaraz rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości. Model bardzo dobrze sprawdzi się do treningów. Wyposażono go w niebieski blat, wykonany z płyty wiórowej o grubości 22 mm oraz pół cyfrowy system składania stołu.
Ten stół do ping-ponga na zewnątrz ma duży blat. Wymiary powierzchni do grania wynoszą 274 cm x 152.5 cm. Wysokość stołu liczy 76 cm. Model przeznaczony jest głównie do użytku domowego. W celu zwiększenia wygody podczas transportu producent zdecydował się na zastosowanie 4 manewrowych kół wykonanych z gumy. Każde z nich wyposażono w blokadę.
Wiele osób kupuje stół do ping-ponga na urodziny dla swojego dziecka. Niezależnie czy jest to dziewczynka, czy chłopiec, produkt może stanowić bardzo dobrą niespodziankę dla naszych pociech. Solidność wykonania oraz mocna konstrukcja gwarantują, że posłuży nam on przez wiele lat.
Przewodnik zakupowy – jaki stół do ping-ponga kupić?
Tenis stołowy jest bardzo popularnym sportem, uprawianym przez społeczeństwo w każdej grupie wiekowej. Duża część osób uprawiających tę dyscyplinę sportu decyduje się na zakup stołu do tenisa. Poszczególne modele mogą różnić się od siebie jakością wykonania. Ich rozmiar natomiast zwykle jest do siebie bardzo zbliżony, wręcz identyczny. Decydując się na zakup produktu umożliwiającego nam grę, wiele osób zastanawia się, jaki jest najlepszy stół do ping-ponga? Odpowiedź na to pytanie może być bardzo różnorodna. Wszystko zależy przede wszystkim od preferencji użytkownika.
Rodzaje stołów
Zastanawiasz się, jaki stół do ping-ponga wybrać? Obecnie w sprzedaży dostępne są cztery rodzaje stołów. Możemy wyróżnić modele:
♦ Jednoelementowe (stacjonarne) – stoły przeznaczone są głównie dla osób, które nie planują je przenosić w inne miejsca. Taki produkt jest często stosowany w salach sportowych. Jego największą zaletą jest prosta konstrukcja, co sprawia, że cena również nie jest wygórowana.
♦ Składane – są to produkty bardzo mobilne. Można bez większego problemu przenosić je w różne miejsca. Stoły wyposażone są w kółka umożliwiające transportowanie. Ich konstrukcja jest nieco bardziej skomplikowana, przez co są nieco droższe. Stosowany w nich stelaż charakteryzuje się lekkością.
♦ Do użytku wewnętrznego – jak wskazuje sama nazwa, są głównie stosowane do użytku domowego.
♦ Do użytku zewnętrznego – cechują się odpornością na działanie wielu czynników atmosferycznych.
Na co zwracać uwagę podczas zakupu stołu do ping-ponga?
Najlepszy stół do ping-ponga wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz trwałością na urazy mechaniczne. Z tego względu bardzo istotne są takie parametry, jak:
♦ Materiał wykonania – tworzywo, z którego wykonany jest stół, powinno być jak najtrwalsze. Sprawi to, że będziemy mogli cieszyć się grą przez długi okres czasu. Siatka powinna być wykonana z takich materiałów, jak wysokiej jakości bawełna lub polipropylen. W przypadku blatu najbardziej pożądanym materiałem jest laminat z żywicą lub gruba płyta wiórowa.
♦ Siatka – w jej przypadku bardzo istotna jest nie tylko solidność wykonania, ale także możliwość regulacji wysokości.
♦ Blat – oprócz materiału, z którego go wykonano, istotna jest także jego wielkość, oraz jakość malowania.
♦ Stelaż – dobrej jakości stół do ping-ponga, powinien opierać się na stelażu wyposażonym w ramę wzmacniającą.
♦ Obramowanie – element wzmacnia blat oraz całą konstrukcję stołu do ping-ponga. Jest on głównie wykonywany z aluminium lub ze stali.
♦ Wielkość – najczęściej spotykane są stoły o wymiarach, zgodnych ze stołami wykorzystywanymi przez profesjonalistów podczas zawodów (szerokość blatu – 152.5 cm, długość blatu – 274 cm, wysokość stołu do górnej krawędzi blatu – 76 cm, wysokość siatki – 15.25 cm). W sprzedaży dostępne są także niestandardowe, mniejsze modele przeznaczone głównie dla dzieci.
Akcesoria
Akcesoriami, w które może być wyposażony stół do ping-ponga są:
♦ Rakietki – dobór odpowiedniego modelu jest szczególnie istotny, ponieważ ten element jest najbardziej istotny podczas gry w tenisa. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrana przez nas rakietka dobrze trzyma się w dłoni i nie jest za ciężka.
♦ Pokrowce na rakietki – służą do bezpiecznego przechowywania sprzętu do gry. Są przydatne podczas transportu.
♦ Piłeczki bezszwowe – cechują się znacznie większą trwałością niż tradycyjne modele, jednak są od nich nieco droższe.
♦ Pokrowiec na stół – jest to element bardzo przydatny, szczególnie w przypadku stołów stacjonarnych. Chroni przed dostawaniem się kurzu oraz innych zanieczyszczeń, a także przed powstaniem uszkodzeń.
♦ Kieszenie – wiele profesjonalnych stołów do tenisa, wyposażonych jest w kieszenie, w których możemy przechowywać piłeczki oraz rakietki.
Stoły do ping-ponga w dobrych cenach
Zakup stołu do tenisa jest sporą inwestycją. Modele o standardowej wielkości, składane, wyposażone w kółka kosztują od 1200 zł do nawet 4000 zł. Ich cena zależy głównie od materiałów, z których wykonano dany stół. Wiele sklepów oferuje także zakup małych modeli przeznaczonych głównie dla dzieci. Ich wartość to ok. 400 zł.
FAQ
P1: Ile kosztuje stół do ping-ponga?
Stół do ping-ponga jest sporą inwestycją. Produkt ten nie należy do najtańszych, z tego względu najczęściej kupowany jest przez osoby, które zawodowo trenują tę dyscyplinę sportową. Cena może różnić się w zależności od wykorzystanych materiałów, rodzaju stelaża oraz typu stołu. Najstarsze modele możemy zakupić za kwotę ok. 1200 zł. Mogą być one jednak mniej masywne oraz wytrzymałe. Kwota najdroższych stołów do tenisa może wynosić nawet 4000 zł. Obecnie na rynku możemy zakupić także mini wersje stołów do ping-ponga. Przeznaczone są one głównie dla dzieci. Ich cena wynosi zwykle ok. 400 zł.
P2: Jak odnowić stół do ping-ponga?
Twój stół do ping-ponga ma już swoje lata? Na jego powierzchni powstały dziurki, a farba zaczęła się łuszczyć? Jeżeli masz wystarczającą ilość czasu oraz chęci, możesz go odnowić. W tym celu warto zaopatrzyć się w cienką, 2-milimetrową sklejkę oraz w specjalną farbę do malowania powierzchni stołu. Najlepszą propozycją jest farba kauczukowa. Po przyklejeniu do zużytego blatu płyty należy odczekać, aż klej wyschnie. Brzegi wygładzamy przy pomocy papieru ściernego. Następnie przystępujemy do malowania powierzchni blatu. Jeżeli nogi naszego stołu są lekko poobcierane, element ten również możemy odnowić, stosując farbę w kolorze czarnym.
P3: Jak zrobić stół do ping-ponga?
Jeżeli chcemy samodzielnie wykonać stół do ping-ponga, powinniśmy zadbać o to, aby miał odpowiednie wymiary. Powinien mieć przynajmniej 152 cm szerokości oraz 270 cm długości. Bardzo ważnym parametrem jest także wysokość siatki, która powinna wynosić ok. 15 cm. Warto pamiętać o tym, aby stół do ping-ponga znajdował się przynajmniej na wysokości 76 cm od podłoża. Blat stołu można wykonać np. z płyty OSB. Ważne jest, aby była ona wodoodporna oraz pokryta specjalną okleiną. Wycinamy ją do odpowiednich rozmiarów, a następnie brzegi przecieramy papierem ściernym. Blat możemy pomalować na zielono lub niebiesko. Najlepszym wyborem będą farby do malowania drewna. Bardzo ważne jest, aby stelaż stołu był wytrzymały oraz stabilny. Możemy go wykonać np. z metalowych rurek, które należy ze sobą zespawać.
P4: Ile miejsca potrzeba na stół do ping-ponga?
Wymiary standardowego stołu do ping-ponga wynoszą: Szerokość blatu – 152.5 cm, długość blatu – 274 cm, wysokość stołu do górnej krawędzi blatu – 76 cm, wysokość siatki – 15.25 cm. Jeżeli produkt chcemy ustawić w jakimś pomieszczeniu, bardzo istotne jest, aby gracze mieli odpowiednią przestrzeń, umożliwiającą im komfortową grę. Przyjmuje się, że od bocznej ściany do boku naszego stołu powinno być minimalnie po 150 cm. W przypadku czołowej strony stołu odległość powinna wynosić minimalnie po 300 cm z każdej ze stron.
P5: Jaki stół do ping-ponga sprawdzi się na zewnątrz?
Wiele osób decyduje się na ustawienie stołu do ping-ponga na zewnątrz. Użytkownicy zastanawiają się, jaki stół najlepiej sprawdzi się do ogrodu. Ważne jest to, żeby stół był wytrzymały oraz odporny na panujące warunki atmosferyczne. Duża część użytkowników decyduje się na wybór stołu jednoelementowego (stacjonarnego). Wynika to z tego względu, że zwykle stół umieszczony na zewnątrz znajduje się w miejscu, który nikomu nie przeszkadza. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzi się stół betonowy, który nie poddaje się procesowi erozji.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ