Trenażer rowerowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test
Masz ochotę na jazdę na rowerze w domowym zaciszu? Masz dość brzydkiej pogody i chlapy, a także dużego ruchu na drodze? W takim razie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie jest skorzystanie z trenażera rowerowego. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci w zakupach. Ponadto zebraliśmy kilka przyrządów, które zyskały uznanie Internautów. Najpierw chcielibyśmy zaprezentować model Tacx Bushido Smart o mocy 700 W, który ze względu na to, że jest bezprzewodowy, nie wymaga podłączenia do prądu. Sprzęt został wyposażony w wirtualne koło zamachowe ze zmienną masą bezwładnościową. Trenażer ma kompaktowe wymiary i nie zajmuje dużo miejsca w pokoju. Na drugim miejscu znalazł się model Tacx Flow Smart 700 W. Sprzęt umożliwia przeprowadzenie intensywnego treningu w domowym zaciszu. Ważną kwestią jest bardzo prosta obsługa tego trenażera. Dlatego też z łatwością podłączysz go do roweru. Co więcej, połączenie z urządzeniem mobilnym także nie sprawi Ci trudności. Jednakże w tym celu musisz wyposażyć smartfona w specjalną aplikację.
Tabela porównawcza
Rozważ też
Przyrząd wyposażony jest w wirtualne koło zamachowe. Z tego względu jest niewielki i nie zajmuje dużo miejsca. Produkt ma dużą moc, przez co umożliwia przeprowadzenie intensywnego treningu i duże nachylenie (jazda pod górkę - kąt 20%).
Produkt charakteryzuje się stosunkowo dużą ceną. Ma wymagania sprzętowe dotyczące komputera. Dlatego warto je sprawdzić przed zakupem.
Sprzęt może być wykorzystywany zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Urządzenie pozwala na korzystanie z roweru w domu. Przyrząd umożliwia przeprowadzenie intensywnego treningu. Moc produktu jest równa 1500 W.
5 najlepszych trenażerow rowerowych. Opinie w 2024 roku
Poniższy ranking trenażerów rowerowych powstał na podstawie opinii konsumentów. Wybraliśmy tylko te modele, które są dobre jakościowo, abyś mógł wśród nich wybrać coś dla siebie.
1. Tacx Trenażer Bushido Smart
Osoby szukające sposobów na uatrakcyjnienie treningów w domu powinny zwrócić uwagę na trenażer Tacx Bushido Smart. Jest on na tyle zaawansowany technologicznie, że ma funkcję wirtualnych przejazdów. Po jej włączeniu można poczuć się jak bohater gry komputerowej i rywalizować z innymi kolarzami o zwycięstwo na różnych trasach.
Sprzęt jest bezprzewodowy, dlatego nawiązuje połączenie z laptopem lub innym urządzeniem za pośrednictwem Bluetooth. Trenażer ma wirtualne koło zamachowe, a masa bezwładnościowa jest zmienna, maksimum to 60 kg. Przyrząd może być użytkowany nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz budynków, co pozwala na przeprowadzenie treningu w takich warunkach, jakie nam najbardziej pasują.
Według kolarzy to jeden z ciekawszych sprzętów do treningów. Przydaje się on w szczególności zimą, ale nie tylko – można z niego korzystać także w czasie intensywnych opadów deszczu. Obsługa sprzętu nie jest trudna, ponieważ wszystkie ustawienia zmienia się przy pomocy smartfona, tabletu lub innego zsynchronizowanego z trenażerem urządzenia.
Sprzęt Tacx Bushido Smart jest bezprzewodowy, nie wymaga podłączenia do prądu. Wymiary trenażera to: 56,5 cm x 41 cm x 24,5 cm. Produkt waży ok. 10,8 kg.
Zalety
Możliwość używania na zewnątrz: Biorąc pod uwagę to, że trenażera nie trzeba podłączać do gniazdka, możemy na nim ćwiczyć nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz budynku.
Zwiększa atrakcyjność treningu: Dzięki sprzętowi codzienny trening staje się znacznie ciekawszy. Ma on funkcję wirtualnego przejazdu, co przypomina nieco grę komputerową, w której sami bierzemy udział.
Kompaktowe wymiary: Zarówno po rozłożeniu, jak i po złożeniu model ma kompaktowe wymiary. Ułatwia to jego przenoszenie i przechowywanie.
Łączność Bluetooth: Trenażer wyposażono w funkcję Bluetooth, więc łączy się bezprzewodowo z laptopem, smartfonem, tabletem i podobnymi sprzętami.
Analiza wyników: Urządzenie można zsynchronizować z różnymi aplikacjami treningowymi, co pozwala nam na swobodne analizowanie wyników.
Wady
Brak możliwości sterowania bez smartfona: Aby móc sterować trenażerem i dowolnie zmieniać opór, konieczne jest zsynchronizowanie go ze smartfonem bądź innym urządzeniem.
2. Trenażer Tacx Flow Smart 700 W
Ciekawym urządzeniem, które sprawdziło się w wielu domach, jest model Tacx Flow Smart 700 W. Jest to bardzo łatwy w obsłudze trenażer, więc z łatwością założysz na niego rower. Moc tego przyrządu jest równa 700 W, co zapewnia wydajną pracę.
Ten dobry i tani trenażer rowerowy dostosowany jest do modeli o średnicy koła od 26” do 29″. Sprzęt można podłączyć do urządzeń elektronicznych przez Bluetooth. Obudowa tego produktu wygląda bardzo profesjonalnie, wykorzystano w niej kolory biały, szary i niebieski. Ponadto jest ona wytrzymała.
Urządzenie wyposażone jest w koło zamachowe o wadze 1,6 kg. Można je z łatwością składać i przechowywać. Przyrząd jest stabilny i sprawia, że rower się nie przewraca. Do zestawu dołączona jest podstawka pod przednie koło i specjalny zacisk. Konsumenci doceniają ten model za cichą pracę, gdyż nie przeszkadza domownikom.
Model Tacx Flow Smart 700 W to dobry trenażer rowerowy do 1000 zł. Jego moc wynosi 700 W, a waga koła zamachowego to 1,65 kg.
Zalety
Łatwy montaż: Montaż i demontaż sprzętu nie sprawia żadnych problemów, głównie z uwagi na prosty system z zaciskiem.
Kompatybilność z wieloma rowerami: Na trenażerze możemy zamontować dowolny rower z kołami w rozmiarze od 26 cali do 28 cali. Ponadto istnieje możliwość trenowania na pojeździe szosowym z 29-calowymi kołami.
Kontrola hamowania: Model jest wyposażony w elektromagnetyczny hamulec, którym steruje się przy pomocy aplikacji zainstalowanej na smartfonie, ewentualnie tablecie lub laptopie.
Stabilność: Trenażer z zamontowanym na nim rowerze stoi stabilnie na podłodze, dlatego możemy przeprowadzić w pełni bezpieczny trening.
Wady
Skomplikowane mocowanie wspornika: Zanim usiądziemy na rowerze i zaczniemy ćwiczyć, konieczne jest zamocowanie wspornika przedniego koła. Dla niektórych osób jest to kłopotliwa czynność, która zajmuje zbyt dużo czasu.
3. Trenażer Tacx I-Genius Multiplayer Smart T2010
Tacx I-Genius Multiplayer Smart T2010 to trenażer, który umożliwia skuteczną pracę nad własną sylwetką. Przyrząd pozwala na jazdę rowerem we własnym domu. Sprzęt działa w oparciu o zaawansowany układ oporowy. Z jego pomocą trening sprawia realistyczne wrażenie, jakby jechało się na zewnątrz.
Produkt wyposażony jest w silnik o mocy 1500 W. Dzięki temu jest on bardzo wydajny i pozwala na ćwiczenia o różnym stopniu zaawansowania. Opór zmienia się za pomocą regulacji kąta nachylenia. Model można podłączyć do telefonów komórkowych i tabletów, a także komputerów. Odbywa się to przy wykorzystaniu technologii Bluetooth. Wystarczy na urządzeniu mobilnym zainstalować odpowiednią aplikację. W ten sposób można też korzystać z konkretnych programów treningowych sterowanych przez program.
Do zestawu dołączona jest rama sterująca, interfejs sterujący, antena oraz oprogramowanie. Model zajmuje niewiele miejsca, więc możesz wygodnie schować go pod łóżkiem lub do szafy. Konsumenci twierdzą, że produkt skutecznie wspomaga proces modelowania sylwetki.
Trenażer Tacx I-Genius Multiplayer Smart T2010 ma moc 1500 W. Model jest wyposażony w wirtualne koło zamachowe.
Zalety
Realistyczne odczucia z jazdy: Ćwicząc na sprzęcie, możemy poczuć się niemal tak samo, jak w czasie jazdy na rowerze na zewnątrz. Ze względu na to, że silnik modelu może wygenerować opór do 1500 W, możliwe jest symulowanie podjazdów o nachyleniu do 20% i zjazdów o nachyleniu do 5%.
Komunikacja Bluetooth: Trenażer komunikuje się z innymi urządzeniami bezprzewodowo, za pośrednictwem Bluetooth. Aby wygodnie sterować sprzętem, wystarczy zainstalować na smartfonie bądź tablecie odpowiednią aplikację.
Mało hałaśliwy: Ponieważ podczas użytkowania trenażera nie generujemy dużego hałasu, możemy przeprowadzić trening o dowolnej porze, także stosunkowo wcześnie rano. Nie powinniśmy przy tym przeszkadzać pozostałym domownikom.
Wady
Tylko do użytku w domu: Sprzęt wymaga podłączenia do zasilania (110 V lub 230 V), co oznacza, że jest przeznaczony głównie do użytku w domu.
4. Trenażer Tacx Genius Smart T2080
Ciekawym modelem jest Tacx Genius Smart T2080. Na przyrząd ten zakłada się koło roweru. Następnie pozwala on na ćwiczenia, które przypominają prawdziwą jazdę na dworze. Urządzenie jest stabilne, więc nie musisz martwić się, że się wywrócisz.
Sprzęt wyposażony jest w silnik o mocy 1500 W. To sprawia, że możesz przeprowadzić bardzo intensywny trening. Produkt komunikuje się z urządzeniami mobilnymi za pomocą Bluetooth. W ten sposób uzyskujesz dane ze swojego treningu. Ponadto możesz włączyć konkretny trening z telefonu zgodny ze swoim poziomem fitness.
Przyrząd wykonany jest bardzo solidnie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że jest on wytrzymały i nie zniszczy się nawet przy częstym używaniu. Produkt wyposażony jest w funkcję, która pozwala na symulację podjazdu. W ten sposób można zmienić nachylenie nawet o 20%. Konsumenci twierdzą, że sprzęt jest praktyczny i wydajny.
Tacx Genius Smart T2080 to sprzęt o mocy 1500 W z wirtualnym kołem zamachowym. Trenażer waży 15 kg, a jego maksymalne obciążenie to 125 kg.
Zalety
Długie trasy HD: Jeśli połączymy trenażer z komputerem, zyskujemy dostęp do znacznie dłuższych tras rowerowych i to w jakości HD. Co więcej, możemy skorzystać z opcji wirtualnego przejazdu, który nieco przypomina grę komputerową.
Symulacja podjazdu: To model zapewniający symulację podjazdu o nachyleniu do 20%. Możemy poczuć się tak, jakbyśmy jeździli na rowerze w górach, bez potrzeby wychodzenia z domu.
Łatwa obsługa: Obsługa sprzętu nie jest trudna, ponieważ ustawienia można szybko zmienić przy użyciu telefonu komórkowego, tabletu, ewentualnie komputera PC.
Wady
Mało funkcjonalna aplikacja: Aplikacja na smartfona służąca do sterowania trenażerem jest mało funkcjonalna w porównaniu do tej instalowanej na komputerze.
Za mała symulacja zjazdu: Sprzęt zapewnia symulację nie tylko podjazdu, ale i zjazdu. Maksimum to 5% i według doświadczonych sportowców jest to nieco za mało, aby przeprowadzić odpowiedni dla nich trening.
5. Elite Trenażer Qubo Power Mag B+ My E Training
Sprzęt Elite Qubo Power Mag B+ to model magnetyczny, który został wyposażony w pomiar mocy, kadencji i szybkości. Zapewnia on 8-poziomową regulację oporu koła zamachowego przy pomocy wygodnej rączki. Trenażer ma moduł Bluetooth, więc bezprzewodowo łączy się ze smartfonem i innymi urządzeniami, co pozwala na analizowanie swoich wyników w specjalnych aplikacjach.
Opisywany model waży 15 kg, a jego maksymalne obciążenie to 120 kg. Sprzęt jest kompatybilny z rowerami z kołami w rozmiarze od 20 cali do 29 cali, co oznacza, że jest wyjątkowo praktyczny. W komplecie z trenażerem otrzymujemy zacisk tylnego koła umożliwiający przeprowadzenie bezpiecznego treningu.
Kolarze docenili sprzęt za kompaktowe wymiary oraz wygodną zmianę oporu. Trenażer jest też często chwalony za możliwość wyboru jednego z sześciu dostępnych programów treningowych. Opisany wyżej model ma rolkę wykonaną z elastogelu, która zmniejsza zużycie opon o 20% i poziom generowanego hałasu nawet o 50%. Ponadto zwiększa ona przyczepność kół podczas treningu.
Trenażer Elite Qubo Power Mag B+ waży 15 kg. To model z maksymalnym obciążeniem do 120 kg. Sprzęt wyposażono w koło zamachowe ważące 1,7 kg.
Zalety
Rolka z elastogelu: Trenażer ma rolkę wykonaną z elastogelu, jej średnica wynosi 3 cm. Odpowiada ona za zwiększenie przyczepności kół, a jednocześnie za redukcję hałasu generowanego w czasie treningu (do 50%) i zmniejszenie zużycia opon, nawet do 20%.
6 programów trenowania: Model zapewnia 6 różnych programów trenowania do wyboru. W czasie ćwiczeń możemy więc postawić na regenerację organizmu lub wręcz przeciwnie, zdecydować się na bardzo intensywny trening.
Wady
Kłopotliwy montaż roweru: Mniej doświadczeni użytkownicy trenażerów uważają, że zamontowanie roweru na sprzęcie nie jest zbyt proste.
Mała stabilność: Mimo specjalnej konstrukcji, opartej na ramie Qubo kompass, część rowerzystów twierdzi, że trenażer jest mało stabilny.
Przewodnik zakupowy – Jaki trenażer rowerowy kupić?
Jazda na rowerze to dla Ciebie nie tylko sposób na aktywność fizyczną? Chcesz jeździć nawet zimą, a może myślisz o udziale w zawodach? Jeśli tak, chcemy polecić Ci zakup trenażera. O tym, co to za przyrząd i czym cechuje się najlepszy trenażer rowerowy dowiesz się z naszego artykułu.
Czym jest trenażer?
Trenażer to sprzęt idealny dla wszystkich osób, które chcą trenować jazdę na rowerze niezależnie od pogody. Jest to swego rodzaju stojak, na którym umieszczamy rower, nie blokując przy tym jego kół. W efekcie trenażer pozwala nam wykonywać trening w miejscu. Zapewne zadajesz sobie pytanie – czy nie lepiej zainwestować w rower stacjonarny. W pewnych sytuacjach jest on wskazany, ale dla profesjonalnych cyklistów wykonywanie treningu na modelu stacjonarnym jest po pierwsze mniej wygodne, a po drugie nie tak efektywne. Do tego w okresie wiosenno-letnim, gdy wyjeżdżamy rowerem na ścieżki rowerowe i drogi, trenażer chowamy do szafy i nam nie przeszkadza. Niestety usunięcie dużego sprzętu stacjonarnego nie jest tak łatwe.
Rodzaje trenażerów
Pierwszą kwestią, z jaką musimy się zmierzyć jest decyzja dotycząca typu trenażera. Na rynku spotkamy modele rolkowe, magnetyczne oraz hydrauliczne. Aby wybrać odpowiedni dla nas produkt musimy bliżej poznać cechy każdego z nich.
Wyróżniamy trenażery
Rolkowe – jak sama nazwa wskazuje, składają się z rolek. Doskonale symulują jazdę na rowerze, bo nie mamy tutaj żadnego podparcia. Taki sprzęt pozwala nam skutecznie ćwiczyć koordynację ruchową. Polecany jest osobom, które w okresie wiosenno-letnim jeżdżą po nierównych terenach. Wśród minusów wymienia się brak oporów, które symulują podjazdy, dlatego kolarzom górskim ten model może nie odpowiadać, aczkolwiek zaawansowane rowery z szeroką regulacją biegów mogą nam zastąpić taką symulację i pomóc w przygotowaniu do sezonu.
Magnetyczne – mają ramię z metalu, więc rower stoi cały czas stabilnie. Jest to dobry wybór, gdy mamy zwierzęta, bądź dzieci. Model magnetyczny polecany jest kolarzom górskim, bo ma manetkę zmiany oporu. Produkt ten jest najbardziej popularny właśnie ze względu na stabilizację i funkcjonalność.
Hydrauliczne – inaczej elektroniczne, są najdroższe i najbardziej zaawansowane. Przed montażem roweru często musimy odkręcić tylne koło i wstawić rower na ramę. Dlatego też produkt ten jest wybierany przez osoby, które w okresie jesienno-zimowym w ogóle nie wychodzą na trening na zewnątrz. Sprzęt tego typu jest bardziej zaawansowany, mamy na przykład możliwość połączenia go z tabletem i smartfonem, a następnie wgrywanie przygotowanych tras i jednoczesną rywalizację z innymi rowerzystami. Jeśli więc kochasz rywalizację to wybór idealny.
Wykonanie
Produkt, jakim jest trenażer musi być solidnie wykonany. Musimy pamiętać, że nie tylko utrzymuje on ciężar roweru, ale też naszego ciała. Zwykle takie sprzęty wykonane są ze stali, ale mają też elementy z tworzyw sztucznych oraz aluminium. Aby mieć pewność, że kupujemy dobry produkt poleca się weryfikację opinii użytkowników. Dobrze jest też poszukać tekstów danego trenażera, np. na YouTubie. Wiele osób zauważa również, że już wszelkie ryski na obuwie są sygnałem, iż sprzęt może być wadliwy. Kolejna kwestia to maksymalne obciążenie. Większość producentów podaje informacje, jaką wagę wytrzymuje dany model. Przed zakupem dodajmy więc do naszej wagi ciężar roweru, jaki posiadamy i uzyskamy stosowny wynik.
Łatwość montażu i demontażu
Bardzo ważne jest to, aby trenażer nie sprawiał nam trudności, jeśli chodzi o montaż, zwłaszcza, gdy jesienią i zimą czasem wybieramy się w trasę na zewnątrz. Od kilku lat pogoda bardzo nas zaskakuje i w grudniu panuje temperatura idealna na zewnętrzny trening. Jeśli chcemy uniknąć problemów z montażem, a potem demontażem roweru sprawdźmy instrukcję obsługi – zobaczmy, jak skomplikowany jest system instalacji.
Wielkość
To, jaki trenażer jest najlepszy jest zależne również od jego wielkości. W sklepach znajdziemy modele kompaktowe, ale i takie, które wcale nie będą zajmować mniej miejsca niż rowerki stacjonarne. Warto przed zakupem upewnić się, jakie są faktyczne wymiary interesującego nas modelu. Wspomnieliśmy już, że to zdecydowanie bardziej kompaktowy produkt niż rower stacjonarny, co nie oznacza, że każdy sprzęt będzie wygodny. Waga nie może być zbyt duża, bo to utrudni przechowywanie trenażera, ale zbyt mała, na przykład 2 kg, może oznaczać awaryjność sprzętu. Istotne są też gabaryty.
Kompatybilność z rowerem
Uważa się, że nowoczesny trenażer jest kompatybilny z każdym rowerem, ma szeroki zakres regulacji ustawień, ale wciąż znajdziemy produkty dedykowane jednemu typowi rowerów czy danej marce. Przed zakupem warto więc upewnić się, czy nasz rower faktycznie będzie kompatybilny z interesującym nas modelem. Jednocześnie musimy sprawdzić, jakie koło będzie nam potrzebne. Często okazuje się, że w przypadku montażu roweru w takim sprzęcie, jak trenażer wymagane jest zastosowania zupełnie innego typu koła. Warto to wcześniej sprawdzić, bo użycie zwykłego koła może doprowadzić do jego uszkodzenia, a w przypadku specjalistycznych rowerów, dokupienie zamiennika jest dużym wydatkiem.
Zabezpieczenia – jaki trenażer rowerowy wybrać?
Dobry trenażer rowerowy ma antypoślizgową podstawę oraz blokady zapobiegające przesuwaniu się sprzętu. Nie dotyczy to modeli rolkowych, bo te nie gwarantują stabilizacji. W ich wypadku warto jednak sprawdzić, czy zbytnio nie ślizgają się po powierzchni podłogi.
Sterowanie modelem elektronicznym
W przypadku urządzeń hydraulicznych, czyli inaczej elektronicznych pojawia się jeszcze kwestia obsługi przy użyciu smartfonu, tableta czy komputera. W tym wypadku warto sprawdzić, z jakimi urządzeniami jest kompatybilny trenażer i czy faktycznie jego obsługa będzie łatwa.
Trenażery w dobrych cenach
Zapewne zastanawiasz się, ile kosztuje taki sprzęt. Prosty, rolkowy model kupisz za ok. 300 zł. Nieco droższy będzie model magnetyczny – ok. 500 zł. Sprzęty bardziej zaawansowane, które naszym zdaniem zasługują na największą uwagę, a to dlatego, że są bardziej funkcjonalne i dają nam możliwość sterowania z pozycji smartfonu, kosztują od 1000 zł wzwyż. Wiele zależy od tego, jakie funkcje Cię interesują, czy urządzenie ma Ci dawać możliwość na przykład rywalizacji z innymi cyklistami.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat
Produkty te nie są już dostępne
Tacx Vortex Smart
Trenażer Tacx Vortex Smart może być wykorzystywany w domowych warunkach. Produkt pozwala na przeprowadzenie ćwiczeń o różnym poziomie zaawansowania. Urządzenie ma łatwy system montażu.
Sprzęt można podłączyć bezprzewodowo (Bluetooth) do telefonu czy komputera. Jednakże w przypadku podłączenia do laptopa trzeba dokupić dodatkowe elementy, takie jak antena. Natomiast na urządzenie elektroniczne trzeba ściągnąć specjalną aplikację, która jest z nim kompatybilna. W ten sposób włącza się konkretny trening, w którym opór zmienia się automatycznie.
Przyrząd działa w oparciu o elektromagnetyczny układ oporowy. W przypadku, gdy nie jest on podłączony za pomocą aplikacji do innego urządzenia, to działa, jak trenażer fluidowy. To oznacza, że działa zasada: im wyższa prędkość, tym większy opór. Model wygląda atrakcyjnie i profesjonalnie. Obudowa jest zrobiona w kolorze białym z błękitnymi elementami. To sprawia, że dobrze wygląda w domu. Do zestawu dołączona jest podstawka pod przednie koło. Użytkownicy twierdzą, że produkt jest bardzo stabilny i czują się bezpiecznie ćwicząc na nim.
Tacx Ironman Smart T2060
Na rynku wyróżnia się produkt Tacx Ironman Smart T2060. Trenażer pozwala nam przeprowadzić intensywny trening kolarski w domu. Moc tego modelu jest równa 1500 W. Silnik jest wydajny i pozwala na intensywne ćwiczenia.
Ponadto sprzęt można podłączyć do urządzenia mobilnego. W ten sposób na telefonie znajdziesz informacje o swojej jeździe. Ponadto możesz za pomocą aplikacji wybrać, jaką jazdę chcesz mieć danego dnia. W przypadku gdy nie podłączasz się do telefonu, wciąż możesz jeździć rowerem. W tym momencie im większa prędkość, tym większy opór. Sprzęt umożliwia jazdę pod dużym nachyleniem powierzchni (od -20% do +20%).
W zestawie trenujący może znaleźć bidon, oprogramowanie, antenę, interfejs sterujący, a także podstawkę pod przednie koło. Opinie o trenażerach rowerowych producenta Tacx są bardzo pozytywne. Użytkownicy bardzo cenią sobie solidność modelu i jego cichą pracę.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat
Dodaj komentarz
2 KOMENTARZ
April 22, 2021 at 1:11 pm
Bardzo fajny ranking. Warto przyjrzeć się nowości na rynku trenażerów w Polsce – Noza S od firmy Xplova. Wydaje się ciekawym zawodnikiem, z którym można daleko dojechać i urozmaicić swój trening 😉
Odpowiadać
April 23, 2021 at 7:34 am
Dzień dobry,
Dziękujemy za podzielenie się opinią.
Pozdrawiamy,
Zespół ZdrowyWysiłek.pl
Odpowiadać