Wiązania snowboardowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 02.07.22

 

Poszukujesz wiązań snowboardowych, które możesz założyć na swój but, aby bezpiecznie zjeżdżać na desce po stoku? Jeśli tak, znalazłeś stronę pełną cennych porad. Po przeanalizowaniu ocen konsumentów, stworzyliśmy zestawienie produktów. Na podstawie opinii użytkowników pierwsze miejsce przyznaliśmy modelowi Flow Haylo. Sprzęt pozwala na skuteczne zwiększenie komfortu w trakcie jazdy. Dobrze amortyzuje i tłumi drgania, co zwiększa bezpieczeństwo stawów. Wykorzystane wkładki pod stopy są miękkie i nie uciskają buta ani nogi. Wiązania łatwo i szybko się nakłada oraz dostosowuje do obuwia. Jeżeli model ten Ci nie odpowiada lub chcesz zapoznać się z szerszą ofertą, zachęcamy do przeczytania opisu drugiej propozycji. Proponujemy Ci zakup Salomon Pact. Przyrząd przeznaczony jest dla amatorów. Sprzęt charakteryzuje się prostą konstrukcją, zapewniającą narciarzowi bezpieczeństwo. Model można dostosować do buta, co prowadzi do dobrej kontroli nad deską. Wiązanie wykonane jest z wytrzymałych materiałów, dzięki temu jazda jest bezpieczna.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt skutecznie utrzymuje nogę w odpowiedniej pozycji. Model dobrze sprawdza się na stoku przy każdym stylu jazdy. Sprzęt wyposażony jest w podwójny system zapinania wiązań, co zwiększa możliwość dostosowania do nogi i obuwia.

Wady

Niektórzy twierdzą, że model mógłby być mocniej zabudowany, gdyż w przypadku niektórych butów umożliwia wpadnięcie śniegu do środka. Zdarzają się przypadki, że zapięcie się wyrabia i po dłuższym czasie niewygodnie się je zapina.

Podsumowanie

Model umożliwia zjeżdżanie na snowboardzie osobom, które mają podstawowe obuwie. Sprzęt skutecznie amortyzuje drgania wytwarzane podczas zjazdu oraz wykonywania podskoków. Wkładka z pianki Eva dostosowuje się do kształtu nogi, zapewniając komfort w trakcie jazdy.

Drugi wybór

Zalety

Zapięcie umożliwia dobre dociśnięcie pięty do podłoża, zapewniając kontrolę w trakcie jazdy. Model ma kształt dopasowany do buta, co zwiększa czucie deski. Pianka EVA i HB Filter to tworzywa, które wykorzystano, aby skutecznie absorbowały drgania.

Wady

Materiał przytrzymujący stopę na zgięciu przy intensywnym użytkowaniu może się przetrzeć. W takim wypadku model nie dostarcza wystarczającej amortyzacji. Przy próbie nauki bardziej skomplikowanych trików istnieje niebezpieczeństwo, że sprzęt nie zapewni wystarczającego wsparcia.

Podsumowanie

Produkt przeznaczony jest dla początkujących. Jego profil umożliwia dostosowanie do każdej stopy. Zapięcie w postaci strapów skutecznie dopasowuje wiązanie do nogi. Baza wykonana została z kompozytu, który jest lekki i wytrzymały. Model zapewnia bezpieczeństwo w trakcie jazdy po stoku.

Rozważ też

Zalety

Górny pasek przytrzymujący nogę jest podwójnie przeszyty, co zapewnia dużą wytrzymałość. Pochylenie łyżki można regulować bez wykorzystania żadnych narzędzi. Strapy umożliwiają regulację zapięć i dopasowanie ich do kształtu stopy i obuwia.

Wady

Mimo zastosowanych wzmocnień produkt nie jest wystarczająco wytrzymały dla wymagających użytkowników. Zapięcia przy obu paskach mogą się wyrobić. Zdarzyły się przypadki, że klamra odskakiwała i trudno ją było dobrze zamknąć.

Podsumowanie

Wiązania pozwalają na wygodną jazdę na snowboardzie, przy wykorzystaniu własnych butów. Produkt może być używany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Model wykonano przy zastosowaniu lekkich i stosunkowo wytrzymałych materiałów, które umożliwiają naukę jazdy.

 

 

Najlepsze wiązania snowboardowe w 2022 roku

 

Wiesz już, jakie są najważniejsze cechy wiązań snowboardowych. Teraz pora odnieść się do podanych wskazówek i znaleźć odpowiedni model dla siebie. Poniżej prezentujemy ranking wiązań snowboardowych, w którym znalazły się produkty popularne wśród Internautów.

 

Flow Haylo

 

Wiele osób ceni sobie produkt Flow Haylo, gdyż jest niezawodny. Model może być wykorzystywany w trakcie jazdy stylem dowolnym. Sprzęt został wyprofilowany tak, aby mogły z niego korzystać kobiety, które są na poziomie podstawowym lub średniozaawansowanym. Sprzyja on jeździe z dużymi prędkościami.

Dzięki użyciu wiązania Flow Haylo, jazda na snowboardzie jest komfortowa. Podstawka produktu zrobiona jest z twardego i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Płyta bazowa jest zaprojektowana w taki sposób, aby energia przesyłana była do niej, co sprawia, że użytkownik nie traci kontroli w trakcie jazdy. Do produkcji wkładki wykorzystano piankę EVA, dzięki której stopa ma zapewnioną dobrą amortyzację, a wiązanie tłumi drgania.

Klamra modelu pozwala na precyzyjne mocowanie pasków do buta, a także możliwość ich regulowania. Wykorzystany materiał oraz obudowa wiązania są w kolorze czarnym. Z tego względu produkt nie rzuca się w oczy. Użytkownicy twierdzą, że wiązanie utrzymuje ich stopę w odpowiedniej pozycji na stoku.

 

 

 

 

Salomon Pact

 

Ciekawym modelem wiązania jest Salomon Pact – model przeznaczony do użytku przez początkujących. Sprzęt bardzo łatwo się zakłada i ściąga, co jest wygodne dla osób niedoświadczonych. Przyrząd ma obudowę w kolorze czarnym, więc pasuje do każdego stroju.

Produkt ma prostą budowę, która jest wytrzymała i solidna. Model dobrze trzyma nogę. Baza sprzętu wykonana została z materiału, który charakteryzuje się lekkością i wytrzymałością. Na pięcie oraz na palcach znajdują się zabezpieczenia zrobione z pianki EVA. Dzięki niej drgania w trakcie jazdy są amortyzowane. Ponadto pianka zapewnia większą kontrolę nad deską.

Wiązania wyposażone są w strapy, którymi dociska się je do nogi. Z ich pomocą można dostosować sprzęt do buta. W ten sposób dobrze dopasowuje się pięty do podłoża, a co za tym idzie zapewnione jest odpowiednie czucie deski. Wielu użytkowników docenia solidne wykonanie tego produktu oraz jego system zakładania.

 

 

 

 

Raven S220

 

Raven S220 to wiązanie, które skonstruowane jest w klasyczny sposób. Jednocześnie wyróżnia je ciekawy design. Obudowa modelu ma kolor czarny z białymi napisami – nazwą producenta. Produkt przeznaczony jest dla użytkowników (płci męskiej) jeżdżących w dowolnym stylu.

Przyrząd daje nam możliwość regulowania kąta nachylenia łyżki. Odbywa się to bez użycia narzędzi. Te dobre i tanie wiązania snowboardowe dostępne są w rozmiarach od M do XL. Pasek górny wykonany został z wytrzymałego materiału, który dodatkowo przeszyto, aby produkt sprawnie działał.

Model wyposażony jest w zapięcia i paski, które obsługuje się w prosty sposób. Pozwalają one na dokładne dopasowanie wiązania do nogi. Dzięki temu użytkownik ma większą kontrolę nad kierunkiem i prędkością jazdy. Baza, podstawa pod piętę i pompki zrobione są z tworzywa kompozytowego. Z tego względu produkt jest lekki i wytrzymały. Te cechy sprawiły, że spodobał się on użytkownikom.

 

 

 

 

Burton Malavita Hemp

 

Dużą oryginalnością i precyzyjnym wykonaniem wyróżnia się model Burton Malavita Hemp. Produkt skutecznie przytrzymuje stopę i jednocześnie wygląda elegancko. Wiązanie przeznaczone jest do używania przez mężczyzn. Można je ubierać do jazdy stylem dowolnym.

Model bardzo dobrze amortyzuje stopę na stoku, co jest przyjemne w trakcie zjazdu. Płyta podstawy wykonana jest z lekkiego kompozytu. Dzięki niemu wiązania ważą stosunkowo niewiele. Nie będziesz odczuwać z ich powodu dużego zmęczenia. Produkt jest dostosowany do zakładania przy każdego rodzaju deskach snowboardowych.

Co istotne, istnieje możliwość regulowania nachylenia łyżki w celu lepszej kontroli jazdy. W modelu zastosowano poduszki żelowe, które skutecznie tłumią drgania i uderzenia, nie wpływając na dynamikę zjazdu. Wykorzystanie pianki EVA na podeszwie dostosowuje ją do kształtu nogi, zapewniając stopie najwygodniejszą pozycję. Produkt zyskał wiele pochlebnych opinii ze względu na swój design. Szczególnie że ma on obudowę dostępną w kilku wariantach kolorystycznych.

 

 

 

 

Ride Kx More Fun

 

Model Ride Kx More Fun z pewnością zostanie zauważony na stoku. Produkt wykonany jest w części z przeźroczystych materiałów. Jednocześnie wiązanie są kolorowe, więc wiązanie będzie odpowiednie dla osób, które lubią się wyróżniać. W sprzęcie zastosowano specjalne wkładki, dzięki którym noga naturalnie przechodzi do odpowiednio zgiętej pozycji. Jednocześnie przyrząd można regulować i dostosowywać do swoich potrzeb bez użycia narzędzi.

Do produkcji tego modelu wykorzystano uretan, odporny na wstrząsy i dobrze tłumiący drgania. Rama została wyprofilowana tak, aby dopasować się do nogi jeżdżącego. Wykonano ją z poliwęglanu, dzięki czemu charakteryzuje się niską wagą.

Strapy w tym produkcie wygodnie się zapina. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością, a także stabilnością. Opinie o wiązaniach snowboardowych producenta Ride są bardzo pozytywne. Również model Kx More Fun utrzymuje wysoki poziom. Wśród komentarzy na jego temat wyróżnia się zdanie, że sprzęt dobrze dostosowuje się do kształtu stopy i jest wygodny w użyciu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie wiązania snowboardowe kupić?

 

Wiązania snowboardowe zapewniają nam stabilizację i bezpieczeństwo podczas szaleństw na desce. Przy wyborze produktu tego typu musimy być uważni i zweryfikować kilka istotnych aspektów. Postanowiliśmy je zebrać w jeden tekst i odpowiedzieć na pytanie: jakie wiązania snowboardowe wybrać, aby cieszyć się komfortową, bezpieczną jazdą.

Waga użytkownika

Nie często się o tym wspomina, producenci konkretnych wiązań też nie podają tego, jakie obciążenie wytrzymuje sprzęt, bo teoretycznie powinien być odporny nawet na duży nacisk kilogramowy, ale musimy wiedzieć, że nasza waga ma znaczenie. Każdy doświadczony snowboardzista potwierdza, że wiązania należy dobierać przy uwzględnieniu tego, ile ważymy – im większa jest waga, tym mocniejszy sprzęt musimy kupić. Zaleca się nawet, aby osoby ważące powyżej 90 kg sięgały po produkty droższe, mocniejsze, wzmocnione na przykład tytanem lub uretanem.

 

Strap-in i Step-in

Wyróżniamy dwa podstawowe typu wiązań, czyli Strap-in i Step-in. Przed zakupem warto poznać ich cechy. Wiązania typu Strap-in opierają się na dwóch paskach oraz łyżce. Przez czubek buta przechodzi jeden pasek, a drugi przebiega w okolicy kostki. Łyżka w tym rodzaju zapięcia zapobiega odchylaniu się do tyłu. Nie jest to łatwy w obsłudze typ wiązania, skierowany raczej do osób z doświadczeniem, ale wielu snowboardzistów twierdzi, że to bezpieczny wybór.

Wiązania Step-in wyglądają jak zatrzaskowe pedały rowerowe. Nie mają pasków, a specjalny bolec, który jest dopasowany do otworu w podeszwie buta snowboardowego. Jest to system szybki i wygodny, ale odpowiedni raczej dla osób, które jeżdżą wolniej, nie wykonują nagłych skrętów.

 

Materiał wykonania – jakie wiązania snowboardowe są najlepsze?

Jakość produktu, jego wytrzymałość, jest ściśle związana z materiałem wykorzystanym do produkcji. To on wpływa na sztywność sprzętu. Najczęściej spotykanym materiałem są wszelkie tworzywa sztuczne. Często wykorzystuje się też aluminium, które mimo, że jest mocne, cechuje się mniejszą amortyzacją i osoby cięższe powinny raczej unikać takich wiązań. Oczywiście nawet po kilku sezonach nie odczujemy żadnych skutków, ale po latach problemy ze stawami mogą być dość poważne.

Coraz częściej stosuje się karbon – mocny, lekki, ale też drogi. Nie wszyscy go polecają, bo bywa kruchy, dlatego wciąż wśród pasjonatów snowboardowych akrobacji wygrywa tworzywo sztuczne, ewentualnie wzmocnione tytanem lub uretanem.

 

Wiązanie a but

Jeśli osobno kupujemy but i wiązania, musimy być pewni, czy oba elementy do siebie pasują. Najczęściej wiązania mają regulację rozmiaru, ale nie koniecznie w szerokości. Tutaj trzeba przyjrzeć się temu, aby but bez problemu wchodził w wiązania i nie trzeba go było na siłę wciskać, bo to może skończyć się uszkodzeniem obu elementów.

 

Montaż – czy śrubki są na swoim miejscu?

Jazda na desce to różne manewry, podskoki, często mocne uderzenia o ziemię, w związku z tym śrubki w wiązaniach mogą się obluzowywać. Jeśli już na etapie zakupu zaobserwujemy, że się ruszają, powinien być to sygnał dla nas, że sprzęt może stanowić dla nas zagrożenie. Jednocześnie pamiętajmy, że z czasem śrubki mogą obluzować się, w nawet najlepszym modelu, dlatego warto sprawdzać ich stan techniczny.

 

Absorbcja drgań

Patrząc na produkt nie da się zweryfikować, czy dobrze absorbuje drgania. Jak już wspomnieliśmy to zależy poniekąd od zastosowanego materiału. Jeśli chcemy mieć pewność, że za kilka lat nasze stawy kolanowe oraz inne części ciała nie zaczną nas boleć, przeczytajmy opinie konsumentów o danych modelach wiązań i zobaczmy ich recenzje na przykład na YouTube. Wśród rozwiązań mających zapewnić lepszą absorbcję wibracji jest zastosowanie pianki elastycznej, na przykład EVA.

 

Pompki i paski

Pompki to elementy odpowiadające za montaż wiązań. Wszyscy snowboardziści twierdzą, że najlepsze wiązania snowboardowe to te, które mają jedną, maksymalnie dwie pompki. Dla nas, użytkowników produktu ważne jest to, aby te części wiązań zapinały się płynnie i były wytrzymałe. Paski wiązań to element równie istotny, powinien być pokryty gumą, pianką lub innym antypoślizgowym materiałem. Jednocześnie pasek musi się dobrze dopasowywać i być sztywny, bo to on wpływa na lepszą kontrolę jazdy oraz nasze bezpieczeństwo.

Czym jest high back?

Przy okazji zakupu wiązań spotkamy się z pojęciem high back, inaczej łyżka wiązania. Element ten musi być antypoślizgowy, wykonany z gumy lub z pianki. Kolejna kwestia to jego wysokość – zaleca się aby łyżka była niższa od buta.

Na pewno warto przyjrzeć się sztywności tego elementu oraz temu, czy ma system regulacji. W zaawansowanych modelach istnieje możliwość regulowania kąta obrotu łyżki, co ma wpływ na dociśnięcie jej do deski.

 

Pedał gazu

Pedał gazu kojarzy się nam z autem i przyspieszaniem, ale w przypadku wiązań to element wpływający na lepsze dociśnięcie ich do deski. Jakie ma znaczenie dla użytkownika? Dobry pedał zapewnia nam szybszą reakcję, lepszy skręt oraz większy zakres ruchów podczas akrobacji. Pedał gazu może znajdować się również z tyłu wiązania, ale nie jest standardem. Zawsze jednak jest obecny przedni.

 

Wiązania snowboardowe w dobrych cenach

Wiele osób twierdzi, że nie warto oszczędzać na wiązaniach, bo to one są w przypadku jazdy na desce najważniejsze. Ich wypięcie grozi niebezpiecznym upadkiem. Chociaż znajdziesz w sklepie sprzęt za 200 zł, polecamy Ci raczej zakup modeli sprawdzonych, których cena zaczyna się od 300 zł i sięga ok. 1000 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ