Ranking 6 najlepszych wioślarzy w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

 

Wioślarz — przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli szukasz dobrego wioślarza, użytkownicy najczęściej polecają sprzęt Waterrower A1 Home. Wyposażono go w wodny system oporu, który automatycznie dostosowuje się do możliwości użytkownika. Wioślarz działa płynnie i jedyny dźwięk, jaki się z niego wydobywa, to szum wody. Wykonano go z wysokiej jakości materiałów, jest stabilny i wytrzymały. Po skończonym treningu można ustawić go w pozycji pionowej. Jeśli bardziej interesuje Cię wioślarz magnetyczny, dobrym wyborem będzie model Zipro Nix. System oporu można regulować, wybierając jeden z 8 poziomów. Komputer z ekranem LCD pozwala kontrolować ilość spalonych kalorii, czy czas treningu. Kółka transportowe usprawniają przestawianie wioślarza, a składana konstrukcja ułatwia przechowywanie. 

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

6 najlepszych wioślarzy. Opinie w 2021 roku

 

Wioślarz to sprzęt, z którego można korzystać nie tylko na siłowni, ale również w domu. Pomaga wzmocnić wiele partii mięśni w tułowiu oraz w nogach. Istnieje kilka rodzajów sprzętów o innym systemie oporu. Wybór odpowiedniego może okazać się trudny, dlatego przygotowaliśmy ranking wioślarzy. Znajdziesz w nim polecane przez użytkowników modele, przeznaczone dla sportowców i osób początkujących. 

 

Wioślarz do ćwiczeń

 

1. Wioślarz Wodny Waterrower Home A1 Jesion 

 

Do treningów w domu dobrze sprawdzi się wioślarz wodny Waterrower Home A1 Jesion. Może być on używany przez każdego, niezależnie od wieku. Wioślarz ma samoregulujący się opór wodny, który dostosowuje poziom trudności ćwiczenia do możliwości użytkownika. W efekcie, gdy ze sprzętu korzysta kilka osób, nie trzeba każdorazowo manualnie dopasowywać do siebie ustawień. W korpusie wioślarza znajduje się zbiornik z wodą. Wodny system oporu zapewnia jakość ćwiczeń porównywalną do rzeczywistego wiosłowania. Wrażenie przebywania na kajaku pogłębia szum płynu w zbiorniku.

Wioślarz do ćwiczeń w domu ma wymiary: 212 cm długości, 56 cm szerokości i 53 cm wysokości. Do jego wykonania użyto wysokiej jakości drewna. Wioślarz działa płynnie i nie emituje głośnych dźwięków. Wyposażono go w łatwy w obsłudze monitor. Siedzisko jest odpowiednio wyprofilowane, zapewnia wygodę podczas ćwiczeń, podobnie jak regulowane oparcie na stopy. Wioślarz domowy nie zajmuje dużo miejsca, ponieważ po skończonym treningu można ustawić go pionowo.

Użytkownicy, którzy ćwiczą regularnie na wioślarzu Waterrower, są z niego zadowoleni. Pracuje on cicho, jednym wydobywającym się podczas treningu dźwiękiem jest relaksujący szum wody. Konsumentom podoba się szczególnie automatyczne dopasowanie oporu do możliwości użytkownika.  

 

 

 

 

Wioślarz magnetyczny

 

2. Wioślarz Magnetyczny Zipro Nix

 

Wzmocnienie mięśni będzie łatwiejsze z pomocą wioślarza magnetycznego Zipro Nix. Jego wymiary to: 183 cm długości, 48 cm szerokości i 48 cm wysokości, więc zmieści się w każdym mieszkaniu. Wioślarz ma magnetyczny system oporu, który można dowolnie regulować w zakresie 8 poziomów. Wygodny w obsłudze komputer z wyświetlaczem LCD umożliwia kontrolowanie takich parametrów jak: Czas ćwiczeń, strikes, czyli ilość ciągów, czy kalorie. Wioślarz magnetyczny ma maksymalne obciążenie 100 kg.

Wygodę i bezpieczeństwo zapewniają ergonomiczne siodełko i antypoślizgowe pasy stabilizujące. Magnetyczny system oporu umożliwia płynną i cichą pracę wioślarza. Po skończonym treningu konstrukcję sprzętu można złożyć i ustawić pionowo. Komfortowy transport zapewniają kółka na spodzie. Wioślarz magnetyczny jest łatwy w obsłudze i może być wykorzystywany przez każdego, niezależnie od płci i wieku.

Opinie użytkowników na temat wioślarza Zipro Nix są pozytywne. Konsumenci są zadowoleni z płynnej pracy i możliwości regulowania systemu oporu. Model Zipro Nix pozytywnie zakończył test wioślarzy, przeprowadzony przez amatorów i profesjonalnych sportowców.  

 

 

 

 

Wioślarz treningowy

 

3. Wioślarz Powietrzny HS-070R Rush Hop-Sport

 

Do swojego programu treningowego warto włączyć wioślarza powietrznego HS-070R Rush Hop-Sport, ponieważ umożliwia wzmocnienie mięśni nóg i klatki piersiowej. Jego wymiary to: 198 cm długości, 77 cm wysokości i 64 cm szerokości. Wioślarz ma powietrzny system oporu, który można regulować za pomocą śruby blokującej. Do wyboru jest jeden z 8 poziomów. W rezultacie można dopasować intensywność treningów do swoich możliwości. Wioślarz powietrzny pracuje cicho i płynnie. Opór wytwarzany jest przez łopatki wirnika i zwiększa się wraz ze wzrostem intensywności treningu.

Wioślarza wyposażono w łatwy w obsłudze komputer treningowy. Wyświetla on informacje o czasie ćwiczeń, ilości spalonych kalorii, czy ogólne podsumowanie sesji. Wioślarz treningowy jest stabilny i bezpieczny. Siedzisko ukształtowano anatomicznie, co zapewnia wygodę. Po skończonym treningu wioślarza można łatwo przetransportować w dowolne miejsce. Ułatwiają to rolki na spodzie sprzętu. Dodatkowo jego konstrukcja jest składana, można więc ustawić wioślarza w pozycji pionowej.

Opinie o wioślarzach powietrznych, wystawione przez sportowców i użytkowników trenujących amatorsko, są pozytywne. Konsumenci chwalą model Hop-Sport za płynną pracę oraz wygodne siedzisko. Kilka stopni systemu oporu pozwala wykonać trening dopasowany do indywidualnych możliwości użytkownika.  

 

 

 

 

Wioślarz wodny

 

4. Wioślarz Wodny HMS Premium Semi Commercial ZW1600

 

Do klubu fitness, siłowni, czy do domowego użytku dobrym wyborem będzie wioślarz wodny HMS Premium Semi Commercial ZW1600. Jest prosty w obsłudze, wytrzymały i solidny. Jego wymiary to: 211,5 cm długości, 52 cm szerokości i 85 cm wysokości. Wodny system oporu zapewnia efektywny trening. Można go łatwo regulować i dopasowywać do swoich możliwości. System oporu dostosowuje się przez dolewanie lub odlewanie odpowiedniej ilości wody. Wioślarz wodny wyposażono w łopatki, które pracują cicho i wykonują płynne ruchy. Podczas treningu słychać jedynie spokojny szum wody.

Wioślarz ma wytrzymałą konstrukcję, której maksymalne obciążenie może wynosić 150 kg. Łatwy w obsłudze komputer z dużym, dobrze czytelnym wyświetlaczem LCD umożliwia kontrolowanie czasu trwania treningu, ilość spalonych kalorii, czy tętna. Dobry wioślarz HMS ma wygodny system składania, który ułatwia przechowywanie, a transport usprawniają kółka na korpusie sprzętu.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup wioślarza HMS Premium, są zadowoleni z wyboru. Trening jest komfortowy, łopatki w wodnym systemie oporu pracują płynnie. Po skończonych ćwiczeniach wioślarza można złożyć i schować w dowolnym miejscu.  

 

 

 

 

Wioślarz Concept 2

 

5. Wioślarz Concept 2 Model D z PM5

Efektywny trening mięśni całego ciała zapewni Ci wioślarz Concept 2 model D z PM5. Wykonano go z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia wiele lat użytkowania. Wioślarz ma duży wyświetlacz PM5, na którym można kontrolować swoje tętno, czas ćwiczeń oraz ich intensywność, czy ilość spalonych kalorii. Na karcie pamięci można zapisywać wszystkie dane treningowe, aby monitorować swoje postępy. Przez port USB wszystkie informacje da się przesyłać na komputer. Wioślarz Concept 2 dobrze sprawdza się do domowego treningu.

W sprzęcie można zainstalować dodatkowy program, który pomaga stworzyć warunki, jak na zawodach lub treningu zespołowym. Wioślarz działa płynnie i sprawdza się dla każdego, niezależnie od wieku, płci oraz stopnia zaawansowania. Trening na nim dobrze imituje rzeczywisty ruch wioślarski, dlatego sprzęt nadaje się również do przygotowywania do zawodów. Wioślarz mechaniczny jest łatwy w obsłudze.

Użytkownicy są zadowoleni z zakupu wioślarza Concept 2, ponieważ dobrze sprawdza się podczas treningów w domu. Można połączyć go z komputerem lub telefonem i mierzyć swoje postępy. Na karcie pamięci zapisywane są wszystkie dane treningowe.  

 

 

 

 

Wioślarz Decathlon

 

6. Decathlon Domyos Wioślarz 100

 

Jeśli zaczynasz treningi na wioślarzu, z pewnością przyda Ci się model Decathlon Domyos 100. Jest komfortowy, ma odpowiednio wyprofilowane siedzisko i płynny system ciągnięcia. W wioślarzu zastosowano proste rozwiązanie. System ciągnięcia wykorzystuje specjalne gumki, dostępne w dwóch rozmiarach. W efekcie wioślarz pracuje płynnie i można dostosować intensywność treningu do swoich możliwości, wymieniając rozciągliwe taśmy.

Wioślarz Decathlon ma długość wynoszącą 150 cm, wysokość 62 cm i szerokość 42 cm. Jest kompaktowy, po skończonym treningu można go złożyć i schować w dowolnym miejscu, ponieważ zajmuje tyle miejsca, co zwykłe krzesło. Kółka transportowe dodatkowo ułatwiają przenoszenie wioślarza. Złożenie konstrukcji zajmuje tylko kilka sekund. Wioślarz jest stabilny i wytrzymały, zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo podczas treningu. 

Dobry i tani wioślarz Domyos jest chętnie polecany przez użytkowników. Dobrze sprawdza się do domowego użytku dla osób, które chcą zacząć regularne ćwiczenia. Jest łatwy w obsłudze, a wytrzymałe gumki pozwalają dopasować siłę oporu do swoich możliwości. Wioślarz jest lekki i kompaktowy.  

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy — jaki wioślarz kupić?

 

Wioślarz to sprzęt do ćwiczeń odpowiedni dla każdego. Jest prosty w obsłudze, a wykonywane na nim ruchy przypominają sekwencje wioślarskie. W ćwiczenia angażowanych jest wiele partii mięśni, dlatego trening na wioślarzu zaliczany jest do grupy kardio. W sklepach ze sprzętem sportowym dostępnych jest wiele sprzętów o różnych systemach oporu. Nasz przewodnik pomoże Ci zdecydować, jaki wioślarz wybrać, ponieważ znajdziesz w nim informacje, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Jak wygląda wioślarz?

Wioślarz ma prostą budowę i jest łatwy w obsłudze. Składa się z kilku elementów: Siedziska, szyny, po której się ono porusza, naciągu z uchwytem oraz z systemu oporu, zwanego inaczej systemem hamowania. Ćwiczenia imitują ruchy wykonywane podczas rzeczywistego wiosłowania. Siadając na siodełku, należy przyciągać do siebie uchwyt. System oporu utrudnia to zadanie, co wymaga zaangażowania wielu mięśni. Dlatego popularnym sprzętem na siłowaniach i w klubach fitness jest właśnie wioślarz. Efekty treningów można zobaczyć już po krótkim czasie regularnego ćwiczenia.

 

Rodzaje wioślarzy

Zanim zdecydujesz, jaki jest najlepszy wioślarz do Twojej domowej siłowni, musisz zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni rodzaj sprzętu. Wioślarze różnią się od siebie systemem oporu. Wyróżnia się:

♦ Wioślarze hydrauliczne (mechaniczne) — wyposażone są w specjalne tłoki, które generują opór. To podstawowa wersja wioślarzy, odpowiednia dla osób początkujących. Profesjonalni sportowcy rzadko korzystają z modeli hydraulicznych, ponieważ nie umożliwiają one precyzyjnego dostosowania siły oporu, a tym samym uniemożliwiają zróżnicowanie planu treningowego.

♦ Wioślarze magnetyczne — mają specjalne hamulce magnetyczne, które stawiają opór podczas wykonywania ćwiczeń. Wioślarze magnetyczne umożliwiają zmianę intensywności treningu, dlatego sprawdzają się zarówno dla osób początkujących, jak i profesjonalnych sportowców. Ponadto pracują bardzo cicho, więc dobrze sprawdzają się do domowych siłowni.

♦ Wioślarze wodne — najbardziej przypominają rzeczywisty ruch wioślarski, ponieważ jako system oporu wykorzystują wodę. Regulacja intensywności treningu w takich wioślarzach jest prosta, wystarczy jedynie dolać lub odlać odpowiednią ilość płynu. Wodny system oporu jest cichy, jedynym dźwiękiem jest delikatny szum wody. W efekcie użytkownik ma wrażenie, jakby znajdował się w prawdziwym kajaku.

Wioślarz wykorzystujący gumy jako system oporu — najlepszy wioślarz dla osoby początkującej. Rozciągliwe gumy, często wymienne, umożliwiają wykonanie efektywnego treningu całego ciała.

 

Wymiary wioślarza

Wybierając sprzęt do ćwiczeń w domu, istotne jest także odpowiednie dobranie jego rozmiaru. Wioślarze mogą zajmować dużo miejsca, dlatego powinny być dopasowane do powierzchni mieszkania. Wersje przeznaczone do domowych ćwiczeń są zwykle mniejsze od tych do profesjonalnych siłowni. Warto jednak zwrócić szczególnie uwagę na długość wioślarza. Podczas ćwiczeń trzeba mieć wystarczająco miejsca do wykonywania pełnego zakresu ruchów.

 

Maksymalne obciążenie

Przed zakupem wioślarza, dobrym pomysłem będzie upewnienie się, jakie jest jego maksymalne obciążenie. Niektóre domowe sprzęty mogą unieść maksymalnie 100 kg. Jeśli ważysz więcej, warto poszukać wioślarza o większym udźwigu. W sklepach można łatwo znaleźć sprzęty, których maksymalne obciążenie może wynosić do 150 kg.

 

Dodatkowe wyposażenie

Na komfort użytkowania wioślarza wpływa dodatkowe wyposażenie, szczególnie komputer treningowy. Ważne, aby miał czytelny i łatwy w obsłudze wyświetlacz. Komputer pozwala monitorować przebieg treningu, kontrolować tętno, czas ćwiczeń, czy ilość spalonych kalorii. Wiele nowoczesnych wioślarzy może łączyć się z urządzeniami przenośnymi, takimi jak smartfon lub tablet. Pozwala to na zapisywanie przebiegu treningu i śledzenie swoich postępów. W niektórych sprzętach możliwe jest także wykorzystanie programu imitującego profesjonalne zawody lub trening grupowy.

Przechowywanie i transport

Wioślarz przeznaczony do ćwiczeń domowych musi być wygodny w przechowywaniu i transporcie. Dlatego warto upewnić się, czy wybrany model ma system składania lub, czy możliwe jest przechowywanie go w pozycji pionowej. Kółka transportowe na spodzie wioślarza ułatwiają przestawianie go w dowolne miejsce.

 

Ceny wioślarzy

Wioślarze w dobrych cenach można znaleźć w sklepach sportowych stacjonarnie oraz zakupionych przez Internet. Dobrej jakości sprzęty dostępne są także na wielu stronach aukcyjnych. Warto przed dokonaniem zakupu porównać kilka ofert różnych sprzedawców, aby znaleźć korzystną cenę. Na wioślarzu nie powinno się jednak oszczędzać, ponieważ dobrze dobrany sprzęt będzie służył przez wiele lat. Będzie również ważnym elementem treningów i oprócz poprawy sylwetki może także pomóc zrelaksować się przez wysiłek fizyczny. Wioślarz musi być stabilny i bezpieczny, dlatego warto wybrać sprzęty sprawdzonych, polecanych przez użytkowników producentów. Najtańsze modele można znaleźć za ok. 600 zł. Są odpowiednie dla osób początkujących. Jeśli szukasz wioślarza magnetycznego, możesz znaleźć go za ok. 1 000 zł. Ceny profesjonalnych sprzętów z wodnym, powietrznym lub mechanicznym systemem oporu zaczynają się od 1 300 zł i mogą sięgać nawet 5 500 zł.  

 

 

FAQ

 

P1: Jak ćwiczyć na wioślarzu?

Aby zapewnić sobie właściwe rezultaty ćwiczeń na wioślarzu, istotna jest technika treningu. Ruch wykonywany na sprzęcie przypomina wiosłowanie na kajaku lub łodzi. Składa się z czterech faz: Chwytu, przyciągania, odchylenia i powrotu. Każdy ruch trzeba wykonywać w odpowiedni sposób, aby zminimalizować ryzyko kontuzji. Najpierw należy usiąść na siodełku, tak, aby piszczele znajdowały się równolegle do podłoża. Tułów powinien być lekko pochylony, a nadgarstki muszą znajdować się w jednej linii z przedramionami. Następnie trzeba powoli prostować nogi, a siodełko zacznie odsuwać się od korpusu wioślarza. Gdy nogi będą wyprostowane, należy lekko się odchylić, przyciągając uchwyt do brzucha. Ostatnią fazą jest powrót do pozycji wyjściowej. 

 

P2: Co dają ćwiczenia na wioślarzu?

Regularne ćwiczenia na wioślarzu pozytywnie wpływają na wygląd sylwetki i pozwalają wzmocnić mięśnie. Trening poprawia kondycję fizyczną, a wysiłek pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie. Ćwiczenia na wioślarzu pozwalają zaangażować większość mięśni w ciele. W efekcie poprawia się wygląd sylwetki, poszczególne partie mięśni są podkreślone i ładnie wyrzeźbione. Ponadto trening na wioślarzu wpływa nie tylko na wygląd, ale także kondycję organizmu. Ćwiczenia poprawiają przepływ krwi oraz przyspieszają przemianę materii. Wioślarz pomaga więc w zrzuceniu zbędnych kilogramów oraz poprawieniu kondycji. Jest popularny przede wszystkim dlatego, że sprzęt można łatwo dostosować do swoich możliwości, zmieniając intensywność treningu, czyli siłę oporu podczas naciągania uchwytu. 

P3: Co jest lepsze — orbitrek czy wioślarz?

Wiele osób chce stworzyć w domu miejsce do ćwiczeń, stają oni jednak przed wyborem odpowiedniego sprzętu. Najczęściej wahają się pomiędzy orbitrekiem a wioślarzem. Oba te sprzęty dobrze sprawdzają się w domowej siłowni i nadają się zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i amatorów. Orbitrek pozwala odtworzyć ruchy wykonywane podczas biegu, dlatego najbardziej zaangażowane są mięśnie nóg. Aby wyrzeźbić tułów, należy dołączyć do treningu dodatkowe ćwiczenia. Dlatego, jeśli zależy Ci na zaangażowaniu w ćwiczenia jak najwięcej mięśni, wioślarz będzie lepszym wyborem. Podczas treningu pracują nie tylko nogi, ale także ręce i brzuch. W rezultacie jeden sprzęt pozwala wyrzeźbić całą sylwetkę. 

 

P4: Ile kalorii można spalić na wioślarzu?

Trening na wioślarzu jest wymagający. Angażuje mięśnie nóg, ale także rąk i brzucha. Wymaga użycia siły, ze względu na dużą siłę oporu. Dlatego ćwiczenia na wioślarzu polecane są osobom, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Szacuje się, że jeden trening, trwający ok. 30 minut, pomaga spalić nawet 400 kcal. Ilość spalonych kalorii zależy jednak nie tylko od intensywności ćwiczeń, ale także od wagi osoby ćwiczącej. Człowiek o wadze 80 kg w pół godziny może spalić ok. 370 kcal, a osoba ważąca 60 kg spala ich ok. 180. Wioślarz polecany jest jednak podczas redukcji wagi, ponieważ może angażować aż 95% mięśni podczas jednego treningu.

 

P5: Co jest lepsze — rowerek czy wioślarz?

Decyzja, jaki sprzęt zakupić do domowej siłowni, może być trudna. Wybierając pomiędzy rowerkiem a wioślarzem, warto zastanowić się, jakie partie mięśni chce się wyrzeźbić. Oba sprzęty angażują mięśnie w nogach. Rowerek jednak nie wymaga użycia tułowia ani rąk. Dlatego, jeśli chcesz podkreślić mięśnie na brzuchu lub wysmuklić sylwetkę i wzmocnić ramiona, dobrym wyborem będzie wioślarz. Angażuje on wiele partii mięśni, od nóg po ręce. Podczas jednej sesji treningowej można pracować nad wysmukleniem całej sylwetki. Rowerek może stanowić tylko jeden element całego planu treningowego, jeśli chce się zadbać o całe ciało. Natomiast wioślarz zastępuje kilka sprzętów sportowych na raz.  

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 KOMENTARZY
Inline Feedbacks
View all comments