Zegarki sportowe męskie ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.07.21

 

Zegarek sportowy Casio G-SHOCK G-9300-1ER PREMIUM Superior i Garmin Forerunner 230 010-03717-44 to dwie najciekawsze propozycje, jakie znalazły się w naszym zestawieniu. Jak je wyłoniliśmy? Dokonaliśmy analizy rynku, wzięliśmy pod uwagę oceny konsumentów, jak również cechy, jakie powinien posiadać dobry zegarek sportowy. Pierwszy z wymienionych produktów, czyli Casio G-SHOCK G-9300-1ER PREMIUM Superior to zegarek cyfrowy z czytelnym wyświetlaczem. Dostarcza nam informacji na temat czasu, daty, temperatury, jak również naszych osiągów. Mamy więc stały wgląd w to, jak poprawia się nasza kondycja fizyczna. Jest to sprzęt wodoszczelny, możemy z nim pływać, a nawet nurkować. Warto też podkreślić, że jest to model wykonany z tworzywa sztucznego, które jest odporne na uszkodzenia, a jednocześnie nie podrażnia naszej skóry. Drugi produkt, czyli Garmin Forerunner 230 010-03717-44 to równie zaawansowany model wyposażony w wiele ciekawych funkcji. Z całą pewnością docenisz je podczas treningu. Oprócz wyżej wymienionych zegarków, w naszym zestawieniu znalazły się też 3 inne propozycje, dlatego zachęcamy Cię do lektury całego artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zegarek Casio G-SHOCK został wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jest zasilany energią słoneczną. Ponadto jest wyposażony w mechanizm antywstrząsowy chroniący przed skutkami uderzeń. Zegarek jest wodoszczelny ( 200 m).

Wady

Rozmiar akcesorium może powodować trudności w dobraniu prawidłowej dziurki w pasku podczas zapinania. Trzeba pamiętać również o skalibrowaniu kompasu na początku używania, aby móc korzystać w pełni z opcji.

Podsumowanie

Zegarek ma szereg przydatnych funkcji, takich jak podświetlana tarcza, stoper czy timer. Akcesorium pokazuje godzinę w trybie 12 lub 24 godzinnym. Możliwe jest także sprawdzenie faz księżyca oraz czasu w różnych miejscach na świecie.

Drugi wybór

Zalety

Garmin Forerunner pozwala na mierzenie tętna na nadgarstku. Został wyposażony w funkcje ułatwiające kontrolę parametrów podczas uprawiania biegów, pływania, a nawet jazdy rowerem. Przydaje się nie tylko do zawodowego praktykowania sportu, ale i codziennego monitorowania aktywności.

Wady

Zegarek może czasami gubić zasięg GPS lub tracić połączenie Bluetooth z telefonem. Z tego powodu gromadzone dane mogą nie być precyzyjne. Część konsumentów sygnalizuje brak możliwości regulacji poziomu wibracji powiadomień.

Podsumowanie

Model sprawdzi się zarówno u sportowców, jak i osób, które nie uprawiają sportu zawodowo. Ten wykonany z dobrej jakości materiałów sprzęt zapewnia wysoki komfort podczas noszenia, a różne tryby pracy usprawniają jego używanie.

Rozważ też

Zalety

Zegarek daje możliwość sprawdzenia temperatury oraz ma funkcję kompasu. Jest wyposażony również w silikonowy pasek, którego szerokość to 24 mm. Okrągła koperta o szerokości 45 mm została wykonana ze stali nierdzewnej. W zegarku wykorzystano mechanizm kwarcowy.

Wady

Bateria szybko się wyczerpuje i trzeba często ją wymieniać. Konsumenci zauważają także, że pasek wykonany z kauczuku należy regularnie wymieniać, ponieważ w trakcie codziennego używania pęka i zużywa się w niedługim czasie.

Podsumowanie

Timex Retrograde cechują wygoda i wielofunkcyjność. Zegarek ma odpowiednią wielkość dla większości nabywających, którzy chwalą go za sportowy design, wysoką jakość wykonania oraz praktyczne wykorzystanie wszystkich funkcji.

 

 

Najlepsze zegarki sportowe męskie w 2021 roku

 

Jeśli chcesz zainwestować w precyzyjny sprzęt, to polecamy przeczytać nasz ranking męskich zegarków sportowych. W tym zestawieniu umieściliśmy produkty, które zyskały największe uznanie konsumentów.

 

Casio G-SHOCK G-9300-1ER PREMIUM Superior

 

Męski zegarek sportowy Casio to dobry wybór, jeśli poszukujesz wysokiej jakości sprzętu. Na szczególną uwagę zasługuje model G-SHOCK G-9300-1ER PREMIUM Superior, gdyż dobrze sprawdzi się w czasie różnych aktywności fizycznych.

Prezentowany produkt jest cyfrowy, zatem nie będziemy mieli problemu nie tylko z odczytaniem godziny, ale również innych informacji, takich jak data, położenie czy temperatura. W produkcie znajduje się mechanizm kwarcowy, co oznacza, że jest on zasilany przy pomocy baterii. Poza tym urządzenie cechuje się dokładnym pomiarem czasu, którego margines błędu to +/- 10 sekund. Aby łatwiej było Ci odczytać godzinę w nocy, zegarek został wyposażony w opcję podświetlenia.

Urządzenie umieszczone jest na wygodnym, gumowym pasku. Na uwagę zasługuje to, że sprzęt możemy mieć na nadgarstku nawet w czasie pływania, bowiem wodoszczelność tego modelu to 200 m. Obudowa z tworzywa sztucznego ochrania mechanizm wewnętrzny przed błotem i silnym zabrudzeniem. Wśród cech, które docenili konsumenci znajdziemy możliwość nastawienie aż 5 alarmów oraz elegancki design produktu.

 

 

 

 

Garmin Forerunner 230 010-03717-44

 

Opinie o męskich zegarkach sportowych Garmin są bardzo pochlebne, szczególnie doceniono model Forerunner 230 010-03717-44. Jest to bowiem bardzo eleganckie urządzenie, które przyda Ci się w czasie treningu.

Największą zaletą sprzętu jest to, że możesz go w prosty sposób spersonalizować, aby wyświetlany był Twój plan treningowy. Dzięki temu szybciej osiągniesz swój cel. Model ma wbudowanych wiele funkcji, do których zaliczamy: GPS, pomiar tętna, pułapu tlenowego oraz przebyty dystans. Istnieje możliwość połączenia zegarka z aplikacją na telefonie lub komputerze, gdzie katalogowane będą wszystkie Twoje wyniki. Sprawi to, że dużo prościej będzie Ci śledzić swój postęp. Dodatkowo zegarek ma wbudowany akcelerator, który rejestruje wszystkie nasze biegi lub szybszy trucht, a następnie je sumuje, aby pokazać przebyty dziennie dystans.

Mnogość funkcji oraz elegancki design, to dwie główne zalety, które wskazali konsumenci. Dzięki temu zegarkowi, będziesz w stanie oddawać się aktywności fizycznej bardziej świadomie i jednocześnie nieustannie rejestrować swoje postępy.

 

 

 

 

Suunto Ambit3 Run

 

Wszystkim aktywnym osobom polecamy elektroniczny zegarek męski dla biegaczy Suunto Traverse Graphite SS022226000. Produkt cechuje się eleganckim wyglądem, dlatego dobrze sprawdzi się w czasie biegu, jak również jako dodatek do garnituru.

Największą zaletą urządzenia jest to, że może być one noszone w czasie treningu na basenie. Wodoodporność produktu wynosi 100 m. Innymi atutami produktu jest wbudowany GPS oraz zintegrowane mapy topograficzne. Opcje te pomogą Ci w zaplanowaniu trasy biegu, tak, by się nie zgubić. System nawigacyjny bardzo szybko odtworzy Twoje kroki, gdy udasz się na wędrówkę. Istnieje również możliwość połączenia pomiarów z naszym telefonem lub komputerem, by dokładnie śledzić codzienną aktywność. Opcja ta na pewno ucieszy osoby, które chcą regularnie sprawdzać swoje postępy. Prezentowany zegarek do biegania ma też opcję przesyłania informacji o wysiłku za pomocą mediów społecznościowych, aby porównywać się z innymi osobami.

Osoby, które zakupiły ten produkt są z niego bardzo zadowolone. Zauważają, że liczne funkcje pozwalają na dokładne śledzenie własnego rozwoju.

 

 

 

 

Casio G-SHOCK GW-9400-3ER PREMIUM Superior

 

Modelem, który na pewno spodoba się wielu mężczyznom, jest Casio G-SHOCK GW-9400-3ER PREMIUM Superior, czyli wygodny i elegancki zegarek sportowy. Cechuje się on ciekawym designem i jest dostępny w kolorze zielonym, więc dobrze dopasuje się on do ubrań treningowych.

Jest to urządzenie cyfrowe zasilane ogniwem słonecznym, co oznacza, że nie musimy używać baterii. Produkt wykonano z trwałego tworzywa sztucznego, zaś pasek jest gumowy. Użycie takich materiałów sprawia, że wewnętrzny mechanizm jest bardzo dobrze chroniony. Produkt jest wodoszczelny i może wytrzymać pracę na głębokości do 200 m. Do atutów zegarka zaliczamy liczne funkcje, takie jak barometr, termometr, wysokościomierz, timer, czas świetlny oraz 5 alarmów z możliwością ustawienia drzemki. Jednak największą zaletą tego zegarka jest system antywstrząsowy G-Shock, który uchroni urządzenie przed uderzeniami lub wstrząsami. Dzięki temu, produkt może być używany w dowolnych warunkach.

Osoby, które zainwestowały w prezentowany model są z niego bardzo zadowolone, gdyż jest on bardzo dokładny. Producent zapewnia, że sprzęt jest zsynchronizowany z zegarem atomowym, a margines błędu wynosi +/- 10 sekund. Jego dokładność potwierdzają użytkownicy.

 

 

 

 

Timex Expedition Grid TW4B03900

 

Elegancki zegarek cyfrowy Timex Expedition Grid TW4B03900 to godny polecenia sprzęt dla mężczyzn. Urządzenie cechuje się dużym wyświetlaczem, na którym bez trudu odczytamy nie tylko czas lub datę, ale inne, przydatne informację.

Tym, co od samego początku rzuca się w oczy jest czerwony pasek. Dzięki niemu, zegar będzie dobrze łączył się z ubraniami treningowymi, jak i codziennymi. Plastikowe szkiełko chroni znajdujący się wewnątrz mechanizm. Na uwagę zasługuje to, że produkt odznacza się wodoszczelnością do głębokości 100 m. Mechanizm w urządzeniu jest kwarcowy, co oznacza, że zasilane jest ono przy pomocy baterii. Wśród funkcji sprzętu znajdziemy: alarmy, podświetlenie tarczy w nocy, stoper, podwójny czas, timer, a także tryb wyświetlania godziny w systemach 12/24. Zarówno koperta, jak i pasek zostały wykonane z żywicy, która nie tylko dobrze się prezentuje, ale jest bardzo trwała.

Zdaniem konsumentów ten dobry i tani męski zegarek sportowy, to produkt godny polecenia. Za sprawą wykonania z wielu tworzyw sztucznych, produkt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz wstrząsy.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki męski zegarek sportowy kupić?

 

Dobry zegarek sportowy powinien być dostosowany do rodzaju aktywności fizycznej użytkownika. Musi on spełniać wszelkie oczekiwania i sprawdzać się w każdych warunkach. Ze względu na ogromną liczbę modeli dostępnych na rynku, wybór takiego sprzętu nie należy do najprostszych zadań. Z tego powodu przygotowaliśmy poradnik, w którym zawarliśmy najistotniejsze kwestie, które pomogą odpowiedzieć na pytanie: jaki męski zegarek sportowy wybrać.

Rodzaje

Zegarki sportowe można podzielić ze względu na rodzaj aktywności fizycznej, jaką uprawiamy. Z tego powodu, warto zadać sobie kilka pytań, zanim zdecydujemy się na konkretny model. Pierwszym z nich jest: co tak naprawdę trenuję? W sklepach znajdziemy modele przeznaczone do różnych dyscyplin. Kolejne pytanie dotyczy poziomu zaawansowania oraz celów. Na podstawie takiego podziału wyróżniamy zegarki:

Dla biegaczy – tego rodzaju modele, przede wszystkim posiadają czasomierze. Dzięki temu w łatwy sposób możemy zmierzyć czas, w jakim pokonaliśmy dany dystans. Czytelny interfejs oraz wygodne sterowanie ułatwiają używanie zegarka w trakcie biegania.

Dla pływaków – takie zegarki muszą być wodoszczelne, by móc swobodnie pracować po zanurzeniu w wodzie. W takim przypadku panel dotykowy się nie sprawdza, dlatego zegarki do pływania posiadają specjalne przyciski ułatwiające posługiwanie się sprzętem na basenie.

Multisport – zegarki przeznaczone dla amatorów. Jeżeli aktywnie spędzasz czas wolny i zależy Ci na dokładnym pomiarze czasu i paru innych funkcjach, ten model jest właśnie dla Ciebie.

 

Sportowe smartwatche

Coraz bardziej popularne stają się smartwatche, które po zsynchronizowaniu ze smartfonem, stają się bardzo funkcjonalne. Dzięki temu bez konieczności zgrywania danych na komputer, mamy bezustanny wgląd do wyników na naszym telefonie. Sportowa wersja smartwatcha zwykle jest wodoszczelna i posiada wygodny system sterowania, który ułatwia posługiwanie się zegarkiem w trakcie wykonywania ćwiczeń.

 

Wyświetlacz

Koniecznie zwróć uwagę na wyświetlacz. Najważniejsze jest, aby spełniał on oczekiwania użytkownika. W sklepach znajdziemy również modele dotykowe, które choć wydają się wygodne w obsłudze, kompletnie nie sprawdzają się w wodzie. Ponadto, ważne jest również podświetlenie, które ułatwia podgląd ekranu przy gorszym świetle.

 

System sterowania

Ważną kwestią przy wyborze zegarka sportowego jest system sterowania. Taki gadżet musi być wygodny w obsłudze, niezależnie od pogody oraz rodzaju treningu. Deszcz, śnieg czy słaba widoczność mogą wpływać na komfort użytkowania produktu. Z tego względu warto jest zrezygnować ze sprzętu dotykowego, a skupić się na wygodnych i dużych klawiszach.

 

Kompatybilność oraz platforma internetowa

Warto sprawdzić, czy dany model można zsynchronizować ze smartfonem. Dzięki temu możliwe będzie przesyłanie informacji o wynikach bezpośrednio na telefon. Niektóre modele zegarków mają również opcję połączenia z Wi-Fi. To pozwala na udostępnienie wyników bezpośrednio na konta społecznościowe.

 

Funkcje

Podstawową funkcją zegarka sportowego jest odmierzanie czasu. Mowa tutaj nie tylko o wskazywanie aktualnej godziny, ale również czasu naszej aktywności. Z tym związana jest również inna opcja, czyli odmierzanie pokonanego dystansu w kilometrach, kroków i spalonych kalorii. Oprócz tego dobry zegarek sportowy to model posiadający GPS. To pozwala nam odnaleźć się w każdych warunkach, a jednocześnie przesyła informacje odnośnie położenia do wybranych urządzeń. Zegarek tego typu doskonale sprawdzi się podczas wycieczek w góry.

Ważną funkcją jest również pulsometr, którego zadaniem jest monitorowanie naszego tętna w trakcie wykonywania ćwiczeń. W przypadku smartwatchy niezbędną opcją jest funkcja powiadomień z telefonu. Dzięki temu możliwe jest odczytanie wiadomości na ekranie naszego zegarka.

 

Wodoszczelność

Choć większość zegarków sportowych jest wodoszczelna, warto jest jednak dokładnie przyjrzeć się temu parametrowi. Producenci do określania wodoszczelności swoich produktów używają specjalnego oznaczenia, uwzględniającego metry, bary oraz atmosfery. Dla przykładu modele bez oznaczeń to te, które bardzo szybko ulegają zalaniu, co powoduje ich trwałe uszkodzenie. 30 m odpowiada 3 atmosferom oraz 3 barom. Taki zegarek poradzi sobie z przypadkowym kontaktem z wodą, jak np. lekki deszcz czy pot. 100 m, czyli 10 atm i 10 barów oznacza, że z zegarkiem można nurkować.

Czas pracy baterii –jaki męski zegarek sportowy jest najlepszy?

Dobry zegarek sportowy to taki, który będzie sprawnie pracować w trakcie całego treningu. Nie ważne, jakich funkcji w danym momencie używasz, jego bateria nie powinna się zacinać, powodując tym samym zakłócenia w trakcie wykonywania pomiarów. Z tego powodu warto jest wybrać model, którego bateria trzyma ok. 1 tygodnia.

 

Design

Najlepszy męski zegarek sportowy to sprzęt, który ma być przede wszystkim funkcjonalny. Z tego powodu, producenci preferują dynamiczny kształt , który doskonale sprawdzi się podczas treningu. Pamiętaj, że taki sprzęt nie może rozpraszać w trakcie ćwiczeń. Warto również unikać modeli posiadających wszelkiego rodzaju wystające elementy, jak np. wypustki, które mogą przyczynić się do otarć na naszej skórze.

 

Męskie zegarki sportowe w dobrych cenach

Najtańszy zegarek sportowy możemy kupić za kwotę ok. 250 złotych. Model z bardziej zaawansowanymi funkcjami będzie nas kosztować od 750 złotych do 3000 złotych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ